Z zagranicy

Premier Holandii Mark Rutte – Mój kraj po Brexicie, po wyborach w USA powiedział stop złemu rodzajowi populizmu

– Zakończone wybory parlamentarne wykazały, iż Holandia po Brexicie, po wyborach w USA powiedziała ‘stop’ złemu rodzajowi populizmu. Według sondaży exit polls jego partia VVD zdobyła najwięcej mandatów. – powiedział w mediach premier Holandii Mark Rutte.
– Dzisiaj mamy święto demokracji. Wydaje się, że VVD będzie największą partią w Holandii po raz trzeci z rzędu. Chcemy trzymać się dotychczasowego kursu – bezpieczeństwa, stabilności i prosperity. — mówił Rutte.

Zdaniem analityków, jeśli wyniki sondażowe potwierdzą się, to mogą stać się silnym impulsem dla liberalnych, prounijnych partii w Europie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi we Francji i parlamentarnymi w Niemczech. Associated Press ocenia, że Rutte, który przez większość kampanii przedwyborczej wydawał się iść „łeb w łeb” z Wildersem, umocnił swoją pozycję wykazując twarde stanowisko w ostatnim konflikcie dyplomatycznym z Turcją.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

  1. Ronrhip

    17 listopada 2017 at 02:59

    Doxycycline Amoxicillin Sinus Australia Comprar Levitra levitra cheap Cialis Ou Acheter

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra