Wiara

Nie będzie odwołania zwolennika aborcji i eutanazji z papieskiej Pontyfikalnej Akademii Życia!

Stolica Apostolska nadal nie widzi problemu w tym, że w gremium mającym z założenia bronić życia każdego człowieka zasiadł zwolennik aborcji i eutanazji prof. Nigel Biggar.

Zapewne nie bez nacisku katolickich mediów oraz katolickiej opinii publicznej abp. Vincenzo Paglia, który dotychczas potępiał media katolickie za informowanie o skandalu, nieco zmienił ton. – Papieska Akademia Życia jest i zawsze będzie przeciwna wszelkim formom aborcji – zapewnił abp Paglia.

Hierarcha zaznaczył, iż poglądy prof. Biggara nie odzwierciedlają opinii Akademii. Przyznał on, że w chwili nominacji nie znał proaborcyjnej wypowiedzi akademika.

Stolica Apostolska skontaktowała się z prof. Biggarem, jednakże zamiast cofnąć jego nominację… uzyskała zapewnienie, że ten w przyszłości nie będzie już podejmował dyskusji na ten temat [sic!]. Oznacza to zatem, że Stolicy Apostolskiej proaborcyjne poglądy „moralisty” nie przeszkadzają, byleby tylko się z nimi zbytnio nie afiszował, co stanowi kolejny skandal, świadczy bowiem o podwójnej moralności oraz niespotykanej wręcz obłudzie niektórych hierarchów.

Abp Paglia ujawnił, iż kandydatura oksfordzkiego moralisty została wysunięta przez prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justina Welby’ego, który pół roku temu został poproszony o zaproponowanie swego reprezentanta. Abp Paglia przypomniał, że rozszerzenie składu Akademii o przedstawicieli innych wyznań i religii stanowiło osobiste życzenie Papieża Franciszka.

Źródło: Radio Vaticana

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Stonka Ziemniaczana

  20 czerwca 2017 at 20:19

  Jorge Bergoglio, zwany przez mniej roztropnych katolików Ojcem Świętym, dokonuje na naszych oczach zniszczenia Kościoła, co zostało zapowiedziane w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Do tej pory nieujawniony tekst znamy częściowo z rozmaitych przecieków i stoi tam ponoć jak wół, że będzie papież pod wpływem szatana. Inne proroctwo z La Salette mówi o tym, że Rzym utraci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta.

 2. Sławomir Tomasz Roch

  20 czerwca 2017 at 22:22

  Ok! To było osobiste życzenie papieża Franciszka. W takim razie, jak to pogodzić ze starym, ludowym, polskim powiedzeniem, że oto: „Łyżka dziegciu zniszczy całą beczkę miodu”! Pozdrawiam

 3. sdfa

  20 czerwca 2017 at 22:41

  Ludzie , już najwięksi w historii ludzkości gangsterzy w swoim mafijnym prawie zawarli nakaz wysłuchania skrajnych opinii przed wydaniem wyroku . Zatem Franciszek zachowuje się jak normalny człowiek (!) zbierając wśród swoich doradców ludzi o skrajnie różnych poglądach . To się chyba nazywa otwartość na różne poglądy co nie oznacza zgody na zło . Ten zgody chór potępienia nie jest przypadkiem wywołany odorem czosnku ?

 4. Egzorcysta

  21 czerwca 2017 at 01:03

  Czyli nie bedzie, wzynawcy Boga w tej kwstii, jedynie satanisci.Pisalem juz rok temu ze papiez ma na pierisiach wytatuowanego bafometa.

 5. gieptil

  21 czerwca 2017 at 11:51

  Trzeba mieć świadomość czasów i próby. Mamy takie czasy, że miliony katolików są znakomicie wyedukowani i sami potrafią Pismo Święte czytać i rozumieć. Tylko korzystać z tej skarbnicy. A Watykan? Zachowajmy zdrowy rozsądek. Pismo jest jedno, było zawsze i będzie.

 6. D68

  21 czerwca 2017 at 15:24

  Antychryst ?! nie myślałem ,że doczekam tego czasu…a jednak.

 7. Terry Kovalcheck

  29 czerwca 2017 at 05:23

  continue reading

 8. Wynona Omdahl

  29 czerwca 2017 at 05:35

  led light bulbs

 9. Cordell Teepe

  9 lipca 2017 at 03:18

  little known

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra