Z zagranicy

Niemcy i Włosi chcą za wszelką cenę pozbyć się migrantów

Włosi chcą za wszelką cenę pozbyć się przywożonych codziennie z Libii nielegalnych imigrantów. Dlatego wraz z Martinem Schulzem snują plany nad położeniem nacisku na „europejską solidarność”, co w języku rzeczywistości oznacza odebranie kwestii imigracyjnych z poziomu krajowego  i przyznania ich jako kompetencji kontrolowanym przez Niemcy instytucjom europejskim.

Podczas spotkania w Rzymie kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz i premier Włoch Paolo Gentiloni zaapelowali w czwartek o europejską solidarność wobec kryzysu migracyjnego. Mówili, że łączy ich przekonanie o potrzebie przyspieszenia umocnienia UE. Szef włoskiego rządu oświadczył – Jesteśmy obaj przekonani, że w obecnej fazie, także dzięki pozytywnym wynikom ekonomicznym, musi dojść do przyspieszenia w UE, by dążyła do promocji inwestycji, wymiaru społecznego, unii walutowej i fiskalnej oraz większej wspólnej odpowiedzialności. Potrzebne jest wspólne zaangażowanie. My nie pogodzimy się z koncepcją, że wyzwanie ze strony migracji, w tym także napływu migrantów ekonomicznych, można pozostawić do rozwiązania pojedynczym krajom, kierując się przypadkiem lub geografią.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

110 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra