Felieton

Polska będzie płacić Niemcom reparacje wojenne?

„Nie ma co marnować czasu, skoro temat odszkodowań dla Polski od Niemiec za zniszczenia wojenne został otwarty” napisała poseł prof. Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Być może prezydent D. Trump wesprze nas w tej sprawie. Może też Wielka Brytania” marzyła, najwyraźniej zapominając, że wojenne reparacje dla naszego kraju w interesie USA bynajmniej nie są, a przynajmniej nie na tyle, żeby wszczynać międzynarodowe awantury, natomiast Wielka Brytania, która cynicznie sprzedała Polskę Sowietom nie chce nawet otworzyć swoich archiwów z okresu II wojny światowej, co dopiero mówić o wspieraniu polskich roszczeń.

Poseł Pawłowicz chce się zwrócić do „najlepszych amerykańskich, żydowskich kancelarii prawnych zaprawionych w bojach o odszkodowania od Niemiec za holocaust, o opinie dotyczące roszczeń Polski”. Jak na osobę o takim doświadczeniu politycznym propozycja ta wydaje się po prostu rozbrajająca w swojej naiwności. Mocodawcy bowiem wspomnianych żydowskich kancelarii prawnych, którzy na holokauście zbili niemałe fortuny, są żywotnie zainteresowani, aby winę za rozpętanie II wojny światowej i dokonane podczas niej zniszczenia zrzucić na Polaków. Dlaczego? Przyczyn jest zapewne wiele, niemniej jedna przebija się mocno ponad wszystkie: Niemców udało się już „wydoić” – odszkodowania zostały wypłacone i źródełko wyschło…

Szukając nowego finansowania za cel obrali sobie Polskę, zdając sobie świetnie sprawę, że żadna z wielkich potęg, w tym również USA, nie będzie zainteresowana w bronieniu dobrego imienia i portfela Polaków.

To że fotel prezydenta objął Donald Trump niewiele w tej materii zmienia tym bardziej, że żydowskiej społeczności narażać się on nie zamierza. Jeżeli zatem Polska będzie się domagała od Niemiec reparacji wojennych, należnych jej zresztą, to zostanie z tym sama jak palec.

„W Polsce specjalistów z konieczną praktyką w tych sprawach raczej nie mamy, a wielu prawników akademickich po odbyciu w przeszłości dobrze opłaconych stypendiów niemieckich – niestety – chyba nie nadaje się już mentalnie do asertywnej obrony polskich interesów wobec swego dawnego, hojnego „dobroczyńcy”” uważa poseł Pawłowicz. Problem jednak w tym, że zagraniczni prawnicy żydowscy będą w tej materii równie „lojalni”, może nawet tak bardzo, że koniec końców to Polska wypłaci reparacje wojenne Niemcom.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Pankrac

  9 sierpnia 2017 at 16:18

  Naiwne babsko ta Pawłowicz. I że to takie profesorami robią i posłami. Mój Boże. Co za nędza.

  • Czarek

   14 sierpnia 2017 at 12:59

   Profesurę to chyba ona zdobyła od któregoś z prezydentów. Są profesury zdobyte ciężką pracę doktora, ale są też takie z nadania prezydenta. „Profesorem” był też nazywany Bartoszewski – co wcale prawdą nie było.

 2. Danka

  9 sierpnia 2017 at 16:20

  Oj, tam….Skad taki defetyzm? Money is money. Zrodelko wyschlo ,to pomysla, ze otwiera sie nowe…..
  A poza tym, chyba musze I polecam pic zdrowa wode bez chemii.Dosc alergii I coraz wiecej chemii. A tak a`propos, jaki jest stan wody pitnej w Polsce I jak sa chronione zrodla? Tusk podobno sprzedal nasza wode, dystrybucje itp. Nie chce pisac ,jakiemu krajowi, bo nie chce mi sie w to wierzyc, zeby taki odlegly kraj mogl zarzadzac woda pitna na innym kontynencie.
  Zamawiajcie,bardzo wskazane , dystrybutory wody pitnej do biur I do domow z dostawa.
  Super sprawa I zdrowie. Czas na zdrowie. Nie bede zamieszczac reklamy mojej ukochanej wody zywej:,a I chmielowa wersja tej wody jest genialna /spoko: raz na kwartal puszka, moze raz na pol roku:)/.Kazda inna, byle ze zrodla -polecam, bo to nasze wszystko!Woda…..woda zywa, woda zycia.Woda I powietrze- nie futerka.To jest najwazniejsze.

  • johnie

   9 sierpnia 2017 at 19:10

   W samo sedno, Pani Danko.
   Żydy – i owszem – może i pomogą. Ale żeby w imię Polski – SAMI zagrabić pewnie od Niemców i sam na ten pomysł wpadłem wczoraj, wcześniej, niż Pani Wiejak 🙂
   Zamieszać i rozjątrzyć u Niemców i PONOWNIE ich ograbić 🙂
   Niestety – nie jest to realne, bo dla żydowni jest ważniejsze dalsze eksploatowanie „holocaustu”, oraz niszczenie POlski i Polaków – w celu przygotowania nowej Ziemi Obiecanej SOBIE.. A nagła wolta, gdy po tylu wysiłkach defamacyjnych, robienia z Polski obrzydliwego zbrodniarza, mordercy żydów i rozpętywacza 2 Wojny światowej (jak Marian Kociniak ongiś 🙂 ), żeby ZNOWU do NIEMCY zaczęli być wszystkiemu winni – nie, ta opcja NIE wchodzi w rachubę i nawet dziesięciu Trumpów tu nie pomoże 🙂 ..
   A co do wody pitnej, Pani Danko, to właścicielem polskiej wody jest – jak Pani słusznie zauważyła – ŻYD 🙂 I niedługo pop0rosi nas do kasy za nią, nawet za najparszywszą studnię na podwórku, jak ja na przykład mam, z żelazistą, śmierdzącą woda, nie nadającą sie do picia 🙂
   A jeśli chodzi o żródła wody – to może Pani i coś znajdzie w hurtowniach..
   Ale na pewno NIE w szklanych butelkach, a tylko i wyłącznie już, dla polskiego Goja – w PLASTIKOWYCH (chyba Pani wie, co to znaczy..), oraz na pewno o zwartości Fluorku Sodu nie mniejszej, niż 0,06 mg / litr (Żywiec na przykład). Normą jest 0,3 mg/litr i po 20 latach picia tego (jak Polacy) – zdziwienie wielkie, skąd nagle tylu Alzheimerów, oraz dlaczego młodzież coraz głupsza :).. Marnym pocieszeniem jest, z e Amerykanie (w miastach) piją i jedzą jeszcze gorsze goowno..
   Polski Goj jest przeznaczony do zagłady, a nie, żeby sobie pijał dobrą wodę, Pani Danko, na jakim świecie Pani żyje ? 🙂

   • Czarek

    14 sierpnia 2017 at 13:01

    Racja, to dlatego chazar Kaczyński wywołał ten temat, a już jakby się udało, to całość odszkodowania przejęliby chazarowie, a nam – Polakom na nic by się to zdało. Albo jest to temat wywołany przed przyszłorocznymi wyborami do samorządów, by zagrabić znowu dla PIS-u trochę głosów.

  • George

   14 sierpnia 2017 at 11:30

   Jeśli ta sprzedana przez Tuska woda ma służyć do holokaustowania Polaków to zarówno kraj jak i jego ideologia „goje są jak bydło stworzone by nam służyc” , są bardzo właściwe zwłaszcza dla „patriotycznego PIS”

 3. Danka

  9 sierpnia 2017 at 16:21

  Za Katyn, za Grodno, za Wilno I Lwow tez sie naleza I za 6 milionow naszych obywateli-od jednych I drugich.

  • mir

   9 sierpnia 2017 at 17:52

   „Zrodelko wyschlo ,to pomysla, ze otwiera sie nowe”
   Dokładnie. Jeśli Polska dobrze by to rozegrała, miałaby żydów po swojej stronie. JEŚLI. Znając życie, żydzi zgarnęliby kasę, Polska nic by nie dostała poza wrogością Niemców, a „polskie obozy” kwitłyby w (żydowskich) mediach w najlepsze.
    
   Podobnie USA mogą być zainteresowane wsparciem sprawy – by dokopać Niemcom ostatnio realizującym interesy szkodliwe dla USA, jak też by wzmocnić Europę Środkową (pod „opieką” USA).
    
   Niestety historia pokazuje, że Polska ma pecha do rządzących, głupich lub realizujących obce interesy. Tak więc mała szansa że nagle PiS by tu błysnął 🙂

   • Marian

    9 sierpnia 2017 at 18:19

    „Jeśli Polska dobrze by to rozegrała, miałaby żydów po swojej stronie” – problem w tym, że oni są ZAWSZE wyłącznie po SWOJEJ stronie. Nie rozumiesz?

    • mir

     9 sierpnia 2017 at 18:33

     Każdy realizuje swoje interesy… tylko Polska ma z tym problem. Interesy z nimi to zawsze ryzyko, ale w tej sprawie mogłyby to by być interesy zbieżne. Polska miałaby otrzymać 850 mld $ (czy nawet bilion – 6 bilionów, różne sumy pojawiają się w mediach), a żydzi dołączyliby swoje 65 mld roszczeń. Czy PiS byłby w stanie to przeprowadzić to inna sprawa.

     • Paweł

      9 sierpnia 2017 at 20:59

      @mir

      Skończ gościu z tą żydowską propagandą. Od Polski nie powinni dostać nawet grosza. Niemcy są Polsce winni 25 bilionów dolarów a nie nędzne 850 mld!

     • Paweł

      9 sierpnia 2017 at 21:00

      Te rzekome 850 pisiory chcą chyba rozdać między sobą?

   • johnie

    9 sierpnia 2017 at 19:17

    Niestety, fajnie by było 🙂
    Ale nic z tego, patrz wyżej 🙂
    W TYM wypadku (wykończenia Polski i Polaków – OBYDWIE bandy (żydowskie) mają interes WSPÓLNY..
    Wyraziłem co prawda wczoraj przypuszczenie właśnie takie, że TO ŻYDOWNIA, pod przykrywką „POLSKICH roszczeń” chce OBEJŚĆ układ ze Schröderem onegdaj, że odtąd „źródełko wyschło” i teraz winną „holocaustu” i Wojny jest Polska i że można na to konto PONOWNIE wydoić Niemców, że to NIBY POLACY, ale na konta ŻYDOWSKIEJ, znanej nam dobrze mafii „holocaustycznej”, jednak – sam w to nie wierzę 🙂
    Żydownia (i Niemcy !) zbyt wiele zainwestowała już w nieustającą kampanię niszczenia Polski, żeby nagle pozwolić na taką woltę i zniweczenie dotychczasowych wysiłków… Za daleko to zaszło już. Zbyt głośno już na wielu forach w Niemczech się krzyczy, że to Niemcy są ofiarą, a agresywna Polska winna oddać Niemcom ich ziemie, a nawet oddać „dotacje unijne” 🙂
    Tak, to piszą kretyni (podobni do wielu Komentatorów TUTAJ 🙂 ..), ale nagonka trwa i narasta…
    Żydownia (ani Trump, siedzący cichutko i ani mru-mru z Waszyngtonu..) nie moze tego tolerować i niedługo coś wymyślą… Pan Prezio, podobnie, jak nasz Duduś od Merkel – dostanie niedługo telefon pewnie i sprawa ucichnie, jakby zatrzasnął wieko 🙂 ..

    • johnie

     9 sierpnia 2017 at 19:38

     Co joo godom, co jo godom 🙂
     USrael milczy, bo to DOKŁADNIE PO ICH MYŚLI jest 🙂
     A może nawet i z polecenia 🙁
     Polska robi za janczara już teraz…
     Rękami Prezia wypuścili Polskę do rozdrażnienia Niemców, co wpisuje się doskonale w aktualną wojenkę USA i „Unii”, czyli berlińskiej Rzeszy Niemieckiej..
     Nowe jasełka, odwracające uwagę od rzeczy istotnych, w dodatku dodatkowo niszczące Polaków…
     Jasełka rozdrażniające Niemców, żeby PRZYSPIESZYĆ proces doprowadzania do „przesilenia” i zmierzenia sił w konfrontacji TERAZ, już tej jesieni…
     Dla nas – różnica zaledwie pomiędzy dżumą, a cholerą 🙁
     Bo i jedni i drudzy – chcą nas wyniszczyć i pozbawić Ojczyzny…\JUŻ to zrobili 🙁

   • George

    14 sierpnia 2017 at 11:38

    Po co Kaczyński wrzucił w przestrzeń medialna „odszkodowania” , bo nawet pisowskie lemingi , widzą że kabaret komisji sejmowych to jak mawia Michalkiewicz „suchy branzel” . Potrzebny jest nowy pijarowski suchy branzel , żeby podjarać lemingozę z obu stron barykady ,i tyle

   • Czarek

    14 sierpnia 2017 at 13:03

    Ci rządzący nie są głupi, oni działają z pełną premedytacją przeciwko Narodowi, to są nasi OKUPAŃCI od wielu lat!

 4. Czesław

  9 sierpnia 2017 at 17:38

  Wielka Brytania. Czy Państwo skojarzyli że polscy lotnicy bronili Londynu, często ginąc w walce, i jeszcze za to płaciliśmy Anglikom polskim złotem. To tak jak by ochroniarze bronili naszej posesji i nie otrzymując od nas wynagrodzenia płacili nam za „wikt, opierunek i wyposażenie”.

 5. johnie

  9 sierpnia 2017 at 19:39

  No, tym razem Pani Wiejak palnęła fajny felietonik, moje uznanie 🙂
  A Pani Pawłowicz – znowu udowodniła, że jest osobą nie bardzo kompetentną, za to aktywną medialnie, jak Pan Niesiołowski 🙁

 6. Robert B.

  9 sierpnia 2017 at 21:52

  Pani Wiejak – moja ulubiena…

  • hansi

   10 sierpnia 2017 at 06:36

   😀

 7. Houston Ahmad

  10 sierpnia 2017 at 09:55

  Hello there I am so glad I found your weblog, I really found you by mistake, while I was browsing on Digg for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks for a tremendous post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome b.|

 8. Tom

  10 sierpnia 2017 at 14:24

  mir opowiada bajki.Żydzi mogą coś zrobić,ale tylko dla siebie.Pani profesor Pawłowicz zawiodła pierwszy raz.

 9. Leszek1

  11 sierpnia 2017 at 23:58

  Dowcip polega na tym, ze rzad Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w roku 1953 ZREZYGNOWAL z reparacji wojennych od Niemcow. Jest to fakt prawny, ktorego nie sposob odmienic. W tym swietle, usilowanie otrzymania jakis odszkodowan od Niemcow to mrzonka, utopia, falszywa bajka, majaca odwrocic uwage od jakis spraw bardziej istotnych.

  • Paweł

   13 sierpnia 2017 at 22:45

   @Leszek

   Dowcip polega na tym, że rząd PRL nie miał mocy prawnej, żeby cokolwiek zadecydować w naszym imieniu bez spełnienia pewnych warunków. Mówi o tym Jan Potocki więc nie wiem dlaczego siejesz propagandę? PRL, czy konstytucja Stolzmana znaczą dla nas tyle co dziwka Jerozolima. Jak wspomniałem wcześniej Niemcy są Polsce winni ponad 25 bilionów dolarów i nie ma możliwości, żeby Polska z tego zrezygnowała.

  • Paweł

   13 sierpnia 2017 at 22:46

   I jeszcze jedno: to jest jedna z najbardziej istotnych spraw głupi trollu.

   • Leszek1

    15 sierpnia 2017 at 05:01

    Dyskusja z malym nieokresanym i niedouczonym chamem mija sie celem. Zegnam.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra