Z zagranicy

Pieskow: Relacje Rosja-USA gorsze od czasów zimnej wojny

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla RT oświadczył, że bilateralne relacje między Rosją a Stanami Zjednoczonymi są „może nawet gorsze” niż te z okresu zimnej wojny.

Zwrócił uwagę, że w amerykańskich środkach masowego przekazu wiele jest uderzającej w Moskwę propagandy, spowodowanej tym, że Amerykanie wyobrażają sobie wszędzie rosyjskich hakerów.

– Amerykańska opinia publiczna stała się celem poważnej, antyrosyjskiej propagandy i stała się ona jej ofiarą, przez co Amerykanie sądzą, że rosyjscy hakerzy są wszędzie, nawet w lodówce, żelazku itd. Ale to nieprawda. Te fałszywe wiadomości i informacje to oszczerstwa – przekonywał.

Jednocześnie zaznaczył, że wszystkie te zarzuty wobec Rosji o mieszanie się do wyborów prezydenckich w USA są bezpodstawne.

– Ta kampania była niczym innym jak tylko oszczerstwem, wszystkie te fałszywe informacje nie mają pokrycia w rzeczywistości, nie ma na nie żadnego dowodu – oświadczył. Dodał, że prezydent Władimir Putin w żaden sposób nie darzy Donalda Trumpa większą sympatią niż pozostałych amerykańskich prezydentów, natomiast sprawa stosunku do nich rozbija się o kwestię, „czyje ideały są wam bliższe, a czyje są bliższe rosyjskiej opinii publicznej”.

Zaznaczył, że zarówno w Rosji jak i w Stanach Zjednoczonych wielu jest polityków, którym zależy na dobrych relacjach między obydwoma krajami, i że „nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale musimy – jesteśmy co do tego przekonani – prowadzić szczery dialog”.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

94 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra