Z zagranicy

Premier Holandii Mark Rutte – Mój kraj po Brexicie, po wyborach w USA powiedział stop złemu rodzajowi populizmu

– Zakończone wybory parlamentarne wykazały, iż Holandia po Brexicie, po wyborach w USA powiedziała ‘stop’ złemu rodzajowi populizmu. Według sondaży exit polls jego partia VVD zdobyła najwięcej mandatów. – powiedział w mediach premier Holandii Mark Rutte.
– Dzisiaj mamy święto demokracji. Wydaje się, że VVD będzie największą partią w Holandii po raz trzeci z rzędu. Chcemy trzymać się dotychczasowego kursu – bezpieczeństwa, stabilności i prosperity. — mówił Rutte.

Zdaniem analityków, jeśli wyniki sondażowe potwierdzą się, to mogą stać się silnym impulsem dla liberalnych, prounijnych partii w Europie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi we Francji i parlamentarnymi w Niemczech. Associated Press ocenia, że Rutte, który przez większość kampanii przedwyborczej wydawał się iść „łeb w łeb” z Wildersem, umocnił swoją pozycję wykazując twarde stanowisko w ostatnim konflikcie dyplomatycznym z Turcją.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. statystyczny

  16 marca 2017 at 15:34

  nastepny mason i wyznawca szatana oraz nazista bredzi,to wasza hitlerowska unia zmierza do zaglady,madrasc anglikow w brexiicie,a o usa niech soe nie martwi bo wraca ten kraj do korzeni chrzescijanskich w odruznieniu od lewacko-szatanskiej ue skazanej na samozaglade

  • Balcerek

   16 marca 2017 at 17:32

   powiedz to na grobach tych swoich rodaków co ich ruski ubił nad Ukrainą. Zresztą wisi mi ten naród płazów

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra