Z kraju

Prezydent Duda: Tylko działając razem możemy być adekwatnym partnerem dla światowych potęg

Tylko działając razem jesteśmy w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

– Realizując szeroko pojętą politykę międzynarodową, patrząc także przez ten pryzmat na nasz region, na Europę Centralną, na Europę Środkowo-Wschodnią, mam jedno zasadnicze założenie: im częściej się spotykamy, im więcej jest tych spotkań, w różnych gremiach, w różnych formatach, każdym takim spotkaniem przyczyniamy się do budowania europejskiej jedności, bo każde takie spotkanie nas wzajemnie zbliża – powiedział prezydent.

Podkreślił, że ma to szczególne znaczenie „w dzisiejszej dobie trudności, w jakich znajduje się Unia Europejska, ale także trudności w jakich znajduje się Europa – zagrożeń militarnych, terrorystycznych, zagrożeń kryzysem migracyjnym”.

Prezydent Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest „zarazem regionalne i ponadregionalne”. – I to jego wielka wartość – zaznaczył.

Wskazał, że ważne w tym kontekście jest „zbliżanie krajów zaprzyjaźnionych Europy Wschodniej do Unii Europejskiej”. – Jest to proces, który trwa, stopniowo jest pogłębiany i który – wierzę w to głęboko – zakończy się przyjęciem państw Partnerstwa Wschodniego do wielkiej europejskiej wspólnoty – powiedział.

Podkreślił, że dla niego UE jest „podmiotem niezwykle ważnym, nowoczesnym jak na skalę światową, który powoduje, że Europa staje się coraz ważniejszym partnerem w globalnej rozgrywce politycznej, globalnej rozgrywce gospodarczej”. – Tylko działając razem jesteśmy rzeczywiście w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem – uważa prezydent.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz/ KPRP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. CELL

  12 kwietnia 2017 at 20:49

  Maliniak jest zwykłym pachołem, a nie partnerem potęg swiatowych.

 2. Duda to NIE polityk tylko LOKAJ żydo-masonów

  12 kwietnia 2017 at 20:50

  A.Duda to NIE polityk tylko zwyky PAJAC, politycznie poprawny LOKAJ za jednego centa dla żydo-nekońskiej mafii estabłyszmentu waszyngtońskiego KOSZTEM polskiego podatnika. Duda nie ma zielonego pojęcia o polityce, dlatego jest nawet URZYWANA jako ściera przez zabijaków banderowców ukraińskich z Kijowa, kradnie MILARDY polskiego podatnika i rozdaje beztrosko tym banderowcom. Duda to nie zrównoważony psychiczne PAJAC pod wpływem jakiś emocji lub ZAMÓWIEŃ żydo-masonów z Brukseli/Waszyngtonu KRADNIE pieniądze bo oficjalnie bez OFICJALNEGO uzgadniania z Sejmem rozdaje je jako podarek pod choinkę jak to zrobił w grudniu 2015 raku.
  Dla tego PAJACYKA Dudy pociaganego za sznurki „być adekwatnym partnerem dla światowych potęg” to zanaczy nie prowadzić SWOJEJ polityki w INTERESIE Polaków, tylko KOGOŚ obcego nawet takich durniów bankrutów banderowców z Kijowa i oczywiście tych krwawych SIEPACZY waszyngtońskich ciagle na kogoś NAPADAJACYCH aby obrabować lub zniszczyć w interesie Izraelaitów.
  Ten PAJAC Duda razem z Waszczykowskim to typowy przykład ULEGŁYCH lokaji, którzy absolutnie NIE szanują interesu polskiego elektoratu lecz właśnie tych GLOBALNYCH graczy, którzy posiedli polskojęzyczne media które URABIAJĄ, robię wode z mózgu emerytom i weśniakom w Polsce, którzy głosują na tych anty-polskich gangsterów PO-Pis jak Duda, Komorowski czy taką qurwe złodzeja jak Tusk lub Schetyna czy Kopacz.
  W tym zbankrutowanym lewackim nie wirogodnym bandyckim USA, który zamienił się w WASALA żydowskiej mafii, którzy szykują WOJNE domową, gdyż tam społeczeństwo jest tak skonfliktowane panującą BIEDĄ spowodowaną wysysaniem pieniędzy na ciągłe prowadzenie bezsensownych wojen w interesie żydowskiego FED i KORPORACJI, z WYCISKANYCH pieniędzy od podatnika dla milionów ZABIJAKÓW wojskowych zamienionych z BEZROBOTNYCH, na miliony mundurowych PASOŻYTÓW niezliczonych ostatnio natworzonych bez pamięci różnych tajnych służb węszących za ciągle wymyślanych NOWYCH wrogów, na te ZGRAJE nowych służb na lotniskach szarpiących i maltretujących turystów lub pasażerów, na armie nowych DODATKOWYCH policjantów-przebierańców, powstałych NOWYCH agentur aparatu przemocy CZEPIAJĄCYCH się niewinnych ludzi pod byle POZOREM jak w trockistowskim Chicago zarządzanym przez skrajnych LEWAKÓW czyli żydowską mafię gangstera Rahma Izrela Emanuela:
  http://www.faktychicago.com/wiadomosci/skandal-na-pokladzie-united-airlines-wideo,news,15300.html

  • Janek

   12 kwietnia 2017 at 21:58

   Pajac to ty jesteś. I przygłup, wyjątkowy przygłup.

   • My Polacy NIE chcemy "wspólnoty" z BANDEROWCAMI ukrami!

    12 kwietnia 2017 at 23:17

    Czy naprawdę nie widzisz tego, że Duda jest ALFONSEM globalistów usiłujących nam Polakom NARZUCIĆ jakieś LEWACKIE zachowania, wymyślone przez żydo-komunę Nowo Yorską lub żydo-masoństwo Brukselskego z ideologia ROZWALANIA więzów rodziny, więzów Narodowych, abyśmy się stali plstikową masą do wyrabiania takich samych PLASTUSIÓW jak Duta z Tuskiem uległych globalnym KORPORACJOM.
    Kosmopolityczny PLASTUŚ Duda ROZMYWA, rozcięcza Polskę żydami, ukraińcami, a nawet był gotowy sprowadzać islamistów, gdyby POLSCY Narodowcy tego nie zablokowali, a na dodatek tego, Duda nazywa Rzeczpospolitą Polskę jakąś tam „rzeczpospolita przyjaciół”, aby się PODLIZAĆ żydo-masonskim GLOBALISTAM budującym tą BZDURĘ „społeczeństwo otwarte”.
    Te żydofilskie PLASTUSIE jak Duda, Szczerski i cały ten jego gabinet to wyznawcy ideologii tolerancjonizmu w III RP oderwanego od rzeczywistości, gdzie skrzyknięte MNIEJSZOŚĆI etniczne lub homoseksualne swoją agresywnością usiłują narzucić wzorce zachowania i „nowej moralności” ULEGŁEJ WIEKSZOŚĆI w Polsce.
    Instytucja biurokratyczna Unia Europejska to śmierdząca KLOAKA moralna, oszustwo, złodzejstwo i kłamliwa prowizorka na użytek NOWOBOGACKICH złodzeji finansowych szukających FRAJERÓW, którzy by na tych NOWOBOGACKICH pracowali.

    • Janek

     13 kwietnia 2017 at 00:25

     Widzę, że jesteś cymbałem. To oczywiste, czytając potok twoich nonsensów, które co chwila „wyrzygujesz” na tym portalu.

     • tma

      13 kwietnia 2017 at 02:41

      Ropa staniała i coraz gorzej ich szkolą.

     • Paweł

      13 kwietnia 2017 at 19:52

      @Janek

      Napisz coś mądrzejszego, bo póki co marnie Ci idzie. Komentarze autora, któremu odpisałeś zdają się opisywać rzeczywisty stan rzeczy.

 3. gieptil

  12 kwietnia 2017 at 22:43

  Grupy Wyszehradzkiej już nie ma. Tzw. polscy politycy stanowią tylko gang umysłowych niedorozwojów zmieszanych z agenturą. Polska już kilka razy wyciulała ordynarnie Grupę Wyszehradzką. Oni nie są tacy głupi, żeby tego nie zauważyć. Kiwają z grzeczności głowami, ale swoje myślą – pierdol się Duda błaźnie, pierdolcie się Polacy, skoro nas chcecie kiwać. Reguły polityki są twarde, brutalne ale … też precyzyjne. Kiwać frajerów może mocarstwo, jak USA powiedzmy, łykają i udają zadowolonych, bo co im pozostało? Ale jak słaby kraik jak Polska próbuje kiwać partnerów, to oni mają tylko jeden tekst – a na drzewo banany zrywać szympansie.
  Wiecie dlaczego ta kompromitacja Polski tak mnie oburza? Bo jest skrajnie głupia. Gdybyśmy skutecznie orżnęli jakichś frajerów, to bym powiedział – to jest moralnie brzydkie, nie podoba mi się to, ale chociaż jest to skuteczne. Ale tutaj to jest całkowicie nieskuteczne, Wielokrotnie oszukując Grupę Wyszehradzką strzeliliśmy sobie nie w stopę, tylko w łeb prosto miedzy oczy. Oni nas po prostu pierdolą i nami pogardzają.

  • gieptil

   12 kwietnia 2017 at 22:55

   Zresztą to pokazuje czym jest warszawka hitlerawka. To około milion ludzi w Polsce, większość w Warszawie, ale to ma też odnóżki w miastach wojewódzkich. Oni od prawie 30 lat niczym innym się nie zajmują jak okradaniem, oszukiwaniem i sprzedawaniem jak bydło Polaków – masową zdradą , antypolską robotą agenturalną, niszczeniem polskich biznesów i polskiej własności i wysyłaniem polskiego mięsa armatniego gdzie popadnie. Niczym innym, i oni NIC INNEGO NIE POTRAFIĄ. Więc podobny system próbowali zastosować do Grupy Wyszehradzkiej. Oczywiście się nie udało, zostali rozpracowani i rozpoznani jako grupa cynicznych bardzo prymitywnych bydlaków.

   • gieptil

    12 kwietnia 2017 at 23:12

    A jakich kumpli ma warszawka hitlerawka, jeden mały przykład. Oni takich lubią. Polaków z Kazachstanu chyba do dzisiaj nie udało się sprowadzić.

    http://jeznach.neon24.pl/post/137954,azyl-dla-rezunow

    Trzeba wreszcie przyjąć do umysłów, że mamy w Polsce około miliona elementu który próbuje wobec Polaków zrealizować testament Hitlera. I oni jadą na propagandowym koniku – trzeba przecież bić ruskiego. Gdy ich prawdziwym celem jest realizacja testamentu Hitlera – zabicie Polaków. Na tym portalu też nas atakują i próbują zastraszać.

    • gieptil

     12 kwietnia 2017 at 23:16

     I się nie dziwcie że ja im ugrażąm, że będą żywcem patroszeni. Na nic lepszego oni nie zasługują, litości nie będzie.

    • gieptil

     12 kwietnia 2017 at 23:31

     A warto wspomnieć, że Macierewicz swego czasu pozytywnie zweryfikował oficera WSI zamieszanego w mord na Olewniku. Po co im tacy ludzie są potrzebni? Każdy głupi się domyśli. Do brudnych zbrodniczych robót. W Ameryce Południowej to się nazywa szwadrony śmierci, takie pół państwowe nieoficjalne grupy do zabijania niewygodnych. W Polsce to się nazywa „seryjny samobójca”. A ja tym degeneratom ugrażam – będziecie żywcem patroszeni, tak skończycie.

 4. Ostatni atak chemiczny na Syrię DRONEM z Jordani ! Trump OŚMIESZONY!

  13 kwietnia 2017 at 09:01

  Służby szpiegowskie z USA w ostatnich godzinach podały informacje, że ostatni atak bronią chemiczną na Syriię został uruchomiony z bazy w Arabii Saudyjskiej w Jordani. Z tej samej bazy korzysta wywiad Izraela.

  Wielokrotnie nagradzany dziennikarz ślerczy Robert Parry, twierdzi, że atak z użyciem broni chemicznej w Syrii został zainicjowany przez wspólną bazę wypadową w Jordanii, specjalnie dla Arabii Saudyjskiej.

  Analitycy wywiadu w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że na atak został wykonany za pomocą latającego drona, który wystartował w Jordanii ze specjalnej bazy operacyjnej Arabii Saudyjskiej i Izraela. Ta baza z terytorium Jordani wspiera „syryjskich rebeliantów” opłacanych przez Arabie Saudyjską, podaje Robert Party na bazie informacji, które zebrał od informatorów z Jordani.

  Wszystko wygląda na to, że D.Trump został OSZUKANY i podjoł ZŁĄ decyzję, a ta intryga została sfabrykowana ściśle po to, aby ZDESKRYDYTOWAĆ Trampa przed amerykańską i światową opinia publiczną.

  Inrygujące jest to, że w trakcie podejmowania decyzji o ataku bronią strategiczną USA na Syrie NIE byli obecni dyrektor CIA, Mike Pompeo, jak i dyrektor National Intelligence Dan Coats.
  Ich też NIE ma na zdjęciu wydanym przez Biały Dom, który pokazuje Prezydenta i kilkunastu jego starszych doradców Obserwując strajk rakietowy z 6 kwietnia w pokoju na jego posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie.
  Zródło:

  https://www.infowars.com/u-s-intelligence-source-syria-chemical-weapons-attack-launched-from-saudi-base/

  Wielu specjalistów podaje, że to dzięki networkowi informacyjnemu 2-ego obiegu InfoWars D.Trump wygrał wybory prezydenckie, gdyż ten network wspierał kampanie wyborczą Trumpa i ten network ma co najmniej 18 milionów wejść dziennie, a systematycznych czytelników ma 30 milionów.

  • Lokaj A.Duda gratulował ośmieszonemu Trumpowi

   13 kwietnia 2017 at 10:23

   NIE zapominać że ten politycznie poprawny lokaj A.Duda dla syjonistycznej rządzacej mafii w USA natychmiast pogratulował ataku rakietowego na Syrię:

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-pelne-poparcie-dla-operacji-militarnej-usa-w-syrii/ezv18mm

   „Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego” – czytamy w oświadczeniu prezydenta.
   Andrzej Duda wyraził w nim swoje „pełne poparcie” dla operacji militarnej przeprowadzonej w nocy na czwartku na piątek przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii.

   Prezydent podkreślił, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. – Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie – oświadczył Duda.

   „Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy” – czytamy w oświadczeniu.”

 5. Create Website without prior knowledge

  13 kwietnia 2017 at 11:21

  don’t like this man

 6. Adam

  13 kwietnia 2017 at 21:41

  Nastąpiła zamiana klęcznika https://www.youtube.com/watch?v=OUJT9ConmmU&t

 7. angliajestskonczona

  14 kwietnia 2017 at 17:28

  Zyd prezydentem Polski?

 8. KelChalkhic

  24 czerwca 2017 at 23:56

  Cephalexin For Dogs Give Gas Priligy Tablet Canadian Cheap Cialis

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra