Felieton

Platforma programowo od ściany do ściany

1. Cztery pytania zadane Platformie przez rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beatę Mazurek dotyczące: podniesienia wieku emerytalnego, likwidacji programu 500plus, likwidacji IPN i CBA i przyjmowania imigrantów, doczekały się dopiero po 5 dniach odpowiedzi przewodniczącego Grzegorza Schetyny.

Odpowiedź ta była udzielana na raty wczoraj i przedwczoraj i sposób jej zaprezentowania na kolejnych konferencjach prasowych przez przewodniczącego partii i szefa klubu parlamentarnego, potwierdza tylko, że Platforma nie ma żadnego programu, w związku z tym poglądy tej partii kształtują badania opinii publicznej.

Jeżeli jakaś kwestia ma bardzo wysokie poparcie w tych badaniach, to Platforma jest gotowa zmienić swoje dotychczasowe stanowisko w tej sprawie wręcz o 180 stopni i to bez mrugnięcia okiem.

2. Tak właśnie się stało, ze sprawą przyjmowania przez Polskę imigrantów, do tej pory najważniejsi politycy Platformy nie mieli w tej sprawie żadnych wątpliwości, relokacja, pod którą podpisała się ówczesna premier Ewa Kopacz na unijnym forum na jesieni 2015 roku, czyli przyjęcie przez Polskę ok. 7 tysięcy imigrantów, powinna zostać zrealizowana.

Przez blisko 1,5 roku Platforma krytykowała rząd premier Szydło za zdecydowany sprzeciw w tej sprawie, krytykowano również poparcie przez Polskę skargi złożonej przez Węgry, Czechy i Słowację do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Teraz, kiedy w mediach zaprezentowane zostały sondaże pokazujące, że ponad 80% badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, a aż 95% czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i 72% nie chce przyjmowania przez nasz kraj imigrantów, Platforma dokonała wolty.

Od wczoraj jej czołowi politycy z Grzegorzem Schetyną na czele głoszą, że Platforma nie chce przyjmowania imigrantów przez nasz kraj, co więcej uważają, że właściwym sposobem jest pomaganie imigrantom jak najbliżej miejsca ich zamieszkania.

Ta fundamentalna zmiana stanowiska w tej sprawie jest prezentowana bez przysłowiowego mrugnięcia okiem, politycy Platformy zachowują się tak jakby nie było ani głosowania premier Kopacz w Brukseli, ani wypowiedzi rzecznika tej partii Cezarego Tomczyka, który w jednej z rozgłośni radiowej jesienią 2015 roku mówił, że Polska jest gotowa wręcz do przyjęcia każdej liczby imigrantów.

3. Na tych konferencjach Grzegorz Schetyna zapowiedział także rozszerzenie programu 500plus o wsparcie na pierwsze dzieci w rodzinach, co wymaga zwiększenia wydatków na jego realizację z dotychczasowych 23 mld zł do przynajmniej 43 mld zł i nie podnoszenie wieku emerytalnego z jednoczesnym wprowadzeniem 13 emerytury, co rocznie kosztowałoby dodatkowo przynajmniej 10 mld zł.

Tylko te dwie zapowiedzi programowe Platformy kosztowałyby dodatkowo 30 mld zł, co dowodzi, że ta partia może obiecać w zasadzie wszystko, bez oglądania się na skutki dla budżetu państwa.

Także zapowiedź likwidacji CBA i przeniesienie jego kompetencji do CBŚ i KGP, a także likwidacji IPN i przekazanie jego kompetencji do PAN i Prokuratury Generalnej, wyglądają na kompletnie nieprzemyślane, jakby powstały „w nocy z wtorku na środę”.

4. W tej sytuacji „wolta programowa” Platformy wygląda na kompletnie niewiarygodną, co więcej zachowania tej partii w przeszłości potwierdzają, że oszukiwanie wyborców ma ona wręcz „we krwi”.

Tak było ze sprawą nie podnoszenia wieku emerytalnego, do czego Platforma zobowiązała się w kampanii wyborczej na jesieni 2011 roku, ale tuż po powołaniu rządu przez premiera Tuska na kolejną kadencję, prace wprowadzeniem 67 lat pracy dla kobiet i mężczyzn ruszyły z kopyta, a późną wiosną 2012 roku stosowana ustawa została przyjęta przez Platformę i PSL, a prezydent Komorowski natychmiast ją podpisał.

Ostatnie dni dobitnie pokazały, że programowo Platforma wędruje od ściany do ściany w najważniejszych dla Polaków sprawach, a sprawę 4 pytań Prawa i Sprawiedliwości i odpowiedzi na nie, na jednym z portali społecznościowych, najzgrabniej podsumował red. Michał Adamczyk z TVP Info pisząc „cztery pytania i pogrzeb”.

Zbigniew Kuźmiuk

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Robert B.

  11 maja 2017 at 12:25

  Platforma obcych wojsk na terytorium Polski z prezencikiem w postaci żydostwa z Komitetu Żydów Amerykańskich nie sprowadziła. Takie są wasze dokonania, Kuźmiuk. Od tego byliście. To było wasze główne zadanie. Wśród zgiełku o Trybunał, że o świętym Smoleńsku nie wspomnę, wstrzyknąć tu żydostwo, żeby to – jak coś pójdzie nie tak na Bliskim Wschodzie (a pójdzie – bo żydostwu tam nikt niczego nie wybaczy) – no więc żeby żydostwo tu się desantowało. A że religia każe im żyć dostatnio i wygodnie, pod żadnym pozorem nie pozwala im pracować, bo od tego są „zwierzęta pociągowe w postaci ludzkiej”, czyli goje, to trzeba najpierw ograbić Polskę i inne kraje Europy Wschodniej. Cóż, nawet i tu kiedyś też za wszystko zapłacą. Zawsze za wszystko płacili prędzej czy później. Nic ich to nie nauczyło. Ich sprawa. Ja ich ratować nie będę. Dostaną to, na co zasługują.

  • Egzorcysta

   13 maja 2017 at 00:32

   Robert@ Wiesz czego u nich nie kapuje? Sa przkonani ze sa pępikem swiata, nadludzmi, a nie kapuja tak prostych wspolzaleznosci o jakich z taka latwoscia piszesz.Przeciez skoro sa ponadinteligentni, to jak ,jakies zwierze, bezskutecznie usiluje im wyjasnic tak proste przyczyny antysemitymizmu i gorzej.Jak mozna byc geniuszem wsrod gorszego sortu i nie rozumiec spraw dziecinnie prostych ktore wieskzsosc bydla rozumie.Przeciez to zprzecza wszelkim naukom rabinow.
   To zaprzecza temu ,ze sa marzejsi od bydla.A ich przekonania bazuja jedynie na propagandzie rabinowskiej a nie zyciu i realu.Przeciez kazdy madry czlowiek szuka wsparcia ,pojedniania, wspolpracy a nie ciagle szkodzi i podskakuje zeby dostac w morde.Chyba ze woli odszkodowanie za to ze slepy sedzia ,krewny, widzial tylko egzekucje, a nie widzial przyczyny , i zasadzil odszkodowanie ,z czego da sie zyc.To cos jak film na YT gdzie ktos, za dostanie w morde, dostaje kase,a swoje postepowanie uwaza za genialny pomysl i sposob na zycie nie muszac krecic srobek w fabryce.Ale zeby odrazu uwazac siebie za geniusza, nadczlowieka to chyba lekka przesada.

   • Robert B.

    13 maja 2017 at 11:45

    A ja wiem, o co chodzi. To jest stała cecha cywilizacyjna żydostwa: DEFICYT JAŹNI ODZWIERCIEDLONEJ, tzn. oni nie za bardzo wiedzą,jak ich postrzegają inni. Posuwają się do największych podłości, zabójstw, ludobójstwa i ciągle im się wydaje, że wszystko jest w porządku, bo zyskują, przecież jest jak należy – myśli jeden Żyd z drugim, dopiero jak przychodzi odpowiedź (pogromy, holokaust), to mają mały problem, ale i tak sądzę, że większość, która szła do gazu, nie wiedziała, za co to wszystko było. Są przekonani, że są niepokalanymi niewiniątkami, a że robią to, co robią – cóż, od tego są nadludźmi, a nam nie pozostało nic innego jak przyjąć to potulnie do wiadomości i im służyć. Jak wybuch antysemityzmu mija, to wszystko zaczyna się od nowa. Mnie zastanawia, w którym etapie tego stałego cyklu jesteśmy teraz…

 2. mp4 porn

  17 maja 2017 at 12:51

  buy real instagram followers

 3. turquoise wedding hats

  25 maja 2017 at 02:38

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site :).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra