Z kraju

Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje i prowokuje

W swoim najnowszym wpisie na jednym z portali społecznościowych eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke wskazał, jak należy zreformować sądownictwo i tradycyjnie wyraził swoją pogardę dla demokracji.

Zdaniem prezesa partii Wolność „albo mamy demokrację, albo mamy praworządność. Bo często bywa tak, że Prawo domaga się jednego – a Większość domaga się czegoś innego. I trzeba dokonać wyboru. Mówiłem o tym setki razy. W Polsce mamy doskonałą ilustrację: gdy ktoś podnosił, że zmiany w sądownictwie są sprzeczne z Prawem – działacze PiS-u mówili: „No to co? My jesteśmy wybrani demokratycznie – a sędziowie nie są!”

PiS-owi chodzi o to, by zastąpić sędziów, którzy są lojalni – w tej chwili to już nie wiadomo wobec kogo, bo SB nie istnieje, ale jakieś nawyki zostały – sędziami, którzy będą lojalni w stosunku do PiS-u. To jest groźniejsze, bo SB już nie rządzi, a PiS rządzi.

Nam nie chodzi o to, żeby zastąpić jednych sędziów drugimi. Tylko nam chodzi o reformę sądownictwa. Musimy zachować względną niezależność władzy sądowniczej i właściwym jest, żeby to Prezydent miał coś do powiedzenia, a nie politycy. Po drugie musimy spowodować, żeby sędziowie nie sądzili w swoich miastach, bo wtedy są podatni na naciski, korupcję, a nawet na zastraszenie. Sędzia powinien przyjeżdżać z innego miasta, chodzić w peruce, żeby go nie rozpoznano na ulicy. Nie powinno być nazwiska sędziego na wokandzie. Jeśli taki sędzia przyjedzie z innego miasta, to przecież nie będzie biegał po korytarzu i wołał <<gdzie jest Kowalski, będę go za godzinę sądził, chcę łapówkę>>. Jest to niemożliwe. W Polsce tak zawsze było, były roczki sądowe i sędziowie przyjeżdżali do miasteczka sądzić. Musimy wprowadzić żelazną regułę, że prawo musi być stabilne, że nowe ustawy wchodzą w życie dopiero w 6 lat od chwili uchwalenia, żeby nie było robionych na łapu-capu, z dnia na dzień. Prawo niestabilne to nie jest żadne prawo. Tak samo Stalin rządził dekretami. Czym to się różni od takiej ustawy sejmowej? Tym, że Stalin był sprawniejszy bo robił to bez oporów w ciągu dwóch godzin. Potrzebujemy przede wszystkim sądów, które usuwałyby skorumpowanych sędziów, ale nie z rozgłosem prasowym bo jest to rzeczą niedopuszczalną, naruszanie autorytetu sędziów”.

Komentując opinie europosła muszę wyrazić swoje zdziwienie twierdzeniem, że demokracja wyklucza praworządność. I nie ma powodu, by uważać przepisy uchwalone przez Sejm wybrany demokratycznie za gorsze od praw narzuconych decyzją króla czy dyktatora – wbrew oczekiwaniom prezesa partii Wolność dyktator czy król też może łamać praworządność, rozumianą przez nas katolików jako zgodność przepisów z prawem naturalnym. Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego prawem jest to, co zgodne z katalogiem prawa naturalnego danego przez Boga, a bezprawiem jest wszystko, co prawu bożemu się sprzeciwia (np. aborcja czy in vitro).

Po drugie nie mogę się zgodzić z Januszem Korwin-Mikke, że „SB już nie rządzi”, ponieważ postkomunistyczne patologie nadal wywierają ogromny, negatywny wpływ życie Polaków i Polskę.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. hansje

  10 września 2017 at 18:54

  „..muszę wyrazić swoje zdziwienie twierdzeniem, że demokracja wyklucza praworządność..”
  CIACH !
  TERAZ dołożył Pan do pieca już tak katastrofalnie, że nic już Panu nie pomoże 🙂 ..
  CO to jest, według Pana, „demokracja” ? 🙂
  A CO TO JEST „prawo” i „praworządność” ???
  :D…
  Eech, wziąłbym pałę… (A. Sapkowski i Krasnoludy przy grze w „gwinta”, w „Wiedźminie”)
  Oj, PAAanie Bodakowski 😀 😀 😀 ….

  • GlosRozsadku

   10 września 2017 at 19:14

   Jest jedno prawo , prawo naturalne pochodzace od Boga . Wszystko inne jest od tego odstepstwem , czyli jest wbrew prawu . W szczegolnosci „demokratycznie” uchwalone ustawy prawne ktore opiewane sa jako naj fajniejsze , naj ladniejsze i wogole najnajnaj . Jak dyktator wprowadza swoje ustawy to tam przynajmniej nikt nie ma zludzen co jest czym .

   • panMarek

    17 września 2017 at 16:23

    Dotarcie do sędziów mają adwokaci a oni znają wszystkie mordy.

  • niepisior

   10 września 2017 at 21:30

   Pan Bodakowski bredzi POPISOWSKU! Bo skoro PiS ma świadomość, że postkomunistyczne patologie wywierają wpływ, to:
   – cóż stoi PiSowi na przesszkodzie, żeby wreszcie przeprowadzić DEKOMUNIZACJĘ w Polsce?
   – cóż przeszkadza PiSowi ODTAJNIĆ BEZ WYJĄTKÓW ZBIÓR ZASTRZEŻONY IPN?
   – cóż stoi na przeszkodzie PiSowi ODTAJNIĆ Aneks do Raportu z likwodacji WSI?

   Niech Bodakowski na to odpowie, skoro ma świadomość postkomunistycznych PATOLOGII!!!

   JKM, jako jedyny polityk, niezmiennie od 1989 domaga się ujawnienia agentury i dekomunizacji. Ale pisowskie me(R)dia, zgodnym chórem z me(R)diami ubecko-WSIowymi ośmieszają i wyszydzają JKM, właśnie dlatego, że domaga się deubekizaji.
   A dlaczego Pis działa łapa w łapę z ubecko-WSIowymi? Bo ujawnienie agentury mogłoby zburzyć MIT o czystości pisowskiej wierchuszki!
   Do dzisiaj ani Ziobro, ani szef KNF, ani szef NBP, ani żaden inny pisowiec KONSEKWENTNIE nie docieka, czego tam pilnuje w Szwajcarii niejaki Vogel, w Polsce pod nazwiskiem Filipczyński,skazany za brutalne zabójstwo, a ułaskawiony przez Stolzmana ostatniego dnia jego żałosnej prezydentury.
   Może któryś z „patriotycznych” pisiorów zechce łaskawie odpowiedzieć na te kilka prostych pytań?

   • Republikanin

    11 września 2017 at 10:32

    Przepraszam, ja nie z odpowiedzią, lecz z uzupełnieniem pytań:
    – cóż przeszkadza PiSowi prawnie UKARAĆ polityków PO za działania ekonomiczne i polityczne będące zdradą Polski i jej obywateli?

  • podolak

   11 września 2017 at 14:17

   Banderoidy takie jak niedouczony historycznie cwierćinteligent (posiada jedynie zdolność pisania po polsku) Bodakowski, są niewiarygodne o czymkolwiek nie wymądrzałyby by się, gdyż jako nazistowskie popłuczyny po banderowskim kisielu ukronazizmu są z definicji niewiarygodne.

   Miłośnicy LUDOBÓJSTWA jako metody, nie mogą być dla normalnego człowieka przykładem czegokolwiek, oprócz obrzydzenia.

 2. Marian

  10 września 2017 at 19:17

  Ozjasz Goldberg na stanowisku.

  • niepisior

   10 września 2017 at 22:46

   Jak brakuje argumentów, to takie właśnie „mariany” rzucają, ich zdaniem, najgorszą odbelgę: Żyd.

   • Marian

    11 września 2017 at 05:01

    Nie przypisuj mi słów, których nie powiedziałem. Czterech słów nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem?

    • niepisior

     17 września 2017 at 13:56

     Myślę, że przeczytałem te 4 słowa ze zrozumieniem. Napisałeś, że JKM to Żyd.
     I tyle masz na temat JKM do powiedzenia, bo polemiki z jego poglądami nie podjąłeś – z braku argumentów. A w waszym – pisiorskim języku – nazwanie kogoś Żydem (szczególnie jak nim nie jest) to obelga i znieważenie.

     • hansi

      2 października 2017 at 12:23

      Kolega się zagalopował 🙂
      Bo akurat PiS, to grupa trzymająca FASADĘ Władzy, reprezentująca IZRAEL i Syjonizm w ogóle 🙂
      Przecież to widać. Słychać.
      I czuć 😀 …
      A Pan Janusz akurat NIE JEST żydem 🙂
      To tak – żeby było jeszcze śmieszniej 🙂
      Żydem za to jest na przykład Pan Minister „Zdrowia”,
      doktor Konstanty Mengele.., pardon RADZIWIŁŁ oczywiście, jaki tam znowu „Mengele” przecież 😀 …
      Dawniej nadawano parchom polskie nazwiska arystokratyczne, NA ZŁOŚĆ dawnej szlachcie polskiej 🙂
      Pan doktor Mengele.., pardonm, jaki tam znowu „Mengele”, RADZIWIŁŁ oczywiście, swoim rodowodem się nie chwali 🙂
      A nawet jeśli – to po aferze z FOZ-em i „PEWEX”-em powstała taka ilość nowych „starych rodzin szlacheckich”, że na pewno i Pan Radziwiłł też się zdołał załapać :)..
      Nie wiem, gdybam sobie (jak i wszyscy obecnie, bo to modne się zrobiło..). Taka moja malutka „teoryjka spiskowa ? 🙂
      😀
      Skoro można przypisywać parchostwo Korwinowi, to czemu nie Radziwiłłowi ?
      Bo ma takie „sienkiewiczowskie” nazwisko ?
      Że tylko imię „Bogusław”, albo „Janusz” dodać ? 🙂

   • hansi

    2 października 2017 at 12:28

    Hmm !
    Nazwanie kogoś żydem, to chyba FUCKTYCZNIE obelga najgorsza… 🙂
    Ciekawe, czy pan „profesor” Szewach Weiss się obrazi, jeśli powiem do niego „Ty żydzie !” 🙂 ????…
    W „antyrasistowskim” zapędzie, nawet niejeden ŻYD się zapędzi i wyzwie od „antysemitów” (i zgłosi do Prokuratora) innego żyda, który nazwał „żydem” – jeszcze innego żyda, jak kiedyś „Czesław Bielecki” (nie pomnę, jak się ten parch nazywa naprawdę) zwrócił się per „ty żydu !” – do kolegi, też żyda, podczas ich utarczki słownej w kuluarach Sejmu.. 🙂
    😀

  • hansje

   17 września 2017 at 10:10

   No, TUTAJ akurat czuję się w obowiązku sprostowania. NIE, żebym lubił Pana Janusza, bo niekoniecznie, ale niedawno gdzieś czytałem, czy słuchałem, szczegółowych danych na temat drzewa genealogicznego Pana Janusza Korwin-Mikke-go i okazuje się, że „Ozjasz Goldberg”, W JEGO akurat wypadku, to wymysł… A biję się w piersi – TEŻ do niedawna „tytułowałem” Pana Janusza „Ozjaszem Goldbergiem” :).
   A co do meritum, to, Panie „Marianie”, w TYM akurat temacie – popierałem Pana Janusza zawsze w 100%, bo jak tu nie popierać, zdrowej i prostej LOGIKI ? 🙂
   Z którą „demokracja” nie ma NIC zaiste wspólnego, Panie „Marianie”.
   Tak ? Czy Tak ? 🙂
   CHYBA, że mamy na myśli „ŁŻE-demokrację, jaka panuje niepodzielnie na całym prawie świecie, a głównie w niemieckiej „Ojropie” i pod rządami PiSu u nas 🙂
   Bo NIE MA ten system TAK SAMO – NIC wspólnego z demokracją, więc Pan Janusz niepotrzebnie się zżyma (nawiasem mówiąc opowiadając w ferworze wypowiedzi, jakoby NIE BYŁO u nas „już” UBecji 🙂 .. Tu Pan Janusz zarobił u mnie potężny MINUS, bo NIE JEST on idiotą, a alternatywą jest jedynie, że CELOWO ŚCIEMNIA..).
   To, co u nas mamy to – jak to określa Pan Michalkiewicz – „kapitalizm kompradorski”.
   Czyli tyrania MAFII, która kupczy nami, jak jej akurat pasi i kto zechce, za stosowną opłatą, pociągać za sznurki.. Aktualnie jest to oczywiście USrael, a do Koryta ponownie doprasza się Czwarta Rzesza i czekam z zapartym stolcem, która żydowska banda niebawem wygra :).
   Bo jeśli chodzi o DEMOKRACJĘ, jako taką (choć Pan Janusz twierdzi, że „takich zwierząt NIE MA”), to – owszem – istnieje coś w ten deseń. Niedaleko.
   W SZWAJCARII 🙂
   Do której Polsce daleko, jak na Księżyc 🙂
   Shalom ! 🙂

  • hansi

   2 października 2017 at 12:16

   Janusz Korwin-Mikke NIE JEST żydem 🙂 ..
   ON AKURAT – NIE jest 🙂
   W przeciwieństwie do 90% tego PISOWSKIEGO, pro-syjonistyvcznego „rządu” 🙂
   😀

 3. stan

  10 września 2017 at 19:30

  Demokracja, to taki syfilis organizmu państwa.

  • hansi

   2 października 2017 at 12:15

   Niekoniecznie. Patrz – Szwajcaria, albo Islandia 🙂
   😀
   Znowu ktoś tu odgrzał stary kawałek Pana Bodakowskiego 🙂 Może i dobrze, że odgrzewa się KORWINA 🙂 ..

 4. IGO

  10 września 2017 at 20:07

  Szanowny Panie, jak czytam pana komentarze to ręce można załamywać, bo nic Pan nie rozumie, a może rżnie Pan tylko głupa co jest jeszcze gorsze. Korwin własnie uznaje prawo naturalne przed prawem stanowionym. Ale czym innym jest demokracja (to metoda,sposób wybierania aparatu władzy i tyle), a czy innym praworządność. Praworządność to STABILNE prawo, którego nie można sobie zmieniać dowolnie tzn sytuacyjnie pod potrzeby danej partii lub lobbujących grup społecznych. Poza tym państwem zawsze rządziły i rządzą elity, tylko zasadnicze pytanie jakie?.Tych 460 posłów i 100 senatorów z których tak na oko ponad połowa to popaprańcy, którzy srają do własnego gniazda.
  I taka demokracja Panu się podoba? A religii i Pana Boga niech pan nie miesza do polityki. Dziwi się Pan, że demokracja nie wyklucza praworządność. Tak, wyklucza, proszę popatrzeć co się dzieje w Europie, w tych „demokratycznych państwach”. Demokratycznie zniesiono karę główną,demokratycznie wypuszcza się zbrodniarzy na wolność, kwitnie korupcja, demokratycznie niszczy się cywilizację łacińską, kulturę i dobre obyczaje. Demokratycznie można prawdę zamienić w kłamstwo, a Pana większością głosów uznać za wariata.Demokratycznie rząd może ograbić jednych (ciężko harujących), aby dać drugim dla swoich doraźnych celów wyborczych, przykład: 500 +, tego Pan nie widzi, czy też zwyczajnie nie pojmuje?. I na koniec, prawdą jest, że postkomunistyczne patologie mają dalszy wpływ na nasze życie i funkcjonowanie państwa bo obecna DEMOKRATURA na to zezwala. Aby to zmienić należy zmienić cały model państwa, a podstawą winno być między innymi stabilne prawo o którym mówi słusznie Korwin – Mikke.

  • LSED

   10 września 2017 at 20:17

   100/100.

  • niepisior

   10 września 2017 at 22:53

   Pisiorstwo, jak gimbaza, i tak nie rozumie o czym piszesz IGO. Ale pisać trzeba. Bo PRAWDĘ trzeba głosić bez względu na to, jaki procent głosów PRAWDA zdobywa w głosowaniu głupców.

   Pisiorstwo ma gęby pełne frazesów o obronie religii, kościoła i wartości. Ale pisiorstwo zapewne nigdy nie przeczytało ze zrozumieniem całego Nowego Testamentu, a istnieniu Katechizmu Kościoła Katolickiego (wydanego za Świętego Jana Pawła II!!!!) nawet nie ma pojęcia!
   Bo pisiory to taka sama banda de****ów jak tuSSkowniarze, czy inni KODziarze albo petrusjany.

  • hansje

   17 września 2017 at 10:22

   Dokładnie.
   Prawo.
   I sprawiedliwość 🙂
   Czyli – „Stała i niezłomna wola oddawania każdemu, co mu się należy”.
   W tej chwili – nie mam ani jednego, ani drugiego.
   A tylko SZYDERSTWO, w postaci bandy pajaców na FASADZIE rządów mafii żydowskiej,
   bo szyderstwem (z nas) jest nazywanie tej obecnej bandy „prawem i sprawiedliwością”..
   CHYBA, że dodamy na końcu przymiotnik „żydowskie” 🙂
   Wtedy – i owszem ! 🙂

  • Kasia

   17 września 2017 at 16:09

   Igo,mylisz demokrację z obecną DEMONkracją.
   Ludzie zostawili Boga i wybieraja ludzi bez zasad moralnych,bo sami żyją bez zasad Bożych.
   Trzeba wrócić do Boga inaczej „cywilizacja”się sama pogrązy i zawali.

 5. nicholai

  11 września 2017 at 08:06

  Korwin jak zwykle 100% racji.

 6. Sammie

  19 września 2017 at 22:05

  very well arranged, ideal foodstuff, grownup interactive, boy or girl freindly

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra