Z zagranicy

Izraelska gazeta o wizycie prezydenta Trumpa w Polsce: Pomógł Polakom wybielić historię i wymazać masakrę w Jedwabnem

Szokujący artykuł ukazał się w żydowskim dzienniku Haaretz. Korespondent gazety Ofer Aderet, relacjonując wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce stwierdził, że „Polski rząd może odnotować wielkie zwycięstwo w walce o honor państwa, jak również w swojej kampanii pisania historii na nowo oraz usuwania plam na przeszłości Polski”.

„Prezydent USA Donald Trump, lider wolnego świata, przyjął polską narrację bycia ofiarami i jednostronną pretensję Polaków do niewinności w ich ogóle, przyznając polskiemu prawicowemu, konserwatywnemu i nacjonalistycznemu rządowi pieczęć akceptacji, której tak desperacko potrzebował” napisał Aderet.

„Polska Trumpa jest krajem bojowników o wolność i sprawiedliwość, którzy padli ofiarą dyktatorskiego podboju, który zrujnował ziemię – jednakże którzy przeżyli dzięki swojemu oddaniu wartościom wolności oraz swojemu umiłowaniu życia. W Polsce Trumpa nie ma śladu Polaków, którzy skazywali, zdradzali i mordowali tysiące Żydów w całym kraju przed, podczas i po nazistowskiej okupacji. Nie pozostał nawet ślad głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej nienawiści w stosunku do Żydów, na którą cierpieli przez cały okres współżycia polsko-żydowskiego, zanim jeszcze naziści je zniszczyli” oświadczył.

Dodał, że podczas swojego przemówienia w Warszawie Donald Trump „wspomniał polskie cierpienia i polskie ofiary z krwawej historii narodu, ale elegancko unikał nieprzyjemnych historii żydowskich ofiar tych samych polskich ofiar”. „Dla przykładu odnotował on masakrę w Lesie Katyńskim, gdzie sowieci zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków w 1940 r., ale zapomniał wspomnieć o masakrze w Jedwabnem (1941) i pogromie kieleckim (1946), w których to Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów pod odpowiednio: nazistowską i sowiecką okupacją” napisał bez żenady fałszując historię, jako że są dowody, iż zarówno w Jedwabnem, jak i w Kielcach Polacy Żydów nie mordowali, a cała sprawa w obydwu przypadkach została zwyczajnie „spreparowana” tak, aby odium winy zrzucić na Polaków, łamiąc przy tym wielokrotnie zasadę rzetelności historycznej.

To jednak nie koniec kłamstw i antypolskiego jadu żydowskiego pseudodziennikarza, który po takim artykule powinien już dawno zostać usuniętym z zawodu z wilczym biletem. Pisze on bowiem dalej:

„W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostali największymi ofiarami – nazistów i Rosjan. Ale nie ma najmniejszego wspomnienia o polskich Żydach, którzy byli często zmuszani do ukrywania się nie tylko przed nazistami, ale również przed swoimi polskimi sąsiadami. Stąd nie jest niczym zaskakującym, że Trump wybrał na wygłoszenie swojej mowy Pomnik Powstania Warszawskiego, który upamiętnia zryw Polaków w 1944 roku, który zakończył się wymordowaniem przez Niemców 200 tys. Polaków oraz zniszczeniem Warszawy, a pominął wizytę przy słynnym Pomniku Powstania w Warszawskim Getcie w 1943 r., żydowskiej rewolcie, do której polskie podziemie niepodległościowe nie dołączyło”.

Mamy zatem kolejne skandaliczne kłamstwo. Żydowski autor wbrew historycznym faktom zarzuca Polakom walczącym w podziemiu, że nie zaangażowali się w powstanie w warszawskim getcie, tymczasem to właśnie polskie podziemie dostarczyło Żydom broń i żywność. Warto przy tym zwrócić uwagę, że u Adereta „naziści” są zupełnie anonimowi, bez narodowości, słowo „Niemcy” nie pada bowiem w tekście w kontekście zbrodni na Żydach ani razu.

Co więcej Aderet zarzuca otwarcie Polakom, iż współpracowali z owymi „nazistami” w mordowaniu Żydów, a z tekstu jasno wynika, że to właśnie Polacy byli tymi „od brudnej roboty”. Nie mógł przy tym darować prezydentowi USA tych słów o Polakach: „W tych ciemnych dniach straciliście swoją ziemię, ale nigdy nie straciliście swojej dumy. Polska jest ziemią wielkich bohaterów”, stwierdzając, iż „to oświadczenie nie jest prawdziwe w stosunku do tysięcy innych [niż rodzina Ulmów – przyp. red.] Polaków, których zachowanie względem żydowskich sąsiadów podczas II wojny światowej było dokładnie odwrotne od <<wielkiego heroizmu>>.

Komentarz wydaje się zbędny. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że sprawą zajmie się Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom i zarówno izraelskiej gazecie, jak i jej korespondentowi wysoką karą pieniężną zostanie przywrócona pamięć historyczna.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

281 komentarzy

281 Komentarzy

 1. cayt-london

  7 lipca 2017 at 09:38

  zydowska obluda przeciez to zydokomuna niosla nowy ustroj do polski a csly aparat bezpieki i partii to byli zydzi o tym ta ,,gadzinowa,,nie wspomina

  • hansi

   7 lipca 2017 at 16:21

   Był tu przed chwilą wpis o oburzeniu Michaela Schudricha, „Naczelnego Rabina Polski”, z fotką rzeczonego Schudricha z lewej. I ZNIKNĄŁ 🙂
   Czyżby WŁADZA PANA SCHUDRICHA, na terenie, bynajmniej nie Izraela, ale na terenie POLSKI, była taka, że władza Prezesa się chowa ? 🙂
   Czy arogancja żydostwa na terenie Polski zatraca już wszelkie granice ?
   CO TU W OGÓLE ROBI ten cały jakiś Schudrich ?…
   CO TA PEJSATA SWOŁOCZ ma w ogóle do gadania ?..
   Do wyrażania jakiegoś OBURZENIA ?..
   Dlaczego na terenie Polski nie ma POLSKIEJ Ligi Antydefamacyjnej ?..
   I każda dowolna swołocz może sobie dowolnie jeździć po Polsce i Polakach, nawet NA TERENIE POLSKI ?..
   Czy na terenie Izraela – może sobie jakiś Polak tak popyskować ?..
   Zaraz by go wsadzili do więzienia i słuch by po nim zaginął 🙂
   A może Pan Schudrich uważa się za POLAKA ?..
   Jakie PRAWA ma w ogóle ten żydek, że może sobie wyrażać „oburzenie”, że ktoś nie odwiedził ich groteskowych Pomnków, podczas, gdy ONI srają dowolnie na polską historię i wmawiają jakieś chore brednie jedwabniano-holocaustyczne, że aż jakaś usłużna swołocz, typu Adam Bodnar, opowiada o „współwinie Polaków” (jutro będzie o WYŁĄCZNEJ WINIE..) za holocaust i NIKT go za to NIE pociąga do odpowiedziapności ?..
   Czy my żyjemy jeszcze w Polsce ?..
   Czy może JUŻ W IZRAELU ?..
   Shalom…
   Może Pan Gross TEŻ uważa się za Polaka ?..
   Czy za Polaka uważa się może Pan DUDA ? 🙂
   Czy Polakiem był „profesor” Bartoszewski, odznaczany przez Niemców ?
   Zdjęto artykuł o Schudrichu, bo Szef dostał telefon z Góry ? 🙂 …

   • klioes vel pislamista

    10 lipca 2017 at 11:47

    Siechter story
    czyli
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni w religii holo

    Prawica w katolicki sposób
    Czepia się nawet świętych osób!
    W potwornym nienawiści tyglu
    Skrytykowała wywiad w Spieglu.
    O co chodziło? „Barbarzyństwo!” –
    Zwie Nadredaktor wypędzenia
    Niemców. Ma prawo, bo dzieciństwo
    Miał bez rodziców. Te wspomnienia
    Ofiarę barbarzyństwa bolą…
    I wszystkich, co wyznają holo!

    W katolski sposób wręcz prawica
    Hejtuje wywiad Siechterzyca!
    Cytaty: „Starych pozabijał…”
    „Zawsze się z prawdą przecież mijał…”
    „Spłodził rodziców sobie chyba.
    Koty szczekają, a psy kwiczą.”
    „Na mózg rzuciła mu się biba.”
    „Cóż, tamudyści tak pierniczą…”
    W cytatach jest, jak w oku solą,
    Niewiara w świętą wiarę w holo!

    Prawica w sposób katolicki
    Chrztu wodę lałaby na mycki…
    Zamiast ich uznać dostojeństwo,
    Swą podłość, święte zaś męczeństwo
    Z jej rąk, co nigdy nie ustało…
    I stąd to NIEPOROZUMIENIE !
    Bo nic rozumu nie zmieszało
    Nadredaktora! TO CIERPIENIE
    Jest wieczną Żydów w Polsce dolą!!!
    Na tym polega wiara w holo.

    Prawica w katolicki sposób
    Błędnie wytknęła, że „śmierć osób,
    Co były dziecka rodzicami
    Przed urodzeniem dziecka – mami”.
    Widać, jak wciąż nieoświeceni
    Są Polacy… Czym jest, nie wiedzą
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni!
    A Niemcy wiedzą, tuż za miedzą…
    Polska z obozów swych swawolą
    Nie wróci – hola! …Wierzcie w holo!

  • wolna-polska.pl

   9 lipca 2017 at 20:53

   Donald Trump:pierwszy żydowski prezydent Ameryki?

 2. JARO

  7 lipca 2017 at 09:50

  słów brakuje na tę bezczelność i zakłamanie; miejmy jednak nadzieję, że prawda sama się obroni i wyjdzie w końcu z ukrycia; bo tylko prawda jest ciekawa, a jawność bardzo ją wspiera;

  • andzia

   7 lipca 2017 at 10:57

   Żyjemy w takich czasach, że ten ma rację, kto głośniej i ordynarniej krzyczy, nie ten, kto głosi prawdę. Prawda nie jest ukryta, tylko zakłamywana. Kłamcy będą kłamać dopóty, dopóki nie dostaną po łbach.

   • JARO

    7 lipca 2017 at 12:03

    i nie wypada mi się z Panią nie zgodzić, zwłaszcza co do ostatniego zdania;

  • Grze

   7 lipca 2017 at 12:42

   Prawda sama się nie obroni. Trzeba jej bronić.

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:48

   Żydki lamentują a Aniela to się ponoć wczoraj nawet zesrała w gacie ze złości po przemówieniu Trampa w Warszawie.
   Jednego pięknego letniego dnia, 100 lat pracy Szwabów nad Miteleuropą, poszło w pizdu (jak mówił „Siara”) i 70 lat pracy żydków nad „polskim antysemityzmem”, „polskimi obozami” i „polskimi szmalcownikami” poszło w to samo miejsce.
   Niczego nie umiejący uszanować Tramp – wraz z prof. Markiem Chodakiewiczem – wszytko popsuł Niemcom i żydkom.
   Nie darują mu tego. Chodakiewiczowi też. To mściwy i przy tym głupi narodek.

  • hansi

   7 lipca 2017 at 16:24

   SAMA NIE wyjdzie..
   Trzeba tę swołocz pogonić z Polski, jak zrobił Gomułka ongiś.
   Tyle, że wtedy oni tylko uDAWALI, że są wyganiani, bo jechali do Izraela, jak do Ziemi Obiecanej..
   Teraz ta swołocz chce z powrotem, a Ambasada Polska wydaje tym Wybrańcom Bożym tysiące paszportów polskich…

 3. Zibi ze WSI

  7 lipca 2017 at 10:08

  Pomniku Powstania w Warszawskim Getcie to symbol zydowskiego egoizmu. chcialbym przypomniec ze dopuki zydzi mieszkali sobie w tym swoim gettcie mieli w glebokim powazaniu co sie dzieje naokolo, a za walke zabrali sie dopiero wtedy jak im to getto zaczeli likwidowac.

  • Zibi ze WSI

   7 lipca 2017 at 10:15

   Dodam jeszcze, ze ŻOB powstal dopiero w lipcu 1942 roku, 3 lata od napasci niemiec na Polskę i tylko w odpowiedzi na rozpoczecie przez niemcow akcji likwidacyjnej getta warszawskiego (niem. Grossaktion in Warschau).

   • Zibi ze WSI

    7 lipca 2017 at 10:18

    a z jakich struktur wyodrebnil sie ŻOB? Z Bloku Antyfaszystowskiego – żydowskiej organizacji powstałej w marcu 1942 r. w getcie warszawskim stanowiącej porozumienie lewicowych syjonistów i komunistów.

   • hansi

    7 lipca 2017 at 16:36

    Trzeba to wszędzie powtarzać głośno, powołując się na rzetelne źródła historyczne, nie tak stare przecież.
    Getto warszawskie (I INNE !..) powstało NIE w celu zamknięcia żydów w środku, lecz w celu zamknięcia SIĘ żydów, chcących odosobnić się od otaczającego świata. NIE BYŁ to pomysł (ani realizacja) NOWY. Robili tak wcześniej wszędzie i robią dalej. Kochają kibuce i własną odrębność, izolację od GOJÓW…
    Getto warszawskie (i inne w Polsce) powstało w celu ODIZOLOWANIA SIĘ żydów od Polski, w naiwnej nadziei, że Niemcy, z którymi poczyniono ustalenia, oszczędzą to getto, podczas niszczenia Polski i Polaków…
    Szczytem BEZCZELNOŚCI jest teraz wyrażanie „oburzenia” na brak „należytych” pokłonów przed do cna zakłamaną narracją żydowską…
    Ja pytam: – CO TO WSZYSTKO ROBI NA TERENIE POLSKI ?..
    I to za pieniądze POLAKÓW ?..
    CO MA tu do wyrażania jakiegoś „oburzenia”, jakiś tam Michael Schudrich ?.. Kto to w ogóle JEST ?.. Co to za szara eminencja ?..
    Czy to jeszcze jest POLSKA ?.. Czy też już kolejne GETTO żydowskie ?…

    • vlask

     7 lipca 2017 at 23:50

     hansi dziękuję za informację o czymś, czego nikt mi wcześniej nie powiedział. Proszę, trzymaj tak dalej, rozjaśniaj zakute łby nas, długo indoktrynowanych gojów. Szlag to trafi, że jesteśmy tak głupi i dajemy się panom khazarom dymać na wszelkie sposoby.

    • Danka

     9 lipca 2017 at 02:19

     Nie bresz z tym murem getta, bo zal czytac te durne wypociny.

     • Danka

      9 lipca 2017 at 02:30

      Ma byc:” Nie BREDZ!” Hans,nie z nami te numery, wciskaj te prymitywna propagitke swoim ojcom i matkom.Od razu uwierza. Sa granice belkotu.

     • Marian

      9 lipca 2017 at 13:45

      @Danka, naprawdę mi Cię żal, bo wszystko w co wierzyłaś rozsypuje się. Ale z tymi murami getta to niestety prawda. Tak mi przykro.
      Czytaj ambitniejsze książki niż tylko bezpłatne gazetki rozdawane przy wejściu do metra.

     • Paweł

      17 lipca 2017 at 12:14

      @Danka

      O czym Ty mówisz? Napisał prawdę, że żydostwo samo zamknęło się w gettach!

 4. PolishPolackski

  7 lipca 2017 at 10:12

  Dawno się tak nie zagotowałem, a z koszernymi kłamstwami mam do czynienia baaardzo często na jewtube.

  Ten członek to kwintesencja żydowskiej nienawiści do Polski i kłamstw na Jej temat.

  Tfu!

  • vlask

   7 lipca 2017 at 23:59

   Dobre. Jewtube, Jewropean Union, Jewnited States of America, Jewnited Nations Org., Jewnesco etc. Pozdrawiam serdecznie. Polski goj.

 5. krzysiek

  7 lipca 2017 at 10:18

  ścierwa nigdy nie są w stanie przyznać się do prawdy, bo przecież na tym opierają cały swój biznes wyciągania pieniędzy z różnych krajów pod płaszczykiem stygmatyzowania tego pseudonarodu. rzygać się chce jak to czytam. ale świat, i to jest dobra informacja, powoli zaczyna dostrzegać ich obłudę i hipokryzje. Pieprzona nacja kłamców.

 6. ss-20

  7 lipca 2017 at 10:18

  za,jedwabne jest odpowiedzalny Lech Kaczynski.A teraz jego braciszek,majdanowiec.

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:49

   100/100

 7. Wiesio

  7 lipca 2017 at 10:23

  Prezydent Trump odwiedził Polskę. Jak będzie w Izraelu to z pewnością podniesie temat żydowskich cierpień na tym świecie. Żydom zawsze i wszędzie dzieje się krzywda, nawet u siebie, a wystarczy aby ci poszkodowani Żydzi nie wpierdalali się do innych w ich życie to ci inni nie będą Żydów ruszać. Rozleźli się po świecie i chcą wszędzie rządzić, narzucać swoje prawa…Jak mawia klasyk: „chcącemu NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA”

 8. ss-20

  7 lipca 2017 at 10:24

  żyd to poganin.

 9. Leszek

  7 lipca 2017 at 10:25

  Niesamowity jest ten Trump…W ciągu paru godzin nagadał się, naspotykał z masą ludzi…i jeszcze zdążył dokończyć przerwane wcześniej na wniosek żydowski wykopaliska w Jedwabnem…

  • internet

   8 lipca 2017 at 17:34

   Lecha Kaczynskiego,niezapominajcie kto jest za to odpowiedzialny.(Jedwabne)

 10. Czesław

  7 lipca 2017 at 10:31

  „W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostali największymi ofiarami – nazistów i Rosjan”. Tak napisane w tekście, proszę zwrócić uwagę, pisze naziści a nie Niemcy i Rosjanie a nie komuniści. Powinno być albo naziści i komuniści albo Niemcy i Rosjanie. Widocznie pisze potomek komunistów za pieniądze niemieckie.

  • nn

   9 lipca 2017 at 02:37

   Obstawiac mozna imigranta z ZSRR w ramach operacji „MOST”./ Sciaganie Zydow z ZSRR przez Polske za polska kase./

 11. Polka

  7 lipca 2017 at 10:57

  I żyje sobie naród ciągle niezadowolony i mieszający na całym świecie ,
  i jak oni znowu skończą ?
  karma wraca do mieszającego i trzeba mieć pretensje tylko do swojej nacji .

 12. andzia

  7 lipca 2017 at 11:06

  Dlatego karanie za tzw. antysemityzm jest jakimś nieporozumieniem. Polacy mają prawo do obrony. Mam nadzieję, że ta żydowska gazeta zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Żydków boli wizyta Trumpa, bo spełzli do tyłu.

 13. Stan

  7 lipca 2017 at 11:18

  A KTO POWIEDZIAŁ ŻE ŻYDÓW TRZEBA KOCHAĆ….. z pretensjami to idźcie do swojego boga…. że wam za wasze GRZECHY I WINY taki los zesłał!!!!!!

  • koala

   7 lipca 2017 at 13:22

   „Taki los zesłali nam” ze względów geopolitycznych „wspaniali sąsiedzi”,tak z lewa,jak i z prawa
   – oraz właśnie nasi „goście” judaszowi w podziękowaniu za naszą dobroć i wyrozumiałość wobec przepędzania ich przez wiele, wiele lat, zewsząd, gdzie się
   pojawili.
   Musieli już od zarania swoich dziejów mieć „kryształowe natury”!
   Dla zyśów ZAKRZYKUJECIE cały świat KŁAMSTWAMI!
   Obejmujcie się z „nazistami” i dalej udawajcie, że to nie Niemcy; macie w tym – jak zawsze – swój INTERES!DOść waszego kłamstwa i zachannołści1

  • ss-20

   7 lipca 2017 at 20:27

   maja, boga diabła.

 14. marguar

  7 lipca 2017 at 12:34

  Chciałoby się rzec: Mośku (czy inny Srulu), o tym, że Polacy gościli Żydów przez wieki na polskiej ziemi, amerykański prezydent też nie wspomniał. O zbrodniach żydowskich komunistów nic nie mówił.

  • koala

   7 lipca 2017 at 13:45

   Długo by mówić, ale podniosę tylko to jeszcze
   – w jakim celu gremialnie zmienialiście swoje nazwiska na POLSKIE?,
   – w jakim celu przyjmowaliście chrzest?!

   Nigdy się przecież nie asymilowaliście, wzrastając podstępnie – z wędrowców
   z węzełkiem w bogaczy na ODWIECZNIE POLSKIEJ ZIEMI i Z POLSKIEGO POTU ORAZ TRUDU!

  • vode

   7 lipca 2017 at 14:21

   Ich to zawsze coś tam boli. Jakby nie było na świecie antysemityzmu to sami by go wymyślili

 15. Grzech

  7 lipca 2017 at 13:56

  Jakie to było powstanie w getcie skoro już nie było kim walczyć? Najpierw ci który chwili za broń pozwolili na to by ich naród wywieziono na zagładę na zasadzie,,byle nie nas” a później jak wiedzieli że przyszła ich kolej to im się bić zachciało.
  Słusznie stanął pod pomnikiem ku czci Powstania Warszawskiego bo to był zryw a nie spóźniona obrona przed własną osobistą śmiercią po fakcie wymordowania swoich krajach.

  • Egzorcysta

   7 lipca 2017 at 15:15

   Do powstania warszawskiego podjudzili Polakow ,panowie z „City of London” chcac zrobic z Polakow mieso armatnie.Co stalo sie ich sukcesem.Nie wykluczam wiec tu pewnej perfidii, oddania wiekszego holdu sukcesom panow z „City of London”, niz ofiarom powstania, ktorzy dali sie namowic, na powstanie z golymi rekoma.Gest Trumpa nie jest taki jednoznaczny, dla tych co pamietaja, kto wyslal na smierc Powstancow Warszawy, jednoczesnie informujac Niemcow.Nie mozna tez wykluczyc, ze zrobil to nieswiadomie bo jak wiadomo sam sobie planow tej wizyty nie ukladal.Zreszta niczego zaden prezydent sobie nie uklada, tylko jego „oficerowie prowadzacy”(rezyserzy) w porozumieniu z wlascielami tetaru dla gawiedzi,a tych juz znamy od zarania czasow.

   • Tom

    8 lipca 2017 at 01:01

    Ty durniu nie masz pojęcia o niczym a już na pewno nie o tym czym jest ‚city of London’.

 16. TomkA

  7 lipca 2017 at 15:03

  Chciałem stworzyć, ale jestem za mały.
  Marzy mi się taka grupa ludzi, która:
  – po przeczytaniu czegoś takiego robi odpowiadający artykuł lub serię artykułów,
  – tłumaczy na angielski, niemiecki, francuski
  – zasypuje gazety, blogi i strony linkami z prośbą o sprostowanie lub ustosunkowanie się
  Taka grupka która masowo prostowałaby historię Polski za granicą
  A jeżeli chcesz to napisz – spłodzimy coś takiego

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:55

   Pomysł już godny pochwały. Nie zrażaj się i pracuj a efekty będą w swoim czasie.
   Powodzenia i z Bogiem!

 17. niepisior

  7 lipca 2017 at 15:25

  Czy Polska jest tak słabym państwem (teoretycznym?), że nie potrafi SKUTECZNIE przeciwstawić się żydowskim kłamstwom, przeinaczeniom i manipulacjom? Przecież Trump kilkakrotnie wspomniał o żydowsich ofuarach niemieckich okupantów Polski!

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:00

   Polska nie przeciwstawi się skutecznie, bo chazarska piąta kolumna ma w bród pieniędzy i potężne wpływy, wykorzystując choćby mainstreamowe międzynarodowe należące do chazarstwa media i przemysł rozrywkowy.

 18. amstaff

  7 lipca 2017 at 15:38

  Czego innego można się spodziewać po tzw „narodzie wybranym”. Swoją drogą kto wybrał ten „naród”? Nie wierzę że Pan Bóg mógł się tak pomylić.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:11

   To nie był żaden „Pan Bóg”. To był ich bożek, zwany JHWH. POZA TYM TO NIE ŻADEN NARÓD, LECZ ŻMIJOWE PLEMIĘ.

 19. Maniek

  7 lipca 2017 at 16:05

  Oj biedactwa. Jak przyjedzie do Izraela to na pewno wspomni o waszych wyczynach w Palestynie 🙂

 20. Gdynia

  7 lipca 2017 at 16:11

  A co ma piernik do wiatraka ?! Żyd to Żyd a Polak to Polak! Polacy walczyli za swoj kraj i za swoje życie! A Żydzi tu mieszkali usadowili sie sami to nie jest ich rdzenna ziemia i kto miał za nich życie oddawać !? Polacy ?! To przez nich tylu Polaków zginęło bo hitler wymyślił sobie ze Żydów powybija i przy okazji polskie ziemie zagarnie. A w ogóle to mnóstwo jest Polaków którzy pomagali Żydom ocalili wiele tysięcy Żydów! I ryzykowali swoje życie i życie najbliższych! A Żydzi to swieci są i nic nikomu nigdy nie uczynili ?!

  • vlask

   8 lipca 2017 at 02:18

   Ci, którzy ocalali bohatersko naszych największych wrogów to nie superidioci, to hiperidioci. To idioci do potęgi ∞ . Cóż, głupota polskich gojów jest bezdenna…

   • koteq

    8 lipca 2017 at 08:58

    I przez to mamy co mamy. Po takim kursie historii, gdzie gloryfikuje się błędy i porażki, czyli przegrane powstania i ratowanie żydów, jest taki efekt, że mało osób interesuje się Polską. I kończy emigrując na zachód. Beznadzieja……

  • Paweł

   11 lipca 2017 at 09:29

   @Gdynia

   żydostwo było okupantem Polski. Podczas wojny sami walczyliśmy z okupantami niemieckim, żydowskim, ukraińskim i sowieckim.

 21. antyPOPiS

  7 lipca 2017 at 18:30

  Niestety obawiam sie ze tak jak do tej pory, kazda porcje zydowskiej fekaliozy wylewanej na Polske, politykierstwo przykryje slodzeniem, koncesjami i ulegloscia wobec zydowni. Tu nie ma z czego sie tlumaczyc, i nie ma kogo zalowac, bo nikt bardziej niz zydostwo nie zapracowal sobie na to co ich spotkalo…

 22. Olo

  7 lipca 2017 at 19:56

  Żydowski motłoch już w średniowieczu miał w Polsce azyl bo było to państwo przychylne innowiercom. Teraz obserwuje się jak żydowskie obszczumurki przyjeżdżają bujać się pod pomnikami przy resztkkach getta warszawskiego i przekłamują historię gryząc rękę która nie raz ich broniła i to podczas hitlerowskiego pogromu i wcześniej. Pieprzone plemie nomadów jak pijawka na skórze ziemi lęgnie się gdzie się da a potem ma czelność pleść swoimi parszywymi jęzorami brednie pasujące do ich żarłożarłocznej polityki. Proponuję zakazać wjazdu temu barachłu i bojkotować wycieczki z tą chołotą odwiedzające nasz piękny kraj. Niech ścierwo siedzi we „własnym” piachu.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:05

   Olo, powiedz to preziowi Dudzie, który co prawda jest Polakiem, ale obowiązki ma żydowskie. Wyjazdowe spotkanie izraelskiego Knesetu 27 stycznia 2014 roku w Krakowie, w którym uczestniczył Duda, Pawłowicz, Fotyga itd. spowodowało nagły zwrot w ocenie Komorowskiego przez prasę, która, jak wiemy, nie jest w polskich rękach. Mamy media niemieckie (z różnym kapitałem), międzynarodowego zakonu, polskich prawie nie ma. Nagle po tej dacie Komorowski z poważnego prezydenta, którego nienawidziły środowiska PiS, stał się człowiekiem śmiesznym, skaczącym przez stołki, śpiącym w czasie obrad sejmu. Duda, z osoby nikomu nieznanej, nagle stał się młodym, wykształconym człowiekiem, który jako nowe pokolenie PiS naprawi to, co zepsuło PO. Duda odgrywa wyłącznie rolę reprezentacyjną, wyjeżdża średnio na 2 wycieczki międzynarodowe na miesiąc, nie licząc tych w kraju. Duda nie decyduje o niczym, wypełnia polecenia, podpisuje co mu do podpisania dadzą i ładnie się uśmiecha. Nie ulega wątpliwości, że prezydenta
   Kneset wybrał nam w styczniu 2014, reszta to już tylko przekonanie społeczeństwa by uznało ten narzucony wybór jako swój wybór.

 23. Damian

  7 lipca 2017 at 20:06

  KLASYKA! l właśnie za to ich nie Lubie można im właźić w tyłek a oni i tak będą mieć żal nie wiadomo dlaczego??? Wiecznie nie dowartościowani i poszkodowani zaraz chyba się rozpłaczę!🤣

 24. Maciej Mystkowski

  7 lipca 2017 at 20:14

  Problemem nie jest to, że wróg zachowuje się jak wróg, ale to, że nie jest traktowany jak wróg! Pora, by miejsce poprawności politycznej wypełnił pragmatyczny patriotyzm! Odetnijmy kroplówki tym którzy podnoszą pięść na naszą Ojczyznę w przeròżnych fundacjach i dbajmy o własną tożsamość narodową bo już najwyższa pora na Polskę dla Polaków!

 25. podlasie

  7 lipca 2017 at 20:50

  Z ” mądrości rabinów”-☛Co dobrego Ci zrobiłem,że mnie tak nienawidzisz?.☚
  Ten naród nie zna poczucia wdzięcznosci-dobrodziejstwo traktuje jak upokorzenie i nienawidzi dobroczyńców-dlatego ma taką a nie inną historię.

 26. gieptil

  7 lipca 2017 at 22:31

  Trudno zrozumieć to umiłowanie żydów do Hitlera. Bo to jest, toż go obecnie jawnie wybielają, choćby takimi tekstami jak w tej gazecie.
  Są liczne relacje jak Polacy namawiali żydów aby uciekali, bo jadą na śmierć. Żydzi wyniośle stwierdzali, że Niemcy to wspaniała cywilizacja i na pewno nic im nie zrobią. Z tego też powodu żydzi aż do 1942 roku kategorycznie odmawiali współpracy z polskim podziemiem, woleli współpracować w wielką niemiecką cywilizacją.
  Po wojnie różne dziwne produkcje filmowe, jak Pianista gdzie świętym co ratuje żyda co jasne okazuje się niemiecki oficer. No sama szlachetność niemieckiej rasy.
  A że interesuje się kosmonautyką, to kiedyś czytałem wspomnienia radzieckiego żyda specjalisty od technologii rakietowych, który był w zespole który szedł zaraz za Armią Czerwoną i wyszukiwał wszelkie tajemnice ( dokumenty, ludzi, sprzęt ) związana z budową V-2. On w swojej książce zawarł zaiste ciekawą frazę, że już wybacza Niemcom ich zbrodnie, bo to co zobaczył w ich fantastycznych laboratoriach, ten sprzęt, te osiągnięcia, to jest tak znakomite, że on już im wybaczył. Kurwa psychiczny. Ale to był później jeden z czołowych konstruktorów radzieckich rakiet.

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:17

   Nigdy nie zrozumiem dlaczego niemcy mają pociąg do ruskich, ruscy do niemców, żydy do niemców, żydy do rusobolszewików, a wszystkie te męskie organy nienawidzą Polaków i chyba nie spoczną, dopóki nas nie pożrą.

 27. Termojądrowa Potęga Izraela

  7 lipca 2017 at 23:18

  By być uczciwym trzeba przyznać, że gazeta haarec jest tak samo podłą kurwą jak większość komentujących tu prymitywów. Zabijcie się.

  • gieptil

   7 lipca 2017 at 23:36

   Jakbyś w temacie kurwy dała wyczerpujące wyjaśnienie, bo nie znam tych żydowskich stosunków w Israelu.

  • Tom

   8 lipca 2017 at 01:26

   Jak na razie zidentyfikowalem tutaj tylko jedna kurwe – ciebie, szmato

  • vlask

   8 lipca 2017 at 03:27

   Izrael jest państwem nielegalnym, broń atomową posiada nielegalnie, a „podłą kurwą”, cokolwiek epitet ten ma oznaczać, jesteś ty, parchaty gnoju, i wypierdalaj z tego portalu.

   • Termojądrowa Potęga Izraela

    12 lipca 2017 at 15:02

    zamknąć ryje kurwy!!!

    • Paweł

     17 lipca 2017 at 12:16

     Ciągle plujesz żydowskim gównem, bo tym cię karmią od dziecka. Gówno jesz, gównem jesteś żydowski śmieciu. Zabij się.

  • Paweł

   17 lipca 2017 at 12:18

   @toaletowe gówno izraela

   Nie masz większej kurwy nad żyda. Zabij się.

 28. Danka

  8 lipca 2017 at 13:21

  Skoro nietrzezwy Kwas przepraszal osobiscie, to coz….W zeszlym roku premier i prexydent uznali KBW i kryminalistow z UB pod zarzadem MBP za polskie wojsko w Kielcach w 46 pzed uznaniem sfalszowanego

 29. Danka

  8 lipca 2017 at 13:29

  Blokada i zrywanie wpisow.
  cd.referendum.Polskie wojsko walczylo z ta okupacyjna wladza i jej agendami.Polskie wojsko w 1946 to Zolnierze Niezlomni.Za malo robi IPN w dziele miedzynarodowej edukacji i uswiadamiania, jak bylo naprawde, a bedzie, jak powinno byc.Pytanie, co robia dziennikarze, bo chyba jeszcze mamy jakas polska prase, moze…

 30. Danka

  8 lipca 2017 at 13:35

  Zydowski funkcjonariusz Min.Bezp.Publicz.Jozef Swiatlo Lichtstein / nie- Fleichsfarb/ na falach Radia Wolna Europa, po ucieczce w 54r do Berlina Zachodniego, opowiadal o tej zbrodni zaplanowanej przez NKWD.

 31. Robert

  8 lipca 2017 at 16:06

  Zakompleksione i infantylne barany ze stada wybrabego,a jaki tam u nich rzad?Jednosci narodowej?Zydowsko,islamsko,chrzescijanski?Nie ma bardziej znacjonalizowanego tworu og Izraela.

 32. jol

  9 lipca 2017 at 11:41

  Żydki już ganiają po pustym sklepie…! Aj..waj!…Co by tu jeszcze nabroić Polakom…Za dużo ich uratowaliśmy w czasie wojny…Za dużo! A polscy idioci dalej ich promują(żydów) robiąc im festiwale kultury żydowskiej w Krakowie.Wybudowali muzeum Polin w Warszawie i dalej dają sie rozgrywać żydkom.Pan prezydent robi im święto chanukowe w Pałacu…sam miód! Komu to jest potrzebne?. Przypomnę jak to żydzi sprzedali Gruzinom drony do obrony przed ruskimi…a kody do tych dronów sprzedali ruskim.Jak to się skończyło?…wiadomo.Klawo jak cholera!

 33. jok

  9 lipca 2017 at 13:21

  Wg mnie – potrzebny jest symbol, moim zdaniem Brzostowica Mała, Mało kto na Zachodzie i w Polsce słyszał o „naszej zbrodniczości” do czasu rozpropagowania nazwy Jedw.
  Nie wystarczy mówienie o NKWD, udziale w milicji sowieckiej, powszechnym donoszeniu, Katyniu – to w ogólnym mniemaniu są „sprawy rosyjskie”, w najlepszym razie „sowieckie”.
  Nie wystarczą Naliboki, Koniuchy – to wojna, „partyzantka”
  sowiecka”, przedstawianie sprawy jako ‚ukaranie polskich faszystów” itd….
  Nie wystarczy o UB – to „zbrodnie komunistyczne” co najwyżej.
  Nie wystarczy nawet Grodno 1939 – tu atakowano w duzym stopniu polskie wojsko, nie wyłącznie cywili.
  Brzostowica Mała nadaje się na symbol, szkoda, że tak mało jest propagowana….

 34. Paweł

  11 lipca 2017 at 09:31

  Najśmieszniejsze jest, że mówią o powstaniu w gettcie. Owo powstanie to nic innego jak zwierzęcy odruch, który z powstaniem nie ma nic wspólnego. Kiedy zwierzę nie ma dokąd uciec to zaczyna się bronić. Powstanie z kolei musi być świadome.

 35. Paweł

  11 lipca 2017 at 09:40

  Chyba nikt nie ma już wątpliwości co należy z parchami robić? Pomyśleć, że okupant i wróg śmie od nas czegoś wymagać. To my musimy sprawić, żeby żydostwo spotkała bardzo surowa kara.

 36. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 19:45

  That is really fascinating, You are an overly skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look ahead to in search of extra of your great
  post. Additionally, I have shared your site in my social networks

 37. things you need to grow weed

  6 września 2017 at 05:11

  Hi, all the time i used to check blog posts here early in the dawn, because i
  enjoy to find out more and more.

 38. business plan

  6 września 2017 at 08:37

  Hey! I could have sworn I’ve been to this blog before but after
  reading through some of the post I realized it’s new to me.

  Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll be
  book-marking and checking back often!

 39. real player

  6 września 2017 at 09:58

  Can you tell us more about this? I’d care to find out more details.

 40. residential real

  6 września 2017 at 18:23

  You’ve made some good points there. I looked on the net for more info about the
  issue and found most people will go along with your views on this website.

 41. compound interest problems

  6 września 2017 at 21:14

  Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to mention that I have
  truly enjoyed browsing your weblog posts. In any case I will be subscribing
  to your feed and I am hoping you write again very soon!

 42. interest rates

  6 września 2017 at 22:57

  You could definitely see your enthusiasm in the work you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe.
  Always go after your heart.

 43. Shannan

  7 września 2017 at 02:03

  Wow, that’s what I was searching for, what a material!
  present here at this webpage, thanks admin of this website.

 44. start up costs

  7 września 2017 at 13:03

  Hi there, I would like to subscribe for this weblog to get
  hottest updates, therefore where can i do it please assist.

 45. player utilizes

  7 września 2017 at 18:28

  Hi, every time i used to check web site posts here in the early hours in the break of day, as i love to learn more
  and more.

 46. ipod devices download

  7 września 2017 at 20:15

  It’s going to be ending of mine day, however before end I am
  reading this great post to increase my experience.

 47. small business

  7 września 2017 at 22:01

  Hi there to all, how is all, I think every
  one is getting more from this website, and your views are good for new viewers.

 48. some1tolove.com

  8 września 2017 at 02:42

  Thanks for the good writeup. It if truth be told used to be a
  leisure account it. Look complex to more brought agreeable from you!
  By the way, how can we communicate?

 49. real estate listings

  8 września 2017 at 08:45

  Hello to every body, it’s my first pay a visit of this website; this blog contains remarkable and actually good stuff for visitors.

 50. estate newbies

  8 września 2017 at 12:56

  Unquestionably believe that which you stated.
  Your favorite justification seemed to be on the net the easiest thing to be
  aware of. I say to you, I certainly get irked while people
  think about worries that they just do not know about.
  You managed to hit the nail upon the top as well as
  defined out the whole thing without having side effect , people could
  take a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

 51. Harley

  8 września 2017 at 21:25

  Thanks for finally talking about >Izraelska gazeta o wizycie prezydenta Trumpa w Polsce:
  Pomógł Polakom wybielić historię i wymazać masakrę w Jedwabnem – Prawy.pl <Loved it!

 52. Bryant

  9 września 2017 at 02:21

  Awesome article.

 53. real estate loans

  9 września 2017 at 07:31

  Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and all.
  However imagine if you added some great visuals or video clips to give your posts more, „pop”!
  Your content is excellent but with pics and video clips, this website could certainly
  be one of the best in its niche. Very good blog!

 54. www.guann.com.tw

  9 września 2017 at 13:36

  It’s an remarkable article designed for all the internet
  people; they will take benefit from it I am sure.

 55. residential real estate

  9 września 2017 at 13:49

  Woah! I’m really loving the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that „perfect balance” between usability and appearance.
  I must say you have done a great job with this.

  Also, the blog loads extremely quick for me on Firefox.
  Superb Blog!

 56. start up costs

  9 września 2017 at 13:54

  If you would like to improve your experience only keep visiting this site and be
  updated with the most up-to-date gossip posted here.

 57. real estate loans

  9 września 2017 at 15:31

  I have read so many articles or reviews about the blogger lovers except this piece of writing is really a nice piece of writing, keep it up.

 58. I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really good article on building up
  new weblog.

 59. superlative real estate

  10 września 2017 at 08:16

  Wow! At last I got a web site from where I know
  how to really take valuable facts concerning my study and knowledge.

 60. Maira

  10 września 2017 at 10:01

  I like the valuable information you provide in your articles.
  I will bookmark your blog and check again here frequently.

  I’m quite certain I will learn many new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 61. www.changetvnetwork.com

  10 września 2017 at 12:30

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and
  wanted to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts.
  In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 62. Hermelinda

  10 września 2017 at 18:09

  I read this post fully concerning the comparison of newest and
  earlier technologies, it’s awesome article.

 63. real estate agent

  10 września 2017 at 22:11

  Because the admin of this web site is working, no uncertainty very shortly it will be well-known, due to its quality contents.

 64. http://healthcare.randstadusa.com

  11 września 2017 at 00:59

  Hello everyone, it’s my first pay a visit at this web page, and piece of writing is
  in fact fruitful in support of me, keep up posting such articles.

 65. garage door controls

  11 września 2017 at 07:00

  It’s awesome to pay a visit this website and reading the views of all friends concerning this piece of writing,
  while I am also eager of getting familiarity.

 66. potential real estate

  11 września 2017 at 07:58

  Hello! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new project
  in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a outstanding job!

 67. gamessega.ru

  11 września 2017 at 08:25

  This is a topic that is near to my heart…
  Cheers! Where are your contact details though?

 68. Lamar

  11 września 2017 at 10:50

  Right now it seems like BlogEngine is the preferred
  blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 69. perkins loans

  11 września 2017 at 11:49

  Hmm it seems like your website ate my first comment (it was extremely
  long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to
  the whole thing. Do you have any tips for novice blog writers?
  I’d certainly appreciate it.

 70. http://interfax.ge/user/AstridR2724/

  11 września 2017 at 13:07

  My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety of
  websites for about a year and am worried about switching to another platform.
  I have heard excellent things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress content into it?
  Any help would be greatly appreciated!

 71. Estelle

  11 września 2017 at 14:10

  Hi there to every single one, it’s actually a nice for me
  to pay a visit this web site, it includes useful Information.

 72. garage doors

  11 września 2017 at 16:45

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the
  content!

 73. http://www.guann.com.tw/

  11 września 2017 at 17:35

  Can you tell us more about this? I’d care to find out more details.

 74. eunbyeulgo.woobi.co.kr

  11 września 2017 at 20:36

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?

 75. Fletcher

  12 września 2017 at 00:07

  First off I would like to say superb blog! I had a quick question that I’d like to ask if you do not mind.
  I was curious to find out how you center yourself and clear your head before writing.

  I’ve had difficulty clearing my mind in getting my thoughts
  out there. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to
  15 minutes tend to be wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?
  Appreciate it!

 76. loan providers

  12 września 2017 at 01:37

  I think that is among the such a lot important info for me.
  And i’m happy studying your article. However wanna
  observation on some common things, The web site taste is perfect,
  the articles is in reality nice : D. Good process, cheers

 77. Lelio Vieira Carneiro Junior

  12 września 2017 at 03:11

  You have made some really good points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will
  go along with your views on this site.

 78. cheap stocks

  12 września 2017 at 05:07

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
  Also, I’ve shared your web site in my social networks!

 79. phone book

  12 września 2017 at 05:10

  I know this web page presents quality depending articles or reviews and
  additional data, is there any other site which offers these stuff
  in quality?

 80. stocks available

  12 września 2017 at 05:49

  I just like the helpful information you provide to your articles.
  I will bookmark your weblog and test once more here regularly.
  I’m reasonably sure I will be informed a lot of new stuff right here!

  Good luck for the next!

 81. door controls

  12 września 2017 at 10:12

  This piece of writing gives clear idea for the new users of blogging, that actually how to do running a
  blog.

 82. real estate investing

  12 września 2017 at 10:19

  Hi! I just wanted to ask if you ever have any
  issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked
  and I ended up losing many months of hard work due to no data
  backup. Do you have any methods to prevent hackers?

 83. decisions regarding real

  12 września 2017 at 10:39

  I’m truly enjoying the design and layout
  of your blog. It’s a very easy on the eyes
  which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create
  your theme? Exceptional work!

 84. ipod nano

  12 września 2017 at 11:26

  Hello my family member! I wish to say that this post is
  awesome, great written and come with almost all significant infos.

  I’d like to peer more posts like this .

 85. hypnosis mp3 downloads

  12 września 2017 at 12:41

  Hi there Dear, are you in fact visiting this site regularly, if so after that you will definitely get nice know-how.

 86. spinning hard driveplayers

  12 września 2017 at 15:58

  Excellent article. Keep writing such kind of info on your blog.

  Im really impressed by your site.
  Hey there, You’ve performed a fantastic job. I’ll certainly digg it and for
  my part recommend to my friends. I’m confident they will be benefited from this web site.

 87. federal loan application

  12 września 2017 at 18:34

  I’m gone to convey my little brother, that he should
  also go to see this weblog on regular basis to obtain updated
  from newest gossip.

 88. decisions regarding real

  12 września 2017 at 19:39

  Great article. I am facing a few of these issues as well..

 89. weight watchers

  12 września 2017 at 21:46

  Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 90. overrated interest rates

  12 września 2017 at 21:53

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really
  something that I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I will try to get
  the hang of it!

 91. Ferdinand

  12 września 2017 at 23:44

  Great blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but
  I’m a little lost on everything. Would you suggest starting with
  a free platform like WordPress or go for a paid option? There are
  so many choices out there that I’m completely overwhelmed
  .. Any recommendations? Thank you!

 92. good handy mobile

  13 września 2017 at 03:16

  You are so interesting! I don’t suppose I have read through a single thing
  like that before. So nice to find someone
  with some unique thoughts on this topic. Really.. thanks for
  starting this up. This web site is something that is needed on the
  web, someone with some originality!

 93. estate investing

  13 września 2017 at 04:31

  My partner and I stumbled over here different web page and thought I may as well check things out.
  I like what I see so i am just following you. Look forward to exploring your web page yet again.

 94. ipod nano music

  13 września 2017 at 05:24

  Amazing blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?

  I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you advise starting with a free platform like WordPress
  or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused ..
  Any tips? Kudos!

 95. free ipod

  13 września 2017 at 06:53

  Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website?
  I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with
  hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 96. start up capital

  13 września 2017 at 16:25

  Hi! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 97. t mobile

  13 września 2017 at 20:44

  Greetings I am so delighted I found your weblog, I really found you by error,
  while I was searching on Bing for something else, Anyhow I am here now
  and would just like to say thanks for a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have book-marked it and also added your
  RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more,
  Please do keep up the great b.

 98. tiedemannredwine.com

  15 września 2017 at 06:44

  Hi there! I could have sworn I’ve been to your
  blog before but after going through some of the articles I realized it’s
  new to me. Regardless, I’m certainly happy I found it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 99. Armand

  15 września 2017 at 21:00

  Why viewers still make use of to read news papers when in this technological world everything is available on net?

 100. macau tourism

  16 września 2017 at 06:40

  Hi there, I desire to subscribe for this website to take latest updates, therefore where can i do it please help out.

 101. open golf

  16 września 2017 at 07:00

  I couldn’t refrain from commenting. Perfectly written!

 102. macau tourism presents

  16 września 2017 at 07:23

  You could definitely see your skills within the work you write.
  The world hopes for more passionate writers such as you who are not afraid
  to mention how they believe. All the time go after your heart.

 103. rental property regularly

  16 września 2017 at 07:53

  Hi mates, fastidious post and pleasant arguments commented at this place, I am truly enjoying by these.

 104. traveling abroad

  16 września 2017 at 12:48

  What’s up Dear, are you genuinely visiting this
  web site on a regular basis, if so afterward you will absolutely get fastidious know-how.

 105. sorsoreabi.ir

  16 września 2017 at 20:36

  Excellent post. I used to be checking constantly this weblog and I am impressed!
  Very useful information specially the closing phase 🙂 I care for such info much.
  I used to be seeking this certain information for a very long
  time. Thanks and good luck.

 106. air travel

  17 września 2017 at 00:52

  Hi, i read your blog from time to time and i own a
  similar one and i was just curious if you get a lot of spam remarks?

  If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me crazy so any help is very much appreciated.

 107. irish golf

  17 września 2017 at 04:49

  Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same subjects you discuss and would love to have you share some stories/information.
  I know my subscribers would value your work. If you’re even remotely interested, feel free to send me an e-mail.

 108. macau tourism presents

  17 września 2017 at 09:05

  I like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark your weblog and
  check again here frequently. I’m quite certain I’ll learn a lot of new
  stuff right here! Best of luck for the next!

 109. Williemae

  17 września 2017 at 10:23

  We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our
  community. Your web site offered us with useful information to work on. You have done an impressive
  task and our whole neighborhood will likely be thankful to you.

 110. open golf

  17 września 2017 at 10:58

  Wonderful blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little
  lost on everything. Would you recommend starting with
  a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any suggestions? Many thanks!

 111. old golf course

  17 września 2017 at 11:00

  Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site,
  how could i subscribe for a blog web site? The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered
  bright clear concept

 112. travel tips

  17 września 2017 at 12:40

  If you would like to take a good deal from this post then you have to apply such techniques
  to your won website.

 113. traveling abroad

  17 września 2017 at 17:21

  I want to to thank you for this excellent read!! I definitely enjoyed every bit of it.
  I have you book marked to check out new things you post…

 114. Pam

  17 września 2017 at 19:46

  I am really thankful to the owner of this site who has shared this enormous paragraph at
  at this time.

 115. macau tourism

  17 września 2017 at 22:46

  Hi, Neat post. There is a problem together with your web site in internet
  explorer, would test this? IE nonetheless is the marketplace leader
  and a large component to other people will miss your great writing
  due to this problem.

 116. https://kadikoyesc.net/author/stepaniecor

  18 września 2017 at 12:03

  With havin so much written content do you ever run into any issues of
  plagorism or copyright violation? My site has a lot of unique
  content I’ve either written myself or outsourced but it
  looks like a lot of it is popping it up all over the
  internet without my agreement. Do you know any solutions
  to help stop content from being ripped off? I’d really appreciate it.

 117. air travel

  18 września 2017 at 13:35

  My partner and I stumbled over here different website and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i am following you. Look forward to looking into your web page repeatedly.

 118. I all the time used to read article in news papers but
  now as I am a user of net thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.

 119. swiss.cx

  19 września 2017 at 02:50

  My brother recommended I would possibly like this web site.
  He was entirely right. This publish actually made my day. You
  can not believe simply how much time I had spent
  for this info! Thanks!

 120. Edward

  19 września 2017 at 18:53

  Aww… I need this was revealed previous within the 7 days considering the fact that I comprehensively would include absent contemplating how substantially my Saturday sucked.

 121. Sammy

  19 września 2017 at 21:23

  For newest news you have to pay a visit world-wide-web and
  on web I found this site as a best website for hottest updates.

 122. Ernestina

  20 września 2017 at 08:02

  Hi there! I just want to give you a huge thumbs up for the great information you have right here on this post.
  I am coming back to your website for more soon.

 123. Vernita

  20 września 2017 at 15:30

  If you are going for best contents like me, just pay a quick visit this web page daily
  since it gives feature contents, thanks

 124. dating guidelines

  20 września 2017 at 17:47

  Thanks for the marvelous posting! I truly enjoyed reading it,
  you’re a great author. I will be sure to bookmark your blog and
  may come back later in life. I want to encourage continue your
  great writing, have a nice evening!

 125. somethinghub.com

  20 września 2017 at 23:49

  Hi! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when browsing from
  my iphone 4. I’m trying to find a theme or plugin that might
  be able to resolve this issue. If you have any suggestions, please share.

  With thanks!

 126. international travel

  21 września 2017 at 02:55

  Hello! I could have sworn I’ve visited this web site before but after going
  through some of the articles I realized it’s new to me.
  Regardless, I’m certainly delighted I stumbled upon it and I’ll
  be bookmarking it and checking back often!

 127. 163.24.155.99

  21 września 2017 at 03:53

  Hi, I do think this is an excellent web site. I stumbledupon it 😉 I’m going to return once again since i have bookmarked it.

  Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.

 128. Shaunte

  21 września 2017 at 10:15

  Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks
  for the post. I’ll certainly comeback.

 129. macau tourism offers

  21 września 2017 at 21:39

  Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog
  jump out. Please let me know where you got your design. Cheers

 130. travel companions

  21 września 2017 at 22:56

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger.

  I’ve joined your feed and look forward to seeking more
  of your magnificent post. Also, I’ve shared
  your site in my social networks!

 131. brazil butt

  22 września 2017 at 00:51

  Wow! After all I got a web site from where I know how
  to genuinely take valuable data concerning my study and knowledge.

 132. WOW just what I was searching for. Came here by searching for
  entrepreneurs make

 133. http://www.wudang.biz/

  22 września 2017 at 03:58

  Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you’re a great author.I
  will be sure to bookmark your blog and will come back from now on. I want to encourage that you continue your great work, have a nice afternoon!

 134. When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me
  when new comments are added- checkbox and from now on every time
  a comment is added I get 4 emails with the exact same comment.
  Is there a way you are able to remove me from that service?
  Thanks!

 135. jellyfishforum.com

  22 września 2017 at 20:36

  Thanks for sharing your thoughts on ig. Regards

 136. tourism keep

  22 września 2017 at 23:10

  I think this is among the most important info for
  me. And i’m glad reading your article. But want to remark on some general
  things, The website style is great, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

 137. traveling jobs

  23 września 2017 at 01:21

  Excellent way of explaining, and good article to obtain information on the topic of my presentation focus, which i
  am going to present in school.

 138. laboullaysienne.fr

  23 września 2017 at 13:52

  Hi there friends, nice piece of writing and fastidious urging commented at this place, I am actually enjoying by these.

 139. https://www.myyic.com/

  23 września 2017 at 18:06

  Very quickly this website will be famous amid all blogging and
  site-building people, due to it’s good articles or reviews

 140. Edwardo

  23 września 2017 at 23:05

  Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just too great.

  I actually like what you have acquired here, really like what
  you are stating and the way in which you say it. You make it
  entertaining and you still take care of to keep it sensible.
  I can not wait to read much more from you. This is really a tremendous
  site.

 141. Gino

  24 września 2017 at 04:08

  Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is fundamental and all. Nevertheless think about if you added some
  great photos or videos to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with
  pics and clips, this site could definitely be one of the very best in its niche.
  Amazing blog!

 142. Lelio Vieira Carneiro Junior

  24 września 2017 at 05:07

  I visit every day a few blogs and information sites to read articles or reviews, except this webpage offers feature based posts.

 143. mooc.cau.ac.kr

  24 września 2017 at 18:41

  What’s up mates, how is everything, and what you would like to say regarding
  this post, in my view its actually amazing in support of me.

 144. Matthew

  24 września 2017 at 18:57

  Having read this I believed it was extremely informative.
  I appreciate you taking the time and energy to put this short article together.
  I once again find myself spending a significant amount of time
  both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

 145. pt.wikipedia.org

  24 września 2017 at 20:37

  Its not my first time to go to see this website, i am visiting this
  web site dailly and get pleasant information from here every day.

 146. Finley

  24 września 2017 at 21:51

  We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site offered us with helpful info to work on. You have performed a formidable job and our entire neighborhood will be thankful to you.

 147. xcok.com

  25 września 2017 at 06:12

  I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether
  this post is written by him as nobody else know such detailed
  about my problem. You’re wonderful! Thanks!

 148. http://росклиник.xn--p1ai

  25 września 2017 at 08:56

  I am sure this paragraph has touched all the internet visitors, its really really pleasant article on building up new
  website.

 149. educacaoembudasartes.org

  25 września 2017 at 16:22

  I’m not sure where you are getting your information, but great topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for great info I was looking for this information for my mission.

 150. Kevin

  25 września 2017 at 22:25

  Hi, yup this paragraph is in fact nice and I have learned lot
  of things from it regarding blogging. thanks.

 151. josé wilame araújo rodrigues

  26 września 2017 at 05:08

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I
  have really loved browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing
  in your feed and I’m hoping you write once more
  very soon!

 152. Benedict

  26 września 2017 at 09:13

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts.

  In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write
  again soon!

 153. travel news

  26 września 2017 at 10:36

  Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!

  Extremely helpful information specifically the last part
  🙂 I care for such information much. I was looking for this certain information for a long time.

  Thank you and best of luck.

 154. Dell

  26 września 2017 at 16:19

  Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but
  after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say excellent blog!

 155. Spencer

  26 września 2017 at 16:42

  Hi friends, how is the whole thing, and what you want
  to say on the topic of this article, in my view its in fact remarkable in favor of me.

 156. colsafamonteria.edu.co

  26 września 2017 at 19:14

  Thanks for any other fantastic post. Where else could anybody get that kind of information in such an ideal way of writing?

  I have a presentation next week, and I am on the search for such information.

 157. Hi! I’ve been following your web site for some
  time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from New Caney Tx!

  Just wanted to mention keep up the fantastic work!

 158. http://www.thedfsdoctor.com/?q=node/240736

  27 września 2017 at 04:35

  Greetings from Carolina! I’m bored to tears at work so I decided to browse your
  site on my iphone during lunch break. I really like the info
  you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m amazed at how fast your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good site!

 159. http://www.haianvip.com

  27 września 2017 at 11:54

  Wonderful beat ! I would like to apprentice whilst you amend
  your website, how can i subscribe for a weblog website?
  The account helped me a acceptable deal. I were a little bit familiar of this
  your broadcast offered vibrant transparent concept

 160. Alejandro

  27 września 2017 at 13:37

  If some one desires to be updated with most up-to-date technologies therefore
  he must be go to see this web page and be up to date
  every day.

 161. arsenal soccer jerseys

  27 września 2017 at 20:43

  I got this web page from my pal who shared with me concerning this web site and at the moment
  this time I am visiting this web page and reading
  very informative articles or reviews at this place.

 162. soccer jerseys well-marked

  27 września 2017 at 22:13

  Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with then you can write otherwise
  it is difficult to write.

 163. brazil butt lift

  27 września 2017 at 22:52

  Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t show up.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyway, just wanted to say excellent blog!

 164. travel magazine

  28 września 2017 at 05:26

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and
  wanted to say that I have truly loved browsing your weblog posts.
  In any case I’ll be subscribing on your rss feed and I am hoping you write once more soon!

 165. holiday travel

  28 września 2017 at 08:03

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is
  needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost
  a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100% sure.
  Any tips or advice would be greatly appreciated. Thanks

 166. camgirls.studio

  28 września 2017 at 08:41

  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?

  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this
  blog loads a lot faster then most. Can you suggest
  a good internet hosting provider at a reasonable price?
  Thanks, I appreciate it!

 167. travel tips

  28 września 2017 at 11:48

  Great site you have got here.. It’s difficult to find high-quality writing like
  yours these days. I honestly appreciate individuals like
  you! Take care!!

 168. instacart publix

  28 września 2017 at 14:53

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove people from that service? Thanks a lot!

 169. Jani

  28 września 2017 at 17:57

  It’s going to be ending of mine day, except before finish I am reading this wonderful article to increase
  my know-how.

 170. Tarah

  29 września 2017 at 11:53

  I just like the valuable information you provide in your
  articles. I will bookmark your weblog and test again right here frequently.
  I’m fairly certain I will be told a lot of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 171. Ginger

  29 września 2017 at 12:28

  Howdy! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out
  pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where
  to start. Do you have any points or suggestions? Cheers

 172. Jacquelyn

  29 września 2017 at 12:36

  Good site you have here.. It’s difficult to find high-quality writing like yours nowadays.
  I seriously appreciate people like you! Take care!!

 173. Kazuko

  29 września 2017 at 13:06

  Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you, However I am having issues with your RSS.
  I don’t understand the reason why I am unable to join it.
  Is there anyone else getting similar RSS issues?
  Anyone who knows the answer can you kindly respond?
  Thanx!!

 174. Link Directory Script

  29 września 2017 at 17:23

  Your blog would increase in ranking if you post more often.“*;:

 175. reverse phone lookup

  30 września 2017 at 04:59

  Great article.

 176. publix online ordering and delivery

  30 września 2017 at 05:36

  hello there and thank you for your information – I have certainly
  picked up something new from right here. I did however expertise several technical issues using
  this website, since I experienced to reload the website
  lots of times previous to I could get it to load correctly.
  I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but
  slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and
  marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and
  can look out for much more of your respective interesting content.

  Ensure that you update this again soon.

 177. butt workout

  30 września 2017 at 07:58

  After I initially commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox
  and from now on every time a comment is added I receive four
  emails with the exact same comment. Perhaps there is
  an easy method you can remove me from that service? Thanks!

 178. custom soccer jerseys

  30 września 2017 at 10:17

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your website is fantastic, let alone the content!

 179. brazil butt

  30 września 2017 at 19:33

  I enjoy, lead to I discovered just what I was looking for.
  You’ve ended my four day long hunt! God Bless you
  man. Have a nice day. Bye

 180. Sol

  30 września 2017 at 23:52

  Fantastic web site. Lots of useful information here.
  I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious.
  And certainly, thanks in your effort!

 181. holiday travel around

  1 października 2017 at 00:51

  I simply could not leave your site before suggesting that I really loved the usual info a person provide to your visitors?
  Is gonna be again incessantly to check up on new posts

 182. confer heart

  1 października 2017 at 06:29

  Genuinely no matter if someone doesn’t understand afterward its
  up to other people that they will help, so here
  it happens.

 183. soccer shoes

  1 października 2017 at 23:21

  Hi there! I just wanted to ask if you ever have any issues
  with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of
  hard work due to no backup. Do you have any solutions to prevent hackers?

 184. ego.globo.com

  1 października 2017 at 23:55

  After looking into a handful of the blog posts on your blog, I truly like your way of blogging.
  I bookmarked it to my bookmark webpage list
  and will be checking back soon. Please check out my website too
  and tell me how you feel.

 185. soccer jersey

  2 października 2017 at 19:22

  My partner and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be what precisely I’m looking for.
  can you offer guest writers to write content in your case?
  I wouldn’t mind creating a post or elaborating on a few of the subjects you write in relation to here.

  Again, awesome blog!

 186. Elena

  2 października 2017 at 21:47

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any
  widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something
  like this. Please let me know if you run into anything. I truly
  enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 187. fatal heart attacks

  3 października 2017 at 07:10

  Hello there! This post could not be written any better!
  Reading this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this page
  to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 188. arsenal soccer

  3 października 2017 at 14:11

  You could definitely see your enthusiasm in the article you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe.
  All the time go after your heart.

 189. dadadoveiga.com

  4 października 2017 at 12:41

  excellent points altogether, you just won a brand new reader.
  What could you recommend about your post that you made a few days in the past?
  Any positive?

 190. Mable

  4 października 2017 at 15:30

  hello!,I really like your writing very a lot! proportion we keep in touch extra approximately your post on AOL?
  I need a specialist on this house to solve my problem.
  May be that is you! Having a look ahead to peer you.

 191. travel guides

  4 października 2017 at 18:46

  Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with afterward you can write or else it is
  complex to write.

 192. pt.wikipedia.org

  4 października 2017 at 22:39

  Fine way of explaining, and fastidious piece of writing to obtain data on the topic of
  my presentation topic, which i am going to deliver in school.

 193. Polly

  5 października 2017 at 02:32

  It’s going to be ending of mine day, however before finish I am reading this impressive piece of writing to increase my experience.

 194. having holiday travel

  5 października 2017 at 10:16

  Its not my first time to visit this site, i am visiting this site dailly and obtain pleasant facts from here
  all the time.

 195. brazil butt lift

  5 października 2017 at 22:34

  Hi, Neat post. There’s a problem with your site in internet explorer, could test
  this? IE nonetheless is the marketplace leader and a good portion of
  people will omit your wonderful writing because of this problem.

 196. travel cruise starting

  5 października 2017 at 22:39

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I have read this post and if I could I desire to
  suggest you few interesting things or advice. Perhaps you can write next articles referring to this article.
  I want to read more things about it!

 197. www.globo.com

  5 października 2017 at 23:38

  Hey there! I just wanted to ask if you ever have any issues
  with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I
  ended up losing a few months of hard work due to no backup.
  Do you have any methods to prevent hackers?

 198. tender

  6 października 2017 at 10:58

  Magnificent website. A lot of helpful information here.
  I’m sending it to a few friends ans additionally sharing in delicious.
  And of course, thanks for your sweat!

 199. tender dating

  6 października 2017 at 11:39

  Excellent, what a web site it is! This webpage provides valuable information to us,
  keep it up.

 200. butt workout

  7 października 2017 at 17:40

  Excellent post. I was checking constantly this weblog and I
  am impressed! Extremely useful info specially the closing part :
  ) I handle such info much. I used to be looking for this particular information for
  a very long time. Thanks and good luck.

 201. bigger butt

  7 października 2017 at 22:44

  I feel this is among the so much vital information for me.
  And i’m happy reading your article. However should statement on some basic things, The site taste is great, the articles is in point of fact excellent
  : D. Just right task, cheers

 202. confer heart

  8 października 2017 at 02:00

  I’ll immediately seize your rss feed as I can not find your e-mail subscription link
  or e-newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me know so that I may just subscribe.
  Thanks.

 203. bigger butt workouts

  8 października 2017 at 02:19

  Great blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress
  or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..

  Any suggestions? Thanks a lot!

 204. having holiday travel

  8 października 2017 at 02:49

  I am curious to find out what blog system you have been utilizing?
  I’m having some minor security issues with my latest site
  and I would like to find something more safeguarded.
  Do you have any recommendations?

 205. phones reduces

  8 października 2017 at 02:51

  Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s website link
  on your page at appropriate place and other person will also do same in support of you.

 206. developing heart disease

  8 października 2017 at 06:40

  Generally I don’t learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to take a look at
  and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you,
  quite nice post.

 207. heart disease multiply

  8 października 2017 at 06:44

  I was suggested this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty.
  You are wonderful! Thanks!

 208. confer heart protection

  8 października 2017 at 08:22

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was wondering your
  situation; we have created some nice practices and we are looking
  to trade strategies with others, please shoot me an email if
  interested.

 209. web dating

  9 października 2017 at 14:15

  I am really impressed with your writing skills
  as well as with the layout on your weblog. Is this a paid
  theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one today.

 210. fatal heart attacks

  9 października 2017 at 16:28

  I’m really enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable
  for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
  Great work!

 211. heart muscle

  9 października 2017 at 18:26

  I really like it whenever people come together and share ideas.

  Great blog, continue the good work!

 212. brazil butt

  9 października 2017 at 19:20

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here regularly.

  I’m quite certain I will learn plenty of new stuff right here!

  Best of luck for the next!

 213. asbestos inside

  9 października 2017 at 23:13

  After looking into a number of the articles on your web site, I honestly appreciate your way of writing a blog.
  I saved it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please check out
  my website as well and tell me what you think.

 214. Analisa

  10 października 2017 at 04:20

  whoah this weblog is excellent i love studying your articles.

  Keep up the great work! You recognize, lots of individuals are searching round
  for this information, you can help them greatly.

 215. holiday travel today

  10 października 2017 at 05:18

  I am genuinely thankful to the owner of this web site who has shared this
  fantastic paragraph at at this place.

 216. gratis brazil dating

  10 października 2017 at 15:49

  What’s up, this weekend is fastidious designed for me,
  because this moment i am reading this great informative piece of writing here at my house.

 217. website design

  11 października 2017 at 02:59

  Thanks for your personal marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you might be
  a great author.I will make certain to bookmark your blog and
  will often come back from now on. I want to encourage
  continue your great posts, have a nice morning!

 218. Kristie

  11 października 2017 at 08:32

  If you want to take a great deal from this post then you have to apply these techniques to your
  won blog.

 219. Milagro

  11 października 2017 at 10:46

  Hi would you mind sharing which blog platform you’re
  working with? I’m going to start my own blog in the near future but I’m having a
  difficult time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.

  P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!

 220. holiday travel around

  11 października 2017 at 11:58

  I’m really enjoying the theme/design of your weblog. Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A couple of my blog visitors have complained about my website not operating correctly
  in Explorer but looks great in Opera. Do you have any recommendations to help fix this
  problem?

 221. Mauro Luiz Soares Zamprogno

  11 października 2017 at 19:56

  Hey there! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward
  this article to him. Fairly certain he will have a good read.
  Many thanks for sharing!

 222. Reed

  12 października 2017 at 18:44

  Remarkable things here. I am very happy to look your post.

  Thank you so much and I’m having a look forward to touch you.

  Will you please drop me a mail?

 223. confer heart protection

  12 października 2017 at 23:25

  Thanks , I have recently been looking for info about this topic for ages and yours is the
  best I’ve discovered so far. But, what about the bottom
  line? Are you certain in regards to the source?

 224. getting heart disease

  13 października 2017 at 04:35

  Howdy! I could have sworn I’ve been to this website before but after checking through some of the post I realized it’s new to me.

  Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back often!

 225. pay monthly phone

  13 października 2017 at 17:07

  Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources
  back to your blog? My blog is in the very same area of interest as
  yours and my visitors would genuinely benefit from
  some of the information you present here. Please let me know if this alright with you.
  Many thanks!

 226. Ramon

  15 października 2017 at 20:58

  If you want to get a great deal from this post then you
  have to apply these methods to your won webpage.

 227. http://vpub.binhduong.gov.vn/

  16 października 2017 at 04:50

  If you are going for most excellent contents like myself, only visit this web site every day because it
  provides quality contents, thanks

 228. tinder dating site

  16 października 2017 at 06:54

  These are truly fantastic ideas in regarding blogging.
  You have touched some pleasant points here.
  Any way keep up wrinting.

 229. Lelio Vieira Carneiro Junior

  16 października 2017 at 07:10

  I’m curious to find out what blog system you happen to be using?

  I’m having some small security issues with my
  latest site and I would like to find something more secure.
  Do you have any recommendations?

 230. www.produceoasis.com

  16 października 2017 at 11:37

  I am truly glad to read this web site posts which contains tons
  of helpful information, thanks for providing such statistics.

 231. It’s actually a great and helpful piece of information.
  I am glad that you just shared this helpful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 232. tinder dating site free

  17 października 2017 at 08:51

  These are genuinely enormous ideas in about blogging.
  You have touched some nice factors here. Any way keep up wrinting.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra