Z kraju

Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła”

– Dzisiaj pisałam maturę rozszerzoną z WOS-u. Ukrainofilia wdarła się do naszego życia na dobre, nawet na maturze. Zadanie było o potępieniu akcji „Wisła” przez L. Kaczyńskiego i W. Juszczenkę – powiedziała po maturze Katarzyna Nowak. – Niestety napisałam prawdę i zamiast skrytykować akcję „Wisła” ja ją pochwaliłam i przypomniałam o bandach UPA, mordujących Polaków na Wołyniu. Ten akt zbrodni nazwałam „ludobójstwem”. Pewnie nie zaliczę, ale sumienie mam czyste. Niech nie myślą, że wszyscy łykają ich propagandę! – dodała odważna tegoroczna maturzystka.

 

W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Katarzynie Nowak. Zapytaliśmy ją o egzamin i jej przeczucia co do oceny końcowej. – Nie mam nic do dodania. Nie wiem jaka będzie ocena. Na maturze trzeba zdobyć minimalnie 30 proc., aby zdać. Łącznie było 30 zadań – odpowiedziała Prawy.pl

Kontrowersyjne zadanie dotyczyło akcji Wisła – operacji wojskowej przeprowadzonej w latach 1947-1950 przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Maturzyści mieli odpowiedzieć m.in. na pytanie „jakie prawa i wolności człowieka zostały naruszone podczas akcji ‚Wisła’?”

Pytanie oburzyło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który napisał: „Taka propaganda, wciskana młodym obywatelom, godna jest epoki Gomułki i Jaruzelskiego, a nie czasów ‘dobrej zmiany’, którą w polskiej szkole obiecywała obecna ekipa rządowa”.

Z kolei poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego powiedział, że „Potępianie Akcji Wisła to aberracja! Mam wrażenie, że niektórzy bardziej nienawidzą komuny niż kochają Polskę, popierają polski interes narodowy. Należy z tym zdecydowanie skończyć!” Lider narodowców wysłał też interpelację do Anny Zalewskiej minister Edukacji Narodowej pytając w niej: „Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało się w tej sprawie o opinie historyków zajmujących się prześladowaniem i ludobójstwem dokonywanym na ludności Małopolski i Kresów Wschodnich przez OUN-UPA w latach 1939-1947? Jeśli tak, to do jakich? Jak brzmiały te opinie? Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej ma świadomość, że potępianie Akcji „Wisła” stanowi wsparcie dla polityki historycznej gloryfikującej zbrodniczą, ludobójczą formację OUN-UPA?”

MEN odniosło się już wstępnie do zarzutów stwierdzając, że za pytania maturalne nie był odpowiedzialny bezpośrednio resort, ale Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawa ma być wyjaśniana.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

104 komentarze

104 Komentarzy

 1. gosc

  13 maja 2017 at 15:12

  Za co można potępić akcję Wisła:
  – UPAińcy zamiast wożeni, powinni być rozstrzelani na miejscu. Sprawiedliwie – 200 tys. rozstrzelanych Ukrów za 200 tys. bestialsko pomordowanej przez nich polskiej ludności.
  – Ewentualnie można ich było wywieźć, ale na wschód, poza granice polski. Ukraiński element w kolejnych pokoleniach szkodzi Polsce.
   
  Jak widać władza PiS narzuca poprzez MEN ukrofilię, tak jak Ukraińcy mają kult Bandery, pochwałę ludobójców w swoich szkołach.

  • panMarek

   13 maja 2017 at 18:54

   Nie tylko mądra, ale i ładna dziewczynka (co rzadko idzie w parze).

  • Jakub

   14 maja 2017 at 22:07

   Kolego drogi takimi komentarzami pokazujesz tylko że jesteś dokładnie taki sam jak oni.Jeżeli naprawdę wierzysz w to co piszesz, mogę spokojnie stwierdzić że jesteś banderowcem i upowcem.I przez takich ludzi jak ty ginęli również Polacy

   • gosc

    14 maja 2017 at 23:34

    Wyciągasz tak idiotyczne wnioski, że jedynie odpiszę ci w twoim stylu:
    Mogę spokojnie stwierdzić że jesteś banderowcem i upowcem.I przez takich ludzi jak ty ginęli również Polacy
     
    I coś w tym jest, broniąc ludobójców z UPA musi ci być do nich blisko…

    • Jakub

     14 maja 2017 at 23:59

     Powiedz mi człowieku gdzie bronię banderowców, masz problemy ze zrozumieniem po polsku ???? To ty głosisz ideologię taką, jaką głosiło upa, zabić i zniszczyć wszystkich co są innej narodowości Czyż nie?? Uwierz mi macie bardzo dużo wspólnego…

     • gosc

      15 maja 2017 at 01:49

      Powiedz mi człowieku gdzie wyczytałeś takie bzdury „zabić i zniszczyć wszystkich co są innej narodowości”, masz problemy ze zrozumieniem po polsku ????
       
      Bronisz banderowców przez głupawy atak – uważasz że nie powinni ponieść surowej odpowiedzialności. Uważasz, że za morderstwa których dokonali nie zasłużyli na minimum dożywocie, a raczej karę śmierci?
      Masz z UPAińcami wiele wspólnego, pewnie przesiedleniec z akcji Wisła, co?

   • KW

    16 maja 2017 at 13:37

    masz rację-winnych należy zidentyfikować osądzić i powiesić,ale mordować ludzi tylko dlatego że są narodowości ukrainskiej to typowo banderowskie i nazistowskie podejście-tak nie robią Polacy-to odrażające i złe-wówczas bylibyśmy tacy sami jak banderowcy i naziści-Niemcy -Polacy są waleczni gdy trzeba ale mają też HONOR -która to cecha nie występuje u banderowców i nazistów-Niemców( nie dotyczyło to wielu zwykłych żołnierzy wehrmachtu)-nie walczymy z cywilami starcami i dziećmi

    • Jakub

     20 maja 2017 at 11:13

     Zgadza się KW, to dokładnie próbowałem wytłumaczyć gościowi :), który mówi że jestem przesiedleńcem z Akcji Wisła ;)…

     • edfgr

      23 maja 2017 at 03:53

      Nie bądźcie tacy delikatni dla Ukraińców. Znam ich, wychowałem się wśród nich i nawet paru mam w rodzinie i wiem, że są wrogo nastawieni do Polski i będą Polaków riezać, gdy tylko będzie ku temu okazja. Mamy ich w Polsce setki tysięcy, może nawet milion (z akcji Wisła), a teraz na dodatek mówią, że do pracy przyjechało ok. 2 miliony. Nie wspominam już o kilkudziesięciu tysiącach studentów kształcących się na nasz koszt. Dajemy im kasę na budowę dróg, kupujemy dla nich gaz, co jeszcze „nasze” władze PIS-owskie im ślą na nasz koszt, to tylko kwestia wyobraźni, bo widać, że wszystko. Utrzymujemy tego wrogiego nam potworka.

  • Przecław

   14 maja 2017 at 23:34

   Z uwagi na skalę ludobójstwa i bestialstwa, którego dokonały bandy „ukraińskie” pod banderowskimi hersztami, odruch kolegi „gość” jest zupełnie zrozumiały. Reakcja polskich władz powinna być adekwatna, czyli czyli śmierci za udział w mordach, a że było ponad 200 tysięcy ofiar, to może potrzebne i tyle samo wyroków.
   Szacunek dla odważnej maturzystki,jednocześnie ślicznej dziewczyny.
   Nie mogę się zgodzić z posłem Winnickim na stawianie w jednym rzędzie antykomunizm z potępieniem Operacji Wisła. Przecież w r.1946 Polska nie była jeszcze całkiem z’komunizowana, a dowodzący operacją gen.Mossor był wkrótce represjonowany przez komunę, torturowany i więziony.

  • oplujhy

   15 maja 2017 at 18:04

   Prawo nie działa retroaktywnie a w tamtych czasach nie istniały prawa człowieka w dzisiejszym rozumieniu. Pytanie powinno brzmieć „jakie prawa zostały naruszone z punktu widzenia ówczesnego stanu prawa”

 2. Pingback: Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła” | Pekok Antylichwiarz

 3. Obserwator

  13 maja 2017 at 16:52

  Bravo, życzę powodzenia, powinni dziękować, źe przewieziono ich w sposób humanitarny, dając lepsze gospodarstwa
  Mam nadzieje ze praca będzie oceniona sprawiedliwie, każdy ma prawo do wolności wypowiedzi.
  Jestem raczej starszym człowiekiem, w pełni popieram, stanowisko maturzystki.
  Bandy upa działały tak ze po wielu latach jak jako studenci odwiedzaliśmy Bieszczady , starzy górale ze łzami opowiadali o mordercach,mordujących dzieci,kobiety starców w sposób potwornie okrutny.
  Jeden z generałów niemieckich likwidujących powstanie warszawskie tak powiedział o Ukraińcach biorących udział w mordowaniu warszawiaków; jak no nich patrzę to zaczynam wierzyć w teorię podludzi.
  Nawet dla niego było to straszne.

 4. cayt-london

  13 maja 2017 at 18:35

  szkoda tylko jednego ze nie przeflancowali tej banderowskiej holoty do swietow to teraz nie byloby problemu z basnderowskimi gangami typu zw.banderowcow w polsce

 5. wernyhora

  13 maja 2017 at 18:55

  im jestem starszy, tym więcej się zastanawiam nad czasami minionymi w odniesieniu do „dziś-tzw-wolnej Polski”, dlatego muszę nie zgodzić się z wypowiedzią ks. Zalewskiego:…propaganda godna Gomułki..”
  Nie uznając PRL-u za Wolną Polskę, doceniam jednak Gomułkę ! Był niewątpliwie, nie tylko patriotą, w ten dziwny, może nawet pokręcony komuszy sposób, ale wręcz Polskim Nacjonalistą ! Wręcz szowinistą (68)
  On na pewno by „Akcję Wisła”,- gdyby było trzeba- powtórzył, a nie potępił!
  Przypominam defiladę roku 1966, na 1000-lecie POLSKI! Kto nie widział niech obejrzy, ale CAŁĄ – pełną wersję! Ta defilada PRZERAZIŁA tych, którzy chcieli Polski słabej w każdej formie i znaczeniu.
  Twierdzę wręcz, że ani siermiężny Gomułka, ani Gierek, Polski by nie sprzedali.
  Poszukajcie jak Gomułka stawiał się i Chruszczowowi i Breżniewowi i Honeckerowi-(spór o granice-defilada siły-szczecin). Gierek pogonił „rodszildów”, nie zgodził się na żadne „prywatyzacje”, na które zgodził się już, 10 lat pózniej Jaruzelski. Ale nawet on, przy upadku ZSRR „chciał Kresów” w przeciwieństwie do „obozu wolnościowego magdalenki”(Polska nie chce Kresów- jaruzelski tak- michnik-nie) !
  Więc takie rzeczy i postawy niech będą wyznacznikiem ocen postaw Polaków i – niestety – antypolaków!

  Twierdzę że Polskę CELOWO zniszczono, tak jak obecnie niszczą Ukrainę, i jak-„już za chwilę”-będzie niszczona Białoruś! (już się zaczęło!), aby nie dopuścić do ODTWORZENIA Naszego Wspólnego Państwa, albo chociaż, Polski w granicach wschodnich II RP. Myślę że zarówno Gomułka, jak i Gierek musieli się z taką możliwością liczyć (czekali?), inaczej unieważnili by – znieśli Konstytucję z 1935r, co jak wiemy NIGDY nie nastąpiło ! Zostawili drogę otwartą przyszłemu pokoleniu „elit” i Narodowi…
  Naród jednak albo nie wie, albo całkiem się zepsił, a „elity”, choć wiedzą, to albo są podszyte strachem, albo wręcz zaprzedały się OBCYM… i tylko mówią i mówią…
  Ja czekam na już bliski „czas Generała”, wierząc że po nim – „…Polski Król Królów z Rodu Wielkich Jagiellonów…” Amen.

  • edfgr

   23 maja 2017 at 04:04

   „Elity” zdradziły Polskę, a dokładnie naród, już kilkaset lat temu. Polska nie ma elit, naród został ich pozbawiony. Te, które są, to jakieś obce twory, jakieś kasty mafijne. Nie wspominaj z sentymentem Polski przedwojennej, bo to też macocha dla Polaków była. To sanacja wyhodowała banderyzm, choć zadatki były wcześniej. Nie zapominaj o tym. Piłsudski był austriackim agentem, a to zaborca austriacki „wynalazł” naród ukraiński po to, żeby przeciwstawić go Polakom. Pierwsza rzeź polaków dokonana przez proto-banderowców to tzw. rabacja galicyjska. Chłopstwo riezało szlachtę polską z podpuszczenia „poczciwego” Franza Josefa. To Piłsudski zaczął w 1919 roku awanturą kijowską wojnę polsko-bolszewicką. Bolszewicy się bronili, a nie napadli na Polskę.

 6. gzk

  13 maja 2017 at 19:03

  Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!

  • lwowiak

   13 maja 2017 at 19:55

   „Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!”

   Na pisanie na tym portalu, gzk odwagi nie potrzebuje.
   Ale gdyby zdawał maturę, to wtedy mógłby się tak wymądrzać.
   Sprawdziłby siebie.
   A tak, na chwalipiętę wygląda.

   • gzk

    14 maja 2017 at 14:23

    Była moja odpowiedź i zniknęła. Dlaczego? Odpisałem, że nie trzeba być odważnym, żeby pisać Prawdę. Normą powinno być pisanie Prawdy.

 7. Maciej Mystkowski

  13 maja 2017 at 19:05

  „Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie…”, czapki z głów w hołdzie dla Pani Katarzyny!!!! Przynosi Pani chlubę swym rodzicom i sobie!!! Życzę Pani, by siła, która w Niej tkwi, nigdy nie osłabła i kiedyś została przekazana kolejnemu pokoleniu Polaków! Mam też nadzieję, że Pani odwaga i mądrość, zostaną potraktowane tak jak na to zasługują – z pełnym szacunkiem! Pani swój egzamin zdała!!! Z Bogiem!

 8. Andrzej

  13 maja 2017 at 19:45

  Brawo pani katarzyno ! Jest pani bochaterka ! Serce rosnie jak si widzi tak wspaniala pistawe !

 9. gieptil

  13 maja 2017 at 20:28

  Warszawka hitlerawka była, jest. I jak długo będzie? Im się zawsze podoba zabijanie Polaków. To jest okropne środowisko kilkuset tysięcy ludzi, którzy wciąż kierują Polską, jaki by tam nie był wynik wyborów. Zawsze będą pluć na Polskę i Polaków. Nic poza tym pluciem i wpędzaniem nas w kompleksy nie potrafią. Sami to kupa miernot, jako że kochają być Europejczykami, to już dawno by wyjechali do tej Europy, tylko nie posiadają kwalifikacji za które ktoś były im tam gotów zapłacić. Więc tutaj siedzą przyssani do polskich pieniędzy, dojący Polaków z ciężko zapracowanego grosza na tysiąc sposobów. To jest taki system, sami nic nie potrafią i nas okradają, a za to krzyczą jaki to ten Polak głupi, ciemny, wiecznie pijany i leniwy. To taka sprytna zmyłka. Akurat polski spawacz, budowlaniec, hydraulik, czy kierowca spokojnie znajduje na zachodzie pracę, całkiem dobrze płatną. Ten niby wiecznie pijany. A oni ci mistrzowie geniuszu pracy nie znajduję, muszą tutaj żyć z kradzionego. Pozostaje im dla zmyłki opowiadać straszne rzeczy o tych strasznych Polakach, straszne i zmyślone od początku do końca. A to jak to w Kielcach biegali z nożami w zębach za biednymi żydami, a to jak maltretowali biednych banderowców, co byli wzorem wszelkich cnót. I wiele innych opowieści z tej ich kuchni. No i akcje opluwające wszystko co polskie, typu wsadzanie polskiej flagi w psie gówna. Jak musi być podłe to środowisko, że komuś taki pomysł w ogóle przyszedł do głowy? W USA wielu obywateli stale trzyma przed domami amerykańską flagę, tak podkreślają że kochają swój kraj, i nikt się nie dziwi.

 10. Stefan

  13 maja 2017 at 20:37

  Aleksander Jabłonowski lać banderowskie ścierwo, wściekły komentarz polityczny
  https://youtu.be/X2Rz7SoWR6Y

 11. Stefan

  13 maja 2017 at 20:38

  Radio Samiec; „ … poszaleli z PISu, poszaleli, wszystko żeby tylko ruskim dokopać … ” (11:35 min)
  „Lubię Ukraińców, ale w sytuacji gdy do władzy na Ukrainie mogą dojść banderowcy, ludzie odpowiedzialni za bestialskie tortury ok. 200 tysięcy moich rodaków, ich obecność w Polsce w przypadku wojny z Ukrainą (roszczą sobie prawa do wschodniej Polski) jest dla nas samobójstwem militarnym”.
  „Trudny i przykry temat, ale musimy sobie o nim porozmawiać.
  Milczenie w takich sprawach charakteryzuje nie mędrca, a głupca który nie dba o swą przyszłość”.
  https://www.youtube.com/watch?v=VTsN1bEWKDo

 12. gosc

  13 maja 2017 at 20:43

  „ … Jako dziecko 9 – 10 letnie przeżyłem napady i mordy UPA.
  Mam do dzisiaj w pamięci te zawzięte gęby „rizunów” i nigdy nie zaakceptuję głupoty niektórych Polaków nawołujących do „bratania się „ z tą azjatycką dziczą!
  Nigdy nie będę milczał, gdy będący „u władzy” Polacy pchają nas na widły tej banderowskiej zgrai.”
  http://prawy.pl/50392-zolkiewicz-kto-wydaje-rozkazy-nekania-polskich-patriotow/

 13. gosc

  13 maja 2017 at 20:44

  PRAWY SEKTOR I UKRAIŃSKA CERKIEW PODPISAŁY UMOWĘ O WSPÓŁPRACY – 4 maja 2017 r.
  Wymienione w porozumieniu Ukraińskie Niepodległe Zjednoczone Państwo (Ukrajinśka Samostijna Soborna Derżawa, USSD) to w ideologii ukraińskiego nacjonalizmu państwo obejmujące wszystkie „etnograficznie ukraińskie” ziemie, w tym należące obecnie do innych państw, np. Polski.
  http://kresy.pl/wydarzenia/prawy-sektor-i-ukrainska-cerkiew-podpisaly-umowe-o-wspolpracy/

 14. Jan

  13 maja 2017 at 20:57

  Brawo, taką mamy młodzież, brawo, jak Inka, która w katowni powiedziała, „powiedzcie mojej babci, że się dobrze zachowałam”.
  Dobrze się zachowałaś Kasiu Nowak!

  • lwowiak

   14 maja 2017 at 06:29

   Kasia się zachowała.
   Potrafiła!
   Jednak Ci którzy tak nachalnie , werbalnie i propagandowo przykład Inki wykorzystują i nawet jej te słowa wykorzystuja właśnie dla swojej utrzymywania swojej pozycji w polityce, NIE zachowują się dobrze.
   Poczynając od prezydenta Dudy i jego doradców, poprzez marszałka Sejmu Kuchcińskiego, marszałka Senatu,ministrów rządu RP,posłów i większości i opozycji.

   CKE i MEN deprawuje moralnie młodych Polaków, wymuszając pytaniami maturalnymi ich narodowe zaprzaństwo i moralną degrengoladę.
   I czyni to z rozmysłem.
   Z rozmysłem, chcąc osiągać taki efekt.

   Dlatego właśnie tak jaskrawo widać, jakim jest czyn Katarzyny Nowak.
   Ona potrafiła Polką i moralną osobą być.
   Oni wszyscy, NIE.

 15. gieptil

  14 maja 2017 at 01:47

  Wszystkich którzy potępiają Akcję Wisła należy potraktować na równi z esesmanami z oddziałów SS Totenkopf, którzy „obsługiwali” obozy śmierci, i w ramach tej „obsługi” wsypywali cyklon-B do komór gazowych. Należy zrozumieć jak było. Nawet ci zwyrodnialcy z SS Totenkopf byli nieraz zszokowani okrutnym zdziczeniem i bestialstwem banderowców. Bo oni jednak zabijali w miarę szybko, gdy banderowcy upajali się tym że godzinami, a czasem całymi dniami ich ofiary umierały w strasznych mękach. Więc jak ktoś ma sentyment dla banderowskich psychopatów, zwyrodnialców – to go za żebro powiesić na haku, i niech tak po banderowsku umiera na tym haku przez kilka dni. Dostałeś to co tak lubisz.

  • gieptil

   14 maja 2017 at 01:53

   A rząd polski gdyby był polski, zamiast wysyłać tam pieniądze, już dawno przekazał by prosty komunikat banderowskiej Ukrainie – padnijcie na kolana, proście o przebaczenie za swe straszne zbrodnie, porzućcie swą ideologie, bo zginiecie powieszeni na hakach za żebro, tak po waszemu.

  • Codreanu

   14 maja 2017 at 13:52

   Powieszenie na haku za żebro to raczej niemiecka wersja kary śmierci. To nic w porównaniu do wypruwania jelit, zaszywania żywych kotów w macicy czy okaleczanie dróg rodnych rozbitą butelką

 16. fish1

  14 maja 2017 at 08:49

  Dziadki komuchy widać miały duży wpływ na swoja wnuczkę

  • lwowiak

   14 maja 2017 at 09:23

   Tak wygląda banderścierwo udające że, werbalny antykomunizm to polski PATRIOTYZM.

  • Obserwator

   14 maja 2017 at 13:32

   Fush1 idiotyczny komentarz, niestety, nigdy nie było w mojej rodzinie komuchow, a uważam że wysiedlenie było konieczne i humanitarne, szkoda ze sowiecki sojuz nie zabrał wszystkich, jak czytam o pogróżkach niejakiego pana Tymy to krew mnie zalewa, takiego okrocuenstwa, takiej nienawiści ze strony upowców i ich popleczników jak to mówią ze świecą szikać

 17. prawicowiec

  14 maja 2017 at 09:51

  Na Ukrainie jest mniejszość banderowska.Większość Ukraińców to normalni ludzie którzy krytykują Banderę.Zagrożeniem dla Polski jest bolszewicka Rosja i naród rosyjski który ma wyprany czerwony umysł.Rosja będzie normalna może za 200 lat.

  • Psycholu "prawicowiec" twoja RUSOFOBIA przeraża!

   14 maja 2017 at 10:28

   Bolszewikiem to jesteś ty PRZYGŁUPIE „prawicowiec” i to ty masz całkowicie zlasowany „czerwony umysł” neo-banderowca ludobójcy ukrainskiego!
   Tobie ty chory psychicznie „prawicowcu” na skrajny przypadek RUSOFOBI i twoim „nauczycielom” neo-banderowcom z anty-polskiego złodzejo-bandyckiego gangu PO-PiS już chyba nic nie pomoże. Powieś się …

  • lwowiak

   14 maja 2017 at 10:36

   Udawanie że ukronazim który na narodzie polskim przeprowadził Genocidum Atrox i nadal się tym chlubi, NIE jest zagrożeniem dla Polaków ma być postawą PRAWICOWĄ?

   Czyja wiec to prawica jest, bo na pewno nie POLSKA!
   Przedmiotem artukulu nie jest Rosja lecz łajdactwo i zaprzaństwo narodowe, polskiego MEN-u i ODWAGA Katarzyny Nowak oraz jej zdolność obrony swojej POLSKIEJ tożsamości i moralnej postawy.

   Natomiast tacy „prawicowcy” są jej przeciwieństwem.

   „Większość Ukraińców to normalni ludzie którzy krytykują Banderę.”
   To oni bałwany ludobójcom po całej Ukrainie i również w RP stawiają oraz swoje dzieci do przyszłych „heroicznych” czynów, takich jak Shoah i Genocidum Atrox wychowują?

  • markx

   14 maja 2017 at 10:42

   ty jeste prawicowiec??? ty debil jestes raczej….jakim jest zagrozeniem rosja? po co ? ty lepiej wiecej mysl lub czytaj madrych ludzi a nie ogladaj TVN i słuchaj oblakanego macierewicza…

  • Piotr

   14 maja 2017 at 13:15

   Ten ciul, co się podpisał jako „prawicowiec” jest banderowskim kretem i sieje tu aby wzbudzić w czytelnikach wrogość do polskiego nacjonalizmu kochającego Polskę ponad wszystko – także w słowach Bóg Honor i Ojczyzna!
   Takimi szczytnymi hasłami ukraiński szowinizm nigdy w życiu nie będzie się mógł się posługiwać, głosić je z otwartym czołem w postawie stojącej bowiem mają krew na swoich rękach, ani Boga, ani honoru, ani ojczyzny.
   Wtedy rzekł Bóg do Kaina, Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! (… etc.!)

 18. Leszek Z

  14 maja 2017 at 11:01

  Krzepi się serce gdy widzi się taką postawę młodej dziewczyny,odwaga i prawda to nasza przyszłość.Mam nadzieję że coraz więcej będzie takich młodych ludzi stawiających interes narodu nad pierwszym miejscu.Brawo Kasiu!!!,uczcie się politycy i ci co mienicie się elitami.Precz z komuną.Niech żyje wolna Polska!!!

 19. Pingback: Syjonistyczna żydo-reżimowa banda indoktrynuje polską młodzież | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 20. Maryetta Ciliento

  14 maja 2017 at 14:27

  Thanks for the distinct tips provided on this weblog. I have noticed that many insurance providers offer consumers generous discounts if they prefer to insure a few cars with them. A significant quantity of households include several autos these days, particularly people with elderly teenage youngsters still living at home, plus the savings on policies can easily soon increase. So it is good to look for a good deal.

 21. Artem

  14 maja 2017 at 15:12

  Ale Gomułke to ty szanuj

 22. Saladin

  14 maja 2017 at 16:17

  WIEKSZOSC ARTYKOLOW NA TEMAT UKRAINY TO NIE POLSKI RZOND DECYDOWAL O AKCJI WISLA TO ZYDEK STALIN DAL PRYKAZ PROSTO Z MOSKWY ABY PRZESIDLIC UKRAICOW DO POLSKI GDYZ MIAL PROBLEMY Z PODZIEMIEM POLSKIM I WYMIESZAL POMIEDZY POLAKAMI UKRAICOW KTURZY BYLI SZCZESLIWI ZE MOGA ZGNOIC PATRIOTYZM POLSKI ZALAMAC POLSKA WIARE W POLSKE RZAD POLSKI W TYM CZASIE MIAL TYLE DO POWIEDZENIA CO ZYD ZA HITLERA JAK WYKONYWALI ROSKAZY STALINA TO MIELI Z TEGO KORZYSCI MATERIALNE ROSJANIE NIE UFALI POLAKOM I NIE UFAJA STALIN CHROSZCZOW BUDOWALI NA UKRAINIE ELEKTROWNIE ATOMOWE ZOSTAWILI IM BRON I BOCISKI ATOMOWE BOMBY I TAK DALEJ PRZEMYSL ZBROJENIOWY DLACZEGO TEGO NIE ZOSTAWILI W POLSCE JAK TWIERDZICIE ZE ROSJANIE BYLI TAK WIELKIMI PRZYJACIELAMI POLSKI I NIE POMYSLICIE ANALIZOJOC PRZECIWKO KOMU ROSJANIE WYPOSZARZYLI UKRAICOW W W BRON JONDROWA NAPEWNO NIE PRZECIWKO SOBIE JAK ZAUWARZYLI ZE ZYDZI PODSZKOLILI UKRAICOW PRZECIWKO ROSJI PIEKNIE LADNIE PODESZLI RYZONOW I ODEBRALI IM BRON JONDROWA OBIECOJOC UKROM SAMOISTNA UKRAINE NA CO UKRAINCY SIE ZGODZILI ODEBRALI IM BRON ATOMOWA JAK 5 LETNIEMU DZIECKU LIZAKA ROSJANIE POLAPALI SIE W CZAS ZE UKRAICY URZYLI BY ATOM PRZECIWKO ROSJI I Z CALA PEWNOSCIA I PRZECIWKO POLSCE A TU ROSJA MIALA NA URZEDACH TAK WIELU PRZYJACIELI ZE SWEGO RODU ZYDOWSKIEGO I NADAL KRECA POLSKA JAK CHCA NADAL UWARZAMY ZE ZYDZI TO POTOMKOWIE JEZUSA I SA NADLUDZMI I Z NAS POLAKOW ZROBILI SOPBIE NARZEDZIA DO WYKONANIA ICH ZACHCIANEK NADAL PLUJA WYZYWAJA NASZYCH PATRIOTOW P[ODZIEMNEJ POLSKI OD BANDYTOW ROBIOC W KRAJU FERMENT ALE MIARKE MOGA PRZEBRAC I ZACZNIE SIE OD NOWA ZGROZA I WOJNA GDYZ POMIEDZY ZYDAMI SA TERZ SPRAWIEDLIWI I PORZODNI LUDZIE I TACY PADNA OFIARA ZA TYCH SZACHRAJI LOBUZOW TYPU WALESA KWASNIEWSKI HANKA GROINKIEWICZ JURZ NAPRAWDE ROSNIE PRZEZ TYCH NIEWIELU SZMACIARZY WIELKA NIENAWISC DO WSZYSKICH ZYDOW

  • edfgr

   23 maja 2017 at 04:14

   nie mieszaj banderowski syjonisto. Stalin niczego Polakom nie kazał, bo sam ten problem po swojej stronie granicy miał i załatwił go dopiero w latach 60-tych. Polakom kazał, a sobie nie?

 23. Ela

  14 maja 2017 at 21:08

  Coś mi tu nie gra! Gdyby to co mówi było prawdą to gratuluję TEJ maturzystce samodzielności myślenia, ale chyba powinna też wiedzieć, że nie ma pojęcia „zdać egzamin” na poziomie rozszerzonym! Może dostać z niego 0 punktów i zdać maturę . Wiec niech się nie martwi.;)

 24. Jakub

  14 maja 2017 at 22:01

  Coś chyba Państwo źle zrozumieli. Po pierwsze pytanie na maturze nie potępia akcji wisła. Chodzi o to jakie prawa człowieka zostały złamane podczas tej akcji a nie o jej plusy czy minusy. Gdyby pytanie brzmiało podaj negatywne skutki akcji wisła (tylko negatywne) byłyby to faktycznie pytanie „stronnicze”. Pytanie dotyczy więc konkretnych i prawdziwych faktów historycznych. Podczas akcji wisła bezsprzecznie doszło do łamania praw człowieka przez komunistyczne władze i nie wolno o tym zapominać, co nie oznacza że akcja nie była potrzebna, bo była. Akcji wisła nie można jednoznacznie ocenić czy była dobra czy zła, to bardzo kontrowersyjny temat. Jednak jeżeli ta maturzystka odpowiedziała na to pytanie w taki sposób jak opisała powinna za nie otrzymać 0 ptk. gdyż jest to nie zrozumienie polecenia czyli brak czytania ze zrozumieniem, częsty problem maturzystów i jak widać naszych narodowców również…

  • Nemezis

   15 maja 2017 at 19:55

   Jakub, jesteś „mądry inaczej” – matura to egzamin (przynajmniej w teorii) dojrzałości, a dojrzałość polega na samodzielnej interpretacji, a nie na „wykonywaniu poleceń”; tak jak Ty może napisać tylko skończony niewolnik, który nawet nie wie, że jest niewolnikiem! beeeeeeee

   • Jakub

    20 maja 2017 at 11:18

    Człowieku tobie chyba inteligencji brakuje. Jest pytanie o konkretną rzecz, i oczekiwana jest konkretna odpowiedź, jeżeli piszesz o czymś innym (nawet szlachetnym) dostajesz 0 ptk. PROSTE ? proste… Na maturze nie ma samowolki, to nie jest pisanie artykułów do gazet, ani rozpraw naukowych.

  • andzia

   19 maja 2017 at 10:08

   A te złamane prawa człowieka to z jakiego żródła się wywodzą? Z traktatów europejskich, czy może z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z grudnia 1948roku (akcja Wisła była rozpoczęta wcześniej, a deklaracja miała charakter rezolucji tj. deklaracji w potocznym rozumieniu bez konsekwencji prawnych), a może z wcześniejszej rewolucji francuskiej? Może z prawa naturalnego? Jeśli się łamie jakieś prawa, to należy zapytać, kto je ustanowił. Dwója dla komisji zadającej debilne pytania.
   Dziewczyna powinna dostać najwyższą notę za samodzielność myślenia. Wszak to egzamin dojrzałości.

 25. Akj

  15 maja 2017 at 01:32

  Nic nie dadza komentarze i wspomnienia. Unia mowi ze Ukraina jest Ok, to bedzie. Zaloze sie ze nie za dlugo w mediach europejskich napisza, ze SS to bylo tylko ukrainskie. Tak jak obozy byly polskie. Dzisiaj nazisci to polacy , wegrzy , ukraincy. ” swieci” tylko niemcy , bo przyjmuja muslinow.ale I Adolf tez sie z nimi dogadywal. Kto oplaca manifestacje lewicowe , kto sieje zamet ? Kto na tym skorzysta ? Sorosy i lewactwa.

  • nauczyciel historii

   15 maja 2017 at 08:26

   Kto płaci MEN-wi za takie układanie pytań maturalnych że znajduje się w nich Operacja „Wisła”jako naruszenie praw człowieka
   lecz nie ma w nich ani Shoah ani Genocidum Atrox.

   Łajdactwo MEN-u (nie tylko jego)zostało dostrzeżone przez maturzystkę i dała temu wyraz w KLASYCZNEJ formie obywatelskiego nieposłuszeństwa, ŁAJDACTWU państwowemu RP, wiedząc o konsekwencjach, jakie jej z tego powodu, grożą.

   To dojrzała obywatelka RP i wysoce moralny człowiek.
   Jeśli posiada a co wynika z jej tekstu i WIEDZĘ pozwalającą jej rozumieć historię a jednocześnie POSTAWĘ nie poddającą się manipulacjom historycznym łąjdaków , dla każdego UNIWERSYTETU (t.j takiego który tak, napisany być może) będzie oczekiwaną studentką.

 26. mobsex.mobi

  15 maja 2017 at 04:18

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

 27. gieptil

  15 maja 2017 at 07:10

  Poniżej wystąpienie osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za taki a nie inny kształt pytań. To dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Podlega minister oświaty. Wyznaczony na to stanowisko jeszcze za czasów PO. Jak widać PiS wymienia ludzi ale tylko w propagandzie ( to taka sztuczka, jakaś powiedzmy gaz. wyb. ryczy że PiS robi czystkę, PiS nie zaprzecza ani nie potwierdza, gdy czystki nie robi ). Ten młody człowiek robi wrażenie zupełnego przeciętniaka, więc jeżeli tak młodo trafił tak wysoko, to jakieś specjalne siły muszą go holować. Na oświacie się nie znam, więc merytorycznie nie wiem o czym on mówi.
  https://www.youtube.com/watch?v=y2CQbsF1VAM

  • nauczyciel historii

   15 maja 2017 at 08:37

   Z Kasi Nowak, taki typ jak on, to chyba nie będzie.
   Jeśli „pójdzie” w tzw.naukę, JEJ studenci będą Obywatelami,Polakami i LUDŹMI.

 28. solozzo

  15 maja 2017 at 10:42

  Polskie administracje prowadzą od lat samobójczą politykę wobec ukraińskiego zagrożenia ze wschodu! Po pierwsze, skoro nie zdołano deportować ukraińskich bandytów i ich popleczników do Sowietów, należało prowadzić wobec nich taka politykę, że sama myśl, że jest się ukraińcem w Polsce powodowałaby konsekwencje odstręczające od tego typu kalkulacji. Tak się nie stało i w efekcie teraz mamy różne antypolskie formacje, które sami finansujemy. Po drugie polityka zakłamania, przemilczania i relatywizowania ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, ukraińskiego antypolonizmu, ukraińskiej genetycznej nienawiści wobec polskości do prowadziły do takich incydentów jak ten maturalny. A tak w ogóle to mamy obecnie w Polsce ponad milion ukrainców, niektórzy twierdzą, że wkrótce będą dwa. Ktoś wydał im wizy, ktoś zadeklarował, że ich zatrudni, ktoś daje im pracę, ktoś wynajmuje im mieszkania, ktoś toleruje ich obecność na ulicach – to wszystko robią Polacy, czy też raczej osoby z polskim obywatelstwem, czy to z ignorancji, czy z chęci zysku, czy z nienawiści do Polski.

  • Obserwator

   15 maja 2017 at 15:40

   Niestety, ale ma pan rację, ja sądzę że to celowa robota, za dużo Ukraińców we władzach., a poglądy mają jak widać

 29. Stasiek

  15 maja 2017 at 13:50

  Tylko prawda Nas Wyzwoli…

 30. robert ksiazczyk

  15 maja 2017 at 16:46

  chyle czola dla tak mocno stojacej w prawdzie mlodej kobiety dla ktorej prawda i zgoda z wlasnym sumieniem jest wazniejsza niz sukces na maturze. Takich ludzi dzis potrzebuje Polska i uczmy sie od takich mlodych ludzi. Juz dawno pisalem ze PiS to politycy w krotkich majteczkach a najlepiej by bylo gdyby J Kaczynski ozenil sie z Julia Tmoszenko; wtedy bylaby niewiadomo, albo Ukraina albo Polska od morza do morza.

 31. Tom

  15 maja 2017 at 17:04

  Odważna maturzystka,ks. Isakowicz-Zaleski,p. Winnicki ,oraz solozzo mają rację.Tak postawione zadanie na maturze to hańba.Wspólne państwo to głupota.

 32. jaro7

  15 maja 2017 at 18:23

  A ja chcę poznać nazwiska osób z CKE którzy takie pytanie ułożyli i zatwierdzili?

  • czytelnik Dmowskiego

   15 maja 2017 at 18:50

   Winnicki też chce.
   Prognoza: Zalewska go spuści.

 33. Pingback: Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła” | forumemjot dla Polski

 34. Inga

  16 maja 2017 at 08:00

  Akcja Wisła to była komunistyczna zbrodnia. Nie wiem jak można pochwalać komunistów za stosowanie komunistycznych metod przesiedlania narodów. Jeżeli jednak uznamy ją za odwet za Wołyń (czym nie była) to stawia nas to w bardzo złym świetle. Jako naród cywilizowany nie odpowiadamy zbrodnią na zbrodnie (nawet mniejsza na większą), i nie stosujemy odpowiedzialności zbiorowej, a w szczególności na ludziach którzy za tenże Wołyń absolutnie byli odpowiedzialni. To tak jakby za winy lubliniaków, karać warszawiaków – logiki w tym nie ma.

  • Inga

   16 maja 2017 at 08:01

   Poprawka: miało być „w szczególności na ludziach którzy za tenże Wołyń absolutnie NIE byli odpowiedzialni”

   • lwowiak

    16 maja 2017 at 08:13

    1.”Wołyń” czy Genocidum Atrox ?

    2.Odwetem za „Wołyń” Operację Wisła, to ukronaiziści i polskojęzyczni filobanderowcy tak nazywają.
    To UKRONAZISTOWSKI przekaz, nie polski.

   • lwowiak

    16 maja 2017 at 08:26

    „odwet za Wołyń”

    Shoah też Dolną Saksonią, będziemy nazywać?

 35. mobsex

  16 maja 2017 at 09:28

  There really is it just a little difficult to find computer parts without needing to buy entire computers and tearing them apart me.. I want to start my own business using the pc parts, but where am i able to get the pc parts (the small parts)? I have tried my regional recycle middle and no achievement.. I’m within the verge of contacting an established computer craftsperson and cosigning to their business… Anyone with ideas or guidance?.

  • Krzysztof

   19 maja 2017 at 11:57

   You get lost.This is NOT about computing.This is political discussion.

 36. kresy

  16 maja 2017 at 10:43

  Droga Ingo, szowinizm ukraiński obejmował całe wsie, całe rodziny, jak Ukrainiec odbiegał od szowinistycznego standardu OUN-UPA lub miał jakiegoś Polaka w rodzinie, to albo go zamordował na oczach banderowców, albo był mordowany. Stąd wniosek jest jeden, na terenach działających banderowskich band nie miał prawa przeżyć żaden uczciwy Ukrainiec. Taka jest prawda. Dlatego też, banderyzm (szowinizm) obejmował wszystkich Ukraińców. Nie może być mowy o jakimś „zbiorowym” traktowaniu Ukraińców przez polską władzę. Wręcz przeciwnie, ci naprawdę nieliczni Ukraińcy, którzy udowodnili swoją neutralność w trakcie działań OUN-UPA nie byli wywożeni w Operacji Wisła. Mieszkali, i dalej mieszkają na terenach Chełmszczyzny, przemyskiego. Mitem jest jakieś „zbiorowe” traktowanie Ukraińców. Nie ulega żadnej wątpliwości, że były prowadzone przez ówczesna władzę postępowania administracyjne, które kwalifikowały i decydowały o przesiedleniu jednych, a pozostawieniu drugich.
  Poza tym przypomnę, że całe hordy band banderowskich nie tylko były „kryte” przez Ukraińców, czy Łemków, ale też posiadali u miejscowej ludności ukryte magazyny broni, wojskowe zbrojownie, rekrutowali nowych szowinistów, zatem uzupełniali straty w ludziach, a także podziemne kryjówki po lasach, w domach, cerkwiach, klasztorach, byli zorganizowani podobnie jak dzisiejsi „Talibowie”. Wyłaziło robactwo nocą, i mordowało, rabowało, podpalało całe wsie, posterunki milicji obywatelskiej i wojska, a potem ukrywało się to w norach po lasach, wsiach, cerkwiach, klasztorach, a ci „dobrzy Ukraińcy” byli dla banderowców donosicielami, łącznikami, żywicielami, a także czynnie uczestniczyli całymi wsiami, całymi rodzinami w zbrodniach i rabunku. W niektórych domach pewnie się zachowały zrabowane obrazy świętych, biżuteria, kożuchy, narzędzia rolnicze, uprzęże konne, wyposażenia kuchni, a może nawet i pierzyny.
  Na fejsie jest banderowska strona gloryfikującą UPA, którą oni nazywają „rekonstrukcyjną”, zobacz jak wyglądały ich kryjówki, i jakim uzbrojeniem dysponowali, jakie zbrojne oddziały tworzyli. Trudno się dziwić bowiem mieli faszystowskie wojskowe kwalifikacje, z tym, że ich przewyższali faszystów w bestialstwie. Te przysłowiowe widły i siekiery, to „sprzęt” używany przez „sąsiadów” z za miedzy, ukraińskich chłopów. Ukraińscy szowiniści zadawali bezbronnej polskiej ludności, która już raz wyrwała się spod ręki banderowskiego kata, ponownych bestialskich mordów.
  Polskie wsie były bezbronne wobec szowinizmu ukraińskiego.
  Aby humanitarnie zakończyć z banderyzmem, i aby ocalić tych, co uratowali się spod banderowskiej ręki na Wołyniu i uciekali w głąb Polski, to nie było wyjścia.
  Uważam, że Ukraińców w Operacji Wisła potraktowano szczególnie humanitarnie.
  Przypomnę, że na wschodzie Polski w tak humanitarny sposób nie traktowano Polaków wywożonych w głąb Rosji, i na podstawie donosów swoich sąsiadów, także tych szowinistów ukraińskich.

 37. Opozycyjny

  16 maja 2017 at 13:28

  ja się z tym zgadzam AW była potrzebna i była dobrze przygotowaną i przeprowadzoną akcja przesiedleńczą mająca na celu położenie kresu bezsensownemu rozlewowi krwi-w mojej ocenie jej pomysłodawca i organizator to geniusz społeczny.Jeśli maturzystka uzasadni swoje poglądy ,napisze wypracowanie poprawny językiem i bez błędów powinna mieć szanse na 5-nie można przecież karać kogoś za takie czy inne poglądy.

 38. 3gp porn

  17 maja 2017 at 01:44

  Interesting, I wonder what the statistics are on your first point there on homedecorated

 39. mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 02:57

  Terrific post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further. Kudos!

 40. Pingback: Brawa dla maturzystki Katarzyny Nowak! – WOLNI SŁOWIANIE

 41. Krzysztof

  19 maja 2017 at 11:52

  To ze takie zadanie dostali POLSCY maturzysci,jest PO prostu HANBA !!! Jestem ciekaw czy dyrektor tej szkoly wyleci z roboty na swoj POlszewicki,czerwony pysk !!!

 42. Pingback: Polska polityka wschodnia | POLSKA PATRIOTYCZNYCH POLAKÓW

 43. black and cream fascinator

  25 maja 2017 at 18:09

  I have to point out my affection for your generosity giving support to men who absolutely need help on this one concept. Your special commitment to getting the solution across has been wonderfully informative and has without exception made those like me to attain their goals. Your amazing interesting guide signifies so much a person like me and extremely more to my office workers. Many thanks; from each one of us.

 44. ChrThuLp

  29 maja 2017 at 02:17

  Conecta Propecia [url=http://propeus.xyz/generic-propecia-cvs.php]Generic Propecia Cvs[/url] Viagra Samples For Sale Generic Cialis E20 [url=http://zithro.xyz/order-zithromax-online.php]Order Zithromax Online[/url] Amoxicillin Dosage Instructions Warfarin Without Prescription [url=http://viacheap.com]buy viagra online[/url] Cheap Viagra Sublingual 100mg For Sale Cialis Without Prescription Canada [url=http://levi1.xyz/levitra-cheapest-price.php]Levitra Cheapest Price[/url] Cialis Para Se Utiliza If you can cut down on your spending or put off buying something until youve saved for it do that.Loan to such you that interest dont the payments these. [url=http://easymoneyfast24.com]instant loans[/url] per.We can access days of your bank statements online in a matter of seconds and the information is readonly so no one can touch your account.Cialis Oder Generika [url=http://levi1.xyz/buy-online-levitra.php]Buy Online Levitra[/url] Torsemide Kamagra Online Sales [url=http://buykama.xyz/cost-of-kamagra.php]Cost Of Kamagra[/url] Viagra Apotheke Schweiz Acheter Cialis Bordeaux [url=http://sildenaf.xyz/cheap-viagra-fast.php]Cheap Viagra Fast[/url] Pastillas Cialis Yahoo Synthroid 50 Mcg Canadian Pharmacy [url=http://bestindonline.xyz/buy-generic-propranolol-online.php]Buy Generic Propranolol Online[/url] Comprobar Con Propecia Brand Viagra Mastercard [url=http://antabusa.xyz/where-to-buy-antabuse.php]Where To Buy Antabuse[/url] Proscar O Propecia Viagra Pour Femme Prix [url=http://al7.xyz/buy-xenical-online-usa.php]Buy Xenical Online Usa[/url] secure ordering isotretinoin with free shipping direct Viagra Canadian [url=http://leviusa.com]extra super levitra frumforum.co[/url] Baclofen Generique En France Canadianhealthandcaremallviagra [url=http://buyac.xyz/how-much-is-accutane.php]How Much Is Accutane[/url] Dosing Amoxicillin 500 Mg Prix Propecia [url=http://las1.xyz/lasix-tablet.php]Lasix Tablet[/url] Amoxicillin And Doseage Viagra And Cialis Packages [url=http://bestindonline.xyz/buy-online-propranolol.php]Buy Online Propranolol[/url] Reputable Online Pharmacies Canada Efficacia Finasteride Propecia [url=http://al7.xyz/buy-alli-usa.php]Buy Alli Usa[/url] Zithromax Class Of Antibiotic How Often Should You Take Cephalexin [url=http://antab1.xyz/cheap-generic-antabuse.php]Cheap Generic Antabuse[/url] Viagra Utilite Generic Levaquin Buying Best Website Shop Without Perscription [url=http://al7.xyz/cheap-orlistat.php]Cheap Orlistat[/url] Achat Slimex 15 Mg Farmaco Equivalente Priligy [url=http://zol1.xyz/order-zoloft-online.php]Order Zoloft Online[/url] Need Worldwide Amoxicilina Drugs Medicine Online Cash Delivery Norvasc [url=http://buycheapusa.xyz/generic-priligy-60mg.php]Generic Priligy 60mg[/url] Propecia 2 Months Levaquin With Doctor Consult [url=http://cial5mg.xyz/brand-cialis.php]Brand Cialis[/url] Cialis Tadalafil Erfahrungen Viagra Accion Terapeutica [url=http://buyclomiphene1.xyz/order-clomid-pills.php]Order Clomid Pills[/url] Accutane Buy Us Cialis Prostata Infiammazione [url=http://viaprices.com]viagra online[/url] Levitra Kaufen Per Uberweisung Amoxicillin And Clindamycin [url=http://doxyc.xyz/order-vibramycin-online.php]Order Vibramycin Online[/url] Entre Amoxil Levitra Generique Arnaque [url=http://cytobuy.xyz/cytotec-cheap.php]Cytotec Cheap[/url] Order Now Cod Fedex Stendra Priligy Riesgos [url=http://buyizot.xyz/accutane-generic.php]Accutane Generic[/url] Dog Uti Cephalexin Vendita Kamagra 150mg [url=http://levicost.com]levitra 60 mg[/url] Cosa E Il Cialis Vytorin [url=http://cytobuy.xyz/buy-cytotec-canada.php]Buy Cytotec Canada[/url] Pfizer Viagra Online What Does Keflex Look Like [url=http://cialbuy.com]cialis online pharmacy[/url] Buy Previfem Without Prescription Generic Levitra Shipped From Usa [url=http://buyprednis.xyz/buy-prednisone.php]Buy Prednisone[/url] Louer Levitra Pas Cher Cialis Quanto Dura L’Effetto [url=http://propeus.xyz/propecia-pill.php]Propecia Pill[/url] Pyridium In Germany Hialeah Online Zithromax Cheap [url=http://viacheap.com]viagra[/url] Viagra Sildenafil Bestellen Propecia Work Long Term [url=http://las1.xyz/lasix-tablet.php]Lasix Tablet[/url] Real Propecia Generic Pfizer Viagra Sales [url=http://buyclomiphene1.xyz/clomid-cheap.php]Clomid Cheap[/url] Buy Wockhardt Tamoxifen Levitra Cialis Comparazione Prestazioni [url=http://buyclomiphene1.xyz/internet-order-clomid.php]Internet Order Clomid[/url] Levitra Biglietti On Line Levitra Generic [url=http://levicost.com]buy levitra on line[/url] Cialis 50 Actos From India [url=http://strat1.xyz/prices-strattera.php]Prices Strattera[/url] Cialis Preis Frankreich Sildenafil 10 Mg [url=http://buycheapind.xyz/shop-propranolol-online.php]Shop Propranolol Online[/url] Order Viagra Without Prescription Where Can I Get Suprax [url=http://levicost.com]levitra 100mg guaranteed lowest price[/url] Is Amoxicillin An Acid Or Base Propecia Buy Online Pharmacy [url=http://viaprices.com]buy viagra[/url] Propecia Fecha De Parto Generico Do Viagra Pfizer [url=http://buyprednis.xyz/deltasone-cheap.php]Deltasone Cheap[/url] Description Amoxil Datos De Propecia [url=http://cial5mg.xyz/cheapest-cialis.php]Cheapest Cialis[/url] Viagra E Cialis Differenze Buy Cialis Overnight Delivery [url=http://strat1.xyz/strattera-buy.php]Strattera Buy[/url] Can You Buy Generic Plavix Viagra E Cialis Prezzo [url=http://buyclomiphene1.xyz/where-to-buy-clomid.php]Where To Buy Clomid[/url] isotretinoin where can i buy Buy Generic Viagra [url=http://nolva.xyz/buy-nolvadex-tamoxifen.php]Buy Nolvadex Tamoxifen[/url] Generic Viagra Purchase Buy Salbutimol [url=http://clom1.xyz/cheap-clomiphene-pill.php]Cheap Clomiphene Pill[/url] Levitra Film Coated Tablets Eddrugs4 [url=http://buynolva.xyz/purchase-nolvadex-no-prescription.php]Purchase Nolvadex No Prescription[/url] buy accutane 30 mg Normal Dosage Amoxicillin Tooth [url=http://buystrat.xyz/strattera-online-buy.php]Strattera Online Buy[/url] Liquid Amoxicillin Children Sky Pharmacy Store [url=http://cytobuy.xyz/acheter-cytotec-pharmacie.php]Acheter Cytotec Pharmacie[/url] Benadryl

 45. Marta

  29 maja 2017 at 14:27

  Brawo Kasiu odważna z Ciebie dziewczyna tak trzymać. Brawo! Oby więcej takich młodych ludzi w naszym kraju było.U mnie miałabyś z tego egzaminu 5.Widać, że doskonale znasz historię, nasz kraj potrzebuje takich odważnych młodych ludzi.

 46. any hosting

  31 maja 2017 at 06:22

  Involving me and my husband we have owned a lot more MP3 avid gamers earlier mentioned the several years than I can depend, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so forth. But, the remaining few decades I have resolved down in direction of one particular line of gamers. Why? Given that I was content in direction of obtain how well-designed and pleasurable towards retain the services of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 47. any hosting

  1 czerwca 2017 at 00:08

  Zune and iPod: Most humans evaluate the Zune toward the Touch, yet just after watching how thin and astonishingly tiny and light it is, I just take it toward be a rather distinctive hybrid that brings together properties of the two the Contact and the Nano. It is fairly colorful and stunning OLED display is somewhat more compact than the touch screen, nonetheless the participant itself feels rather a bit scaled-down and lighter. It weighs with regards to 2/3 as significantly, and is significantly more compact within width and height, whilst becoming specifically a hair thicker.

 48. the site

  5 czerwca 2017 at 05:24

  Apple currently incorporates Rhapsody as an app, which is a perfect begin, however it is at this time hampered by way of the incapability in direction of retail outlet locally upon your iPod, and includes a dismal 64kbps bit value. If this improvements, then it will fairly negate this benefit for the Zune, however the Ten audio for every thirty day period will nevertheless be a massive plus in just Zune Pass’ desire.

 49. site resource

  5 czerwca 2017 at 06:28

  The fresh new Zune browser is shockingly very good, still not as optimistic as the iPod’s. It will work effectively, however isn’t as prompt as Safari, and consists of a clunkier interface. If on your own once in a while system upon utilizing the web browser that’s not an issue, however if you happen to be designing in the direction of study the internet alot from your PMP then the iPod’s larger sized display and greater browser may possibly be critical.

 50. blog tutorial

  8 czerwca 2017 at 19:09

  Involving me and my husband we have owned further more MP3 gamers over the yrs than I can count, which includes Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the very last few years I’ve resolved down in direction of one particular line of avid gamers. Why? Considering the fact that I was pleased towards explore how well-designed and fun towards employ the service of the underappreciated (and greatly mocked) Zunes are.

 51. any pages

  8 czerwca 2017 at 21:00

  The fresh new Zune browser is shockingly Wonderful, still not as Terrific as the iPod’s. It functions properly, yet just isn’t as fast as Safari, and contains a clunkier interface. If oneself often method upon applying the website browser that is not an issue, yet if you are creating in direction of study the web alot against your PMP then the iPod’s larger screen and much better browser might be necessary.

 52. site tips

  10 czerwca 2017 at 08:04

  Zune and iPod: Maximum humans review the Zune towards the Touch, but at the time watching how thin and astonishingly tiny and gentle it is, I just take it in the direction of be a fairly distinctive hybrid that combines attributes of both the Contact and the Nano. It can be Really colourful and magnificent OLED display is somewhat smaller sized than the touch screen, nonetheless the player alone feels rather a little bit scaled-down and lighter. It weighs concerning 2/3 as substantially, and is appreciably smaller sized inside of width and peak, though staying precisely a hair thicker.

 53. the blog

  10 czerwca 2017 at 10:36

  Between me and my husband we have owned further more MP3 players earlier mentioned the several years than I can count, like Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the closing several many years I’ve settled down toward one line of gamers. Why? Simply because I was happy in the direction of take a look at how well-designed and entertaining toward employ the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 54. Asa

  14 czerwca 2017 at 14:10

  Ha superado mis expectativas…. No esperaba que fuera a coincidir de tal manera con lo que necesitaba comprender. Te agradezco enormemente la información!

 55. cheap womens sandals online

  15 czerwca 2017 at 07:18

  It is very important to discover how to negotiate with your clients.|The solutions will lead you different internet hosting options. Registration is required to confirm your identification. When you shop on-line, you have a a lot broader choice to choose from and an endless quantity of shops to select from.|The exact same ten links are listed, but they are icons instead of just hyperlinks. Jpearls offers the best selection in pearl sets for numerous events. If you want to have it, go for some online shopping website.|It is said to give up to 7 hrs of talk time or around 28 hours of music playback time. You can effortlessly drown your self amongst all this information if you don’t take it 1 step at a time.|Am I heading to have many photos or movies on the website? Particularly after a turn-around and long-haul flight extremely early in the morning or late at night. If they have live assistance get on and hearth away.|Some males prefer to wear tailor produced fit while relaxation 1 go for designer suit. You can negotiate with the proprietors and just divide the revenue once the item is offered. Are you looking for a gift for somebody special?|Always read the phrases of service and their Privateness Assertion. But don’t use them with out the recommendation of doctors. It is recommended that you buy these coupons from affiliated web sites.|Just wearing clothes gained’t do, sporting correct accessories are also essential at the same time. Tickets, journey and guide selling contributes a significant portion of eBay transactions.Click shoes for women online shopping to know more information.

 56. battery recycling slough

  18 czerwca 2017 at 19:00

  Some truly nice and useful information on this web site, besides I believe the design and style has wonderful features.

 57. cheap shoes for sale

  18 czerwca 2017 at 23:48

  The other aspect of the story was the practical software improvement on the internet.|Yes, only the very best top high quality pearl jewelry! All you have to do is surf a few on-line shopping web sites and place an purchase for the item you wish to have. There is continuity of work even without energy.|One of the most well-liked is the Target Credit Card. They, really, make their trousers for short women and numerous petite sizes I swear begin at 5’4″. For instance, 1 for your Twitter and 1 for YouTube videos.|This includes goods for each males and women with a number of sub sections for each. You can check out numerous colors and even test new colors on him/her. Both of these kinds are offered by the Nationwide Goal Financial institution.|Food, Wonderful Food: Many households get stung by the higher costs on meals, drink and snacks whilst on times out.

 58. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 59. katie

  22 czerwca 2017 at 07:50

  diet pills ultra 90 weight loss

 60. katies

  23 czerwca 2017 at 05:41

  diet pills 02740 mapquest classic driving directions

 61. jenny

  26 czerwca 2017 at 02:28

  diet pills ultra 90 ingredients for slime for kids

 62. KelChalkhic

  26 czerwca 2017 at 14:23

  Finasteride 10mg Mail Order On Line Price Of Accutane Isotretinoin on line

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra