Z zagranicy

Austria wypłaci podwójny zasiłek każdemu „uchodźcy”, który zdecyduje się powrócić do ojczyzny

Przedstawiciele rządu Austrii najwyraźniej doszli do wniosku, że zniszczenia dokonywane przez muzułmańskich imigrantów są zbyt wielkie. Poinformowali oni w środę, że podwoją sumę wypłacaną imigrantom, którzy dobrowolnie powrócą do swoich ojczyzn.

W ten sposób Austria chce się pozbyć ze swoich granic około 50 tys. ubiegających się o azyl. Rząd zaoferuje im zamiast dotychczasowej kwoty 500 euro, 1000 euro – poinformował minister spraw wewnętrznych tego kraju Wolfgang Sobotka.

Licząca 8,7 mln obywateli Austria od 2015 r. przyjęła ponad 130 tys. muzułmańskich imigrantów, odpowiadając na wezwania eurokratów poradzenia sobie z największym od czasów II wojny światowej kryzysem uchodźczym.

Obecnie oferta wypłaty świadczenia dotyczy jedynie pierwszych 1000 osób, które oficjalnie wyraziły takie zainteresowanie i już zdążyły wypełnić wniosek o azyl. Program jest przeznaczony dla osób narodowości irackiej, afgańskiej oraz tych pochodzących z krajów subsaharyjskich. Nie dotyczy uchodźców z pobliskich państw bałkańskich.

Źródło: The Local

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra