Z zagranicy

Premier Holandii Mark Rutte – Mój kraj po Brexicie, po wyborach w USA powiedział stop złemu rodzajowi populizmu

– Zakończone wybory parlamentarne wykazały, iż Holandia po Brexicie, po wyborach w USA powiedziała ‘stop’ złemu rodzajowi populizmu. Według sondaży exit polls jego partia VVD zdobyła najwięcej mandatów. – powiedział w mediach premier Holandii Mark Rutte.
– Dzisiaj mamy święto demokracji. Wydaje się, że VVD będzie największą partią w Holandii po raz trzeci z rzędu. Chcemy trzymać się dotychczasowego kursu – bezpieczeństwa, stabilności i prosperity. — mówił Rutte.

Zdaniem analityków, jeśli wyniki sondażowe potwierdzą się, to mogą stać się silnym impulsem dla liberalnych, prounijnych partii w Europie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi we Francji i parlamentarnymi w Niemczech. Associated Press ocenia, że Rutte, który przez większość kampanii przedwyborczej wydawał się iść „łeb w łeb” z Wildersem, umocnił swoją pozycję wykazując twarde stanowisko w ostatnim konflikcie dyplomatycznym z Turcją.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. statystyczny

  16 marca 2017 at 15:34

  nastepny mason i wyznawca szatana oraz nazista bredzi,to wasza hitlerowska unia zmierza do zaglady,madrasc anglikow w brexiicie,a o usa niech soe nie martwi bo wraca ten kraj do korzeni chrzescijanskich w odruznieniu od lewacko-szatanskiej ue skazanej na samozaglade

  • Balcerek

   16 marca 2017 at 17:32

   powiedz to na grobach tych swoich rodaków co ich ruski ubił nad Ukrainą. Zresztą wisi mi ten naród płazów

 2. web push notifications

  4 kwietnia 2017 at 15:23

  love this man

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra