Felieton

Trump ostrzega Syrię…

W czwartek wieczorem prezydent Trump wydał rozkaz ataku na jedno z 6 lotnisk syryjskiego reżimu Baszszara al-Assada. Dług USA podskoczył o kolejne $59 mln. Amerykański atak z dwóch niszczycieli pływających obok Krety był uderzeniem w międzynarodowy stół jako odpowiedź na atak chemiczny w miejscowości Chan Szajchun w rebelianckiej prowincji Idlib (północno-zachodnia Syria), w którym zginęło ok. 90 Syryjczyków, w tym ponad 30 dzieci.

USA zdecydowały o uderzeniu 59 pociskami Tomahawk, z których każdy zawiera 1000 funtów ładunków wybuchowych (ok. 500 kilo), mierzy 18 stóp długości, 2 stopy szerokości i przypomina telefoniczny słup. Tomahawk znany nam jeszcze z pierwszej wojny irackiej leci dość wolno z szybkością 500 mil na godzinę i każdy kosztuje $1 mln.

Według doniesień w ataku na rebeliancką wioskę został użyty groźny gaz bojowy sarin, którego nie ważył się użyć nawet Adolf Hitler. W 2013 r. również reżim al-Assada został oskarżony o broni chemicznej przeciwko swoim zbuntowanym obywatelom, ofiarą wówczas padło aż 1,400 osób. Doprowadzono do porozumienia, w którym al-Asad pozbywał się broni chemicznej przy pomocy Rosji. Z Syrii wtedy usunięto 1300 ton broni chemicznej. W USA były wielkie naciski na ówczesnego prezydenta Obamę, aby militarnie ukarał al-Assada za przekroczenie “czerwonej” kreski którą było użycie broni chemicznej. Z powodu wahań prezydenta Baracka Husseina Obamy, jak wyżej nadmieniłem, Putin miał zagwarantować wywiezienie broni chemicznej z rąk al-Assada. Oczywiście były wtedy też opinie, że atak chemiczny z 2013 r. przeprowadzili rebelianci, aby wciągnąć głębiej do wojny USA.

Zachowały się twitty Donalda Trumpa z 2013 r. w których odradza on prezydentowi Obamie militarne uderzenie, w ramach represji, na siły reżimu al-Assada. Biznesmen Trump argumentował wówczas, że ewentualna odpowiedź militarna tylko bardziej zadłuży USA, na Bliskim Wschodzie i tak jest bałagan i wszyscy walczą ze wszystkimi, a USA nie stać na zapobieganie wszystkim nieszczęściom na świecie i najlepiej będzie jak zajmie się swoimi problemami.

W dzisiejszej odsłonie podobnej sytuacji (już) prezydent Trump ze swojej “letniej” rezydencji Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, Trump poinformował o militarnym ukaraniu reżimu al-Assada i wezwał cały cywilizowany świat o uczestnictwo w powstrzymaniu rzezi i bestialstwa wobec ludności cywilnej w Syrii.

Dzieci Boga nigdy więcej nie powinny cierpieć takiego horroru”

Putin szybko ogłosił, że amerykańskie uderzenie na bazę lotniczą Syrii jest aktem agresji i stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego. Trochę to dziwne, przecież rosyjskie siły wspierające al-Asada w Syrii też nie strzelają do kaczek. Według źródeł amerykańskich dowodzący siłami USA w rejonie Morza Śródziemnego godzinę wcześniej powiadomił odpowiednika rosyjskiego w Syrii o mającym nastąpić uderzeniu. Aby zmniejszyć ofiary w ludziach w syryjskiej bazie lotniczej Amerykanie wybrali czas wieczorowy, starając się również nie uderzyć w rosyjskie samoloty stacjonujące na lotnisku. Również zadbano, aby nie uderzyć w magazyny w którym mogła składowana być broń chemiczna. Przypominam, że Rosjanie mają w spadku po ZSRR dwie bazy wojskowe na zachodzie Syrii.

Amerykanie przedstawili zdjęcia satelitarne śledzące wojskowy samolot syryjski jak ładuje bomby właśnie w tej bazie lotniczej położonej 120 mil od celu ataku, którym była zbuntowana miejscowość i jak ok. 6 rano zrzuca bomby. Przypomnijmy, że Rosja zablokowała 7 rezolucji w ONZ potępiających militarne represje reżimu z Damaszku wobec ludności cywilnej.

Jeszcze do niedawna prezydent Trump oświadczył, że o losie prezydenta al-Assada zdecydują Syryjczycy. Jednak po ataku bronią chemiczną i filmach z umierającymi w konwulsjach małymi dziećmi, Trump zmienił zdanie i uznał, że czegoś tak zbrodniczego nie można tolerować. Teraz Trump stwierdził, że musi dojść do zmiany reżimu w Damaszku.

Miejscowy polityczny rynek w USA bardzo się ożywił. RINO-s, neocons i inni reprezentujący kurs na konflikt z Rosją natychmiast pospieszyli do wyrażenia swojego poparcia dla decyzji ataku w Syrii. Nawet przedstawiciele ruchu “nigdy Trump” pospieszyli z wyrazami poparcia. Pewnie podobnie postąpią niektórzy Demokraci. Jedynie libertarianin senator Rand Paul potępiając atak bronią chemiczną, zauważył, że USA nie jest w stanie wojny z Syrią i o zaangażowaniu militarnym zgodnie z prawem powinien zdecydować na wniosek Prezydenta Kongres. Z zagranicy napływają również wyrazy uznania i poparcia, pierwszy zgłosił się premier Izraela Netanjahu, płyną pozytywne recenzje od krajów sunnickich.

Trump w czwartek wieczorem spotkał się w swojej rezydencji na Florydzie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i jego małżonką. Z powodu zaangażowania w uderzenie w Syrii był spóźniony o godzinę. Trump niedawno zagroził, że jeśli Chiny nie zrobią porządku z szalonym grubaskiem z Korei Północnej (Kim Dzong Un), to on go będzie musiał sam uspokoić. Przypomnijmy, że Kim ostatnio dość intensywnie testuje swoje pociski średniego i dalekiego zasięgu i otwarcie grozi Ameryce bronią nuklearną.

Kilka dni temu u prezydenta Trumpa gościł prezydent Egiptu al-Sisi, następnie przybył król Jordanii Abdullah.

Powstaje pytanie, co rzeczywiście na naszych oczach wydarzyło się w Syrii? W aspekcie polityki wewnętrznej nękający Trumpa Demokraci za jego wypowiedziane życzenie polepszenia stosunków z Rosją Putina odetchnęli z ulgą. Wybuchające amerykańskie pociski Tomahawk na lotnisku w Syrii zdmuchnęły natarczywą propagandę establishmentu o jakichś specjalnych powiązaniach Trumpa z Putinem. Sekretarz Stanu Rex Tillerson w następnym tygodniu wybiera się do Moskwy, jeśli przyjmiemy, że istotnie broń chemiczna była użyta przez reżim z Damaszku to Syria chce głębiej wciągnąć Trumpa do wojny na polecenie Putina, czy może Teheranu?

Czy może ktoś testuje nowego nieopierzonego prezydenta? Do tej pory Putin i inni mogli liczyć na brak zdecydowania byłego prezydenta Obamy sparaliżowanego myśleniem o niebezpiecznych konsekwencjach eskalacji zbrojnej, Jak zachowa się Trump, szczególnie po zmniejszeniu roli swojego filozofa-doradcy Steve’a Bennona i otoczeniu się wianuszkiem generałów? Może Putin ma dosyć wydatków na ekspedycję syryjską i chce usiąść do stołu i zadbać jedynie o swoje bazy wojskowe w Syrii i zniesienie sankcji, a może uznanie “rosyjskości” Krymu? Inną sprawą jest, że każda wojna w tym regionie spowoduje wzrost cen ropy i gazu, co nie jest bez znaczenia dla ubożejącego Putina…

Z jednej strony uderzenie Trumpa to pokazanie, że era Obamy zakończyła się i w Białym Domu zasiadł prezydent, który zwykł podejmować ryzykowne akcje i świat musi się do tego przyzwyczaić. W Syrii dziś mamy dwie wojny: jedna przeciwko ISIS, druga przeciwko al-Assadowi. Ameryka wysłała do walki z ISIS co najmniej 1000 żołnierzy, w sąsiedztwie trenuje 5000 żołnierzy. pamiętajmy jednak, że każda wojna rządzi się swoimi prawami, a plany generałów są aktualne tylko pierwszego dnia wojny.

Z kolei dla prezydenta Chin wydarzenia w Syrii pozwolą obserwować reakcje nowego prezydenta Ameryki, która zajęta może być większym zaangażowaniem na Bliskim Wschodzie, coraz bardziej popadając w długi i pozostawiając Chiną wolną rękę w ich przepychance z sąsiadami?

Powstaje wiele pytań. Jedno z nich może brzmieć: co stanie się z syryjskimi chrześcijanami, kiedy utracą opiekę reżimu al-Assada?

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. stan

  7 kwietnia 2017 at 21:01

  Jaki jest ten Trump? Ano, zero zdziwień!
  Teraz jego sympatycy muszą dać się pokroić za to, że Assad użył chemii.

  • Drogowiec

   7 kwietnia 2017 at 21:24

   Skąd wiesz że użył. Gdyby to zrobił byłby idiotą.A gdzie sensowny motyw?

   • stan

    7 kwietnia 2017 at 21:43

    1. Jest dla mnie oczywiste, że Assad nie użył chemii.
    2. Trump ukarał Assada za użycie chemii.
    3. Są ludzie symapyzujący/popierający Trumpa.
    4. Ci ludzie nie mają wyboru i muszą obstawać przy uzyciu chemii przez Assada, o ile chcą nadal być po stronie Trumpa.
    5. Już ten jeden niegodziwy wybryk Trumpa całkowicie i doszczętnie go pogrąża.
    6. Tak, Assad byłby idiotą, gdyby użył chemii, chociaż agresorowi należy się cały arsenał: ogniem i mieczem, chemią i biologią, atomem i napalmem, siarką i smołą – wszsytkim.

 2. z-k

  7 kwietnia 2017 at 22:55

  Uporządkowana Syria, gdzie pod rządami Assada żyła w spokoju cała mozaika narodów i wyznań, bezcennym chachęciarzom jest niewygodna i oto kolejny już raz chachmęciarski ogon macha jak chce amerykańskim buldogiem.

  • Robert B.

   7 kwietnia 2017 at 23:51

   No właśnie! A potem… A potem miarka się przebiera w regularnych historycznych cyklach… i zaczyna się skowyt kierowany do „Sprawiedliwych wśród narodów świata”: Raaaatuuujcieeee naaas…

   • Robert B.

    7 kwietnia 2017 at 23:52

    Ciekawe, jak wielu się TYM RAZEM na to nabierze… Sądzę, że dużo mniej niż poprzednio…

 3. I'm officially OFF the Trump train !

  8 kwietnia 2017 at 05:46

  Popierałam aktywnie tego bufona Trumpa, ale on dał się OKRĄŻYĆ żydowskim bandytom masonom i okazał się zwykłym KŁAMCĄ!
  Wiedziałam, że Ivana – córka Trumpa związała się z szowinistycznym żydem, która ją omotał do tego stopnia, że Ivana dała sobie wmówić wyższość sekty judaistycznej, przechodząc na ten judaizm. Zapłaci za to prędzej czy później ROZPADEM tego małżeństwa z tym szowinistą żydowskim, który teraz stał się NATURALNYM szpiegiem DOŁUJĄCYM Trumpa.
  Jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA łudziłam się, że Trump będzie musił LAWIROWAĆ z żydo-iluminatami, zrobi ich w konia, ZERWIE się syjonistycznej SMYCZY i rzeczywiście zacznie naprawiać USA, to co OBIECYWAŁ w kampanii wyborczej „Drain the Swamp” czyli spuści do kloaki ten śmierdzący GNÓJ zbutwiały estabłyszment żydo-neocoński WASZYNGTONSKI.
  W kampanii wyborczej ten OSZUST karierowicz Trump też obiecywał, że ROZLICZY tą złodzejkę-morderczynię Clintonową, która brała milionowe łapówki za załatwianie „ustaw w kneseto-kongresie” oraz „korzystnych decyzji” tego śmierdzącego gnoju/gangsterów administracji waszyngtońskiej w wybiórczym interesie właścicieli KORPORACJI z USA i spoza USA.
  Niestety już w lutym 2017 roku ten OSZUST Trump powiedział oficjalnie, że nie będzie Hilarycy rozliczać i jej „daruje” ten oczywisty kryminał.
  Wyglada też na to, że ten DUPEK Trump też przebaczy ZBORDNIĘ zdrady Stanu USA tej zafałszowanej murzynki Susan Rice, która w funkcji National Security Advisor LUDOBUJCY Obamy SZPEGOWAŁA i donosiła do mediów szczegóły tzw. „transferu zmiany władzy w Białym Domu”, aby ośmieszyć wcześniej, ZDYSKREDYTOWAĆ gabinet tego PYSZAŁKA kamienicznika Trumpa niczym ten nowy jego gabinet osobowy władzy się ukonstytuuje, tak aby już na wyjściu Trumpa finalnie fizycznie OBALIĆ po przez budowanie otwartej zbuntowanej rebelii ulicznego milionów motłochu w całym USA!
  To SZPEGOSTWO i donoszenie do mediów w celu OBALANIE Trumpa zagrzewało aktywnie polityczne konserwatywne społeczeństwo USA do obrony Konstytucji i Deklaracji Niepodległosci przed atakiem zakulisowego rządu GLOBALISTYCZNEGO do tego stopnia, że to groziło wybuchem autentycznej KRWAWEJ Wojny Domowej w całym USA.
  To jej SZPIEGOSTWO i donoszenie jest objęte najwyższym wymiarem kary, czyli karą ŚMIERCI !
  Tymczasem temu karierowiczowi Trumpowi „zmiękła rura”, gdyż dał się okrążyć przez żydo-neoconów wojskowych skorumpowanych agentów z kompleksu zbrojeniowego sługusów GLOBALISTÓW jako najbliższych jego „doradców” którzy deptali i depczą prawo, indagujących do „darowania” tej ZBRODNI zdrady, czyli szpiegostwa tej murzyńskiej ZDRAJCZYNI. Zdegenerowany swamp czyli gnój waszyngtoński wkręcił Trumpa w swój wir, a prokuratura i sądownictwo zostało zmieszane z tym gnojem waszyngtońskim.
  Od co najmniej 1963 roku czyli od momentu zabicia Jhona Kennedygo w polityce zagranicznej, a nawet wewnętrznej USA nie decyduje wola takiego czy innego prezydenta, czy jednej z dwóch zalegalizowanych partii reprezentowanych w Kongresie lecz faktycznie sterują tym Kongresem i Senatem zakulisowe AGENTURY żydo-masonów z płatnymi ich lobbystami oraz kongresmeni agenci opłacani przez GANGSTERÓW skrzykniętych GLOBALISTÓW – nie widzialnej „partii KORPORACYJNYCH właścicieli” którzy utworzyli międzynardowy przestępczy network mafijny.
  Do tego nie Konstytujcnego konglomeratu KRYMINALISTÓW dokooptował inny „decydent” czyli żydo-mafijny AIPAC (The American Israel Public Affairs Committee) i neoconserwatyści oraz pośrednio szumowiny z Izraela, którym w każdym momencie skorumpowany Kongres i Senat USA udostępnia swoje trybuny, aby te żydy z Izraela przepychali już oficjalnie swoje egalitarne interesy OPŁACANE przez amerykańskiego podatnika ze SZKODĄ dla tego podatnika.
  Wszystkie WOJNY zbankrutowanego moralnie i finansowo USA o „demokrację amerykańską”(faktycznie żydo-kracje) i „kolorowe rewolucje” ostatniego ćwierćwiecza były podejmowane przez USA z inspiracji lobby pro-izraelskiego w USA i przeważnie w INTERESIE aparthidu Izraela.
  Nie inaczej jest z „wojną domową” w Syrii, w której Izrael formalnie nie bierze udziału, ale której jest JEDYNYM z najważniejszych rzeczywistych celów – o czym wszyscy wiedzą, ale głośno o tym nie mówią – jest stworzenie Wielkiego Izraela od Morza Śródziemnego po Eufrat i Tygrys. Izrael chce sobie PRZYWŁASZYĆ ziemię po zamordowaniu Syrii.
  Ten karierowicz Trump posunął się świadomie lub nie-świadomie w tej sprawie znacznie DALEJ niż ośmieliła się to zrobić administracja Busha-juniora i murzyna Obamy, co świadczy tylko o tym, iż zapowiedziany w listopadzie 2016 roku przez żydówę Madeleine Albright proces jego „korygowania” polityki Bliskiego Wschodu zakończył się pełnym sukcesem dla Izreala, ale to grozi WOJNA atomową miedzy Chinami i USA oraz Rosji i USA, gdzie Chiny-Rosja są strategicznymi SOJUSZNIKAMI.
  Dzisiaj rząd Rosji zadecydował, że DOZBROJI Syrię w najlepsza broń jaką posiada Rosja oraz zabespieczy lepszą pomoc dla Syrji pochodzącej ze szpegostwa z przestrzeni kosmicznej.
  Celem zorganizowanej „wojny domowej” w Syrii przez żydo-neokonów z USA jest faktyczna LIKWIDACJA państwa Syrii i jest to zbieżne z tym co na ten temat powiedział prezydent Baszszar al-Asad, komentując bezkarny atak USA na Syrię. Destabilizuja świeckich jakich kolwiek reżimów na Bliskim Wschodzie – niezależnie od przyczyny – zawsze okazywały się katastrofalne w skutkach dla Europy, USA i całego Świata.
  Ten karierowicz kamienicznik Trump nie rozumie procesów politycznych poza USA, gdyż jest ANALFABETĄ z zakresu historii, geografii politologii jak większość obywateli amerykańskich, dlatego dlatego on obiecał uciszyć wojenna politykę żydo-nekonów waszyngtońskich skoligowanych z sektorem zbrojeniowym i Izraelem, obiecał NAPRAWĘ wewnętrznych spraw gospodarczych/finansowych USA, ale dał się osaczyć i WGONIĆ w to same gówno żydo-globalistycznych doradców stergo zgnitego estabłyszmentu, co czyni IDENTYCZNĄ jego prezydenturę jak jego niesławnych LUDOBUJCÓW prezydentów poprzedników znienawidzonych na całym Świecie, którzy generowali wojny na ZAMÓWIENIE żydów, KUCALI przed grasującą żydo-masońską neokońską mafią pchającą USA do zupełnego KRACHU pod każdym względem.
  Ze względu na LUDOBUJCZE krwawe awanturnictwo międzynarodowe USA oraz bardzo ZŁĄ opinię na arenie międzynarodowej i maksymalnego ZNIENAWIDZENIA USA na całym Świecie jest zdecydowanie odczuwane przez amerykańskich obywateli będąc za granicą nawet turystycznie.
  Amerykańscy obywatele podróżując służbowo nawet w obecnej Europie są szykanowani i kopani, a nawet obawiają się że zostaną ZABICI, obawiając się ligitymować amerykańskim paszportem poza granicami USA.
  https://www.youtube.com/watch?v=KqTqnaB7hRM

 4. Art

  8 kwietnia 2017 at 07:24

  Coś mi się zdaje,że w USA nastąpiła „zmiana” podobna do tej w Polsce po 1968,czyli jedna grupa żydów zastąpiła inną.Tamci już się nażarli,teraz ci.Jared to ciekawa?postać w Białym Domu i nie tylko.Burak O Bama był najgorszym prezydentem-słupem USA.Ale zrobił dwie rzeczy:usunął z amerykańskich dróg wielki,stare samochody i… trzymał na dystans żydów.Wiem,że Trump wielkich,starych samochodów nie przywróci,ale żydów już przywrócił do waaadzy.

 5. NAPAD na Syrię NIC nie pomoże upadłemu USA

  8 kwietnia 2017 at 08:20

  Największym PROBLEMEM politycznym w USA jest to, że system edukacji w USA jest politycznie sterowany i ZABLOKOWANY przez dominujące LIBERALNE lewackie władze, czyli klanu politycznego – zakamuflowanych ŻYDÓW udających amerykanów.
  Ta rządzącą kasta na uniwersytetach amerykańskich, czyli żydowska trockistowska lewacka liberalna mafia jest UZORPATOREM uważającym się za JEDYNĄ siłę napędową w nauce, która ma immunitet nie tykalności. To właśnie oni wybudowali ŚCIENĘ informatyczną oraz system wartości co wolno i nie wolno w USA.
  W tym murze informatycznym na amerykańskich uniwersytetach jest tylko jedno wejście, czyli jedne drzwi ideologiczne, gdzie wyznaczani członkowie KSTY rządzącej – LEWAKI liberalne sprawdzają, kto może przejść na wyższy szcebel drabiny społecznej: zostać wykładowcą, profesorem, VIP-em czyli są FILTREM, który CENZURUJE ideologicznie identyczna jak było w ZSRR, czyli liberałowie lewaki na uniwersytecie amerykańskim są dopuszczani do zdobycia doktoratu czy profesory.
  W obecnym USA w takich warunkach na uniwersytecie nie ma miejsca na prowadzenie DYSKURSU politycznego lub naukowego w pełnym tego słowa znaczeniu do prezentowania różnych ideji i pomysłów, który gwarantują rozwój społeczny i naukowy.
  Ta metodologia „filtra” ideologicznego w USA została przetransferowana na inne dziedziny życia jak media, sterowania kulturą, filmem, literaturą i inne twórcze dziedziny życia intelektualnego i gospodarczego.
  Zwrócie uwagę że wszystkie centralne PREFEROWANE media w USA „śpiewają” z jednego klucza, czyli mają dziwnym zbiegiem okoliczności identyczną interpretacje zachodzących zjawisk politycznych, tak jak to było w żydo-leninowskim ZSRR.
  Takie IDENTYCZNIE jest polityczne STEROWANA obecna Ameryka, gdzie dominuje kasta żydo-neconów masonów, którzy steruje procesami politycznymi w USA, którzy przejeli władzę w 1963 roku po zabiciu prezydenta J.Kennedygo i trzymają USA w swoim żelaznym uścisku jako kolektywna mafia z najważniejszym organem KORPORACYJNYM czyli zakamuflowaną partią AIPAC – American Israel Public Affairs Committee utworzoną w 1963 roku z misją: „Wzmocnienie, ochrona i promowanie relacji Stanów Zjednoczonych-Izrael w sposób zwiększający bezpieczeństwo Izraela” i jej zalegalizowanymi pod-agenurami NJDC – National Jewish Democratic Council we wnętrzu gangu politycznym „partia demokratyczna” i druga zalegalizowana pod-agentura RJC – Republican Jewish Coalition we wnętrzu „partii republikańskiej.
  Przeciętni obywatele, a w tym D.Trump zauważyli ten problem prowadzenia ZABRONIONEGO dyskursu politycznego oraz ideologicznego w USA na temat prowadzonej dystrukcji mafii żydowskiej w USA, ale NIKT też ze STRACHU przed żydowską mściwa mafią grasująca w USA bezpośrednio nie określa KTO faktycznie zbudował ten mur głoszenia poglądów w ocenie zachodzących zjawisk na uniwersytetach czy w centralnych mediach z JEDNYMI drzwiami i KTO kontroluje z EGOISTYCZNYM interesem dla siebie jako jedynej uprzywilejowanej grupy z „holokaustycznym” immunitetem nie tykalności.
  Trump poszedł bardziej RADYKALNĄ droga niż jego poprzednicy, ale jedynie wskazał na problem otwartego definiowania NIE ROZWIĄZANYCH problemów nad którymi się trzeba się pochylić i rozwiązać, ale bez POKAZYWANIA KTO faktycznie jako grupa społeczna lub narodowa w tyglu amerykańskim te problemy w USA wykreował i stworzył oraz je nawarstwiał.
  Jeśli okaże się, że będzie to dalej niemożliwe aby rozwiązać te problemy , aby skutecznie penetrować bariery ze wskazaniem SPRAWCY jako KOLEKTYWU ze stałym immunitetem nie winności lub tuszowania KTO faktycznie jest sprawcą-generatorem, aby jego WYELIMINOWAĆ to dojdzie do PRECEDENSU, czyli do pełnego KRACHU finansowo i gospodarczego, a potem do WOJNY Domowej i to będzie narzędziem ale krwawym do naprawy sytuacji w USA.

 6. Czarek

  8 kwietnia 2017 at 08:41

  Redaktorku! Jaki „reżim Asada”??? Przynajmniej na TEJ STRONIE nie powinni piszący redaktorzy powielać kłamstw szerzonych przez międzynarodowych kłamców i morderców z usa, izraela i innych krajów europy zachodniej! Wstyd Księże – właścicielu tej strony!

  • Soroka

   9 kwietnia 2017 at 14:07

   Jak ktoś rządzi z ruskiego nadania, to go reżimem nazwać nie wolno?

 7. CELL

  8 kwietnia 2017 at 19:36

  Trump okazał się kolejną pacynką neokoserwatystów tak jak pisiory tu w Polsce.

 8. Soroka

  9 kwietnia 2017 at 10:28

  Ruska agentura dostaje rozwolnienia!
  Ciekawe co to może oznaczać?

 9. Soroka

  9 kwietnia 2017 at 14:05

  Już wiem! Zimny czekista przeprowadził rozpoznanie przez atak i sprawdza nowego prezydenta USA. Czy jest jak ten, co niby miał oba, a nie miał nic, czy ma oba i okazało się że ma i to do tego na twardo.

 10. Charolette Ashworth

  8 maja 2017 at 00:32

  payroll services

 11. Korey Sweene

  8 maja 2017 at 14:10

  biz My brother recommended I would possibly like this blog. He was entirely right. This submit actually made my day. You cann’t believe just how much time I had spent for this info! Thanks!GoBizAp.com

 12. Adipex bontril

  8 maja 2017 at 17:58

  Going to recommend everyone to this site because this information is actually valuable.

 13. Quentin Stancombe

  8 maja 2017 at 21:23

  I have recently started a site, the information you provide on this site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

 14. Fermina Prevet

  8 maja 2017 at 23:37

  Wonderful beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your web site, how could i subscribe for a blog web site? The account aided me a acceptable deal. I have been a little bit acquainted of this your broadcast provided brilliant clear idea

 15. Philadelphia

  9 maja 2017 at 01:32

  Your info is really informative.

 16. http://mobsex.mobi

  9 maja 2017 at 21:15

  11 Ekim 2009 Gayet güzel bir anlatım olmuş. Ama ben yine de ktılamadığım için üzüldüm. 3 senedir takip ettiğim-istediğim bir şeydi. Vakit darlığından gelemedim ama öyle bir şey oldu ki son gün 7-8 ekim tam,9 ekim ise yarım gün boşa çıktı Asıl üzen de o oldu! Seneye inş. :/ Ben zaten biliodum çok canlı olmayacağını ondan gelmedim:p

 17. flight simulator games for pc

  11 maja 2017 at 18:47

  Thanks for the tips you have discussed here. Something else I would like to state is that laptop or computer memory requirements generally go up along with other advancements in the technologies. For instance, whenever new generations of cpus are introduced to the market, there is usually a corresponding increase in the dimensions preferences of both computer memory in addition to hard drive room. This is because the software operated by simply these cpus will inevitably surge in power to take advantage of the new know-how.

 18. flight simulator games for pc

  11 maja 2017 at 22:50

  Great blog post. What I would like to bring about is that computer memory has to be purchased should your computer is unable to cope with that which you do along with it. One can put in two RAM memory boards containing 1GB each, in particular, but not certainly one of 1GB and one having 2GB. One should make sure the manufacturer’s documentation for own PC to be sure what type of memory is required.

 19. arab food

  15 maja 2017 at 23:32

  The refreshing Zune browser is surprisingly superior, but not as Terrific as the iPod’s. It operates perfectly, nevertheless isn’t really as quick as Safari, and incorporates a clunkier interface. If by yourself once in a while plan on taking the website browser that’s not an issue, nevertheless if you are designing toward browse the website alot versus your PMP then the iPod’s more substantial display and much better browser may possibly be essential.

 20. mobile porn

  16 maja 2017 at 04:37

  Great post!

 21. mp4 porn

  17 maja 2017 at 18:19

  Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your effortsand I will be waiting for your next write ups thanks once again.

 22. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 16:30

  There is certainly a lot to know about this subject. I really like all of the points you’ve made.

 23. secretencounters.org

  25 maja 2017 at 10:30

  Great information, thanks very much!

 24. poker online indonesia

  26 maja 2017 at 06:03

  Hi there could you brain enabling me personally realize which in turn host you’re dealing with? I’ve filled your blog post Trump ostrzega Syrię… – Prawy.pl inside Three or more diverse internet browsers i ought to point out this blog tons faster next nearly all. Are you able to advocate a good hosting provider in a reasonable price? Cheers, My spouse and i appreciate it!.poker online indonesia http://www.feraripoker.org/

 25. Stanford Dorge

  27 maja 2017 at 23:50

  I enjoy reading through a post that will make people think. Also, thank you for allowing me to comment!

 26. computer recycling companies

  29 maja 2017 at 19:17

  A person necessarily lend a hand to make critically articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and up to now? I surprised with the research you made to create this particular post amazing. Great task!

 27. Diets

  2 czerwca 2017 at 09:35

  Idea prompting.

 28. any url

  5 czerwca 2017 at 12:24

  This is getting to be a bit extra subjective, still I considerably favor the Zune Industry. The interface is vibrant, consists of additional aptitude, and some cool attributes including ‚Mixview’ that enable by yourself quickly see similar albums, tunes, or other buyers equivalent towards what you might be listening to. Clicking on a person of those people will heart upon that products, and a further set of „neighbors” will arrive into see, allowing your self toward navigate over studying via identical artists, music, or people. Conversing of buyers, the Zune „Social” is much too superior enjoyable, making it possible for your self uncover others with shared choices and getting to be mates with them. Your self then can pay attention toward a playlist produced dependent on an amalgamation of what all your pals are listening in the direction of, which is much too fascinating. All those nervous with privacy will be relieved toward understand you can stay away from the community from observing your particular person listening patterns if by yourself hence pick out.

 29. many blogs

  5 czerwca 2017 at 14:01

  This is using a little bit even more subjective, still I a lot like the Zune Market place. The interface is vibrant, consists of far more aptitude, and some neat capabilities such as ‚Mixview’ that permit yourself abruptly look at identical albums, audio, or other buyers similar towards what you’re listening towards. Clicking upon one particular of all those will centre on that product or service, and yet another fastened of „neighbors” will appear into viewpoint, allowing yourself towards navigate in close proximity to investigating via equivalent artists, audio, or end users. Speaking of end users, the Zune „Social” is on top of that best fun, enabling yourself obtain many others with shared preferences and getting to be friends with them. Your self then can hear to a playlist intended based mostly on an amalgamation of what all your good friends are listening towards, which is furthermore remarkable. People apprehensive with privateness will be relieved toward comprehend your self can stay clear of the public from observing your personal listening behavior if you hence choose.

 30. computer equipment recycling

  7 czerwca 2017 at 02:43

  You have mentioned very interesting points! ps decent website.

 31. computer equipment recycling

  7 czerwca 2017 at 06:22

  I think you have mentioned some very interesting details , thanks for the post.

 32. bileti do london

  7 czerwca 2017 at 13:04

  You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 33. wizzer самолетни билети

  8 czerwca 2017 at 03:58

  Would you be interested in exchanging links?

 34. the domain

  8 czerwca 2017 at 21:32

  Zune and iPod: Optimum persons look at the Zune toward the Touch, yet as soon as watching how skinny and remarkably minimal and mild it is, I consider it toward be a rather distinctive hybrid that combines features of equally the Contact and the Nano. It’s unbelievably colourful and lovely OLED display is marginally lesser than the contact screen, but the player by itself feels fairly a bit smaller sized and lighter. It weighs in excess of 2/3 as a lot, and is considerably smaller sized within just width and top, When getting merely a hair thicker.

 35. shoe stores for women

  9 czerwca 2017 at 06:41

  It is very important to learn how to negotiate with your clients.|The answers will lead you various internet hosting choices. Registration is required to verify your identification. When you shop online, you have a a lot wider selection to choose from and an limitless amount of shops to choose from.|The exact same 10 hyperlinks are listed, but they are icons rather of just links. Jpearls offers the best selection in pearl sets for various occasions. If you want to have it, go for some online shopping website.|It is stated to give up to seven hrs of speak time or about 28 hrs of music playback time. You can easily drown yourself amongst all this information if you don’t take it 1 stage at a time.|Am I going to have numerous pictures or movies on the site? Particularly following a turn-around and lengthy-haul flight very early in the morning or late at evening. If they have live support get on and fire away.|Some men favor to wear tailor produced suit while relaxation 1 go for designer fit. You can negotiate with the owners and just divide the revenue once the product is offered. Are you searching for a gift for somebody unique?|Always read the terms of services and their Privacy Assertion. But don’t use them with out the recommendation of doctors. It is advisable that you purchase these coupons from affiliated websites.|Just wearing garments gained’t do, wearing correct accessories are also essential at the exact same time. Tickets, journey and guide selling contributes a significant part of eBay transactions.Click info.

 36. website resource

  9 czerwca 2017 at 08:24

  If you are nonetheless upon the fence: get your favored earphones, head down in the direction of a Suitable Invest in and request in direction of plug them into a Zune then an iPod and check out which just one sounds better to oneself, and which interface can make on your own smile a lot more. Then you may notice which is specifically for you.

 37. blog resource

  10 czerwca 2017 at 10:44

  The Zune concentrates upon getting a Moveable Media Player. Not a website browser. Not a match machine. Probably inside the foreseeable future it’ll do even far better within those people areas, still for at present it is really a extraordinary way in the direction of arrange and hear to your new music and movies, and is devoid of peer inside of that respect. The iPod’s strengths are its web going to and purposes. If those people good even further persuasive, possibly it is your easiest final decision.

 38. Fansedge

  12 czerwca 2017 at 12:22

  It’s actually very complicated in this full of activity life to listen news on TV, therefore I just use the web for that reason, and take the hottest news.

 39. Andrew

  14 czerwca 2017 at 18:14

  It’s simply great! Long time I didn’t see posts so deep and well made. You do read an article be a task that is exciting and full of enthusiasm!

 40. kids shoes online shopping

  15 czerwca 2017 at 17:29

  Note: Facebook will assign you an ugly URL for your web page.|Let us review in short couple of of the most taking place bidding websites in the nation. It significantly curtails the limitless browsing through each merchant web site. Registration is needed to verify your identification.|You need to aware of these because you are most likely going to ship items in most transactions. Few LED light for bike function from battery, few work from the power of paddles.|Post helpful posts and links to related information of interest to your goal marketplace. Hitachi DH36DAL is a special type of drill that serves much more than one objective. I am going to keep it my little secret.|You can easily avail the on-line facility and get home shipping and delivery too! If you adhere to some precautionary measures it will be much more secure on purchasing at ebay. And the automobile made its auspicious entrance.|Your Fb enthusiast web page should assist your customers improve on their own or their life in some tangible way.

 41. recycle batteries slough

  17 czerwca 2017 at 18:30

  I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 42. samoletni kompanii

  18 czerwca 2017 at 14:20

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 43. battery recycling thatcham

  18 czerwca 2017 at 20:35

  Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such fantastic info being shared freely out there.

 44. sale online shopping clothes

  19 czerwca 2017 at 09:38

  I’ve attempted on many denims that claim to be „short” in length and they go way previous my ankle.|PPC marketing is most beneficial for you for the beneath factors. The voice high quality and songs playback quality each via the handset, loudspeaker and earplugs is good. Sure, only the very best leading quality pearl jewelry!|You will be able to view a large variety of LED mild for bicycle in few minutes. Thus, on the whole you save a great deal on on-line buying money-wise. Health is important if you want to be successful in life.|Craiglist is also another place you can appear for infant treatment products at a bargain. Are you searching for a comfy nightgown or sexy women’s personal lingerie? I am heading to keep it my little secret.|Well, if you are talking about comfortable clothing, tees are the favorite of all. PPC advertising is most beneficial for you for the below reasons. They like wearing flamboyant and glamorous attire that will intensify their appear.|Create an account with the portal that is quite famous among the large number of individuals. You can find incredible deals on infant care products on eBay. This can lead to spam and unwanted ad and solicitations.|Adhere to the 5 actions over to make certain you don’t regret selecting the wrong web hosting company. It tells individuals that he treatment about time. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl established.|A man who wears a wristwatch understands what time it truly is when he would like to know. At that time, they attempt to have this awesome attire. A lot website utilizes Spend pal which makes it simpler to transfer money.|See how lengthy it takes for them to answer your query. So why ought to you shop from an online shopping website rather of heading to a fashion store or a mall? If they have a forum, inquire them concerns.|You took your credit card numbers and made your orders. Nicely, in simple words, it means what it reads like – there are no hidden surprises! Looking for a purse that matches your celebration gown?|I’ve bought clothes for the children, white goods for the house, gardening tools as nicely as meals on-line. They may lose ten25 on these codes but the influx of new customers makes up the loss.|Very best colour for selecting the suit is dark Blue, numerous shades of black and gray. Purchase jewelry on-line from Jpearls, it is total online shopping website. For now I would like to particularly talk about the Zojirushi NS-LAC05.|As soon as he gets your request, he will send you an e-mail with the link to download the genie. Travel alarm clocks: Some come with a fold-more than style case, an AM/FM radio, electronic designs etc.|These 5 products are just a couple of of the many gift products for vacationers that cost $25.00 or less. As a make a difference of fact, it is not just the money part. Writing Posts on the Internet- a.ka. „blogging”.|Women are luckier than men as they have much much more add-ons than men do. At that time, they try to have this awesome attire. One of the most popular is the Target Credit score Card.|Many of the on-line shopping Ireland web sites that promote males’s clothes have multiple clothing brands on offer. You can easily drown your self among all this information if you don’t consider it one step at a time.|Money ranks as one the greatest possessions these days. You’d be extremely hard-pressed to find better deals in real life stores. Ensure that your online shopping website is up to date and present.|In the prior time, on-line shopping was fairly not possible and hard to think. Ensure that your online shopping website is up to date and present. It is stated to give up to seven hours of talk time or around 28 hrs of songs playback time.|The internet was my favoured place to shop in any case. They may shed 1025 on these codes but the inflow of new customers makes up the loss. It was now being called web on-line shopping.|Searching online is the simplest way to get the best prices before you make a purchase. There is no secret, but instead, it’s just understanding what to do. You will receive your order within assigned time at your door.|It is very important to learn how to negotiate with your customers. You can also select Brown but it is very best to put on on weekends and informal events. More apps can be downloaded from blackberry application globe.|Anytime you see a „full” tag on a shirt you ought to presume that it is fairly larger than that of normal one. Our life stand on the foundation of ‚s and 1’s. Buy purchasing Hitachi DH36DAL, the buyer will save money.|Ask friends with children exactly where they discovered affordable baby treatment products to assist you out.

 45. jenny

  22 czerwca 2017 at 17:17

  gnc diet pills that really work

 46. katies

  23 czerwca 2017 at 13:51

  diet pills 411 phentermine hydrochloride

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra