Z zagranicy

Nocne Wilki znów czają się do skoku

Propagujący rosyjski imperializm członkowie klubu „Nocne Wilki” 27 kwietnia ponownie chcą wyruszyć na rajd motocyklowy do Berlina. Mają przyłączyć się do nich motocykliści z Czeczenii i Donbasu. Trasa tego rajdu wiedzie m.in. przez Polskę. Czy podobnie jak w ubiegłym roku, władze naszego kraju zabronią im wjazdu?

Oficjalnym celem rajdu jest przejazd do Berlina z okazji obchodzonego w Rosji – Dnia Zwycięstwa w II wojnie światowej. Faktycznie jest to jednak demonstracja rosyjskiego imperializmu i szowinizmu. Trasa rajdu wiedzie z Moskwy przez Białoruś, Polskę, Węgry, Słowację, Czechy do Berlina. Nocne Wilki deklarują, że chcą propagować jedność bratnich narodów słowiańskich, dlatego zakładają, że na trasie rajdu będą się do nich przyłączać motocykliści z odwiedzanych krajów. W każdym z odwiedzanych miast uczestnicy rajdu zamierzają uczcić pamięć żołnierzy Armii Czerwonej, składając kwiaty i paląc znicze na ich cmentarzach i pomnikach.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych rajd przebiegał w atmosferze skandali. Prokremlowscy motocykliści nie zostali wpuszczeni do Polski. W 2016 roku polski MSZ oficjalnie poinformował władze w Moskwie, że Polska nie zgadza się na ich wjazd ze względu na ochronę porządku publicznego. Rajd dotarł jednak wówczas na Białoruś gdzie szef klubu rosyjskich motocyklistów Aleksander Załdostanow ps. „Chirurg” powiedział „Białoruś to Rosja, tak samo jak Ukraina”.

W tym roku Aleksander Załdostanow wyraził przekonanie, że tym razem nie będzie żadnych problemów z wjazdem do Polski, chociaż dopuszcza możliwość innego scenariusza wydarzeń „Jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na drogach, to do 27 wyrosną nam skrzydła i wzniesiemy się w powietrzu” – oświadczył. Pod koniec ubiegłego roku, międzyregionalna organizacja „Rosyjscy motocykliści”, znana szerzej jako jako „Nocne wilki”, otrzymała z rosyjskiego MSZ dofinansowanie w kwocie 3,1 mln rubli rosyjskich na projekt „Słowiański świat”, czyli na organizację rajdów motocyklowych i samochodowych wypraw, podczas których ma być „propagowana jedność bratnich, narodów słowiańskich poprzez dyplomację publiczną” – cokolwiek miałoby to oznaczać.

Źródło:  kresy24.pl, Belsat

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. MacGregor

  11 kwietnia 2017 at 10:34

  przez chwilę zastanawiałem się, czy wszedłem na ten portal, co chciałem,no ale zerknąłem na źródła tej histerycznej informacji ( Biełsat, kresy24 ) i uspokoiłem się.

  „prokremlowscy motocykliści”, „propagujący rosyjski imperializm” … gdyby tak propagowali „Wielką, sborną U’krainę” od samu po Don to co innego

  • tomek

   12 kwietnia 2017 at 08:41

   Pomyliles sie twoim portalem jest gajowka

   • Adam

    12 kwietnia 2017 at 14:04

    Propaganda aż piszczy. Nawet w PRL takiej propagandy nie mieliśmy:(

  • Tomek

   12 kwietnia 2017 at 20:56

   No SputnikNews to jednak to nie jest, jeśli tego portalu szukałeś (choć nieraz mu blisko):)

   A na poważnie, to Polska nie powinna wpuszczać zarówno rajdów propagujących rosyjski, jak i ukraiński nacjonalizm. Np. taki rajd pamięci Bandery nie został do Polski wpuszczony, więc to co napisałeś nie ma oparcia w faktach.

 2. CELL

  11 kwietnia 2017 at 11:02

  W 2016 roku polski MSZ, to nie polski MSZ tylko prousraelskie propagujące amerykanski imperializm pachoły.

 3. z-k

  11 kwietnia 2017 at 13:25

  To co wypisuje Biełsat i Kresy 24 ogłupianym tubylczym gojom to wstyd publikować i Prawy tego czynić nie powinien.

  • gieptil

   11 kwietnia 2017 at 23:17

   Co do Biełsat nie miejmy złudzeń, oni dobrze wiedzą co robią. Organizują dziką rzeźnię z milionami trupów w Europie Środkowej. Organizują świadomie krwawy konflikt. Jak się już zacznie sami przeniosą się do Londynu i stamtąd przy wykwintnych trunkach będą nas dalej zagrzewać do boju i podszczuwać, śmiejąc się między sobą po cichu z durnoty Polaków. A po co tzw. nasi politycy tak do Londynu ostatnio pielgrzymują? Między innymi ustalają warunki, zasady i technikę ewakuacji ich dup na bezpieczny ląd ( do Wielkiej Brytanii ), gdy już rzeź w Europie Środkowej się zacznie.

 4. wielokropek

  11 kwietnia 2017 at 14:27

  Mam nadzieje,ze nikt im nie zabroni przez Polske przejechac. Polscy motocyklisci u nich problemow zadnych nie maja, wrecz przyjazna dlon zawsze otrzymuja.

 5. Kierowca

  11 kwietnia 2017 at 18:05

  W pierwszej chwili osłupiałem czytając ten artykuł. Zacząłem sprawdzać czy nie jestem na stronie Niezależna / Gazeta Polska tego znanego propagandzisty i fałszerza prawdy ukrainofila i żydofila z Wildsteinowej stajni redaktorka Sakiewicza.
  Po sprawdzeniu okazało się że nie, jednak tak zwany „Prawy”
  Wstyd!
  Coraz częściej zauważam skręcanie w stronę wyżej wymienionej stajni.
  Stajnia i obora już nie mówiąc chlew to nie moja bajka więc mi się ta zmiana kursu nie podoba.
  Nawet może i nie zmiana kursu a wyłażenie prawdy z zabłoconych buciorów, zaczynam podejrzewać!

 6. Adam

  11 kwietnia 2017 at 18:22

  Oczywiście w kąpani prezydenckiej usiłowali przejechać przez Polskę aby zaszkodzić skutecznie ,,swojemu agentowi” kandydującemu na urząd prezydenta https://www.youtube.com/watch?v=2EX9APmGxJw

 7. Codreanu

  11 kwietnia 2017 at 20:51

  No i się zaczyna…..
  Najlepiej żeby sobie w tym roku ci motocykliści odpuścili albo nie powinni na głos wspominać o przejeździe przez Polskę. wiedząc, jakiego władza w Polsce ma świra na punkcie Rosji. Znowu będzie lament putinofilów pt. „Polacy wstydźcie się że istniejecie, bo jesteście wrodzonymi rusofobami….
  Ja do nocnych Wilków nie mam specjalnie nic ale znów zacznie się bicie piany….

 8. Andrzej z Balto

  11 kwietnia 2017 at 22:13

  Niech jadą. Nie wiem czemu się jacyś głupole/rusofobi ich czepiają. Pan Wiktor Węgrzyn, prawy człowiek, niech mu ziemia lekką będzie, się z nimi przyjaźnił.

 9. gieptil

  11 kwietnia 2017 at 22:54

  Jakoś nie bardzo się boję tego rosyjskiego imperializmu i szowinizmu. Owszem pod komuną nas nieco uciskali, ale dało się żyć. I nawet ówczesne dzieła POLSKIEJ kultury były o dwa poziomy wyższe od tego co mamy dzisiaj za jakoby niepodległej Polski. A jak to porównać z dokonaniami podczas II WŚ tzw. kulturalnych Niemców, to nawet nie warto porównywać. Mieli ambicję wymordować wszystkich Polaków, którzy mieli wyższe ambicje jak zostać parobkami u klasy panów.
  Rosyjski imperializm w Polsce ma bardzo ciekawą historię. Zaczął się 300 lat temu, gdy Piotr I wprowadził na wschodnie tereny Rzeczpospolitej swoje wojska ku radości większości szlachty. Bo nieco wcześniej zacny niemiecki król Polski August II Mocny wprowadził na teren Rzeczpospolitej swoje wojska i zaczął masowe rekwizycje, czyli rabunki dworów. To zresztą przypomina sytuację obecną, gdy Niemcy niby nam pomagają, ale tak naprawdę wyciskają z nas ostatnie soki.
  Kolejnym mało znanym przejawem imperializmu było zarządzenie Katarzyny II po I Rozbiorze Polski, aby powołać Radę Nieustającą, czyli pierwszy polski rząd. Ona już nie mogła na ten polski ( raczej niemiecko saski ) burdel w Polsce patrzeć i nakazała złośliwie powołać wreszcie normalny rząd. Dzięki temu do czasu Konstytucji III Maja Polska odżyła, nabrała trochę siły i pojawiły się sny o dobudowie potęgi. „Patrioci” od tej konstytucji Radę Nieustającą natychmiast rozwiązali, co jasne. I tak można by więcej gadać o tym szowinizmie i imperializmie. Drucki Lubecki z nadania złego cara za czasów Królestwa Polskiego rozpoczął masowe uprzemysłowienie Polski. Tylko car ( który nie bardzo chciał się wtedy wcinać w sprawy polskie ) miał wtedy pewien problem – w polskich władzach aż roiło się od masonów, a głównym tematem debat sejmowych było wprowadzenie rozwodów. Trochę był car zdziwiony, bo on myślał że Polska to katolicki kraj.

 10. Hania

  11 kwietnia 2017 at 23:11

  Trochę był car zdziwiony, bo on myślał że Polska to katolicki kraj

  …jak dzisiaj….

 11. tomek

  12 kwietnia 2017 at 08:45

  Ile tego kacapskiego qrestwa jest w Polsce

 12. tomek

  12 kwietnia 2017 at 08:45

  Ile tego kacapskiego qrestwa jest w Polsce

 13. jacek

  12 kwietnia 2017 at 12:29

  Rosyjskich matocyklistów czczących pamięć swoich dziadków,28 miljonów Rosjan,którzy oddali swe życie i zginęli w walce z Niemcami,także dlatego aby Polska nie zginęła,abyśmy my żyli,należy witać równie serdecznie jak oni witają nasz Rajd Katyński.Przypominał nam o tym wielki Polski patriota świętej pamięci komandor Wiktor Węgrzyn.Jeśli ktoś tego nie rozumie to jest skończonym idiotą i śmiertelnym wrogiem Polski!!!

 14. Zygmunt

  12 kwietnia 2017 at 14:49

  Nie wpuszczenie motocyklistów to głupota.Nie Rosja jest naszym największym wrogiem, a Niemcy.

  • Wir

   13 kwietnia 2017 at 20:07

   Dodałbym do tego izrael i upadlinę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra