Kościół

Oddać Chrystusowi śmierć, a On zatrzyma tłum

 

Medytacje ewangeliczne z dnia 19 września 2017r., Łk 7,11-17. 

Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego – jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar – a ci, którzy je nieśli, stanęli – i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.

Jezus Chrystus oddaje człowieka jego matce. Daje człowiekowi życie i ten może powrócić, to znaczy przejść ze śmierci do życia.

Można postrzegać to wszystko literalnie, ktoś zmarł, a Jezus Chrystus dał mu życie. Tylko że przypomnijmy, iż każdy fragment Ewangelii dotyczy dokładnie każdego z nas.

Po pierwsze, mamy doświadczenie relacji z kimś, kto żyje martwym życiem. Ono polega na tym, że widzimy jak ktoś, kogo kochamy, jest  niesiony na fali z tłumem. Tłum niesie kogoś, kogo kochamy, tam gdzie chce, a my nic nie możemy z tym zrobić. Jezus może zatrzymac każdy marsz.

Bywa i tak, że w wielu sprawach to my jesteśmy jak martwi. To nas niesie tłum, bo jeszce jest w nas sporo śmierci.

Jednak to Jezus ma moc zatrzymać tłum i dotknąc się mar. On po prostu dotyka każdą przestrzeń naszego życia, bo za to sam oddał życie, aby nas oddawać… matce.

Oddac nas matce oznacza zwrócić nam czystość relacji z ludźmi. A to, co my możemy zrobić, to oddawać Jemu nasza śmierć. I dokładnie tak.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

141 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra