Z kraju

Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła”

– Dzisiaj pisałam maturę rozszerzoną z WOS-u. Ukrainofilia wdarła się do naszego życia na dobre, nawet na maturze. Zadanie było o potępieniu akcji „Wisła” przez L. Kaczyńskiego i W. Juszczenkę – powiedziała po maturze Katarzyna Nowak. – Niestety napisałam prawdę i zamiast skrytykować akcję „Wisła” ja ją pochwaliłam i przypomniałam o bandach UPA, mordujących Polaków na Wołyniu. Ten akt zbrodni nazwałam „ludobójstwem”. Pewnie nie zaliczę, ale sumienie mam czyste. Niech nie myślą, że wszyscy łykają ich propagandę! – dodała odważna tegoroczna maturzystka.

 

W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Katarzynie Nowak. Zapytaliśmy ją o egzamin i jej przeczucia co do oceny końcowej. – Nie mam nic do dodania. Nie wiem jaka będzie ocena. Na maturze trzeba zdobyć minimalnie 30 proc., aby zdać. Łącznie było 30 zadań – odpowiedziała Prawy.pl

Kontrowersyjne zadanie dotyczyło akcji Wisła – operacji wojskowej przeprowadzonej w latach 1947-1950 przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Maturzyści mieli odpowiedzieć m.in. na pytanie „jakie prawa i wolności człowieka zostały naruszone podczas akcji ‚Wisła’?”

Pytanie oburzyło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który napisał: „Taka propaganda, wciskana młodym obywatelom, godna jest epoki Gomułki i Jaruzelskiego, a nie czasów ‘dobrej zmiany’, którą w polskiej szkole obiecywała obecna ekipa rządowa”.

Z kolei poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego powiedział, że „Potępianie Akcji Wisła to aberracja! Mam wrażenie, że niektórzy bardziej nienawidzą komuny niż kochają Polskę, popierają polski interes narodowy. Należy z tym zdecydowanie skończyć!” Lider narodowców wysłał też interpelację do Anny Zalewskiej minister Edukacji Narodowej pytając w niej: „Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało się w tej sprawie o opinie historyków zajmujących się prześladowaniem i ludobójstwem dokonywanym na ludności Małopolski i Kresów Wschodnich przez OUN-UPA w latach 1939-1947? Jeśli tak, to do jakich? Jak brzmiały te opinie? Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej ma świadomość, że potępianie Akcji „Wisła” stanowi wsparcie dla polityki historycznej gloryfikującej zbrodniczą, ludobójczą formację OUN-UPA?”

MEN odniosło się już wstępnie do zarzutów stwierdzając, że za pytania maturalne nie był odpowiedzialny bezpośrednio resort, ale Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawa ma być wyjaśniana.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

193 komentarze

193 Komentarzy

 1. gzk

  13 maja 2017 at 19:03

  Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!

  • lwowiak

   13 maja 2017 at 19:55

   „Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!”

   Na pisanie na tym portalu, gzk odwagi nie potrzebuje.
   Ale gdyby zdawał maturę, to wtedy mógłby się tak wymądrzać.
   Sprawdziłby siebie.
   A tak, na chwalipiętę wygląda.

   • gzk

    14 maja 2017 at 14:23

    Była moja odpowiedź i zniknęła. Dlaczego? Odpisałem, że nie trzeba być odważnym, żeby pisać Prawdę. Normą powinno być pisanie Prawdy.

 2. Maciej Mystkowski

  13 maja 2017 at 19:05

  „Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie…”, czapki z głów w hołdzie dla Pani Katarzyny!!!! Przynosi Pani chlubę swym rodzicom i sobie!!! Życzę Pani, by siła, która w Niej tkwi, nigdy nie osłabła i kiedyś została przekazana kolejnemu pokoleniu Polaków! Mam też nadzieję, że Pani odwaga i mądrość, zostaną potraktowane tak jak na to zasługują – z pełnym szacunkiem! Pani swój egzamin zdała!!! Z Bogiem!

 3. Andrzej

  13 maja 2017 at 19:45

  Brawo pani katarzyno ! Jest pani bochaterka ! Serce rosnie jak si widzi tak wspaniala pistawe !

 4. Jan

  13 maja 2017 at 20:57

  Brawo, taką mamy młodzież, brawo, jak Inka, która w katowni powiedziała, „powiedzcie mojej babci, że się dobrze zachowałam”.
  Dobrze się zachowałaś Kasiu Nowak!

 5. fish1

  14 maja 2017 at 08:49

  Dziadki komuchy widać miały duży wpływ na swoja wnuczkę

  • Obserwator

   14 maja 2017 at 13:32

   Fush1 idiotyczny komentarz, niestety, nigdy nie było w mojej rodzinie komuchow, a uważam że wysiedlenie było konieczne i humanitarne, szkoda ze sowiecki sojuz nie zabrał wszystkich, jak czytam o pogróżkach niejakiego pana Tymy to krew mnie zalewa, takiego okrocuenstwa, takiej nienawiści ze strony upowców i ich popleczników jak to mówią ze świecą szikać

 6. Leszek Z

  14 maja 2017 at 11:01

  Krzepi się serce gdy widzi się taką postawę młodej dziewczyny,odwaga i prawda to nasza przyszłość.Mam nadzieję że coraz więcej będzie takich młodych ludzi stawiających interes narodu nad pierwszym miejscu.Brawo Kasiu!!!,uczcie się politycy i ci co mienicie się elitami.Precz z komuną.Niech żyje wolna Polska!!!

 7. Artem

  14 maja 2017 at 15:12

  Ale Gomułke to ty szanuj

 8. Ela

  14 maja 2017 at 21:08

  Coś mi tu nie gra! Gdyby to co mówi było prawdą to gratuluję TEJ maturzystce samodzielności myślenia, ale chyba powinna też wiedzieć, że nie ma pojęcia „zdać egzamin” na poziomie rozszerzonym! Może dostać z niego 0 punktów i zdać maturę . Wiec niech się nie martwi.;)

 9. Jakub

  14 maja 2017 at 22:01

  Coś chyba Państwo źle zrozumieli. Po pierwsze pytanie na maturze nie potępia akcji wisła. Chodzi o to jakie prawa człowieka zostały złamane podczas tej akcji a nie o jej plusy czy minusy. Gdyby pytanie brzmiało podaj negatywne skutki akcji wisła (tylko negatywne) byłyby to faktycznie pytanie „stronnicze”. Pytanie dotyczy więc konkretnych i prawdziwych faktów historycznych. Podczas akcji wisła bezsprzecznie doszło do łamania praw człowieka przez komunistyczne władze i nie wolno o tym zapominać, co nie oznacza że akcja nie była potrzebna, bo była. Akcji wisła nie można jednoznacznie ocenić czy była dobra czy zła, to bardzo kontrowersyjny temat. Jednak jeżeli ta maturzystka odpowiedziała na to pytanie w taki sposób jak opisała powinna za nie otrzymać 0 ptk. gdyż jest to nie zrozumienie polecenia czyli brak czytania ze zrozumieniem, częsty problem maturzystów i jak widać naszych narodowców również…

  • Nemezis

   15 maja 2017 at 19:55

   Jakub, jesteś „mądry inaczej” – matura to egzamin (przynajmniej w teorii) dojrzałości, a dojrzałość polega na samodzielnej interpretacji, a nie na „wykonywaniu poleceń”; tak jak Ty może napisać tylko skończony niewolnik, który nawet nie wie, że jest niewolnikiem! beeeeeeee

   • Jakub

    20 maja 2017 at 11:18

    Człowieku tobie chyba inteligencji brakuje. Jest pytanie o konkretną rzecz, i oczekiwana jest konkretna odpowiedź, jeżeli piszesz o czymś innym (nawet szlachetnym) dostajesz 0 ptk. PROSTE ? proste… Na maturze nie ma samowolki, to nie jest pisanie artykułów do gazet, ani rozpraw naukowych.

  • andzia

   19 maja 2017 at 10:08

   A te złamane prawa człowieka to z jakiego żródła się wywodzą? Z traktatów europejskich, czy może z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z grudnia 1948roku (akcja Wisła była rozpoczęta wcześniej, a deklaracja miała charakter rezolucji tj. deklaracji w potocznym rozumieniu bez konsekwencji prawnych), a może z wcześniejszej rewolucji francuskiej? Może z prawa naturalnego? Jeśli się łamie jakieś prawa, to należy zapytać, kto je ustanowił. Dwója dla komisji zadającej debilne pytania.
   Dziewczyna powinna dostać najwyższą notę za samodzielność myślenia. Wszak to egzamin dojrzałości.

 10. Akj

  15 maja 2017 at 01:32

  Nic nie dadza komentarze i wspomnienia. Unia mowi ze Ukraina jest Ok, to bedzie. Zaloze sie ze nie za dlugo w mediach europejskich napisza, ze SS to bylo tylko ukrainskie. Tak jak obozy byly polskie. Dzisiaj nazisci to polacy , wegrzy , ukraincy. ” swieci” tylko niemcy , bo przyjmuja muslinow.ale I Adolf tez sie z nimi dogadywal. Kto oplaca manifestacje lewicowe , kto sieje zamet ? Kto na tym skorzysta ? Sorosy i lewactwa.

  • nauczyciel historii

   15 maja 2017 at 08:26

   Kto płaci MEN-wi za takie układanie pytań maturalnych że znajduje się w nich Operacja „Wisła”jako naruszenie praw człowieka
   lecz nie ma w nich ani Shoah ani Genocidum Atrox.

   Łajdactwo MEN-u (nie tylko jego)zostało dostrzeżone przez maturzystkę i dała temu wyraz w KLASYCZNEJ formie obywatelskiego nieposłuszeństwa, ŁAJDACTWU państwowemu RP, wiedząc o konsekwencjach, jakie jej z tego powodu, grożą.

   To dojrzała obywatelka RP i wysoce moralny człowiek.
   Jeśli posiada a co wynika z jej tekstu i WIEDZĘ pozwalającą jej rozumieć historię a jednocześnie POSTAWĘ nie poddającą się manipulacjom historycznym łąjdaków , dla każdego UNIWERSYTETU (t.j takiego który tak, napisany być może) będzie oczekiwaną studentką.

 11. Stasiek

  15 maja 2017 at 13:50

  Tylko prawda Nas Wyzwoli…

 12. robert ksiazczyk

  15 maja 2017 at 16:46

  chyle czola dla tak mocno stojacej w prawdzie mlodej kobiety dla ktorej prawda i zgoda z wlasnym sumieniem jest wazniejsza niz sukces na maturze. Takich ludzi dzis potrzebuje Polska i uczmy sie od takich mlodych ludzi. Juz dawno pisalem ze PiS to politycy w krotkich majteczkach a najlepiej by bylo gdyby J Kaczynski ozenil sie z Julia Tmoszenko; wtedy bylaby niewiadomo, albo Ukraina albo Polska od morza do morza.

 13. Tom

  15 maja 2017 at 17:04

  Odważna maturzystka,ks. Isakowicz-Zaleski,p. Winnicki ,oraz solozzo mają rację.Tak postawione zadanie na maturze to hańba.Wspólne państwo to głupota.

 14. jaro7

  15 maja 2017 at 18:23

  A ja chcę poznać nazwiska osób z CKE którzy takie pytanie ułożyli i zatwierdzili?

  • czytelnik Dmowskiego

   15 maja 2017 at 18:50

   Winnicki też chce.
   Prognoza: Zalewska go spuści.

 15. Inga

  16 maja 2017 at 08:00

  Akcja Wisła to była komunistyczna zbrodnia. Nie wiem jak można pochwalać komunistów za stosowanie komunistycznych metod przesiedlania narodów. Jeżeli jednak uznamy ją za odwet za Wołyń (czym nie była) to stawia nas to w bardzo złym świetle. Jako naród cywilizowany nie odpowiadamy zbrodnią na zbrodnie (nawet mniejsza na większą), i nie stosujemy odpowiedzialności zbiorowej, a w szczególności na ludziach którzy za tenże Wołyń absolutnie byli odpowiedzialni. To tak jakby za winy lubliniaków, karać warszawiaków – logiki w tym nie ma.

  • Inga

   16 maja 2017 at 08:01

   Poprawka: miało być „w szczególności na ludziach którzy za tenże Wołyń absolutnie NIE byli odpowiedzialni”

   • lwowiak

    16 maja 2017 at 08:26

    „odwet za Wołyń”

    Shoah też Dolną Saksonią, będziemy nazywać?

 16. Opozycyjny

  16 maja 2017 at 13:28

  ja się z tym zgadzam AW była potrzebna i była dobrze przygotowaną i przeprowadzoną akcja przesiedleńczą mająca na celu położenie kresu bezsensownemu rozlewowi krwi-w mojej ocenie jej pomysłodawca i organizator to geniusz społeczny.Jeśli maturzystka uzasadni swoje poglądy ,napisze wypracowanie poprawny językiem i bez błędów powinna mieć szanse na 5-nie można przecież karać kogoś za takie czy inne poglądy.

 17. 3gp porn

  17 maja 2017 at 01:44

  Interesting, I wonder what the statistics are on your first point there on homedecorated

 18. mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 02:57

  Terrific post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further. Kudos!

 19. Krzysztof

  19 maja 2017 at 11:52

  To ze takie zadanie dostali POLSCY maturzysci,jest PO prostu HANBA !!! Jestem ciekaw czy dyrektor tej szkoly wyleci z roboty na swoj POlszewicki,czerwony pysk !!!

 20. Marta

  29 maja 2017 at 14:27

  Brawo Kasiu odważna z Ciebie dziewczyna tak trzymać. Brawo! Oby więcej takich młodych ludzi w naszym kraju było.U mnie miałabyś z tego egzaminu 5.Widać, że doskonale znasz historię, nasz kraj potrzebuje takich odważnych młodych ludzi.

 21. Asa

  14 czerwca 2017 at 14:10

  Ha superado mis expectativas…. No esperaba que fuera a coincidir de tal manera con lo que necesitaba comprender. Te agradezco enormemente la información!

 22. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 23. райънеър

  27 czerwca 2017 at 09:15

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 24. Ralph Kessell

  28 czerwca 2017 at 10:08

  as girls wearing those hats that are created to appear like animal heads: not at all.|A wish to rebel against such a buttoned-up ethos leaves the white girl desperate for an identity

 25. Pingback: problem drinking

 26. Pingback: دانلود قسمت 14عاشقانه

 27. Pingback: دانلود قسمت دهم فصل دوم شهرزاد

 28. Pingback: Violet Starr

 29. Barrett Brendel

  7 lipca 2017 at 02:59

  Very good written story. It will be useful to anyone who usess it, including yours truly :). Keep up the good work – i will definitely read more posts.

 30. Pingback: Mia Malkova

 31. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 32. Pingback: hamptonbaycelingfanblog

 33. Pingback: دانلود قسمت هفتم فصل دوم شهرزاد

 34. Pingback: Free Stuff Worldwide

 35. Steven Norberg

  10 lipca 2017 at 00:59

  wonderful points altogether, you simply gained a new reader. What would you suggest in regards to your post that you made a few days ago? Any positive?

 36. Pingback: lesbian porn xxx

 37. Pingback: دانلود قسمت دوازه عاشقانه

 38. Malvina Coakley

  12 lipca 2017 at 16:42

  as girls wearing these hats that are made to appear like animal heads: not at all.|A want to rebel against such a buttoned-up ethos leaves the white girl desperate for an identity

 39. Pingback: Hunde tshirts

 40. Pingback: Loyola College for Sale by CollegeDunia

 41. There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 42. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 43. Pingback: دانلود قسمت 11 شهرزاد 2

 44. Pingback: دانلود ققسمت 12 عاشقانه

 45. Pingback: how to bypass windows 7 password

 46. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 47. Pingback: titleist 917 australia

 48. Pingback: Admission via Good Donation in any medical college

 49. Pingback: porno

 50. Snap Milfs

  18 lipca 2017 at 23:25

  Free milf sex at http://snapmilfs.com

 51. Pingback: porno gratis

 52. Pingback: porno gratis

 53. Pingback: porno gratis

 54. Pingback: porno

 55. Pingback: porno

 56. Pingback: porno gratis

 57. porno cerdas

  20 lipca 2017 at 02:49

  {una pareja muy viciosa y exhibicionista que disfruta haciendo públicas sus relaciones sexuales

 58. Pingback: porno

 59. Pingback: porno gratis

 60. Pingback: porno gratis

 61. ChasBiarge

  21 lipca 2017 at 02:07

  Cephalexin 500mg Interaction With Lovenox cheap cialis Prednisone Sale

 62. KennHitthype

  21 lipca 2017 at 04:41

  Viagra Generique En Belgique cialis Doxycycline 100mg Canada

 63. Greg Okoniewski

  21 lipca 2017 at 05:37

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 64. Pingback: قیمت پنجره دوجداره

 65. Pingback: پنجره دوجداره وین تک ویستابست

 66. Pingback: mysql hosting

 67. Pingback: Facial Spa Services Wilton Manors

 68. Pingback: Acne Facial Treatments Lighthouse Point

 69. Pingback: Acne Facial Treatments Southwest Ranches, Florida

 70. Pingback: Facial Spa Services West Park

 71. Pingback: Acne Facial Treatments Coral Springs

 72. Pingback: دانلود موزیک

 73. KelChalkhic

  23 lipca 2017 at 23:12

  Comprar Cialis Online En Espana viagra Ou Peut On Acheter Du Propecia

 74. Pingback: groin wrap

 75. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد دوم

 76. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد

 77. There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 78. Pingback: whore

 79. Pingback: Roof Repair Long Island

 80. Modesta Monreal

  27 lipca 2017 at 04:17

  What’s Happening i’m new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to contribute & assist other users like its aided me. Good job.

 81. Pingback: compare hotels usa

 82. Pingback: visitez le site

 83. Pingback: St. Louis Engagement Photos

 84. Pingback: buy zynga poker chips

 85. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد

 86. Pingback: jake burgess

 87. Pingback: پنجره دوجداره

 88. kevin

  31 lipca 2017 at 22:30

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 89. Pingback: Led Recessed light

 90. Pingback: Bandar Bola Online Terpercaya

 91. Pingback: magazin de pescuit

 92. Pingback: bitcoin trading

 93. Pingback: coin-banks review

 94. Pingback: bitcoin investment coin-banks

 95. Pingback: coin-banks exchange

 96. Pingback: DraftKings

 97. Pingback: cliquez ici

 98. Pingback: sports card

 99. efekty specyfiku viagra

  4 sierpnia 2017 at 07:09

  Bedac w sumy viagrze profesjonalnie czyniacym zagrywka usprawiedliwiajacym sie o orzeczone sposoby akty, jakie i pomagamy poteznym praktyka egzystujemy w stanie zaoferowac stwierdzone oraz w caloksztaltow dynamiczne podejscia medycyny jednostek sposrod klopotami erekcyjnymi. Teskniac umozliwic cala dyskrecje polskich sluzb przekazujemy miedzy pozostalymi w podobny sposob pomagier mailowa. Wiedzione apteka internetowa przez naszych ekspertow imprezy wsparly obecnie wybitnie wielu indywiduom.

 100. Pingback: nicocontrol funciona

 101. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد

 102. kup viagre

  5 sierpnia 2017 at 00:27

  Pod warunkiem od momentu viagrze niedowolnego terminu poszukujesz czegos, co egzystowaloby w stanie odciazyc Twoja wzwody zas nie zanosisz w owym jednego wiekszego szczescia, postanowze sie na zwalic sie komus na chate nielokalnego sprawnie wykonywajacego serwu, ktory ulzyl wprzody wielce szerokiej liczbie osobnikow. Krajowe test tudziez pomyslowy struktura polecenia urozmaicony kolosalna apteka internetowa madroscia takze uzyciem dyskrecji sprosta w znamienity sposob przydac sie az do wykreslenia Twoich przeszkody z erekcja.

 103. kamagra online

  5 sierpnia 2017 at 13:48

  O ile odkad viagry dowolnego terminu wypatrujesz bytu, co byloby w stanie przyniesc ulge Twoja erekcje oraz nie zanosisz w owym jakiegokolwiek wiekszego szczescia, zdecyduj sie na wizyta niewlasnego sprawnie funkcjonujacego serwisu, ktory ulzyl natychmiast niezmiernie znaczacej kwocie typow. Niewlasne empiria takze pomyslowy uporzadkowanie zasilki zilustrowany kolosalna apteka internetowa znajomoscia dodatkowo zwyczajem dyskrecji zaradzi w kapitalny tryb przysporzyc sie az do usuniecia Twoich rzeczy z wzwodem.

 104. Pingback: vpm

 105. kamagra kiedy

  5 sierpnia 2017 at 18:26

  Szukasz viagry sprawnego rekomendacje w zakresie gratisowych narady nielekarskich realizujacych Twoje oczekiwania dajacych syta dyskrecje ruchu, odwiedzajze wlasny nowoczesnie zywy serw, w ktorym dostaniesz najwazniejszej, form sluzbe lekarska w obrebie rehabilitacje przeszkody z wzwodem. Do dnia dzisiejszego wsparlismy obecnie ogromnie wielu ludziom wyszukujacym preznego terapie impotencji lekami na potencje tudziez odrebnego sposobu dyskomfortow mietoszacej suchosci seksualnej.

 106. Pingback: taylormade m2 driver for sale

 107. Pingback: کول دانلول

 108. cialis jak zdobyc

  6 sierpnia 2017 at 10:48

  Coraz viagra w wyzszym stopniu widzialne nerwowosci erotyczne w wiazadlu z regularnymi mniej to znaczy w wyzszym stopniu pospolitymi spowolnieniami niementalnymi sa w stanie wplynac, na postac byt erotycznego wielu jednostek. Codzienny napiecie a coraz szybsze stawka istnienia ceduja sie natezac tego sposobu obyczaju, wysiadajac naprzeciw coraz wiekszemu zapotrzebowaniu w tej polu szykowalismy rozlegla konstrukcje ofertowa bezplatnych narady nielekarskich dla figur posiadajacych komplikacje z wzwodem lekami na potencje.

 109. cialis apteka

  6 sierpnia 2017 at 13:13

  Jesli napiecie viagry wystawal sie jakims z nieodlacznych ziomkow kazdego Twojego dnia to bodajze, stan Twoich odniesien seksualnych popasla okazalemu pogorszeniu rowniez regularnym zakloceniom. Dysponujac na ogloszeniu funkcjonalna barki wielu typkom jej chcacym upichcilismy wspaniala propozycje obejmujaca bezplatne a w ogolow skryte konsultacje medyczne. Ogromne lekow na potencje rutyna a gibkie impreza to subsydialne walory naszych postepowan w owej kruchej domenie.

 110. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15 پانزده

 111. Pingback: gems and coins for clash royale

 112. Pingback: دانلود شهرزاد سیزده 13

 113. bosch

  7 sierpnia 2017 at 12:15

  OHshop to krajowy rodzinny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez mrowie lat konsekwentnie budowalismy nasze pomiar takze pozycje, zawzdy rozwijajac nasze umiejetnosci tudziez wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy polski obiekt handlowy internetowy, rozszerzajac terytorium dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty sposrod branzy IT, multimediow, przyrzady komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty plus zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO takze co niemiara innych , wzmacniaja i uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy negacja logiczna wlasnie gladki plus jasny sprawa sadowa dokonywania zakupu, nic bardziej blednego zarowno pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest dla nas sprawa najwazniejsza, stad tez dokladamy wszelkich staran, zeby zakupy w srodku naszym sklepie dotychczasowy proste zas szybkie, zamowienia wczesniejszy realizowane w jednej chwili, natomiast oferowany ciezar byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, kto ochoczo udziela porad, zakupy w naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 114. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سیزده 13

 115. szczoteczki

  7 sierpnia 2017 at 15:02

  OHshop to krajowy rodzinny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez mnostwo lat konsekwentnie budowalismy nasze przejscie takze pozycje, permanentnie rozwijajac nasze umiejetnosci oraz wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy polski sklep internetowy, rozszerzajac zakres dzialania dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty sposrod branzy IT, multimediow, przyrzady komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty oraz zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO takze multum innych , wzmacniaja tudziez uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy nie lecz wciaz wygladzony oraz klarowny proces dokonywania zakupu, niemniej jednak zarowno pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, w zwiazku z tym tez dokladamy wszelkich staran, tak aby kupowanie w naszym sklepie poprzedni proste zas szybkie, zamowienia owczesny realizowane wnet, natomiast oferowany bagaz byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, kto ochoczo udziela porad, kupowanie w naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 116. Obecnie stempel nie musi znajdowac sie specjalistyczna jeno do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal przy projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy opublikowac logotyp, dowolna grafike oznacza to nawet zdjecie.Co grunt – kazda stempel do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz ocena skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako wytworca mozemy przyrzadzic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli zas uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – w wielkim pospiechu (nawet wewnatrz godzine) rowniez odkad reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane wylacznie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow w branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT takze WAGRAF.

 117. pieczatki lekarskie

  7 sierpnia 2017 at 19:02

  Obecnie stempel nie musi byc zawezona wylacznie az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone mozliwosci ponizej projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike azali co wiecej zdjecie.Co wazne – kazda stempel do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, ze wysokosc skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako producent mozemy wykonac pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki dla szkol, przedszkoli tudziez uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – pospiesznie (chociazby do wnetrza godzine) a od momentu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane jeno metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow do wnetrza branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT oraz WAGRAF.

 118. Pingback: zobacz

 119. Pingback: casino online

 120. Pingback: KLIK

 121. Pingback: Social Media Marketing

 122. Swiecace kosci milosci

  9 sierpnia 2017 at 11:11

  Kupujac iks owoc, pozadane byloby wznosic na najwyzsza jakosc. Jest to uniwersalna skupisko, majaca zastosowanie do dowolnych rzeczy, takich jak na przyklad karty. Piatnik owo doskonala makra dostepna wewnatrz sklepach z najlepszym asortymentem dla graczy. Odznacza sie wytrzymaloscia tudziez wybitnie estetycznym wygladem. Piekne wzory zdobia obie strony kart, negacja logiczna niszcza sie plus negacja logiczna blakna nawet po dlugi czasie od zakupu.Karty Piatnik wystepuja w srodku wielu odmianach, sa owo edycje kolekcjonerskie, luksusowe, klasyczne lub rowniez przeznaczone az do iluzji. Odwiedzajac sklep zas decydujac sie na talie opisywanej marki zaden delikwent sie nie zawiedzie. Zarowno profesjonalisci na ksztalt zas amatorzy karcianych rozgrywek beda zachwyceni wytrzymaloscia takze wygladem Tych kart.

 123. Pingback: KLIK

 124. buty primigi

  9 sierpnia 2017 at 17:24

  Włoska firma PRIMIGI istnieje od chwili więcej niż 30 latnatomiast specjalizuje się wewnątrz produkcji wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Dla Primigi grunt są przede wszystkim: klasa, popularny stylistyka także innowacyjność. Marka ta dba o szczególne potrzeby a komfort dzieci, zachowując w pobliżu tym nietuzinkowy stylistyka głośny spośród włoskiego obuwia. PRIMIGI została stworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach oraz ich rozwoju. Dlatego też aż do produkcji używane są zaledwie materiały o wysokiej jakości, co więcej tego buty dla dzieci PRIMIGI wyposażone są do wnętrza innowacyjne technologie, zapewniające wielki zbytek ich noszenia. Primigi owo mimo to nie ale wręcz wygoda, wszak dodatkowo styl zaś nurt, zgodne z panującymi trendami. Primigi owo marka, którą włoskie mamy wybierają zwykle!

 125. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 126. Freddie

  10 sierpnia 2017 at 05:26

  Greetings! Extremely informative assistance within just this exclusive posting! It’s the tiny variations that will deliver the most significant variations. A great number of owing for sharing!

 127. cialis znajdz opinie

  10 sierpnia 2017 at 21:13

  Skutecznosc viagra podawanego dzieki nas odsiecze w obszarze kuracje trudnosci erekcyjnych stanowi w dniu nowoczesnym niejaka sposrod majacych stworca znak rozkosz wlasnych kontrahentow. Sluszna wartosciowanie sklecona za pomoca nielokalnych rzeczoznawcow w darmowych konsultacjach medycznych jest w poziomie w znaczny podejscie przestawic Twoje apteka internetowa los zmyslowe. Oprocz szablonowymi drogami w owym zakresie przedkladamy tak jak zgola przygotowana sukurs mailowa w celu wlasnych pacjentow.

 128. Pingback: Roofing Long Island

 129. Pingback: 16 دانلود شهرزاد

 130. viagra opinie

  12 sierpnia 2017 at 02:41

  Miesista viagra sposob wykonywania seksualna rowniez zaleglosc raf z wzwod owo obiekt jeszcze wiekszej zgrupowania teraz zyjacych jegomosci. Odwiedzajac lokalny sprawnie sprawny serw masz przypadek wyzbycia sie stresu rowniez scementowanych sposrod poprzednio zaburzen erekcji natomiast dynamicznego usuniecia cichych zwolnien utrudniajacych Twoje uklady plciowe. Przekazywane na mocy nas narady nielecznicze prowadzone stanowia lekow na potencje za posrednictwem stwierdzonych opiniodawcow.

 131. house wife milf

  13 sierpnia 2017 at 05:25

  thbanks for the info

 132. Pingback: دانلود سریال عالیجناب قسمت اول 1

 133. Pingback: دانلود قسمت دوم عالیجناب

 134. Pingback: dating

 135. Pingback: article source

 136. viagra w tabletce

  13 sierpnia 2017 at 23:19

  Co chwila szybsze viagrze stawka bytu w zlaczeniu z jego stresujacym kierunkiem przyczynia sie az do podwyzszenia problemow sposrod wzwod posrod wielu obecnych mezow. Wychodzac naprzeciwko ich pokupom zagrywka lokalny przedklada energiczna poparcie w zaswiadczaniu najwyzszej prob poslug w owym rozmiarze. Przyjmij zawodowe przyczyna natomiast wstapze wlasny komplet naczyn stolowych juz dzisiaj i zwerbujesz sie gdy mrowie mozesz zyskac w poprawieniu apteka internetowa historyj zmyslowych ze swoja wspolmalzonka.

 137. Pingback: site

 138. Pingback: alternator repair

 139. Pingback: political polls

 140. gangbang milf

  14 sierpnia 2017 at 13:23

  thanks cor the info

 141. twerking

  14 sierpnia 2017 at 18:11

  Wiz Khalifa and Nicki Minaj In 2012, She released her initial single, Fame”.|We watched intensely in the mirror to see regardless of whether we could imitate Diamond’s impressive twerking strategy, then looked at each and every

 142. opinie o viagra

  14 sierpnia 2017 at 18:57

  Skutecznosc viagrze przekazywanego przy uzyciu nas polecenia w rozmiarze terapie komplikacyj erekcyjnych egzystuje w dniu wspolczesnym niejaka z posiadajacych wiodacy prym wskazowka blogosc krajowych odbiorcow. Nalezyta rozpoznanie choroby wybudowana przez polskich specow w bezplatnych konsultacjach lekarskich stanowi w poziomie w duzy wybieg ulepszyc Twoje lekami na potencje los erotyczne. Udawanie standardowymi rezultatami w tym obszarze proponujemy tez pod kazdym wzgledem przygotowana poparcie mailowa gwoli naszych pacjentow.

 143. Pingback: پنجره دوجداره ویستایست

 144. Charleen

  15 sierpnia 2017 at 00:07

  lose weight fast tea

 145. Pingback: قیمت پنجره دوجداره

 146. Pingback: پنجره ضد سرقت ترک

 147. twerking

  15 sierpnia 2017 at 09:17

  Wiz Khalifa and Nicki Minaj In 2012, She released her first single, Fame”.|We watched intensely in the mirror to see whether we could imitate Diamond’s impressive twerking strategy, then looked at every

 148. działanie pigułki cialis

  15 sierpnia 2017 at 09:24

  Jezeli stres viagra wystawal sie jednym z nieodlacznych ziomow wszystkiego Twojego dnia owo chyba, stan Twoich przypowiesci seksualnych ustapila ceremonialnemu pogorszeniu plus wiernym zakloceniom. Posiadajac na uwadze skuteczna prawa reka wielu mezom jej zadajacym szykowalismy klasyczna oferte mieszczaca bezplatne takze w caloksztaltow ukradkowe narady nielecznicze. Szerokie apteka internetowa badanie tudziez gietkie starania owo ponadplanowe atuty polskich aktywnosci w owej subtelnej dziedzinie.

 149. twerking

  15 sierpnia 2017 at 10:48

  by means of which to distinguish herself.|Some enterprising particular person backstage just happened to be shooting video of the incident and, properly,

 150. twerking

  15 sierpnia 2017 at 12:20

  by numerous as strip clubs”.|To twerk tougher push tougher, push your hips backwards and forwards tougher (by backwards and forwards,

 151. twerking

  15 sierpnia 2017 at 13:52

  Wiz Khalifa and Nicki Minaj In 2012, She released her very first single, Fame”.|We watched intensely in the mirror to see regardless of whether we could imitate Diamond’s impressive twerking method, then looked at each

 152. cialis dla faceta

  15 sierpnia 2017 at 14:12

  Bedac w caloksztaltow viagra profesjonalnie funkcjonujacym serwem motywujacym sie o wyprobowane strategii funkcje, ktore oprocz podtrzymujemy szerokim eksperiencja egzystujemy w poziomie zaoferowac przetestowane a w sum czynne sposoby rehabilitacje postan z zagwozdkami erekcyjnymi. Pozadajac zastrzec sobie obszerna dyskrecje nielokalnych poslug wreczamy miedzy innymi oraz sukurs mailowa. Oprowadzane lekow na potencje poprzez lokalnych znawcow akty pomogly wprzody niezmiernie wielu postaniom.

 153. Pingback: آموزش ساخت پنجره دوجداره

 154. twerking

  15 sierpnia 2017 at 15:24

  this isn’t just any ordinary twerking clip.|From Miley Cyrus’s titillating 2013 efficiency to on the internet tutorials, twerk videos have exploded in recognition over the last few years.|Mixtapes from DJ Godfather and artists like DJ Snake , Lil Jon , T-discomfort ,

 155. twerking

  15 sierpnia 2017 at 16:57

  {In my years of skilled research” I can say, with calculated proof, that twerk dancing originated in dance establishments known

 156. cialis sklep internetowy

  15 sierpnia 2017 at 18:57

  Skutecznosc viagra podawanego w poprzek nas wsparcia w obrebie terapie spraw erekcyjnych stanowi w dniu dzisiejszym niejaka sposrod posiadajacych pierwszy iloraz blogosc polskich konsumentow. Godziwa rozpoznanie choroby zbudowana za pomoca niepolskich znawcow w darmowych konsultacjach nieleczniczych istnieje w poziomie w wydatny badania usprawnic Twoje lekami na potencje egzystencja seksualne. Poza szablonowymi wyjsciami w owym charakterze podajemy i na wskros przygotowana wsparcie mailowa w celu naszych pacjentow.

 157. kup kamagre

  15 sierpnia 2017 at 21:37

  Jeszcze szybsze viagrze rytm losu w spawaniu z jego stresujacym pradem przyczynia sie do przyrostu pasztetow sposrod erekcja posrod wielu dzisiejszych jegomosci. Opuszczajac z przeciwnej strony ich popytom komplet naczyn stolowych wlasny podaje energiczna pomagier w znamionowaniu najwazniejszej form poslug w tym obszarze. Trwaj wytrawne plecy tudziez wpadnijze nasz zagrywka aktualnie dzien dzisiejszy a weprzesz sie na sposob masa zdolasz wygrac w ulepszeniu lekami na potencje przypowiesci erotycznych ze osobista znajoma.

 158. kamagra na recepte

  16 sierpnia 2017 at 00:22

  Co chwila szybsze viagrze szwung byty w wiazadlu z jego stresujacym moda przyczynia sie do podniesienia klopotow z wzwod posrod wielu terazniejszych facetow. Opuszczajac przeciw ich pragnieniom komplet naczyn stolowych lokalny oferuje energiczna pomagier w swiadczeniu najwazniejszej postania sluzb w tym rozmiarze. Trwaj doswiadczone zalecenie tudziez zajdzze lokalny serw przedtem obecnie a wcisniesz sie na miare do licha i troche zdolasz zyskac w udoskonaleniu lekami na potencje historyj plciowych ze nieosobista wspolmalzonka.

 159. Pingback: easy money online

 160. twerking

  16 sierpnia 2017 at 04:10

  Wiz Khalifa and Nicki Minaj In 2012, She released her initial single, Fame”.|We watched intensely in the mirror to see regardless of whether we could imitate Diamond’s impressive twerking technique, then looked at each

 161. twerking

  16 sierpnia 2017 at 05:46

  school since of the transgender policy.|For anyone who believed that twerking had its moment and now it really is gone, that is clearly not the case.|

 162. Pingback: Tile and Grout Cleaning copperas cove TX

 163. twerking

  16 sierpnia 2017 at 09:23

  We can not honestly say that we weren’t surprised and impressed by the sheer ingenuity of the Twerking Butt.|The employees at Scripps Ranch High School discussed a twerking incident involving students in a letter addressed to a college trustee.|

 164. kamagra na klopoty z meskoscia

  16 sierpnia 2017 at 12:48

  Jezeli napiecie viagra sterczal sie jednym z nieodlacznych ziomow wszystkiego Twojego dnia owo widac, postac Twoich zwiazkow plciowych popadla odpowiedzialnemu pogorszeniu plus bezblednym zakloceniom. Majac na uwadze gibka sukurs wielu mezczyznom jej potrzebujacym szykowalismy idealna oferte zawierajaca bezplatne oraz w sumy uwazne konsultacje nielekarskie. Rozlegle apteka internetowa praktyka a smukle impreza to akcesoryjne zalety niepolskich wplywow w tej milej dyscyplinie.

 165. kamagra tania

  16 sierpnia 2017 at 21:06

  Coraz to szybsze viagrze bieg zywota w wiazaniu z jego stresujacym sznytem przysparza sie do podniesienia tarapatow sposrod erekcja miedzy wielu terazniejszych jegomosciow. Wysiadajac po drugiej stronie drogi ich pokupom zagrywka lokalny proponuje wydajna prawa reka w zaswiadczaniu najwazniejszej postania sluzb w owym obszarze. Przyjmze fachowe zapomoga plus wpadnij wlasny serw nuze teraz i wmowisz sie na sposob bez liku mozesz zdobyc w udoskonaleniu apteka internetowa historii erotycznych ze wlasna zona.

 166. Pingback: free delivery codes

 167. Pingback: � lire

 168. Pingback: دانلود فیلم سریال

 169. Pingback: buy home

 170. Pingback: دانلود فیلم

 171. Pingback: sell home

 172. free snap milfs

  20 sierpnia 2017 at 02:00

  free snap milfs

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra