Z zagranicy

Donald Trump kończy z ochroną dla dzieci imigrantów

Prezydent USA Donald Trump ma ogłosić we wtorek, że kończy z inicjatywą swojego poprzednika wspierania dzieci imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do USA.

Program o Wstrzymaniu Działań dla Przybywających Dzieci (DACA) został wprowadzony w 2012 roku i przewiduje on dwuletni warunkowy pobyt mniejszości w miejscach, które zamieszkują w Stanach Zjednoczonych po spełnieniu pewnych wymagań.

Tymczasem źródła w administracji Trumpa podały w niedzielę, że prezydent już podjął decyzję w tej sprawie i zamierza ją ogłosić we wtorek.

Przed podjęciem jakichkolwiek działań Donald Trump daje Kongresowi już szósty miesiąc na wypracowanie alternatywy dla programu, który chroni przed deportacją prawie 800 tys. młodych mężczyzn i kobiet często określanych mianem „Marzycieli” i pozwala im legalnie pracować.

Nazwa „Marzyciele” (Dreamers) pochodzi od wydanego w 2001 roku DREAM Act mającego na celu ochronę obcej mniejszości, która nadal stanowi grupę ponad 11 mln nieudokumentowanych imigrantów obecnie żyjących w USA.

Podczas kampanii prezydenckiej Trump zapowiadał, że deportuje wszystkich nielegalnych imigrantów poprzez upozorowanie ogólnonarodowej rozprawy i zablokowanie furtek prawnych.

Wprawdzie był w stanie pozyskać wsparcie Republikanów w niektórych wcześniejszych antyimigracyjnych inicjatywach, jednakże prezydent nadal musi stawić czoła dwustronnej opozycji odnośnie do uchylenia DACA.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan naciskał w piątek na Trumpa, aby unieważnił program. Podobne stanowisko zajął republikański senator Orrin Hatch, który przedłożył DREAM Act

„Po tym jak POTUS (Trump) miesiącami zwodził „Marzycieli” gadką o swoim „wielkim sercu”, teraz trzaska im przed nosem drzwiami. Trochę „serca”” skomentowała zapowiadaną decyzję prezydenta deputowana kubańskiego pochodzenia Ileana Ros-Lehtinen,

Tymczasem imigracyjni jastrzębie jak deputowany Steve King, Republikanin z Iowa, który sam siebie nazywa białym zwolennikiem supremacji, ostrzegł Trumpa przed odwlekaniem decyzji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w marcu Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ujawnił plany rozdzielania kobiet i dzieci, którym udało się przedostać do USA, aby zniechęcić kobiety będące matkami do przyjazdu.

Od chwili swojej inauguracji Trump podjął wiele kontrowersyjnych kroków przeciwko imigracji poprzez m.in. zlecenie wybudowania ogrodzenia na granicy z Meksykiem i autoryzowania rozprawy z nielegalnymi imigrantami w ośrodkach miejskich w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

377 komentarzy

377 Komentarzy

  1. Pingback: Penyakit Kutil Kelamin Pada Wanita

  2. Truly no matter if someone doesn’t be aware of then its up to other visitors that they will assist, so
    here it occurs.

  3. online business degree

    18 grudnia 2017 at 03:22

    It is a beautiful shot with very good light.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra