Z zagranicy

Dania – czarna lista ekstremistycznych kaznodziejów z zakazem wjazdu

Władze duńskie opublikowały listę kaznodziejów różnych wyznań, którzy zostali uznani za ekstremistów. I jako tacy nie będą wpuszczani do Danii.

Co ciekawe na liście znalazło się pięciu muzułmanów i… jeden kaznodzieja protestancki! To słynny pastor Terry Jones z USA, który w 2011 publicznie spalił Koran, a w 2013 roku zamierzał spalić 2 998 egzemplarzy Koranu w parku Tampa Bay w imię pamięci ofiar 11 września.

Pomysł zrobienia takiej listy rząd duński ogłosił ponad rok temu. Zaraz po tym, jak w telewizji pokazano  nakręcony ukrytą kamerą film na którym nagrano imamów z duńskich meczetów wygłaszających kazania atakujące zachodnie społeczeństwa i wzywające do przemocy. Minister imigracji Inger Stojberg powiedziała – Nie chcemy tutaj ludzi, którzy przybywają, żeby wzywać do terroru albo do napadów i przemocy wobec Żydów i homoseksualistów.

Komentarz Prawego. – Cóż rok na stworzenie listy złożonej z nazwisk pięciu imamów i przeciwnika islamu ze Stanów Zjednoczonych, który się do Danii nie wybiera. Można pogratulować skuteczności

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra