Z zagranicy

Izraelska gazeta o wizycie prezydenta Trumpa w Polsce: Pomógł Polakom wybielić historię i wymazać masakrę w Jedwabnem

Szokujący artykuł ukazał się w żydowskim dzienniku Haaretz. Korespondent gazety Ofer Aderet, relacjonując wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce stwierdził, że „Polski rząd może odnotować wielkie zwycięstwo w walce o honor państwa, jak również w swojej kampanii pisania historii na nowo oraz usuwania plam na przeszłości Polski”.

„Prezydent USA Donald Trump, lider wolnego świata, przyjął polską narrację bycia ofiarami i jednostronną pretensję Polaków do niewinności w ich ogóle, przyznając polskiemu prawicowemu, konserwatywnemu i nacjonalistycznemu rządowi pieczęć akceptacji, której tak desperacko potrzebował” napisał Aderet.

„Polska Trumpa jest krajem bojowników o wolność i sprawiedliwość, którzy padli ofiarą dyktatorskiego podboju, który zrujnował ziemię – jednakże którzy przeżyli dzięki swojemu oddaniu wartościom wolności oraz swojemu umiłowaniu życia. W Polsce Trumpa nie ma śladu Polaków, którzy skazywali, zdradzali i mordowali tysiące Żydów w całym kraju przed, podczas i po nazistowskiej okupacji. Nie pozostał nawet ślad głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej nienawiści w stosunku do Żydów, na którą cierpieli przez cały okres współżycia polsko-żydowskiego, zanim jeszcze naziści je zniszczyli” oświadczył.

Dodał, że podczas swojego przemówienia w Warszawie Donald Trump „wspomniał polskie cierpienia i polskie ofiary z krwawej historii narodu, ale elegancko unikał nieprzyjemnych historii żydowskich ofiar tych samych polskich ofiar”. „Dla przykładu odnotował on masakrę w Lesie Katyńskim, gdzie sowieci zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków w 1940 r., ale zapomniał wspomnieć o masakrze w Jedwabnem (1941) i pogromie kieleckim (1946), w których to Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów pod odpowiednio: nazistowską i sowiecką okupacją” napisał bez żenady fałszując historię, jako że są dowody, iż zarówno w Jedwabnem, jak i w Kielcach Polacy Żydów nie mordowali, a cała sprawa w obydwu przypadkach została zwyczajnie „spreparowana” tak, aby odium winy zrzucić na Polaków, łamiąc przy tym wielokrotnie zasadę rzetelności historycznej.

To jednak nie koniec kłamstw i antypolskiego jadu żydowskiego pseudodziennikarza, który po takim artykule powinien już dawno zostać usuniętym z zawodu z wilczym biletem. Pisze on bowiem dalej:

„W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostali największymi ofiarami – nazistów i Rosjan. Ale nie ma najmniejszego wspomnienia o polskich Żydach, którzy byli często zmuszani do ukrywania się nie tylko przed nazistami, ale również przed swoimi polskimi sąsiadami. Stąd nie jest niczym zaskakującym, że Trump wybrał na wygłoszenie swojej mowy Pomnik Powstania Warszawskiego, który upamiętnia zryw Polaków w 1944 roku, który zakończył się wymordowaniem przez Niemców 200 tys. Polaków oraz zniszczeniem Warszawy, a pominął wizytę przy słynnym Pomniku Powstania w Warszawskim Getcie w 1943 r., żydowskiej rewolcie, do której polskie podziemie niepodległościowe nie dołączyło”.

Mamy zatem kolejne skandaliczne kłamstwo. Żydowski autor wbrew historycznym faktom zarzuca Polakom walczącym w podziemiu, że nie zaangażowali się w powstanie w warszawskim getcie, tymczasem to właśnie polskie podziemie dostarczyło Żydom broń i żywność. Warto przy tym zwrócić uwagę, że u Adereta „naziści” są zupełnie anonimowi, bez narodowości, słowo „Niemcy” nie pada bowiem w tekście w kontekście zbrodni na Żydach ani razu.

Co więcej Aderet zarzuca otwarcie Polakom, iż współpracowali z owymi „nazistami” w mordowaniu Żydów, a z tekstu jasno wynika, że to właśnie Polacy byli tymi „od brudnej roboty”. Nie mógł przy tym darować prezydentowi USA tych słów o Polakach: „W tych ciemnych dniach straciliście swoją ziemię, ale nigdy nie straciliście swojej dumy. Polska jest ziemią wielkich bohaterów”, stwierdzając, iż „to oświadczenie nie jest prawdziwe w stosunku do tysięcy innych [niż rodzina Ulmów – przyp. red.] Polaków, których zachowanie względem żydowskich sąsiadów podczas II wojny światowej było dokładnie odwrotne od <<wielkiego heroizmu>>.

Komentarz wydaje się zbędny. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że sprawą zajmie się Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom i zarówno izraelskiej gazecie, jak i jej korespondentowi wysoką karą pieniężną zostanie przywrócona pamięć historyczna.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

113 komentarzy

113 Komentarzy

 1. cayt-london

  7 lipca 2017 at 09:38

  zydowska obluda przeciez to zydokomuna niosla nowy ustroj do polski a csly aparat bezpieki i partii to byli zydzi o tym ta ,,gadzinowa,,nie wspomina

  • hansi

   7 lipca 2017 at 16:21

   Był tu przed chwilą wpis o oburzeniu Michaela Schudricha, „Naczelnego Rabina Polski”, z fotką rzeczonego Schudricha z lewej. I ZNIKNĄŁ 🙂
   Czyżby WŁADZA PANA SCHUDRICHA, na terenie, bynajmniej nie Izraela, ale na terenie POLSKI, była taka, że władza Prezesa się chowa ? 🙂
   Czy arogancja żydostwa na terenie Polski zatraca już wszelkie granice ?
   CO TU W OGÓLE ROBI ten cały jakiś Schudrich ?…
   CO TA PEJSATA SWOŁOCZ ma w ogóle do gadania ?..
   Do wyrażania jakiegoś OBURZENIA ?..
   Dlaczego na terenie Polski nie ma POLSKIEJ Ligi Antydefamacyjnej ?..
   I każda dowolna swołocz może sobie dowolnie jeździć po Polsce i Polakach, nawet NA TERENIE POLSKI ?..
   Czy na terenie Izraela – może sobie jakiś Polak tak popyskować ?..
   Zaraz by go wsadzili do więzienia i słuch by po nim zaginął 🙂
   A może Pan Schudrich uważa się za POLAKA ?..
   Jakie PRAWA ma w ogóle ten żydek, że może sobie wyrażać „oburzenie”, że ktoś nie odwiedził ich groteskowych Pomnków, podczas, gdy ONI srają dowolnie na polską historię i wmawiają jakieś chore brednie jedwabniano-holocaustyczne, że aż jakaś usłużna swołocz, typu Adam Bodnar, opowiada o „współwinie Polaków” (jutro będzie o WYŁĄCZNEJ WINIE..) za holocaust i NIKT go za to NIE pociąga do odpowiedziapności ?..
   Czy my żyjemy jeszcze w Polsce ?..
   Czy może JUŻ W IZRAELU ?..
   Shalom…
   Może Pan Gross TEŻ uważa się za Polaka ?..
   Czy za Polaka uważa się może Pan DUDA ? 🙂
   Czy Polakiem był „profesor” Bartoszewski, odznaczany przez Niemców ?
   Zdjęto artykuł o Schudrichu, bo Szef dostał telefon z Góry ? 🙂 …

   • klioes vel pislamista

    10 lipca 2017 at 11:47

    Siechter story
    czyli
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni w religii holo

    Prawica w katolicki sposób
    Czepia się nawet świętych osób!
    W potwornym nienawiści tyglu
    Skrytykowała wywiad w Spieglu.
    O co chodziło? „Barbarzyństwo!” –
    Zwie Nadredaktor wypędzenia
    Niemców. Ma prawo, bo dzieciństwo
    Miał bez rodziców. Te wspomnienia
    Ofiarę barbarzyństwa bolą…
    I wszystkich, co wyznają holo!

    W katolski sposób wręcz prawica
    Hejtuje wywiad Siechterzyca!
    Cytaty: „Starych pozabijał…”
    „Zawsze się z prawdą przecież mijał…”
    „Spłodził rodziców sobie chyba.
    Koty szczekają, a psy kwiczą.”
    „Na mózg rzuciła mu się biba.”
    „Cóż, tamudyści tak pierniczą…”
    W cytatach jest, jak w oku solą,
    Niewiara w świętą wiarę w holo!

    Prawica w sposób katolicki
    Chrztu wodę lałaby na mycki…
    Zamiast ich uznać dostojeństwo,
    Swą podłość, święte zaś męczeństwo
    Z jej rąk, co nigdy nie ustało…
    I stąd to NIEPOROZUMIENIE !
    Bo nic rozumu nie zmieszało
    Nadredaktora! TO CIERPIENIE
    Jest wieczną Żydów w Polsce dolą!!!
    Na tym polega wiara w holo.

    Prawica w katolicki sposób
    Błędnie wytknęła, że „śmierć osób,
    Co były dziecka rodzicami
    Przed urodzeniem dziecka – mami”.
    Widać, jak wciąż nieoświeceni
    Są Polacy… Czym jest, nie wiedzą
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni!
    A Niemcy wiedzą, tuż za miedzą…
    Polska z obozów swych swawolą
    Nie wróci – hola! …Wierzcie w holo!

  • wolna-polska.pl

   9 lipca 2017 at 20:53

   Donald Trump:pierwszy żydowski prezydent Ameryki?

 2. JARO

  7 lipca 2017 at 09:50

  słów brakuje na tę bezczelność i zakłamanie; miejmy jednak nadzieję, że prawda sama się obroni i wyjdzie w końcu z ukrycia; bo tylko prawda jest ciekawa, a jawność bardzo ją wspiera;

  • andzia

   7 lipca 2017 at 10:57

   Żyjemy w takich czasach, że ten ma rację, kto głośniej i ordynarniej krzyczy, nie ten, kto głosi prawdę. Prawda nie jest ukryta, tylko zakłamywana. Kłamcy będą kłamać dopóty, dopóki nie dostaną po łbach.

   • JARO

    7 lipca 2017 at 12:03

    i nie wypada mi się z Panią nie zgodzić, zwłaszcza co do ostatniego zdania;

  • Grze

   7 lipca 2017 at 12:42

   Prawda sama się nie obroni. Trzeba jej bronić.

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:48

   Żydki lamentują a Aniela to się ponoć wczoraj nawet zesrała w gacie ze złości po przemówieniu Trampa w Warszawie.
   Jednego pięknego letniego dnia, 100 lat pracy Szwabów nad Miteleuropą, poszło w pizdu (jak mówił „Siara”) i 70 lat pracy żydków nad „polskim antysemityzmem”, „polskimi obozami” i „polskimi szmalcownikami” poszło w to samo miejsce.
   Niczego nie umiejący uszanować Tramp – wraz z prof. Markiem Chodakiewiczem – wszytko popsuł Niemcom i żydkom.
   Nie darują mu tego. Chodakiewiczowi też. To mściwy i przy tym głupi narodek.

  • hansi

   7 lipca 2017 at 16:24

   SAMA NIE wyjdzie..
   Trzeba tę swołocz pogonić z Polski, jak zrobił Gomułka ongiś.
   Tyle, że wtedy oni tylko uDAWALI, że są wyganiani, bo jechali do Izraela, jak do Ziemi Obiecanej..
   Teraz ta swołocz chce z powrotem, a Ambasada Polska wydaje tym Wybrańcom Bożym tysiące paszportów polskich…

 3. Zibi ze WSI

  7 lipca 2017 at 10:08

  Pomniku Powstania w Warszawskim Getcie to symbol zydowskiego egoizmu. chcialbym przypomniec ze dopuki zydzi mieszkali sobie w tym swoim gettcie mieli w glebokim powazaniu co sie dzieje naokolo, a za walke zabrali sie dopiero wtedy jak im to getto zaczeli likwidowac.

  • Zibi ze WSI

   7 lipca 2017 at 10:15

   Dodam jeszcze, ze ŻOB powstal dopiero w lipcu 1942 roku, 3 lata od napasci niemiec na Polskę i tylko w odpowiedzi na rozpoczecie przez niemcow akcji likwidacyjnej getta warszawskiego (niem. Grossaktion in Warschau).

   • Zibi ze WSI

    7 lipca 2017 at 10:18

    a z jakich struktur wyodrebnil sie ŻOB? Z Bloku Antyfaszystowskiego – żydowskiej organizacji powstałej w marcu 1942 r. w getcie warszawskim stanowiącej porozumienie lewicowych syjonistów i komunistów.

   • hansi

    7 lipca 2017 at 16:36

    Trzeba to wszędzie powtarzać głośno, powołując się na rzetelne źródła historyczne, nie tak stare przecież.
    Getto warszawskie (I INNE !..) powstało NIE w celu zamknięcia żydów w środku, lecz w celu zamknięcia SIĘ żydów, chcących odosobnić się od otaczającego świata. NIE BYŁ to pomysł (ani realizacja) NOWY. Robili tak wcześniej wszędzie i robią dalej. Kochają kibuce i własną odrębność, izolację od GOJÓW…
    Getto warszawskie (i inne w Polsce) powstało w celu ODIZOLOWANIA SIĘ żydów od Polski, w naiwnej nadziei, że Niemcy, z którymi poczyniono ustalenia, oszczędzą to getto, podczas niszczenia Polski i Polaków…
    Szczytem BEZCZELNOŚCI jest teraz wyrażanie „oburzenia” na brak „należytych” pokłonów przed do cna zakłamaną narracją żydowską…
    Ja pytam: – CO TO WSZYSTKO ROBI NA TERENIE POLSKI ?..
    I to za pieniądze POLAKÓW ?..
    CO MA tu do wyrażania jakiegoś „oburzenia”, jakiś tam Michael Schudrich ?.. Kto to w ogóle JEST ?.. Co to za szara eminencja ?..
    Czy to jeszcze jest POLSKA ?.. Czy też już kolejne GETTO żydowskie ?…

    • vlask

     7 lipca 2017 at 23:50

     hansi dziękuję za informację o czymś, czego nikt mi wcześniej nie powiedział. Proszę, trzymaj tak dalej, rozjaśniaj zakute łby nas, długo indoktrynowanych gojów. Szlag to trafi, że jesteśmy tak głupi i dajemy się panom khazarom dymać na wszelkie sposoby.

    • Danka

     9 lipca 2017 at 02:19

     Nie bresz z tym murem getta, bo zal czytac te durne wypociny.

     • Danka

      9 lipca 2017 at 02:30

      Ma byc:” Nie BREDZ!” Hans,nie z nami te numery, wciskaj te prymitywna propagitke swoim ojcom i matkom.Od razu uwierza. Sa granice belkotu.

     • Marian

      9 lipca 2017 at 13:45

      @Danka, naprawdę mi Cię żal, bo wszystko w co wierzyłaś rozsypuje się. Ale z tymi murami getta to niestety prawda. Tak mi przykro.
      Czytaj ambitniejsze książki niż tylko bezpłatne gazetki rozdawane przy wejściu do metra.

     • Paweł

      17 lipca 2017 at 12:14

      @Danka

      O czym Ty mówisz? Napisał prawdę, że żydostwo samo zamknęło się w gettach!

 4. PolishPolackski

  7 lipca 2017 at 10:12

  Dawno się tak nie zagotowałem, a z koszernymi kłamstwami mam do czynienia baaardzo często na jewtube.

  Ten członek to kwintesencja żydowskiej nienawiści do Polski i kłamstw na Jej temat.

  Tfu!

  • vlask

   7 lipca 2017 at 23:59

   Dobre. Jewtube, Jewropean Union, Jewnited States of America, Jewnited Nations Org., Jewnesco etc. Pozdrawiam serdecznie. Polski goj.

 5. krzysiek

  7 lipca 2017 at 10:18

  ścierwa nigdy nie są w stanie przyznać się do prawdy, bo przecież na tym opierają cały swój biznes wyciągania pieniędzy z różnych krajów pod płaszczykiem stygmatyzowania tego pseudonarodu. rzygać się chce jak to czytam. ale świat, i to jest dobra informacja, powoli zaczyna dostrzegać ich obłudę i hipokryzje. Pieprzona nacja kłamców.

 6. ss-20

  7 lipca 2017 at 10:18

  za,jedwabne jest odpowiedzalny Lech Kaczynski.A teraz jego braciszek,majdanowiec.

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:49

   100/100

 7. Wiesio

  7 lipca 2017 at 10:23

  Prezydent Trump odwiedził Polskę. Jak będzie w Izraelu to z pewnością podniesie temat żydowskich cierpień na tym świecie. Żydom zawsze i wszędzie dzieje się krzywda, nawet u siebie, a wystarczy aby ci poszkodowani Żydzi nie wpierdalali się do innych w ich życie to ci inni nie będą Żydów ruszać. Rozleźli się po świecie i chcą wszędzie rządzić, narzucać swoje prawa…Jak mawia klasyk: „chcącemu NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA”

 8. ss-20

  7 lipca 2017 at 10:24

  żyd to poganin.

 9. Leszek

  7 lipca 2017 at 10:25

  Niesamowity jest ten Trump…W ciągu paru godzin nagadał się, naspotykał z masą ludzi…i jeszcze zdążył dokończyć przerwane wcześniej na wniosek żydowski wykopaliska w Jedwabnem…

  • internet

   8 lipca 2017 at 17:34

   Lecha Kaczynskiego,niezapominajcie kto jest za to odpowiedzialny.(Jedwabne)

 10. Czesław

  7 lipca 2017 at 10:31

  „W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostali największymi ofiarami – nazistów i Rosjan”. Tak napisane w tekście, proszę zwrócić uwagę, pisze naziści a nie Niemcy i Rosjanie a nie komuniści. Powinno być albo naziści i komuniści albo Niemcy i Rosjanie. Widocznie pisze potomek komunistów za pieniądze niemieckie.

  • nn

   9 lipca 2017 at 02:37

   Obstawiac mozna imigranta z ZSRR w ramach operacji „MOST”./ Sciaganie Zydow z ZSRR przez Polske za polska kase./

 11. Polka

  7 lipca 2017 at 10:57

  I żyje sobie naród ciągle niezadowolony i mieszający na całym świecie ,
  i jak oni znowu skończą ?
  karma wraca do mieszającego i trzeba mieć pretensje tylko do swojej nacji .

 12. andzia

  7 lipca 2017 at 11:06

  Dlatego karanie za tzw. antysemityzm jest jakimś nieporozumieniem. Polacy mają prawo do obrony. Mam nadzieję, że ta żydowska gazeta zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Żydków boli wizyta Trumpa, bo spełzli do tyłu.

 13. Stan

  7 lipca 2017 at 11:18

  A KTO POWIEDZIAŁ ŻE ŻYDÓW TRZEBA KOCHAĆ….. z pretensjami to idźcie do swojego boga…. że wam za wasze GRZECHY I WINY taki los zesłał!!!!!!

  • koala

   7 lipca 2017 at 13:22

   „Taki los zesłali nam” ze względów geopolitycznych „wspaniali sąsiedzi”,tak z lewa,jak i z prawa
   – oraz właśnie nasi „goście” judaszowi w podziękowaniu za naszą dobroć i wyrozumiałość wobec przepędzania ich przez wiele, wiele lat, zewsząd, gdzie się
   pojawili.
   Musieli już od zarania swoich dziejów mieć „kryształowe natury”!
   Dla zyśów ZAKRZYKUJECIE cały świat KŁAMSTWAMI!
   Obejmujcie się z „nazistami” i dalej udawajcie, że to nie Niemcy; macie w tym – jak zawsze – swój INTERES!DOść waszego kłamstwa i zachannołści1

  • ss-20

   7 lipca 2017 at 20:27

   maja, boga diabła.

 14. marguar

  7 lipca 2017 at 12:34

  Chciałoby się rzec: Mośku (czy inny Srulu), o tym, że Polacy gościli Żydów przez wieki na polskiej ziemi, amerykański prezydent też nie wspomniał. O zbrodniach żydowskich komunistów nic nie mówił.

  • koala

   7 lipca 2017 at 13:45

   Długo by mówić, ale podniosę tylko to jeszcze
   – w jakim celu gremialnie zmienialiście swoje nazwiska na POLSKIE?,
   – w jakim celu przyjmowaliście chrzest?!

   Nigdy się przecież nie asymilowaliście, wzrastając podstępnie – z wędrowców
   z węzełkiem w bogaczy na ODWIECZNIE POLSKIEJ ZIEMI i Z POLSKIEGO POTU ORAZ TRUDU!

  • vode

   7 lipca 2017 at 14:21

   Ich to zawsze coś tam boli. Jakby nie było na świecie antysemityzmu to sami by go wymyślili

 15. Grzech

  7 lipca 2017 at 13:56

  Jakie to było powstanie w getcie skoro już nie było kim walczyć? Najpierw ci który chwili za broń pozwolili na to by ich naród wywieziono na zagładę na zasadzie,,byle nie nas” a później jak wiedzieli że przyszła ich kolej to im się bić zachciało.
  Słusznie stanął pod pomnikiem ku czci Powstania Warszawskiego bo to był zryw a nie spóźniona obrona przed własną osobistą śmiercią po fakcie wymordowania swoich krajach.

  • Egzorcysta

   7 lipca 2017 at 15:15

   Do powstania warszawskiego podjudzili Polakow ,panowie z „City of London” chcac zrobic z Polakow mieso armatnie.Co stalo sie ich sukcesem.Nie wykluczam wiec tu pewnej perfidii, oddania wiekszego holdu sukcesom panow z „City of London”, niz ofiarom powstania, ktorzy dali sie namowic, na powstanie z golymi rekoma.Gest Trumpa nie jest taki jednoznaczny, dla tych co pamietaja, kto wyslal na smierc Powstancow Warszawy, jednoczesnie informujac Niemcow.Nie mozna tez wykluczyc, ze zrobil to nieswiadomie bo jak wiadomo sam sobie planow tej wizyty nie ukladal.Zreszta niczego zaden prezydent sobie nie uklada, tylko jego „oficerowie prowadzacy”(rezyserzy) w porozumieniu z wlascielami tetaru dla gawiedzi,a tych juz znamy od zarania czasow.

   • Tom

    8 lipca 2017 at 01:01

    Ty durniu nie masz pojęcia o niczym a już na pewno nie o tym czym jest ‚city of London’.

 16. TomkA

  7 lipca 2017 at 15:03

  Chciałem stworzyć, ale jestem za mały.
  Marzy mi się taka grupa ludzi, która:
  – po przeczytaniu czegoś takiego robi odpowiadający artykuł lub serię artykułów,
  – tłumaczy na angielski, niemiecki, francuski
  – zasypuje gazety, blogi i strony linkami z prośbą o sprostowanie lub ustosunkowanie się
  Taka grupka która masowo prostowałaby historię Polski za granicą
  A jeżeli chcesz to napisz – spłodzimy coś takiego

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:55

   Pomysł już godny pochwały. Nie zrażaj się i pracuj a efekty będą w swoim czasie.
   Powodzenia i z Bogiem!

 17. niepisior

  7 lipca 2017 at 15:25

  Czy Polska jest tak słabym państwem (teoretycznym?), że nie potrafi SKUTECZNIE przeciwstawić się żydowskim kłamstwom, przeinaczeniom i manipulacjom? Przecież Trump kilkakrotnie wspomniał o żydowsich ofuarach niemieckich okupantów Polski!

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:00

   Polska nie przeciwstawi się skutecznie, bo chazarska piąta kolumna ma w bród pieniędzy i potężne wpływy, wykorzystując choćby mainstreamowe międzynarodowe należące do chazarstwa media i przemysł rozrywkowy.

 18. amstaff

  7 lipca 2017 at 15:38

  Czego innego można się spodziewać po tzw „narodzie wybranym”. Swoją drogą kto wybrał ten „naród”? Nie wierzę że Pan Bóg mógł się tak pomylić.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:11

   To nie był żaden „Pan Bóg”. To był ich bożek, zwany JHWH. POZA TYM TO NIE ŻADEN NARÓD, LECZ ŻMIJOWE PLEMIĘ.

 19. Maniek

  7 lipca 2017 at 16:05

  Oj biedactwa. Jak przyjedzie do Izraela to na pewno wspomni o waszych wyczynach w Palestynie 🙂

 20. Gdynia

  7 lipca 2017 at 16:11

  A co ma piernik do wiatraka ?! Żyd to Żyd a Polak to Polak! Polacy walczyli za swoj kraj i za swoje życie! A Żydzi tu mieszkali usadowili sie sami to nie jest ich rdzenna ziemia i kto miał za nich życie oddawać !? Polacy ?! To przez nich tylu Polaków zginęło bo hitler wymyślił sobie ze Żydów powybija i przy okazji polskie ziemie zagarnie. A w ogóle to mnóstwo jest Polaków którzy pomagali Żydom ocalili wiele tysięcy Żydów! I ryzykowali swoje życie i życie najbliższych! A Żydzi to swieci są i nic nikomu nigdy nie uczynili ?!

  • koala

   7 lipca 2017 at 19:36

   Przy tym śmiertelnym ryzyku Polaków, którzy jednak drżąc na rękach i nogach – pomagali Żydom według polskiego pojmowania człowieczeństwa…..postawię tu pytanie:
   – jak wiele przypadków znamy , gdzie to Żydzi w identycznych okolicznościach II w.św. POMAGALI POLAKOM???

   Chodzi mi o czysto ludzką pomoc w wojennym zagrożeniu utraty życia przez Polaków i ich rodziny, a nie o szeroko znaną …. „pomoc” ROsjanom, czy Niemcom!

   • Danka

    9 lipca 2017 at 11:24

    Przyklad? Bronislaw Szatyn / Bruno Schatten/ „NA ARYJSKICH PAPIERACH”- uratowal rodzine z 6- ciorgiem dzieci.Przyjal do pracy jako pomocnik zarzadcy, ktorym sam byl.Nikt nie chcial zatrudnic Wolyniaka z tak liczna rodzina.Caly dobytak to na wozie z jedna kobylka.Dzieci zaglodzone,a Zyd zgodzil sie wlasnie z powodow czysto humanitarnych.Dzieci szybko doszly do siebie, a nowoprzyjety okazal sie cennym nabytkiem dla majatku hrabiego.Zyd-zarzadca sam sie ukrywal bez wiedzy hrabiego.

    • jok

     9 lipca 2017 at 13:33

     Z opisu wynika, że dotyczy to okupacji niemieckiej.

     Ów Ż. był bardziej zagrożony przez własne pochodzenie, niż przez fakt zatrudnienia rodziny – powiedzmy używając języka tamtych czasów: aryjskiej. Co najwyżej zwiększył liczbę „aryjczyków” wokół siebie.

     Pewnie dobry człowiek – ale przykład w odpowiedzi na to co wyżej – nieadekwatny….

     • Danka

      9 lipca 2017 at 20:32

      Jak nieadekwatny przyklad? Temu Polakowi z 8-mio osobowa rodzina grozila smierc glodowa.To byly czasy wojenne.A zreszta bez pracy- moze by i przezyl…na robotach w Rzeszy, ale bez dzieci, bo nie nadawaly sie.Ten Zyd, przyjmujac go do pracy w majatku i przekonujac hrabiego/ pod Krakowem/, zeby wzial sobie na kark 8- os familie-dokonal wielkiego humanitarnego czynu.A sam potem musial opuscic majatek, gdzie bez wiedzy gospodarzy przechowtwal kilkoro krewnych po stodolach, bowydalo sie, ze jest Zydem.Rozpoznala go znajoma dziewczyna ,Zydowka, ktora ukrywala sie u krewnych zony hrabiego.Zarzadca tam pojechal i otworzyla mu drzwi ta osoba, ktora pracowala tam jako pomoc domowa.Pisal, ze najbardziej obawial sie…Zydow, az mieli go za antysemite na folwarku, choc w stodolach siedzieli Zydzi, jego krewni.Super ksiazka, polecam, bo to fakty i rewelacyjnie sie czyta.Pomagala mu Armia Krajowa…

     • jok

      9 lipca 2017 at 21:43

      Danka (czy adekwatny) – sama potwierdzasz, że przykład jest nieadekwatny.
      Napisałem – że może i dobry człowiek, i tego nie kwestionuję.

      Przygarnięcie, zatrudnienie rodziny „aryjskiej”, absolutnie nie zwiększyło grożącego mu niebezpieczeństwa i to jest clue!!!! Niemcy za to nie rozstrzeliwali, nie aresztowali. O tym pisał koala.

      Czy rozumiesz, że istnieje różnica w sprowadzeniu na siebie niebezpieczeństwa, jeśli rodzina na mazowieckiej wsi ukryła rodzinę żydowską a tym, jeśli owa rodzina przygarnęła głodną, biedną jakąś (nieswoją) rodzinę z Warszawy po Powstaniu? Niewątpliwie robiąc to drugie wykazywali wysoką moralność i dokonywali trudnego i humanitarnego czynu, ale nie był to czyn zagrożony śmiercią, wywózką. A właśnie tego typu czynu dokonał ten opisany przez Ciebie.
      Jeśli nie widzisz różnicy to rzeczywiście nie ma o czym dyskutować

      Gdyby tak podczas okupacji, jakiś Ż. zamiast np.śledzić Polaków jak jego etniczni bracia (w znakomitej ilości), zamiast aresztować Polaków jako milicjant, czasem grabić zabijać, eskortować. ukrył rodzinę przeznaczonych na wywózkę, do obozu, rodzinę rozstrzelanego, rodzinę poszukiwaną, poszukiwanych oficerów, leśników, czy działaczy polskich organizacji podziemnych, co sprowadziłoby na niego dodatkowe niebezpieczeństwo, wtedy byłby to przykład mniej więcej adekwatny do tego o czym pisał koala.

     • jok

      9 lipca 2017 at 22:33

      „Gdyby tak podczas okupacji” – oczywiście: sowieckiej

   • jok

    9 lipca 2017 at 13:42

    Ja słyszałem o Ż-wce, członkini polskiej organizacji podziemnej, która w „sądzie” sowieckim, mimo zachęt i sugestii „sędziego”, nie „odcięła” się od organizacji i polskości.
    1) Nie wiem czy to prawda, tak ktoś opowiadał,
    2) Powiedziałbym – jesli nawet prawda – to przypadek jednostkowy, jakby uwydatniający regułę,
    3) najciekawsze w opowieści są te sugestie sędziego. Dlaczego sowiecki sędzie, „sądząc” osoby, które rok dwa wcześniej były obywatelami Polski, jednej z tej osób – Żydówce – sugerował, że jej obecność w polskiej antysowieckiej organizacji to nieporozumienie i że „gotowi są jej przebaczyć”, ze wszystko pójdzie w zapomnienie? To jest najbardzoiej znamienne w tej opowieści…..

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:18

   Ci, którzy ocalali bohatersko naszych największych wrogów to nie superidioci, to hiperidioci. To idioci do potęgi ∞ . Cóż, głupota polskich gojów jest bezdenna…

   • koteq

    8 lipca 2017 at 08:58

    I przez to mamy co mamy. Po takim kursie historii, gdzie gloryfikuje się błędy i porażki, czyli przegrane powstania i ratowanie żydów, jest taki efekt, że mało osób interesuje się Polską. I kończy emigrując na zachód. Beznadzieja……

  • Paweł

   11 lipca 2017 at 09:29

   @Gdynia

   żydostwo było okupantem Polski. Podczas wojny sami walczyliśmy z okupantami niemieckim, żydowskim, ukraińskim i sowieckim.

 21. antyPOPiS

  7 lipca 2017 at 18:30

  Niestety obawiam sie ze tak jak do tej pory, kazda porcje zydowskiej fekaliozy wylewanej na Polske, politykierstwo przykryje slodzeniem, koncesjami i ulegloscia wobec zydowni. Tu nie ma z czego sie tlumaczyc, i nie ma kogo zalowac, bo nikt bardziej niz zydostwo nie zapracowal sobie na to co ich spotkalo…

 22. Olo

  7 lipca 2017 at 19:56

  Żydowski motłoch już w średniowieczu miał w Polsce azyl bo było to państwo przychylne innowiercom. Teraz obserwuje się jak żydowskie obszczumurki przyjeżdżają bujać się pod pomnikami przy resztkkach getta warszawskiego i przekłamują historię gryząc rękę która nie raz ich broniła i to podczas hitlerowskiego pogromu i wcześniej. Pieprzone plemie nomadów jak pijawka na skórze ziemi lęgnie się gdzie się da a potem ma czelność pleść swoimi parszywymi jęzorami brednie pasujące do ich żarłożarłocznej polityki. Proponuję zakazać wjazdu temu barachłu i bojkotować wycieczki z tą chołotą odwiedzające nasz piękny kraj. Niech ścierwo siedzi we „własnym” piachu.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:05

   Olo, powiedz to preziowi Dudzie, który co prawda jest Polakiem, ale obowiązki ma żydowskie. Wyjazdowe spotkanie izraelskiego Knesetu 27 stycznia 2014 roku w Krakowie, w którym uczestniczył Duda, Pawłowicz, Fotyga itd. spowodowało nagły zwrot w ocenie Komorowskiego przez prasę, która, jak wiemy, nie jest w polskich rękach. Mamy media niemieckie (z różnym kapitałem), międzynarodowego zakonu, polskich prawie nie ma. Nagle po tej dacie Komorowski z poważnego prezydenta, którego nienawidziły środowiska PiS, stał się człowiekiem śmiesznym, skaczącym przez stołki, śpiącym w czasie obrad sejmu. Duda, z osoby nikomu nieznanej, nagle stał się młodym, wykształconym człowiekiem, który jako nowe pokolenie PiS naprawi to, co zepsuło PO. Duda odgrywa wyłącznie rolę reprezentacyjną, wyjeżdża średnio na 2 wycieczki międzynarodowe na miesiąc, nie licząc tych w kraju. Duda nie decyduje o niczym, wypełnia polecenia, podpisuje co mu do podpisania dadzą i ładnie się uśmiecha. Nie ulega wątpliwości, że prezydenta
   Kneset wybrał nam w styczniu 2014, reszta to już tylko przekonanie społeczeństwa by uznało ten narzucony wybór jako swój wybór.

 23. Damian

  7 lipca 2017 at 20:06

  KLASYKA! l właśnie za to ich nie Lubie można im właźić w tyłek a oni i tak będą mieć żal nie wiadomo dlaczego??? Wiecznie nie dowartościowani i poszkodowani zaraz chyba się rozpłaczę!🤣

 24. Maciej Mystkowski

  7 lipca 2017 at 20:14

  Problemem nie jest to, że wróg zachowuje się jak wróg, ale to, że nie jest traktowany jak wróg! Pora, by miejsce poprawności politycznej wypełnił pragmatyczny patriotyzm! Odetnijmy kroplówki tym którzy podnoszą pięść na naszą Ojczyznę w przeròżnych fundacjach i dbajmy o własną tożsamość narodową bo już najwyższa pora na Polskę dla Polaków!

 25. podlasie

  7 lipca 2017 at 20:50

  Z ” mądrości rabinów”-☛Co dobrego Ci zrobiłem,że mnie tak nienawidzisz?.☚
  Ten naród nie zna poczucia wdzięcznosci-dobrodziejstwo traktuje jak upokorzenie i nienawidzi dobroczyńców-dlatego ma taką a nie inną historię.

 26. gieptil

  7 lipca 2017 at 22:31

  Trudno zrozumieć to umiłowanie żydów do Hitlera. Bo to jest, toż go obecnie jawnie wybielają, choćby takimi tekstami jak w tej gazecie.
  Są liczne relacje jak Polacy namawiali żydów aby uciekali, bo jadą na śmierć. Żydzi wyniośle stwierdzali, że Niemcy to wspaniała cywilizacja i na pewno nic im nie zrobią. Z tego też powodu żydzi aż do 1942 roku kategorycznie odmawiali współpracy z polskim podziemiem, woleli współpracować w wielką niemiecką cywilizacją.
  Po wojnie różne dziwne produkcje filmowe, jak Pianista gdzie świętym co ratuje żyda co jasne okazuje się niemiecki oficer. No sama szlachetność niemieckiej rasy.
  A że interesuje się kosmonautyką, to kiedyś czytałem wspomnienia radzieckiego żyda specjalisty od technologii rakietowych, który był w zespole który szedł zaraz za Armią Czerwoną i wyszukiwał wszelkie tajemnice ( dokumenty, ludzi, sprzęt ) związana z budową V-2. On w swojej książce zawarł zaiste ciekawą frazę, że już wybacza Niemcom ich zbrodnie, bo to co zobaczył w ich fantastycznych laboratoriach, ten sprzęt, te osiągnięcia, to jest tak znakomite, że on już im wybaczył. Kurwa psychiczny. Ale to był później jeden z czołowych konstruktorów radzieckich rakiet.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:17

   Nigdy nie zrozumiem dlaczego niemcy mają pociąg do ruskich, ruscy do niemców, żydy do niemców, żydy do rusobolszewików, a wszystkie te męskie organy nienawidzą Polaków i chyba nie spoczną, dopóki nas nie pożrą.

 27. Termojądrowa Potęga Izraela

  7 lipca 2017 at 23:18

  By być uczciwym trzeba przyznać, że gazeta haarec jest tak samo podłą kurwą jak większość komentujących tu prymitywów. Zabijcie się.

  • gieptil

   7 lipca 2017 at 23:36

   Jakbyś w temacie kurwy dała wyczerpujące wyjaśnienie, bo nie znam tych żydowskich stosunków w Israelu.

  • Tom

   8 lipca 2017 at 01:26

   Jak na razie zidentyfikowalem tutaj tylko jedna kurwe – ciebie, szmato

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:27

   Izrael jest państwem nielegalnym, broń atomową posiada nielegalnie, a „podłą kurwą”, cokolwiek epitet ten ma oznaczać, jesteś ty, parchaty gnoju, i wypierdalaj z tego portalu.

   • Termojądrowa Potęga Izraela

    12 lipca 2017 at 15:02

    zamknąć ryje kurwy!!!

    • Paweł

     17 lipca 2017 at 12:16

     Ciągle plujesz żydowskim gównem, bo tym cię karmią od dziecka. Gówno jesz, gównem jesteś żydowski śmieciu. Zabij się.

  • Paweł

   17 lipca 2017 at 12:18

   @toaletowe gówno izraela

   Nie masz większej kurwy nad żyda. Zabij się.

 28. Łukasz Wudyka

  8 lipca 2017 at 10:05

  Powiem tak. Jestem z rocznika 88 więc już dawno po tych czasach, ale 30 na karku. Widzę co uczyli mnie w szkole średniej na historii programowej. A co opowiadają mi ludzie starsi którzy żyli w tych czasach, albo blisko nich. Pokazuje to jak bardzo szkoła jest zakłamana. Nie ma co dziwić się, że kraje obce dalekie nam mówią bzdury. Prawda jest taka, że napisał to człowiek. Ok drugi człowiek sprawdzał. Ale może oboje nie mieli wiedzy. Albo oboje celowo działali. Wielokrotnie powtarzane kłamstwo staje się prawdą. To jak problem z uchodźcami ludzie są podzieleni i chociaż sam jestem za niewpuszczaniem tego typu ludzi do Polski… bo mężczyźni mają bronić swój kraj podczas wojny (Chyba, że są starzy albo mocno schorowani to wyjątek). A tutaj mamy większość w sile wieku. Pamiętajcie musimy mówić o prawdzie bo inaczej inni ją zmienią.

 29. Danka

  8 lipca 2017 at 13:21

  Skoro nietrzezwy Kwas przepraszal osobiscie, to coz….W zeszlym roku premier i prexydent uznali KBW i kryminalistow z UB pod zarzadem MBP za polskie wojsko w Kielcach w 46 pzed uznaniem sfalszowanego

 30. Danka

  8 lipca 2017 at 13:29

  Blokada i zrywanie wpisow.
  cd.referendum.Polskie wojsko walczylo z ta okupacyjna wladza i jej agendami.Polskie wojsko w 1946 to Zolnierze Niezlomni.Za malo robi IPN w dziele miedzynarodowej edukacji i uswiadamiania, jak bylo naprawde, a bedzie, jak powinno byc.Pytanie, co robia dziennikarze, bo chyba jeszcze mamy jakas polska prase, moze…

 31. Danka

  8 lipca 2017 at 13:35

  Zydowski funkcjonariusz Min.Bezp.Publicz.Jozef Swiatlo Lichtstein / nie- Fleichsfarb/ na falach Radia Wolna Europa, po ucieczce w 54r do Berlina Zachodniego, opowiadal o tej zbrodni zaplanowanej przez NKWD.

 32. Robert

  8 lipca 2017 at 16:06

  Zakompleksione i infantylne barany ze stada wybrabego,a jaki tam u nich rzad?Jednosci narodowej?Zydowsko,islamsko,chrzescijanski?Nie ma bardziej znacjonalizowanego tworu og Izraela.

 33. jol

  9 lipca 2017 at 11:41

  Żydki już ganiają po pustym sklepie…! Aj..waj!…Co by tu jeszcze nabroić Polakom…Za dużo ich uratowaliśmy w czasie wojny…Za dużo! A polscy idioci dalej ich promują(żydów) robiąc im festiwale kultury żydowskiej w Krakowie.Wybudowali muzeum Polin w Warszawie i dalej dają sie rozgrywać żydkom.Pan prezydent robi im święto chanukowe w Pałacu…sam miód! Komu to jest potrzebne?. Przypomnę jak to żydzi sprzedali Gruzinom drony do obrony przed ruskimi…a kody do tych dronów sprzedali ruskim.Jak to się skończyło?…wiadomo.Klawo jak cholera!

 34. jok

  9 lipca 2017 at 12:36

  Wspomniał o 1920, ale nie wspomniał o postawie „żydowskich obywateli Polski” w tym czasie oraz wcześniej, w okresie niepodległości, od 1939 r. – nie wspomniał o Brzostowicy Małej oraz o masowym, czynnym i entuzjastycznym wsparciu okupanta ze wschodu oraz o chęci wsparcia zachodniego, ale ten tego nie przyjął. To tylko fragment działań ż z terenów polskich.
  A gdybyśmy jeszcze dodali ż amerykańskich i sowieckich?

 35. jok

  9 lipca 2017 at 13:21

  Wg mnie – potrzebny jest symbol, moim zdaniem Brzostowica Mała, Mało kto na Zachodzie i w Polsce słyszał o „naszej zbrodniczości” do czasu rozpropagowania nazwy Jedw.
  Nie wystarczy mówienie o NKWD, udziale w milicji sowieckiej, powszechnym donoszeniu, Katyniu – to w ogólnym mniemaniu są „sprawy rosyjskie”, w najlepszym razie „sowieckie”.
  Nie wystarczą Naliboki, Koniuchy – to wojna, „partyzantka”
  sowiecka”, przedstawianie sprawy jako ‚ukaranie polskich faszystów” itd….
  Nie wystarczy o UB – to „zbrodnie komunistyczne” co najwyżej.
  Nie wystarczy nawet Grodno 1939 – tu atakowano w duzym stopniu polskie wojsko, nie wyłącznie cywili.
  Brzostowica Mała nadaje się na symbol, szkoda, że tak mało jest propagowana….

 36. Paweł

  11 lipca 2017 at 09:31

  Najśmieszniejsze jest, że mówią o powstaniu w gettcie. Owo powstanie to nic innego jak zwierzęcy odruch, który z powstaniem nie ma nic wspólnego. Kiedy zwierzę nie ma dokąd uciec to zaczyna się bronić. Powstanie z kolei musi być świadome.

 37. Paweł

  11 lipca 2017 at 09:40

  Chyba nikt nie ma już wątpliwości co należy z parchami robić? Pomyśleć, że okupant i wróg śmie od nas czegoś wymagać. To my musimy sprawić, żeby żydostwo spotkała bardzo surowa kara.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra