Z kraju

Marek Jurek: Polska powinna zastąpić konwencję antyprzemocową Europejską Konwencją Praw Rodziny

Naturalnym następstwem zmiany rządu powinno być wypowiedzenie genderowej konwencji antyprzemocowej – powiedział w piątek Marek Jurek podczas seminarium „Przeciw „przemocy” czy przeciw rodzinie? Dlaczego Polska musi wypowiedzieć konwencję stambulską”, zapowiadając, iż Prawica Rzeczpospolitej zwróci się do rządu Prawa i Sprawiedliwości z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej.

– Do tej pory stroną konwencji były państwa, w tej chwili do konwencji dołącza UE, która może powiedzieć, że będzie pilnowała, aby państwa wykonywały tę konwencję – alarmował.

Przypomniał, że art. 12 konwencji zobowiązuje państwa, żeby użyły wszystkich środków do zlikwidowania „stereotypowych ról społecznych”, co w bezpośredni sposób uderzy w tradycyjną rodzinę.

Marek Jurek podkreślał, że art 14. konwencji zobowiązuje do wykonywania jej założeń na terenach szkół. – UE nie miała dotychczas w tej dziedzinie żadnych kompetencji, natomiast teraz może nadzorować to, czy szkoły realizują zobowiązanie, żeby na terenie szkół uczyć dzieci poparcia dla „niesteerotypowych ról społecznych” – uwrażliwiał.

Konwencja z góry zakłada, że wszystkie działania, które będą podejmowane w celu wyeliminowania „stereotypowych ról społecznych” będą działaniami, których nie należy traktować jako dyskryminację. Oznacza to, że dyskryminowana przez genderystów rodzina zostaje a priori pozbawiona prawa do walki o swoją tożsamość.

– Art. 4 rezolucji ratyfikacyjnej mówi, że odmowa zagwarantowania aborcji jest przemocą wobec kobiet – zwrócił uwagę Marek Jurek. Nic zatem dziwnego, że po jej przyjęciu lobby aborcyjne w Europie mówiło o sukcesie uczynienia z aborcji prawa europejskiego.

– Najwyższa pora, aby państwa europejskie przyjęły Europejską Konwencję Praw Rodziny. Zawarcie tej konwencji tworzyłoby międzynarodowy mechanizm wsparcia dla państw broniących praw rodziny – stwierdził Marek Jurek. – Podstawą prac powinny być założenia Karty Praw Rodziny zaproponowane przez Jana Pawła II trzydzieści lat temu – dodał.

Zaznaczał, że na podjęcie tych działań czas jest najwyższy, ponieważ państwa, które jeszcze nie ratyfikowały konwencji stambulskiej będą pod presją, stąd potrzeba, aby Polska zakomunikowała chęć wypowiedzenia konwencji i udzielenia wsparcia wszystkim, którzy zdecydują się bronić rodziny.

Polska jest jednym z nielicznych państw, które ratyfikowały konwencję – 20 państw tego dokumentu nie ratyfikowało.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

147 komentarzy

147 Komentarzy

  1. bulk rubber playground mulch

    26 listopada 2017 at 19:56

    used to be a amusement account it. Glance complex to more added agreeable

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra