Z zagranicy

Dania – czarna lista ekstremistycznych kaznodziejów z zakazem wjazdu

Władze duńskie opublikowały listę kaznodziejów różnych wyznań, którzy zostali uznani za ekstremistów. I jako tacy nie będą wpuszczani do Danii.

Co ciekawe na liście znalazło się pięciu muzułmanów i… jeden kaznodzieja protestancki! To słynny pastor Terry Jones z USA, który w 2011 publicznie spalił Koran, a w 2013 roku zamierzał spalić 2 998 egzemplarzy Koranu w parku Tampa Bay w imię pamięci ofiar 11 września.

Pomysł zrobienia takiej listy rząd duński ogłosił ponad rok temu. Zaraz po tym, jak w telewizji pokazano  nakręcony ukrytą kamerą film na którym nagrano imamów z duńskich meczetów wygłaszających kazania atakujące zachodnie społeczeństwa i wzywające do przemocy. Minister imigracji Inger Stojberg powiedziała – Nie chcemy tutaj ludzi, którzy przybywają, żeby wzywać do terroru albo do napadów i przemocy wobec Żydów i homoseksualistów.

Komentarz Prawego. – Cóż rok na stworzenie listy złożonej z nazwisk pięciu imamów i przeciwnika islamu ze Stanów Zjednoczonych, który się do Danii nie wybiera. Można pogratulować skuteczności

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Maciek

  4 maja 2017 at 11:49

  A taki kaznodzeja kościoła liberlewusów niejaki Con-Bendit ,czy Bandit ? Ma wjątkowo ekstermalne poglądy. Czy będzie mógł się po Danii szwędać ? 🙂 Nie wspominając o her Shultz-u ,co to chciał siłą (czyt. przemocą ) zmuszać do „solidarności” .

 2. nnnn

  4 maja 2017 at 19:55

  Niech sie powyrzynają dobrze by było.

 3. Reba Daughenbaugh

  8 maja 2017 at 00:34

  rent single family

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra