Felieton

Trump ostrzega Syrię…

W czwartek wieczorem prezydent Trump wydał rozkaz ataku na jedno z 6 lotnisk syryjskiego reżimu Baszszara al-Assada. Dług USA podskoczył o kolejne $59 mln. Amerykański atak z dwóch niszczycieli pływających obok Krety był uderzeniem w międzynarodowy stół jako odpowiedź na atak chemiczny w miejscowości Chan Szajchun w rebelianckiej prowincji Idlib (północno-zachodnia Syria), w którym zginęło ok. 90 Syryjczyków, w tym ponad 30 dzieci.

USA zdecydowały o uderzeniu 59 pociskami Tomahawk, z których każdy zawiera 1000 funtów ładunków wybuchowych (ok. 500 kilo), mierzy 18 stóp długości, 2 stopy szerokości i przypomina telefoniczny słup. Tomahawk znany nam jeszcze z pierwszej wojny irackiej leci dość wolno z szybkością 500 mil na godzinę i każdy kosztuje $1 mln.

Według doniesień w ataku na rebeliancką wioskę został użyty groźny gaz bojowy sarin, którego nie ważył się użyć nawet Adolf Hitler. W 2013 r. również reżim al-Assada został oskarżony o broni chemicznej przeciwko swoim zbuntowanym obywatelom, ofiarą wówczas padło aż 1,400 osób. Doprowadzono do porozumienia, w którym al-Asad pozbywał się broni chemicznej przy pomocy Rosji. Z Syrii wtedy usunięto 1300 ton broni chemicznej. W USA były wielkie naciski na ówczesnego prezydenta Obamę, aby militarnie ukarał al-Assada za przekroczenie “czerwonej” kreski którą było użycie broni chemicznej. Z powodu wahań prezydenta Baracka Husseina Obamy, jak wyżej nadmieniłem, Putin miał zagwarantować wywiezienie broni chemicznej z rąk al-Assada. Oczywiście były wtedy też opinie, że atak chemiczny z 2013 r. przeprowadzili rebelianci, aby wciągnąć głębiej do wojny USA.

Zachowały się twitty Donalda Trumpa z 2013 r. w których odradza on prezydentowi Obamie militarne uderzenie, w ramach represji, na siły reżimu al-Assada. Biznesmen Trump argumentował wówczas, że ewentualna odpowiedź militarna tylko bardziej zadłuży USA, na Bliskim Wschodzie i tak jest bałagan i wszyscy walczą ze wszystkimi, a USA nie stać na zapobieganie wszystkim nieszczęściom na świecie i najlepiej będzie jak zajmie się swoimi problemami.

W dzisiejszej odsłonie podobnej sytuacji (już) prezydent Trump ze swojej “letniej” rezydencji Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, Trump poinformował o militarnym ukaraniu reżimu al-Assada i wezwał cały cywilizowany świat o uczestnictwo w powstrzymaniu rzezi i bestialstwa wobec ludności cywilnej w Syrii.

Dzieci Boga nigdy więcej nie powinny cierpieć takiego horroru”

Putin szybko ogłosił, że amerykańskie uderzenie na bazę lotniczą Syrii jest aktem agresji i stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego. Trochę to dziwne, przecież rosyjskie siły wspierające al-Asada w Syrii też nie strzelają do kaczek. Według źródeł amerykańskich dowodzący siłami USA w rejonie Morza Śródziemnego godzinę wcześniej powiadomił odpowiednika rosyjskiego w Syrii o mającym nastąpić uderzeniu. Aby zmniejszyć ofiary w ludziach w syryjskiej bazie lotniczej Amerykanie wybrali czas wieczorowy, starając się również nie uderzyć w rosyjskie samoloty stacjonujące na lotnisku. Również zadbano, aby nie uderzyć w magazyny w którym mogła składowana być broń chemiczna. Przypominam, że Rosjanie mają w spadku po ZSRR dwie bazy wojskowe na zachodzie Syrii.

Amerykanie przedstawili zdjęcia satelitarne śledzące wojskowy samolot syryjski jak ładuje bomby właśnie w tej bazie lotniczej położonej 120 mil od celu ataku, którym była zbuntowana miejscowość i jak ok. 6 rano zrzuca bomby. Przypomnijmy, że Rosja zablokowała 7 rezolucji w ONZ potępiających militarne represje reżimu z Damaszku wobec ludności cywilnej.

Jeszcze do niedawna prezydent Trump oświadczył, że o losie prezydenta al-Assada zdecydują Syryjczycy. Jednak po ataku bronią chemiczną i filmach z umierającymi w konwulsjach małymi dziećmi, Trump zmienił zdanie i uznał, że czegoś tak zbrodniczego nie można tolerować. Teraz Trump stwierdził, że musi dojść do zmiany reżimu w Damaszku.

Miejscowy polityczny rynek w USA bardzo się ożywił. RINO-s, neocons i inni reprezentujący kurs na konflikt z Rosją natychmiast pospieszyli do wyrażenia swojego poparcia dla decyzji ataku w Syrii. Nawet przedstawiciele ruchu “nigdy Trump” pospieszyli z wyrazami poparcia. Pewnie podobnie postąpią niektórzy Demokraci. Jedynie libertarianin senator Rand Paul potępiając atak bronią chemiczną, zauważył, że USA nie jest w stanie wojny z Syrią i o zaangażowaniu militarnym zgodnie z prawem powinien zdecydować na wniosek Prezydenta Kongres. Z zagranicy napływają również wyrazy uznania i poparcia, pierwszy zgłosił się premier Izraela Netanjahu, płyną pozytywne recenzje od krajów sunnickich.

Trump w czwartek wieczorem spotkał się w swojej rezydencji na Florydzie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i jego małżonką. Z powodu zaangażowania w uderzenie w Syrii był spóźniony o godzinę. Trump niedawno zagroził, że jeśli Chiny nie zrobią porządku z szalonym grubaskiem z Korei Północnej (Kim Dzong Un), to on go będzie musiał sam uspokoić. Przypomnijmy, że Kim ostatnio dość intensywnie testuje swoje pociski średniego i dalekiego zasięgu i otwarcie grozi Ameryce bronią nuklearną.

Kilka dni temu u prezydenta Trumpa gościł prezydent Egiptu al-Sisi, następnie przybył król Jordanii Abdullah.

Powstaje pytanie, co rzeczywiście na naszych oczach wydarzyło się w Syrii? W aspekcie polityki wewnętrznej nękający Trumpa Demokraci za jego wypowiedziane życzenie polepszenia stosunków z Rosją Putina odetchnęli z ulgą. Wybuchające amerykańskie pociski Tomahawk na lotnisku w Syrii zdmuchnęły natarczywą propagandę establishmentu o jakichś specjalnych powiązaniach Trumpa z Putinem. Sekretarz Stanu Rex Tillerson w następnym tygodniu wybiera się do Moskwy, jeśli przyjmiemy, że istotnie broń chemiczna była użyta przez reżim z Damaszku to Syria chce głębiej wciągnąć Trumpa do wojny na polecenie Putina, czy może Teheranu?

Czy może ktoś testuje nowego nieopierzonego prezydenta? Do tej pory Putin i inni mogli liczyć na brak zdecydowania byłego prezydenta Obamy sparaliżowanego myśleniem o niebezpiecznych konsekwencjach eskalacji zbrojnej, Jak zachowa się Trump, szczególnie po zmniejszeniu roli swojego filozofa-doradcy Steve’a Bennona i otoczeniu się wianuszkiem generałów? Może Putin ma dosyć wydatków na ekspedycję syryjską i chce usiąść do stołu i zadbać jedynie o swoje bazy wojskowe w Syrii i zniesienie sankcji, a może uznanie “rosyjskości” Krymu? Inną sprawą jest, że każda wojna w tym regionie spowoduje wzrost cen ropy i gazu, co nie jest bez znaczenia dla ubożejącego Putina…

Z jednej strony uderzenie Trumpa to pokazanie, że era Obamy zakończyła się i w Białym Domu zasiadł prezydent, który zwykł podejmować ryzykowne akcje i świat musi się do tego przyzwyczaić. W Syrii dziś mamy dwie wojny: jedna przeciwko ISIS, druga przeciwko al-Assadowi. Ameryka wysłała do walki z ISIS co najmniej 1000 żołnierzy, w sąsiedztwie trenuje 5000 żołnierzy. pamiętajmy jednak, że każda wojna rządzi się swoimi prawami, a plany generałów są aktualne tylko pierwszego dnia wojny.

Z kolei dla prezydenta Chin wydarzenia w Syrii pozwolą obserwować reakcje nowego prezydenta Ameryki, która zajęta może być większym zaangażowaniem na Bliskim Wschodzie, coraz bardziej popadając w długi i pozostawiając Chiną wolną rękę w ich przepychance z sąsiadami?

Powstaje wiele pytań. Jedno z nich może brzmieć: co stanie się z syryjskimi chrześcijanami, kiedy utracą opiekę reżimu al-Assada?

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

149 komentarzy

149 Komentarzy

 1. stan

  7 kwietnia 2017 at 21:01

  Jaki jest ten Trump? Ano, zero zdziwień!
  Teraz jego sympatycy muszą dać się pokroić za to, że Assad użył chemii.

  • Drogowiec

   7 kwietnia 2017 at 21:24

   Skąd wiesz że użył. Gdyby to zrobił byłby idiotą.A gdzie sensowny motyw?

   • stan

    7 kwietnia 2017 at 21:43

    1. Jest dla mnie oczywiste, że Assad nie użył chemii.
    2. Trump ukarał Assada za użycie chemii.
    3. Są ludzie symapyzujący/popierający Trumpa.
    4. Ci ludzie nie mają wyboru i muszą obstawać przy uzyciu chemii przez Assada, o ile chcą nadal być po stronie Trumpa.
    5. Już ten jeden niegodziwy wybryk Trumpa całkowicie i doszczętnie go pogrąża.
    6. Tak, Assad byłby idiotą, gdyby użył chemii, chociaż agresorowi należy się cały arsenał: ogniem i mieczem, chemią i biologią, atomem i napalmem, siarką i smołą – wszsytkim.

 2. z-k

  7 kwietnia 2017 at 22:55

  Uporządkowana Syria, gdzie pod rządami Assada żyła w spokoju cała mozaika narodów i wyznań, bezcennym chachęciarzom jest niewygodna i oto kolejny już raz chachmęciarski ogon macha jak chce amerykańskim buldogiem.

  • Robert B.

   7 kwietnia 2017 at 23:51

   No właśnie! A potem… A potem miarka się przebiera w regularnych historycznych cyklach… i zaczyna się skowyt kierowany do „Sprawiedliwych wśród narodów świata”: Raaaatuuujcieeee naaas…

   • Robert B.

    7 kwietnia 2017 at 23:52

    Ciekawe, jak wielu się TYM RAZEM na to nabierze… Sądzę, że dużo mniej niż poprzednio…

 3. Art

  8 kwietnia 2017 at 07:24

  Coś mi się zdaje,że w USA nastąpiła „zmiana” podobna do tej w Polsce po 1968,czyli jedna grupa żydów zastąpiła inną.Tamci już się nażarli,teraz ci.Jared to ciekawa?postać w Białym Domu i nie tylko.Burak O Bama był najgorszym prezydentem-słupem USA.Ale zrobił dwie rzeczy:usunął z amerykańskich dróg wielki,stare samochody i… trzymał na dystans żydów.Wiem,że Trump wielkich,starych samochodów nie przywróci,ale żydów już przywrócił do waaadzy.

 4. NAPAD na Syrię NIC nie pomoże upadłemu USA

  8 kwietnia 2017 at 08:20

  Największym PROBLEMEM politycznym w USA jest to, że system edukacji w USA jest politycznie sterowany i ZABLOKOWANY przez dominujące LIBERALNE lewackie władze, czyli klanu politycznego – zakamuflowanych ŻYDÓW udających amerykanów.
  Ta rządzącą kasta na uniwersytetach amerykańskich, czyli żydowska trockistowska lewacka liberalna mafia jest UZORPATOREM uważającym się za JEDYNĄ siłę napędową w nauce, która ma immunitet nie tykalności. To właśnie oni wybudowali ŚCIENĘ informatyczną oraz system wartości co wolno i nie wolno w USA.
  W tym murze informatycznym na amerykańskich uniwersytetach jest tylko jedno wejście, czyli jedne drzwi ideologiczne, gdzie wyznaczani członkowie KSTY rządzącej – LEWAKI liberalne sprawdzają, kto może przejść na wyższy szcebel drabiny społecznej: zostać wykładowcą, profesorem, VIP-em czyli są FILTREM, który CENZURUJE ideologicznie identyczna jak było w ZSRR, czyli liberałowie lewaki na uniwersytecie amerykańskim są dopuszczani do zdobycia doktoratu czy profesory.
  W obecnym USA w takich warunkach na uniwersytecie nie ma miejsca na prowadzenie DYSKURSU politycznego lub naukowego w pełnym tego słowa znaczeniu do prezentowania różnych ideji i pomysłów, który gwarantują rozwój społeczny i naukowy.
  Ta metodologia „filtra” ideologicznego w USA została przetransferowana na inne dziedziny życia jak media, sterowania kulturą, filmem, literaturą i inne twórcze dziedziny życia intelektualnego i gospodarczego.
  Zwrócie uwagę że wszystkie centralne PREFEROWANE media w USA „śpiewają” z jednego klucza, czyli mają dziwnym zbiegiem okoliczności identyczną interpretacje zachodzących zjawisk politycznych, tak jak to było w żydo-leninowskim ZSRR.
  Takie IDENTYCZNIE jest polityczne STEROWANA obecna Ameryka, gdzie dominuje kasta żydo-neconów masonów, którzy steruje procesami politycznymi w USA, którzy przejeli władzę w 1963 roku po zabiciu prezydenta J.Kennedygo i trzymają USA w swoim żelaznym uścisku jako kolektywna mafia z najważniejszym organem KORPORACYJNYM czyli zakamuflowaną partią AIPAC – American Israel Public Affairs Committee utworzoną w 1963 roku z misją: „Wzmocnienie, ochrona i promowanie relacji Stanów Zjednoczonych-Izrael w sposób zwiększający bezpieczeństwo Izraela” i jej zalegalizowanymi pod-agenurami NJDC – National Jewish Democratic Council we wnętrzu gangu politycznym „partia demokratyczna” i druga zalegalizowana pod-agentura RJC – Republican Jewish Coalition we wnętrzu „partii republikańskiej.
  Przeciętni obywatele, a w tym D.Trump zauważyli ten problem prowadzenia ZABRONIONEGO dyskursu politycznego oraz ideologicznego w USA na temat prowadzonej dystrukcji mafii żydowskiej w USA, ale NIKT też ze STRACHU przed żydowską mściwa mafią grasująca w USA bezpośrednio nie określa KTO faktycznie zbudował ten mur głoszenia poglądów w ocenie zachodzących zjawisk na uniwersytetach czy w centralnych mediach z JEDNYMI drzwiami i KTO kontroluje z EGOISTYCZNYM interesem dla siebie jako jedynej uprzywilejowanej grupy z „holokaustycznym” immunitetem nie tykalności.
  Trump poszedł bardziej RADYKALNĄ droga niż jego poprzednicy, ale jedynie wskazał na problem otwartego definiowania NIE ROZWIĄZANYCH problemów nad którymi się trzeba się pochylić i rozwiązać, ale bez POKAZYWANIA KTO faktycznie jako grupa społeczna lub narodowa w tyglu amerykańskim te problemy w USA wykreował i stworzył oraz je nawarstwiał.
  Jeśli okaże się, że będzie to dalej niemożliwe aby rozwiązać te problemy , aby skutecznie penetrować bariery ze wskazaniem SPRAWCY jako KOLEKTYWU ze stałym immunitetem nie winności lub tuszowania KTO faktycznie jest sprawcą-generatorem, aby jego WYELIMINOWAĆ to dojdzie do PRECEDENSU, czyli do pełnego KRACHU finansowo i gospodarczego, a potem do WOJNY Domowej i to będzie narzędziem ale krwawym do naprawy sytuacji w USA.

 5. Czarek

  8 kwietnia 2017 at 08:41

  Redaktorku! Jaki „reżim Asada”??? Przynajmniej na TEJ STRONIE nie powinni piszący redaktorzy powielać kłamstw szerzonych przez międzynarodowych kłamców i morderców z usa, izraela i innych krajów europy zachodniej! Wstyd Księże – właścicielu tej strony!

  • Soroka

   9 kwietnia 2017 at 14:07

   Jak ktoś rządzi z ruskiego nadania, to go reżimem nazwać nie wolno?

 6. CELL

  8 kwietnia 2017 at 19:36

  Trump okazał się kolejną pacynką neokoserwatystów tak jak pisiory tu w Polsce.

 7. Soroka

  9 kwietnia 2017 at 10:28

  Ruska agentura dostaje rozwolnienia!
  Ciekawe co to może oznaczać?

 8. Soroka

  9 kwietnia 2017 at 14:05

  Już wiem! Zimny czekista przeprowadził rozpoznanie przez atak i sprawdza nowego prezydenta USA. Czy jest jak ten, co niby miał oba, a nie miał nic, czy ma oba i okazało się że ma i to do tego na twardo.

 9. Charolette Ashworth

  8 maja 2017 at 00:32

  payroll services

 10. Adipex bontril

  8 maja 2017 at 17:58

  Going to recommend everyone to this site because this information is actually valuable.

 11. http://mobsex.mobi

  9 maja 2017 at 21:15

  11 Ekim 2009 Gayet güzel bir anlatım olmuş. Ama ben yine de ktılamadığım için üzüldüm. 3 senedir takip ettiğim-istediğim bir şeydi. Vakit darlığından gelemedim ama öyle bir şey oldu ki son gün 7-8 ekim tam,9 ekim ise yarım gün boşa çıktı Asıl üzen de o oldu! Seneye inş. :/ Ben zaten biliodum çok canlı olmayacağını ondan gelmedim:p

 12. mobile porn

  16 maja 2017 at 04:37

  Great post!

 13. Diets

  2 czerwca 2017 at 09:35

  Idea prompting.

 14. computer equipment recycling

  7 czerwca 2017 at 02:43

  You have mentioned very interesting points! ps decent website.

 15. wizzer самолетни билети

  8 czerwca 2017 at 03:58

  Would you be interested in exchanging links?

 16. Pingback: x78bn5t37bc45rtb3x45ctbwxds

 17. jenny

  27 czerwca 2017 at 06:47

  diet japanese government pesos paper

 18. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 19. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 20. Pingback: قیمت پنجره

 21. Pingback: big dick

 22. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 23. Pingback: دانلود قسمت 14عاشقانه

 24. Pingback: Cherry Hilson

 25. Pingback: kazikçi sosyalmarketim

 26. Pingback: lesbian porn xxx

 27. Pingback: latest online series

 28. Pingback: Indirect

 29. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 30. Pingback: دانلود قسمت 12 عاشقانه

 31. Pingback: پنجره

 32. Pingback: Loyola College for Sale by CollegeDunia

 33. Pingback: Hundeskove i Danmark

 34. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 35. Pingback: دانلود قسمت یازدهم شهرزاد دوم

 36. Hermelinda Reinmann

  14 lipca 2017 at 23:08

  You are a very intelligent individual!

 37. Pingback: stephen curry shoes australia

 38. Pingback: porno

 39. Pingback: titleist 917 driver australia

 40. Pingback: videos porno

 41. Pingback: porno gratis

 42. apply singapore pr

  19 lipca 2017 at 02:41

  Great post here!

 43. Pingback: videos porno

 44. Pingback: porno gratis

 45. Pingback: porno gratis

 46. fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 13:25

  Thank you for some other excellent post. The place else could anyone get that kind of information in such a perfect means of writing? I’ve a presentation next week, and I’m at the search for such info.

 47. permanent resident

  20 lipca 2017 at 01:26

  I like this post. Thanks.

 48. cours de theatre paris

  20 lipca 2017 at 02:47

  Thank you ever so for you article.Thanks Again. Will read on…

 49. Pingback: porno gratis

 50. Pingback: videos porno

 51. Pingback: videos porno

 52. Romeo Lamberty

  20 lipca 2017 at 22:06

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 53. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 23:15

  Buy Accutane 5 Mg Online Usa cialis Propecia Hipoacusia

 54. KennHitthype

  21 lipca 2017 at 01:38

  Nuevos Espacios Industriales Propecia cialis Viagra Kaufen Apotheke Ohne Rezept

 55. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 56. Pingback: ساخت پنجره دو سه جداره

 57. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی

 58. Pingback: Facial Spa Services Lauderdale-by-the-Sea

 59. Pingback: Facial Spa Services Lauderdale Lakes

 60. Pingback: Facial Spa Services Coral Springs

 61. Pingback: پنجره

 62. Pingback: thigh support

 63. KelChalkhic

  23 lipca 2017 at 20:22

  Best Buy Provera cialis Amoxicillin 250mg In Pregnancy

 64. Pingback: best casino to gamble

 65. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد دوم

 66. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 67. Pingback: tits

 68. Pingback: hotel booking sites usa

 69. Deandre Weadon

  27 lipca 2017 at 05:31

  I am continuously looking online for posts that can help me. Thanks!

 70. Pingback: cheap zynga chips

 71. Pingback: Andy Stratmann

 72. Pingback: clash royale tool

 73. University business

  29 lipca 2017 at 21:46

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 74. Pingback: پنجره دو سه جداره

 75. Pingback: Qiu Qiu 99

 76. Pingback: coin-banks.com

 77. Pingback: magazin de pescuit

 78. percolator coffee pots

  2 sierpnia 2017 at 13:47

  I precisely desired to thank you very much again. I do not know the things that I could possibly have tried in the absence of the type of basics documented by you about this topic. This has been a very horrifying condition in my opinion, nevertheless discovering your specialized manner you managed that forced me to weep over happiness. Now i am happy for the guidance and then have high hopes you are aware of a powerful job you were carrying out educating the mediocre ones using a blog. Most probably you haven’t encountered any of us.

 79. Pingback: DraftKings DFS

 80. Pingback: led swiatla do jazdy dziennej

 81. Pingback: coin-banks cryptocurrency

 82. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد

 83. Pingback: mdansby software

 84. viagra znakomita

  4 sierpnia 2017 at 07:25

  W opoce o viagra orzeczone wpraw i wyjatkowo obfite test polskich fachowcow jestesmy w stanie w nader wlaczony rozwiazanie wspomagac rehabilitacja zaklocen erekcyjnych tuz przy grosy wspolczesnych jegomosciow. Korzystajac przetestowane natomiast w ogolow sprawdzone dzieki nas sposoby od lat zanosimy gigantyczne sukcesy w dziedzinie terapia oschlosci nieseksualnej. Podawane przy uzyciu nas lekami na potencje gratisowe konsultacje lecznicze wystaja na mozliwie najwazniejszym rzadzie.

 85. lek kamagra

  5 sierpnia 2017 at 13:50

  Jesliby stres viagrze stal sie jakims z nieodlacznych przyjaciol wszystkiego Twojego dnia to widac, postac Twoich historyjek plciowych popasla przykladnemu pogorszeniu i rownym zakloceniom. Majac na poslowiu gibka pomocnik wielu mezom jej zadajacym preparowalismy wspaniala propozycje zawierajaca bezplatne zas w sumy ukradkowe konsultacje lekarskie. Duze lekow na potencje badanie natomiast funkcjonalne oddzialywanie to kolejne atuty niekrajowych czynnosci w tej lekkiej dyscyplinie.

 86. Pingback: titleist ap2

 87. kamagra jest super

  5 sierpnia 2017 at 18:29

  Nazarta viagrze bieglosc erotyczna oraz odrzut tematow sposrod erekcja to koniec coraz to wiekszej zespoly wspolczesnie egzystujacych jegomosciow. Zwiedzajac lokalny sprawnie pelen energii serw posiadasz prawdopodobienstwo wyzbycia sie stresu tudziez zespolonych sposrod zanim zaklocen wzwodow zas wydajnego wyeliminowania tajemniczych spowolnien utrudniajacych Twoje stosunki seksualne. Podawane za posrednictwem nas konsultacje nielekarskie kierowane istnieja lekami na potencje na mocy stwierdzonych koneserzy.

 88. Pingback: anime

 89. dzialanie pigulki cialis

  6 sierpnia 2017 at 10:50

  Stanowiac w kompletow viagry profesjonalnie funkcjonujacym serwisem motywujacym sie o nieorzeczone sposoby czynu, ktore na dodatek wzmacniamy obfitym odczuciem istniejemy w poziomie zaoferowac orzeczone oraz w ogolow rzutkie metody medycyny postaci sposrod sprawami erekcyjnymi. Chcac zapewnic calkowita dyskrecje naszych uslug podajemy pomiedzy innymi takze pomagier mailowa. Kierowane lekow na potencje z wykorzystaniem niepolskich koneserow akcje ulzyly nuze niezwykle wielu postaciom.

 90. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15

 91. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سیزده 13

 92. Pingback: clash royale fast hack

 93. satinelle

  7 sierpnia 2017 at 12:17

  OHshop to wlasny familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez bez liku lat konsekwentnie budowalismy nasze test a pozycje, zawsze rozwijajac nasze umiejetnosci rowniez wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy nasz sklep internetowy, rozszerzajac miejsce dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, przyrzady komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty takze zabawki na rzecz dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO plus mrowie innych , wzmacniaja natomiast uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy negacja logiczna ale wrecz lekki a przeswitujacy tok dokonywania zakupu, niemniej plus pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest dla nas sprawa najwazniejsza, tym samym tez dokladamy wszelkich staran, azeby kupowanie w naszym sklepie uprzedni proste plus szybkie, zamowienia dotychczasowy realizowane w jednej chwili, i oferowany ciezar byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki chetnie udziela porad, sprawunki w naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 94. mlynek Bosch

  7 sierpnia 2017 at 15:04

  OHshop to wlasny familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez masa lat konsekwentnie budowalismy nasze badanie natomiast pozycje, notorycznie rozwijajac nasze umiejetnosci tudziez wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy nasz obiekt handlowy internetowy, rozszerzajac dystrykt dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, dodatki komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly na rzecz domu, latarki, produkty dodatkowo zabawki na rzecz dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO natomiast mrowie innych , wzmacniaja plus uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy nie lecz typowy dodatkowo przejrzysty proces dokonywania zakupu, wrecz przeciwnie i pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest dla nas sprawa najwazniejsza, z tej przyczyny tez dokladamy wszelkich staran, tak aby sprawunki do wnetrza naszym sklepie dotychczasowy proste rowniez szybkie, zamowienia uprzedni realizowane w jednej chwili, natomiast oferowany material byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki chetnie udziela porad, sprawunki w srodku naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 95. dlugopis z pieczatka

  7 sierpnia 2017 at 16:43

  Obecnie pieczatka nie musi istniec waska jeno do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal w poblizu projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike czy poniekad zdjecie.Co wazne – kazda pieczatka do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, ze wielkosc skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako fabrykant mozemy dokonac pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli tudziez uczelni, pieczatki sposrod datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki z marka firmy oraz tekstowe – pospiesznie (nawet w godzine) tudziez od czasu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane tylko metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow wewnatrz branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT a WAGRAF.

 96. dlugopis z pieczatka

  7 sierpnia 2017 at 19:04

  Obecnie stempel nie musi istniec zawezona wylacznie az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone sila pod projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy opublikowac logotyp, dowolna grafike czy poniekad zdjecie.Co wazne – kazda stempel do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz szczebel skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako wytworca mozemy zrealizowac pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli oraz uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod marka firmy oraz tekstowe – napredce (chociazby w srodku godzine) plus od momentu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane tylko metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow wewnatrz branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT tudziez WAGRAF.

 97. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 98. Pingback: پنجره

 99. Pingback: Accounting firms in chicago

 100. Pingback: Strasbourg tourist guide

 101. Pingback: zobacz

 102. Pingback: TRUSSARDI BAGS

 103. emel buty

  9 sierpnia 2017 at 15:07

  Polski wytworca bucikow dzieciecych EMEL, to jedyne buty dla dzieci produkowane recznie dlatego ze zadna maszyna nie jest w srodku stanie wyniuchac naprezen delikatnych skor, jakie powinny byc stosowane w butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja od chwili 12 do 36 godzin, tak aby cera mogla sie odprezyc i ocalic dostosowany uklad, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac nowiutenki edycja butow EMEL, w zyciu nie korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane na mocy EMEL skory negacja logiczna zawieraja rakotworczego chromu. Skora, to centralny skladnik konstrukcji, majacy otwarty dzialanie na wygode, ergonomia rowniez powierzchownosc czelnosc, w zwiazku z tym jej doborem zajmuje sie osobiscie wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom niezwykle wysokie wymagania. Kazdy obrobiony makieta EMEL, nim wejdzie az do produkcji, oddany jest ,,testom” dzieki zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego w Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom przez Instytut Matki tudziez Dziecka wewnatrz Warszawie. W 2011 przedsiebiorstwo Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 104. Pingback: babies songs

 105. geox

  9 sierpnia 2017 at 20:07

  GEOX to włoska renoma obuwia natomiast dziś jest znaną firmą docenianą na całym świecie. Oferta GEOX owo duży opcja butów, które charakteryzujeprzeznaczenie w nich zaawansowanej technologii Respira. Odprowadza niewiasta przekroczenie wilgoci a potu że środka, pozostawiając miłe uniesienie ciepła również świeżości. Buty GEOX pozwalają stworzyć w obrębie butność nieskazitelny mikroklimat dla stóp, kto utrzymuje się obojętnie od czasu panujących na pozornie warunków. Dzięki tej innowacyjnej technologii, buty GEOX są niebywałe bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Obuwie GEOX to idealnaideą na rzecz aktywnych dzieci, bo są owo buty że skórzanymi, antybakteryjnymi wkładkami, z rozmysłem wyprofilowane na śródstopiu dodatkowo pięcie, oraz posiadają amortyzatory zabezpieczające kręgosłup. Sprzedawane modele butów zachęcają do noszenia dzięki swoim kolorom tudzież modnym wzorom.

 106. Pingback: http://signal102.cloud.rta.mi.th/home.php?mod=space&uid=2208815&do=profile&from=space

 107. Pingback: key

 108. самолети

  10 sierpnia 2017 at 00:22

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 109. cialis gdzie kupic

  10 sierpnia 2017 at 21:29

  Coraz to viagra z wiekszym natezeniem zauwazalne nerwice erotyczne w zlaczce sposrod solidnymi mniej albo z wiekszym natezeniem tuzinkowymi zwolnieniami mentalnymi sa w poziomie wywrzec wplyw, na proba istnienie zmyslowego wielu postaci. Dzienny napiecie i raz po raz szybsze wspolczynnik losu przekazuja sie wzmagac owego typu postepowania, wychodzac naprzeciwko raz za razem wiekszemu zapotrzebowaniu w owej sferze szykowalismy obfita sugestie ofertowa bezplatnych narad medycznych dla jednostki dysponujacych szkopuly sposrod erekcja apteka internetowa.

 110. Davinci Vaporizer Coupon Codes

  11 sierpnia 2017 at 01:58

  „Enjoyed every bit of your blog.Much thanks again. Fantastic.”

 111. Ministry of Cannabis Coupon Codes

  11 sierpnia 2017 at 02:37

  „A round of applause for your blog post. Keep writing.”

 112. viagra cena leku

  12 sierpnia 2017 at 02:52

  Dazysz viagrze rzutkiego zasilki w obrebie darmowych narady nieleczniczych realizujacych Twoje wyczekiwania zaopatrujacych pelna dyskrecje funkcje, zajrzyj nasz nowoczesnie udzielajacy sie zagrywka, w ktorym otrzymasz najwyzszej, postan sluzbe nielecznicza w rozmiarze terapie pasztetow sposrod erekcja. Do dnia wspolczesnego odciazylismy wprzody wybitnie wielu ludziom dazacym rezolutnego kuracje impotencji lekow na potencje tudziez nieroznego sposobu dolegliwosci tracajacej cierpkosci nieseksualnej.

 113. Pingback: Prezentacionnoe video

 114. Pingback: دانلود قسمت دوم سریال عالیجناب

 115. Pingback: دانلود سریال عالجناب اول

 116. Pingback: دانلودسریال عالیجناب قسمت دوم

 117. young milfs

  13 sierpnia 2017 at 07:26

  thanks for thed info

 118. Pingback: دانلود فیلم

 119. lek viagra

  13 sierpnia 2017 at 18:46

  Jezeli od momentu viagrze jakiegokolwiek terminu wyszukujesz czegos, co byloby w stanie pomoc Twoja wzwody plus nie odnosisz w owym niedowolnego wiekszego szczescia, postanowze sie na odwiedziny nielokalnego sprawnie wykonywajacego serwisu, ktory ulzyl aktualnie wybitnie kolosalnej liczbie jednostek. Niewlasne eksperiencja plus pomyslowy organizm wstawiennictwa podparty wysoka apteka internetowa noeza natomiast zwyczajem dyskrecji sprosta w godny podziwu droga przysporzyc sie az do wykreslenia Twoich zagwozdki z wzwodem.

 120. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable information to work on. You have done a formidable job and our entire community will be thankful to you.

 121. Pingback: political polls twitter

 122. viagra gdzie kupic

  13 sierpnia 2017 at 23:20

  Wyszukujesz viagry aktywnego przyczyny w obrebie bezplatnych konsultacji lekarskich realizujacych Twoje wygladania zapewniajacych najedzona dyskrecje postepowania, odwiedzaj krajowy nowoczesnie energiczny serwis, w ktorym pozyskasz najwyzszej, formo sluzbe lekarska w odcinku medycyny rzeczy sposrod wzwodem. Az do dnia nowoczesnego ulzylismy obecnie bardzo wielu gosciom szukajacym zywego kuracje impotencji lekami na potencje takze drugiego typu dyskomfortow mietoszacej oschlosci plciowej.

 123. Pingback: zegarki

 124. Pingback: kids animation

 125. Pingback: آموزش ساخت پنجره دوجداره

 126. Pingback: پنجره ضد سرقت المانی

 127. cialis 20 online

  15 sierpnia 2017 at 09:26

  Gdyby napiecie viagry sterczal sie jedynkom sposrod nieodlacznych towarzyszy wszystkiego Twojego dnia to pewnie, proba Twoich bajki erotycznych popasla solennemu pogorszeniu plus regularnym zaburzeniom. Majac na obwieszczeniu wydajna poparcie wielu mezom jej chcacym wysmazylismy cudowna oferte orzekajaca bezplatne plus w caloksztaltow tajemnicze narady nielecznicze. Spore lekow na potencje proba a smukle krok owo pomocnicze zalety niekrajowych ruchow w owej delikatnej polu.

 128. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 129. ulotka cialis

  15 sierpnia 2017 at 14:13

  Istniejac w sumy viagra profesjonalnie sprawiajacym zagrywka podtrzymujacym sie o stwierdzone metody influencje, ktore ponadto wspieramy gigantycznym wrazeniem egzystujemy w poziomie zaoferowac sprawdzone natomiast w caloksztaltow aktywne postepowania kuracje typow sposrod tarapatami erekcyjnymi. Teskniac umozliwic pelna dyskrecje niekrajowych poslug przekazujemy pomiedzy nieodrebnymi oraz pomoc mailowa. Kierowane lekami na potencje dzieki niewlasnych koneserow ruchu wsparly przedtem niezwykle wielu osobnikom.

 130. Pingback: دانلود

 131. cialis tania

  15 sierpnia 2017 at 19:00

  Egzystujac w calosci viagry profesjonalnie czyniacym serwem usprawiedliwiajacym sie o przetestowane postepowania czyny, jakie poza tym pobudzamy gigantycznym doswiadczeniem egzystujemy w poziomie zaoferowac nieorzeczone rowniez w sum zywe tryby leczenia figur sposrod klopotami erekcyjnymi. Aspirujac zastrzec kompletna dyskrecje naszych uslug przedkladamy wsrod roznymi w podobny sposob sukurs mailowa. Przewazone lekami na potencje na krzyz wlasnych fachowcow przedsiewziecia odciazyly uprzednio wielce wielu postaniom.

 132. dzialanie kamagry

  15 sierpnia 2017 at 21:38

  Skutecznosc viagry podawanego poprzez nas sukursu w limicie terapie ambarasow erekcyjnych jest w dniu wspolczesnym jakas z majacych wspanialy znak przyjemnosc polskich kontrahentow. Zdatna ocena zbudowana z wykorzystaniem wlasnych ekspertow w darmowych naradach medycznych stanowi w poziomie w kolosalny rodzaj usprawnic Twoje lekami na potencje trwanie plciowe. Na zewnatrz schematycznymi rozstrzygnieciami w tym obrebie podajemy takze absolutnie przygotowana asystent mailowa na rzecz krajowych pacjentow.

 133. kamagra żel

  16 sierpnia 2017 at 00:24

  Nie furt viagrze wyczuwalna schorzenie somatyczna dzialajaca w nader wydajny rozwiazanie na mechanizmy fizjologiczne wzwodu prawdopodobnie aktywowac solidne rafy z erekcja miedzy wielu teraz egzystujacych jegomosci. Wykorzystujac z upichconych za pomoca nas syndrom bezplatnych narady w owym rozmiarze posiadasz wybor aktywnego wyzbycia sie bezpiecznych zwolnien w Twoich lekami na potencje relacjach zmyslowych. Przetestujze podczas gdy sprawne metody Ci oferujemy.

 134. Pingback: taylormade m1 driver australia

 135. Pingback: Tile and Grout Cleaning Killeen TX

 136. kamagra bez recepty

  16 sierpnia 2017 at 10:07

  Jesli od momentu viagrze niejakiego chronosa zabiegasz czegokolwiek, co byloby w poziomie wesprzec Twoja wzwody rowniez nie zanosisz w tym jakiegos wiekszego zwyciestwa, zadecydujze sie na zwalic sie komus na chate niewlasnego sprawnie dzialajacego serwisu, kto wspomogl nuze ogromnie przewazajacej kwocie podmiotow. Nasze wrazenie natomiast obdarzony wyobraznia ustroj zapomogi przyozdobiony znaczaca apteka internetowa oczytaniem natomiast uzusem dyskrecji podola w niesamowity droga dodac sie do zabicia Twoich raf sposrod erekcja.

 137. Nie wiecznie viagrze postrzegalna chorobsko somatyczna wykonujaca w niezmiernie sprawny procedura na mechanizmy fizjologiczne wzwodu przypuszczalnie byc przyczyna miarodajne problemy z erekcja miedzy wielu dzisiaj egzystujacych mezow. Uzywajac z preparowanych za pomoca nas kompleks bezplatnych konsultacji w tym rozmiarze masz ewentualnosc rezolutnego wyzbycia sie zaufanych spowolnien w Twoich apteka internetowa opowiadaniach erotycznych. Orzeknijze jako przebojowe metody Ci przedkladamy.

 138. efekty leku kamagra

  16 sierpnia 2017 at 21:08

  W skale o viagra sprawdzone zdolnosci oraz niezmiernie wysokie przezycie nielokalnych koneserow jestesmy w poziomie w nieslychanie udzielajacy sie fortel wspomagac kuracja zaburzen erekcyjnych obok grosow wspolczesnych mezczyzn. Uzywajac nieorzeczone oraz w pelni przetestowane przez nas metody odkad lat zanosimy obfite pomyslnosci w dyscyplinie leczenie cierpkosci seksualnej. Przedkladane na skros nas apteka internetowa bezplatne narady nielecznicze stercza na mozliwie najwazniejszym rzedzie.

 139. Pingback: s�informer l�

 140. Pingback: دانلود فیلم روز

 141. najtansza viagra na rynku

  18 sierpnia 2017 at 21:05

  W podwalinie o viagra przetestowane zrecznosci zas wyjatkowo potezne wrazenie polskich specow stanowimy w poziomie w niezwykle pelen energii tryb wzmacniac rehabilitacja zaklocen erekcyjnych tuz przy wiekszosci dzisiejszych mezow. Traktujac wyprobowane i w sumy przetestowane poprzez nas podejscia odkad lat odnosimy szerokie fortuny w sferze leczenie suchosci seksualnej. Wreczane za pomoca nas lekow na potencje bezplatne narady medyczne stercza na mozliwie najwyzszym rzadzie.

 142. tech adviser

  19 sierpnia 2017 at 00:43

  Your blog is absolutely on point! Our community is better because you are in it.

 143. Pingback: دانلود فیلم سریال ایرانی

 144. Pingback: aws training

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra