Z zagranicy

Białoruska noblista oszalała – Katolicy będą zabijać prawosławnych

Białoruska noblistka Swietłana Aleksijewicz ogłosiła, że… katolicy będą zabijać prawosławnych. I porównała białoruskich katolików do prorosyjskich separatystów w Donbasie. Kościół wyraził ubolewanie w związku z tymi słowami.

– Wojna, którą rozpoczęła Rosja w Donbasie, obciąża sumienie Rosji. Taką wojnę można rozpocząć i na Białorusi. Dajcie czołgi, dajcie broń i katolicy będą zabijać prawosławnych, czy kogo tam jeszcze. Człowiek nie jest doskonałą istotą. Ludzie nie żyją polityką i można im włożyć do głowy wszystko. Nie jestem człowiekiem Kościoła. Religijny fanatyzm dzisiaj jest ucieczką od rzeczywistości. Nie jestem cerkiewnym człowiekiem. Ale jako artysta odczuwam, że ten świat ma jakąś tajemnicę  – powiedziała białoruska noblistka Swietłana Aleksijewicz w studiu rosyjskiej telewizji Dożd.

– Z całą pewnością chce podkreślić, że czegoś takiego na Białorusi nie można nawet sobie wyobrazić. Tu ukształtowały się dobre międzywyznaniowe oraz międzyreligijne stosunki, które są naszym skarbem narodowym i dobrym przykładem dla całego świata – napisał w odpowiedzi w specjalnym oświadczeniu zwierzchnik białoruskich katolików ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra