Z kraju

Prezydent Duda: Tylko działając razem możemy być adekwatnym partnerem dla światowych potęg

Tylko działając razem jesteśmy w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

– Realizując szeroko pojętą politykę międzynarodową, patrząc także przez ten pryzmat na nasz region, na Europę Centralną, na Europę Środkowo-Wschodnią, mam jedno zasadnicze założenie: im częściej się spotykamy, im więcej jest tych spotkań, w różnych gremiach, w różnych formatach, każdym takim spotkaniem przyczyniamy się do budowania europejskiej jedności, bo każde takie spotkanie nas wzajemnie zbliża – powiedział prezydent.

Podkreślił, że ma to szczególne znaczenie „w dzisiejszej dobie trudności, w jakich znajduje się Unia Europejska, ale także trudności w jakich znajduje się Europa – zagrożeń militarnych, terrorystycznych, zagrożeń kryzysem migracyjnym”.

Prezydent Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest „zarazem regionalne i ponadregionalne”. – I to jego wielka wartość – zaznaczył.

Wskazał, że ważne w tym kontekście jest „zbliżanie krajów zaprzyjaźnionych Europy Wschodniej do Unii Europejskiej”. – Jest to proces, który trwa, stopniowo jest pogłębiany i który – wierzę w to głęboko – zakończy się przyjęciem państw Partnerstwa Wschodniego do wielkiej europejskiej wspólnoty – powiedział.

Podkreślił, że dla niego UE jest „podmiotem niezwykle ważnym, nowoczesnym jak na skalę światową, który powoduje, że Europa staje się coraz ważniejszym partnerem w globalnej rozgrywce politycznej, globalnej rozgrywce gospodarczej”. – Tylko działając razem jesteśmy rzeczywiście w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem – uważa prezydent.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz/ KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. CELL

  12 kwietnia 2017 at 20:49

  Maliniak jest zwykłym pachołem, a nie partnerem potęg swiatowych.

 2. gieptil

  12 kwietnia 2017 at 22:43

  Grupy Wyszehradzkiej już nie ma. Tzw. polscy politycy stanowią tylko gang umysłowych niedorozwojów zmieszanych z agenturą. Polska już kilka razy wyciulała ordynarnie Grupę Wyszehradzką. Oni nie są tacy głupi, żeby tego nie zauważyć. Kiwają z grzeczności głowami, ale swoje myślą – pierdol się Duda błaźnie, pierdolcie się Polacy, skoro nas chcecie kiwać. Reguły polityki są twarde, brutalne ale … też precyzyjne. Kiwać frajerów może mocarstwo, jak USA powiedzmy, łykają i udają zadowolonych, bo co im pozostało? Ale jak słaby kraik jak Polska próbuje kiwać partnerów, to oni mają tylko jeden tekst – a na drzewo banany zrywać szympansie.
  Wiecie dlaczego ta kompromitacja Polski tak mnie oburza? Bo jest skrajnie głupia. Gdybyśmy skutecznie orżnęli jakichś frajerów, to bym powiedział – to jest moralnie brzydkie, nie podoba mi się to, ale chociaż jest to skuteczne. Ale tutaj to jest całkowicie nieskuteczne, Wielokrotnie oszukując Grupę Wyszehradzką strzeliliśmy sobie nie w stopę, tylko w łeb prosto miedzy oczy. Oni nas po prostu pierdolą i nami pogardzają.

  • gieptil

   12 kwietnia 2017 at 22:55

   Zresztą to pokazuje czym jest warszawka hitlerawka. To około milion ludzi w Polsce, większość w Warszawie, ale to ma też odnóżki w miastach wojewódzkich. Oni od prawie 30 lat niczym innym się nie zajmują jak okradaniem, oszukiwaniem i sprzedawaniem jak bydło Polaków – masową zdradą , antypolską robotą agenturalną, niszczeniem polskich biznesów i polskiej własności i wysyłaniem polskiego mięsa armatniego gdzie popadnie. Niczym innym, i oni NIC INNEGO NIE POTRAFIĄ. Więc podobny system próbowali zastosować do Grupy Wyszehradzkiej. Oczywiście się nie udało, zostali rozpracowani i rozpoznani jako grupa cynicznych bardzo prymitywnych bydlaków.

 3. Create Website without prior knowledge

  13 kwietnia 2017 at 11:21

  don’t like this man

 4. angliajestskonczona

  14 kwietnia 2017 at 17:28

  Zyd prezydentem Polski?

 5. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 11:59

  http://revia.phartesdomusa.org generic revia (naltrexone)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra