Z zagranicy

Najostrzejsze z dotychczasowych sankcje dla Korei Północnej

Vote on North Korea

W dniu wczorajszym Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie ustanowiła jeszcze poważniejsze sankcje nałożone na Koreę Północną.

Projekt rezolucji najpierw był opracowany przez Stany Zjednoczone, jako konsekwencja szóstej już próby nuklearnej, którą Korea Północna przeprowadziła w pierwszej połowie września.

Ostateczna rezolucja jednak różni się od pierwszego projektu amerykańskiego, w którym zakładano całkowite embargo na dostawę paliw dla Pjongjanga, a także i zamrożenie aktywów dla przywódcy Kim Dzong Una.

Wczorajsza ONZ-towska rezolucja w sprawie Korei Północnej jest już dziewiątą z kolei.

Na Koreę Północną ostatecznie nałożone zostały sankcje w postaci całkowitego zakazu eksportu ropy naftowej do tego kraju, wprowadzono także całkowite embargo na dostawy gazu ziemnego i eksportu wyrobów tekstylnych z Korei Północnej.

Jak skomentowała wczoraj na swoim Twitterze amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley, sankcje te są najostrzejsze ze wszystkich dotychczasowych,  jakie kiedykolwiek były nałożone na Koreę Północną.

źródła: TVP Info, Twitter, UN News Centre

foto: UN News Centre

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra