Z zagranicy

Austriaccy lewacy zniszczyli monument upamiętniający zwycięstwo Jana III Sobieskiego z Turkami

Austriacka Antifa, zniszczyła w Wiedniu miejsce upamiętniające zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego nad muzułmańskimi Turkami w 1683 roku. Na monumencie farbą w spray’u wymalowano słowa „no nazi” i „scheiss”, natomiast nazwę pomnika zamazano.

– Polskie MSZ nie potrafi obronić polskich pomników na Ukrainie. Czy ws. tej dewastacji też głowa w piasek? – zastanawia się komentujący sprawę na jednym z portali społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zwracając tym samym uwagę na niezrozumiałą niemoc resortu w ochronie polskich miejsc pamięci (w szczególności za naszymi wschodnimi granicami).

O informacje w sprawie zniszczenia, powstającego na Kahlenbergu, pomnika króla Jana III Sobieskiego będzie prosił w Wiedniu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, który udaje się do Austrii w związku z obchodami 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.

Informację o zniszczeniu polskiego pomnika jako pierwszy podał portal wPolityce. Powołał się w tej sprawie na słowa byłego marszałka Sejmu Józefa Zycha (PSL), który będzie uczestniczył w zaplanowanych na dzisiaj obchodach kolejnej rocznicy odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  10 września 2017 at 11:15

  Ocalilismy dupy Austriakom a odplacili nam sie ciosem w plecy w I rozniorze Polski w 1772. Zabrali nam psubraty olbrzymi kawal panstwa! Oslabili nasz kraj i jeszcze nas dobili w III rozbiorze w 1795! To Austriacy sa oskarzani, ze podburzli chlopow polskich do demonicznej, bratobojczej Rzezi Galicyjskiej, kiedy krew niewinnych ludzi plynela ulicami, chocby Tarnowa (1846). Austriacy nalezeli do najwierniejszych zolnierzy bestii Adolfa Hitlera Kanclerza III Rzeszy Niemieckiej. Podli zbrodniarze maja b. wiele za uszami! Gdzie byli i co robili biskupi Austrii w czas II wojny swiatowej?! My Polacy mamy slabosc do ignorowania faktow, ale tak depczemy prawde, a to czyni nas niewolnikami naiwnosci, lecz to moze byc juz przyczyna smierci. Nie skupiajmy sie jedynie na tym, ze Austriacy to katolicy, patrzmy na wszystko! Krzyzacy to tez byl Zakon NMP! Z Panem Bogiem

  • niepisior

   10 września 2017 at 21:33

   Ciekawe spostrzeżenie lewaków! Narodowy socjalizm powstał w monarchii, i to 250 lat przed urodzeniem Wybitnego Pzywódcy SOCJALISTYCZNEGO, Adolfa Schieklgrubera, ksywa partyjna Hitler, Austriaka z krwi i kości.

 2. wb

  10 września 2017 at 14:23

  Według nich Sobieski był nazistą 😀

 3. jaro7

  10 września 2017 at 17:35

  Lewactwo to największe zagrożenie dla tożsamości i ptrzetrwania Europy.nawet syn premiera Izraela stwierdził że nie neonaziści sa największym zagrożeniem tylko…antifa.Podobnie o ich dużym zagrożeniu w USA FBI informowała Obamę,ale ten lewak nie zareagował.Ich siępowinno zdelegalizować,ale większość rządów w Europie to liberało -lewacy więc swoich bojówek nie zdelegalizują.

 4. mj

  10 września 2017 at 19:20

  No cóż, kraj „strażników obozów koncentracyjnych” przeznaczony na kolejny kalifat musi mieć grupę swoich obywateli – zdrajców, którzy to zamierzenie pomagają wprowadzać w życie…

  • klioes vel pislamista

   12 września 2017 at 09:55

   Należy przypomnieć Austriakom historyczną prawdę.
   Sobieski żadnym nasistą nie był (na-si to skrót od national-socialistisch), ale był nim pewien Austriak urodzony w Linzu… A 25% komentantów obozów koncentracyjnych też wywodziła się z Austrii. Przypadek? Nie ma przypadków, są znaki.

 5. OLek1

  11 września 2017 at 14:46

  Nowe i bardzo ładne meble hotelowe http://jfm-furniture.pl/meble-hotelowe w niskich cenach

 6. jugos10.net

  13 września 2017 at 05:39

  Buenas

  Estuve leyendo tu articulo y hay muchas informacion que no conocia que me
  has enseñado, esta maravilloso.. te queria corresponder el
  espacio que dedicaste, con unas infinitas gracias, por
  preparar a personas como yo jujuju.

  Saludos

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra