Z zagranicy

Ataki w Szwecji i Francji to nie zamachy terrorystyczne?

Wczoraj doszło do dwóch strzelanin – w Szwecji i Francji, w których zostało łącznie rannych 11 osób. W obu przypadkach organy ścigania twierdzą, że nie były to zamachy terrorystyczne.

Jak podał na swej stronie dziennik La Provence wczoraj wieczorem doszło do strzelaniny przed meczetem Arrahma w Awinione na   południu Francji . O 22.30, gdy na jedną z ulic w dzielnicy La   Grange d’Orel w Awinionie zajechał samochód Renault Clio, z którego wysiedli   dwaj mężczyźni – jeden uzbrojony w pistolet, drugi w strzelbę myśliwską.  Zaczęli oni strzelać w kierunku ludzi wychodzących z meczetu. Osiem osób odniosło lekkie rany. Sprawcy zbiegli. W ocenie prokurator Laure Chabaud, która odpowiada za śledztwo w tej sprawie,   zajście przed meczetem nie nosiło cech ataku terrorystycznego. Tylko były to porachunki młodocianych przestępców.

Do krwawych zajść  doszło także w Szwecji. 3 osoby zostały ranne w strzelaninie w Malmoe. Oczywiście w Szwecji, tak i we Francji zasadniczo nie podano przyczyn zajścia, ale wskazuje się, że to nie był „zamach terrorystyczny”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

259 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra