Z zagranicy

Północnokoreański minister spraw zagranicznych przyrównał Donalda Trumpa do „szczekającego psa”

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej nazwał przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa „dźwiękiem szczekającego psa”.

Przemawiając we wtorek podczas posiedzenia Zgromadzenia Generalnego ONZ, Donald Trump powiedział, że zdecydowałby się na „totalne zniszczenie” Korei Północnej, jeżeli stanowiłaby zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników.

Północnokoreański minister spraw zagranicznych Ri Yong-ho skomentował przemówienie Donalda Trumpa tymi słowami: „Jak to mówią: pies szczeka, karawana idzie dalej”. – Jeżeli Donald Trump myśli, że nas zaskoczy ujadaniem psa, to najwyraźniej śni – dodał.

Mówiąc o północnokoreańskim liderze Kim Jong-unie, Trump stwierdził, że „rakietowy człowiek jest na ścieżce samobójczej misji dla siebie i swojego reżimu”. Ri Yong-ho, zapytany, jakby się odniósł do tych słów, odpowiedział: „Żal mi jego bliskich współpracowników”. Ri Yong-ho będzie przemawiał na forum ONZ podczas piątkowych obrad.

W czwartek Korea Południowa poinformowała, że wyśle świeżą pomoc humanitarną do Korei Północnej, po raz pierwszy od blisko dwóch lat.

Ministerstwo unifikacji w Seulu planuje dostarczyć pomoc o wartości 8 mln dolarów poprzez programy ONZ – ma ona zostać przeznaczona dla dzieci, kobiet przy nadziei oraz na poprawę zaopatrzenia medycznego.

Decyzja o udzieleniu pomocy zapadła zaledwie kilka dni po tym, jak ONZ zaaprobowało nowe sankcje przeciwko Pjongjangowi, w tym wprowadzenie zakazu importu ropy i zakaz eksportu tekstyliów.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

148 komentarzy

148 Komentarzy

  1. chief operating officer jobs boston

    12 listopada 2017 at 21:29

    383 important performing Officer Jobs easy
    on one explore.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra