Z zagranicy

Austriaccy lewacy zniszczyli monument upamiętniający zwycięstwo Jana III Sobieskiego z Turkami

Austriacka Antifa, zniszczyła w Wiedniu miejsce upamiętniające zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego nad muzułmańskimi Turkami w 1683 roku. Na monumencie farbą w spray’u wymalowano słowa „no nazi” i „scheiss”, natomiast nazwę pomnika zamazano.

– Polskie MSZ nie potrafi obronić polskich pomników na Ukrainie. Czy ws. tej dewastacji też głowa w piasek? – zastanawia się komentujący sprawę na jednym z portali społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zwracając tym samym uwagę na niezrozumiałą niemoc resortu w ochronie polskich miejsc pamięci (w szczególności za naszymi wschodnimi granicami).

O informacje w sprawie zniszczenia, powstającego na Kahlenbergu, pomnika króla Jana III Sobieskiego będzie prosił w Wiedniu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, który udaje się do Austrii w związku z obchodami 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.

Informację o zniszczeniu polskiego pomnika jako pierwszy podał portal wPolityce. Powołał się w tej sprawie na słowa byłego marszałka Sejmu Józefa Zycha (PSL), który będzie uczestniczył w zaplanowanych na dzisiaj obchodach kolejnej rocznicy odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

  1. Dinorah Jome

    18 grudnia 2017 at 15:31

    WOW just what I was looking for. Came here by searching for keyword|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra