Wiara

Nie będzie odwołania zwolennika aborcji i eutanazji z papieskiej Pontyfikalnej Akademii Życia!

Stolica Apostolska nadal nie widzi problemu w tym, że w gremium mającym z założenia bronić życia każdego człowieka zasiadł zwolennik aborcji i eutanazji prof. Nigel Biggar.

Zapewne nie bez nacisku katolickich mediów oraz katolickiej opinii publicznej abp. Vincenzo Paglia, który dotychczas potępiał media katolickie za informowanie o skandalu, nieco zmienił ton. – Papieska Akademia Życia jest i zawsze będzie przeciwna wszelkim formom aborcji – zapewnił abp Paglia.

Hierarcha zaznaczył, iż poglądy prof. Biggara nie odzwierciedlają opinii Akademii. Przyznał on, że w chwili nominacji nie znał proaborcyjnej wypowiedzi akademika.

Stolica Apostolska skontaktowała się z prof. Biggarem, jednakże zamiast cofnąć jego nominację… uzyskała zapewnienie, że ten w przyszłości nie będzie już podejmował dyskusji na ten temat [sic!]. Oznacza to zatem, że Stolicy Apostolskiej proaborcyjne poglądy „moralisty” nie przeszkadzają, byleby tylko się z nimi zbytnio nie afiszował, co stanowi kolejny skandal, świadczy bowiem o podwójnej moralności oraz niespotykanej wręcz obłudzie niektórych hierarchów.

Abp Paglia ujawnił, iż kandydatura oksfordzkiego moralisty została wysunięta przez prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justina Welby’ego, który pół roku temu został poproszony o zaproponowanie swego reprezentanta. Abp Paglia przypomniał, że rozszerzenie składu Akademii o przedstawicieli innych wyznań i religii stanowiło osobiste życzenie Papieża Franciszka.

Źródło: Radio Vaticana

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

Najpopularniejsze

Góra