Polskość

Islam religią pokoju i kamienowanie chrześcijańskiego chłopca za „znieważenie Koranu”

Cały czas słyszymy, że islam to religia pokoju. Jednak pomimo licznych deklaracji rozmaitych imamów i muftich ta religia nie ma nic wspólnego ani z prawdą, ani z pokojem, ani z charakterystycznym dla chrześcijaństwa miłosierdziem. Najlepszym przykładem jak się żyje chrześcijanom pod rządami muzułmanów może być hołubiony przez Amerykanów Pakistan.

Cały czas jest sprawa skazanej na śmierć za przejście z islamu na chrześcijaństwo Asi Bibi. Teraz przedstawiciele rzekomej „religii pokoju” chcą zamordować za rzekome „znieważenie Koranu” 18-letni Asifa Massiha. Został on 12 sierpnia aresztowany pod fałszywym zarzutem „kradzieży Koranu z sanktuarium w wiosce Jam Kayk Chattha i spalenia w nim kilku stron”. Zarzucono mu zatem zbezczeszczenie Koranu, co w świetle prawa jest traktowane jak bluźnierstwo i za co w islamie grozi śmierć. Zarzuty mogły być jednak postawione dlatego, że młodzieniec należy do mniejszościowej pakistańskiej wspólnoty chrześcijańskiej, a w swojej lokalnej społeczności nie raz dawał przykład głębokiego przywiązania do religii Chrystusa, co się nie podobało lokalnym muzułmanom.

Rzekomo Massih miał się na wstępnym przesłuchaniu przyznać się do winy. Kto zna policję i „wymiar sprawiedliwości” krajów muzułmańskich ten wie, ile to ma wspólnego ze sprawiedliwością. Od razu przed budynkiem zebrało się kilkuset muzułmanów, którzy zażądali wydania chłopaka, żeby mogli go zlinczować, kamienując na miejscu. Jednak nawet jeśli trafi przed sąd, to i tak może i najprawdopodobniej zostanie skazany na śmierć. Tylko, że na mocy pakistańskiego „prawa”, a konkretnie według artykułu 295 pakistańskiego kodeksu karnego. W myśl tego przepisu znieważenie Koranu karane jest śmiercią. I nie jest to pusta litera prawa, ponieważ w ciągu ostatnich 27 lat w Pakistanie za bluźnierstwo przeciwko świętej księdze muzułmanów zginęło 71 osób. Co prawda połowa „osądzona przez tłum”, ale druga połowa została skazana „prawomocnymi wyrokami” i zamordowana „w świetle prawa”. Jak podała telewizja „Al Jazeera” (ta sama która zarzuca Polakom islamofobię) obecnie w Pakistanie aż 40 osób siedzi w więzieniach za bluźnierstwo. Część z nich odsiaduje kary, a pozostali dopiero czekają na rozprawę.

Michał Miłosz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

173 komentarze

173 Komentarzy

  1. Alfonso Dearment

    22 grudnia 2017 at 12:35

    Very energetic blog, I loved that a lot. Will there be a part 2?|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra