Z kraju

Rafał Ziemkiewicz nadzieje pokłada w Dudzie, PiS uważa za ignorantów i jakobinów, staczających się do poziomu groteskowej opozycji

W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku Rafał Ziemkiewicz, publicysta związany z środowiskiem Endecji będącej u Kukiza, komentując spór o reformę sądownictwa, a zwłaszcza konflikt PiS z prezydentem, zadeklarował, że swoje nadzieje pokłada w Andrzeju Dudzie.

 

Jak deklaruje Rafał Ziemkiewicz – „Im więcej dociera do mnie wypowiedzi, filipik czy połajanek zwolenników tej „reformy”, którą PiS próbował przepchnąć przed wakacjami jako rzekome „przedłożenie poselskie”, czyli tych, którzy dziś, rozwścieczeni wetem Prezydenta, oskarżają go o zdradę, pozwalając sobie na obrzydliwy hejt nawet wobec osoby tak nieposzlakowanej, jak Zofia Romaszewska – tym bardziej przekonuję się co do jednego.

Tak naprawdę „ziobryści” i cały „twardy PiS” nie ma zielonego pojęcia, jak zabagnioną sferę życia publicznego naprawić, Potrafią wymyślić tylko jedno – żeby dopierdolić „kaście”. Powyrzucać ich wszystkich, a jak nie można wszystkich, to tych z wierzchołka, a resztę nastraszyć.

Jak ma system wymiaru sprawiedliwości działać po tym akcie „sprawiedliwości dziejowej”, czy też, mówiąc prościej, czystce – nie wiadomo. To znaczy, oni nie wiedzą. Ja wiem – będzie tak samo, tylko gorzej. Bo na miejsce Małgorzaty Gersdorf, Waldemara Żurka i innych przyjdą Zbigniew Kapusta, Janusz Kaczmarek czy Konrad Kornatowski. Oczywiście, będą się inaczej nazywali, ale będą tacy sami. Posłuszni. Do czasu.

Bo rewolucyjna metoda „rozpieprzmy zastane patologie, a potem się zobaczy” zawsze się kończy tak samo. Raz już PiS to przećwiczył i niech to wystarczy.

Tylko że niestety jakobini nie umieją tego zrozumieć. Wrzeszczą, że dach przecieka, ściany krzywe, że trzeba to naprawić, i wielu przyznaje rację, no bo to przecież prawda, wszyscy widzą, że krzywo i za kołnierz cieknie. Ale naprawić dach trzeba umieć, a nie brać się za to byle jak, na hurra – bo wszystko zwali się na łeb, a w najlepszym wypadku będzie ciekło dalej, tylko w innych miejscach.

Uważam za okoliczność wielce dla Polski szczęśliwą, że Prezydent zaczął się wykazywać stanowczością w blokowaniu jakobińskiej gorliwości, nie popartej przemyślanym planem reform, które by naprawdę poprawiały, a nie tylko zmieniały. Wobec instytucjonalnej i liczebnej słabości merytorycznej opozycji (bo na durniów z „opozycji totalnej”, umiejących jedynie drzeć mordy i rajcować się marzeniami o powrocie do koryta oraz strasznej zemście na tych, którzy im je zabrali, tylko machnąć ręką) jest on jedynym obecnie ośrodkiem politycznym, który może wymusić na PiS wyższą jakość legislacji.

Jeśli kogoś ciekawi, dlaczego swym piórem go wspieram, to tu jest właśnie wyjaśnienie. Moim zdaniem dla ludzi trzeźwo myślących wystarczające. Ale jeśli komuś nie wystarcza i pociągają go domysły, co mi za to obiecano, kto za mną stoi i jakie swoje interesy w ten sposób załatwiam – nie mogę mu tej zabawy zabronić”.

Komentując opinie Rafała Ziemkiewicza, mam nadzieje, że znany publicysta myli się w swoich analizach. Moim zdaniem spory Andrzeja Dudy z PiS to ustawka, teatr, sztuka napisana przez Jarosława Kaczyńskiego, by dziennikarze mieli o czym pisać i nie przeszkadzali PiS w działaniach. Realnie sporu nie ma, i PiS, i Andrzej Duda, współdziałają.

Środowisko PiS od samego początku deklarowało przywiązanie do modelu prezydenckiego. Zawetowane przez prezydenta projekty były sprzeczne z tym stałym stanowiskiem PiS (kompetencje prezydenta dawały w ręce ministra sprawiedliwości).

Dodatkowo Zbigniew Ziobro z partii Solidarna Polska a nie PiS, choć ponownie przyjęty w szeregi klubu i rządu PiS, już raz zbuntował się przeciwko władzy Jarosława Kaczyńskiego. Nominowany przez Kaczyńskiego na prezydenta Andrzej Duda był zawsze lojalnym członkiem PiS, który nigdy nie zdradził prezesa Kaczyńskiego. Wiec niby czemu prezes Kaczyński ma wspierać Ziobrę a nie Dudę.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

56 komentarzy

56 Komentarzy

 1. Art

  1 października 2017 at 16:48

  Będę się powtarzał-RAZ się zużył.Nie będzie ani prezesem TVP,ani czymkolwiek.Bedzie nadal cele brytą na wzór Jan dy.Dlaczego tak sądzę?Bo facio nie ma swoich stałych poglądów,tylko zmienia je w zależności od pogody.No może niedokładnie,w zależności do jakiej redakcji idzie pleść swoje androny.Był RAZ i nie ma RAZa.

  • piotr

   1 października 2017 at 20:48

   Kaczyński zniszczył mazenia Dudy.

 2. Satyr

  1 października 2017 at 16:54

  Rafcio miota się biedaczyna. Z jednej strony on i jego żonka wyciągają łapy do pisuarów po kasę i chałturzą w TVPIS, z drugiej strony na nich pluje. Raafcio to jest taki szabesgoj co wie jakiej nacji w doopę wchodzić, przez to nigdy nie zaprosił Michalkiewicza do swojego programu, choć mówiłem mu dwa razy by to zrobił 🙂 W sumie niech się gryzą miedzy sobą, bo jedni warci drugich.

 3. Hania

  1 października 2017 at 18:26

  Oto PISowski działacz w pełnej krasie 🙂

  Polecam: https://www.youtube.com/watch?time_continue=171&v=nFF8kAhs7BI

 4. Soroka

  1 października 2017 at 19:09

  Ciekawe za co chwali PADa? Czy za to, że otoczył się sługusami ruskiego okupanta Polski?

 5. pidzio

  1 października 2017 at 19:15

  Panie Rafale Ziemkiewicz czy to prawda, że obrzezanie jest bolesne?

  • stan

   1 października 2017 at 21:02

   Może nie pamiętać, jeśli nastąpiło zgodnie z prawem – 8 dnia po urodzeniu.

  • WJTK

   1 października 2017 at 23:38

   Ależ prymitywny hejt, no i woda na młyn „soroszowcom”

 6. wiesscar

  1 października 2017 at 20:01

  najpierw kon sie znarowil, potem drugi chce oddac Szczecin Niemcom a teraz to,
  RAZ chce by sadownictwo sie samo oczyscilo, slow Strzembosza nie pamieta?

 7. adajoz

  1 października 2017 at 21:34

  Panie Janie!

  Trafne przemyślenie na koniec!

  • wiesscar

   2 października 2017 at 11:14

   bo Ziobro dluzej siedzi w sprawach wymiaru sprawiedliwosci od Dudy,

 8. gość

  1 października 2017 at 23:02

  Spójrzmy na naszych chłoptasiów. Na tę ich grę ze sobą i przeciw sobie

  http://www.ekspedyt.org/2017/10/01/spojrzmy-na-naszych-chloptasiow-na-te-ich-gre-ze-soba-i-przeciw-sobie/

 9. Leszek1

  1 października 2017 at 23:04

  Kto czyta Ziemkiewicza, ten sam sobie szkodzi. To bezideowiec.

  • Danka

   2 października 2017 at 14:31

   Pani Romaszewska zdrazila Solidarnosc,bo zdradzila hej idealy.Komunistyczby beton nadzwyczajnej kasy bezbrzeznie jest zobowiazany. Solidarnym sie jest, a nie sie bywa.

   • Danka

    2 października 2017 at 15:29

    Mialo byc:ZDRADZILA

 10. TZ.

  1 października 2017 at 23:05

  Trudno uwierzyć, że Kaczyński z Dudą mają ustawkę. Ale rzeczywiście, zapał PiSu, który robi ustawy wygodne dla partii aktualnie rządzącej, należy powstrzymać. Za dwa albo za sześć lat rządy może objąć inna partia, i ona te same ustawy wykorzysta dla obalenia wprowadzonych teraz reform. Prezydent, nie powstrzymując bynajmniej reform, próbuje stworzyć systemowe zabezpieczenia przed takim niebezpieczeństwem.

 11. Mokotów

  2 października 2017 at 02:30

  Ziemkiewic to menda

 12. Art

  2 października 2017 at 03:10

  @
  wiesscar
  Pamięta,pamięta,ale zapłacili właśnie za cytowanie Strzembosza.

  • wiesscar

   2 października 2017 at 11:16

   ja nie cytuje tylko nazwisko przypomnialem,

 13. xkamerki

  2 października 2017 at 04:00

  RAZ znowu dowalił lewackim lewakom ! precz z lewactwem

 14. Danka

  2 października 2017 at 04:36

  Michnikowszczyzna tak zaszkodzila? Ile Pan musial sie nameczyc na tych nieustannych procesach z samym nadredaktorem.Tylko interesujace jest jedno: Czy w koncu pokaze Pan jakis rachunek? Ziobro nie zdradzil.Kaczynski zdradzal wyborcow i sciemnial szantazowany, o czym sam opowiadal ok.22/23 X 2011 / porzednie wybory parlametarne byly w 2011?/ na lamach „Rzeczpospolitej”w wywiadzie oswiadczyl, ze sztab PO cos na niego i na PIS mial, ale on „nie moze tego powiedziec”. Ciekawe, co to bylo, ze tak zadzialalo? Komisja orlenowska dokonczyla swoje prace? Dzis pisalam tu o meczenstwie ministra Skarbu Emila Wasacza, postawionego moca Sejmu przed Trybunalem Stanu 12 lat temu.Sprawa w toku, a prezes TS Malgorzata Gersdorf nie kwapi sie na emeryture.Nastepne 10 lat meczenstwa Emila Wasacza za zlamanie prawa przy aferalnych dealach z Kulczykiem TPSA, PZU/ Eureco czy Domach Towarowych Centrum.W zeszlek kadencji Sejm nie byl w stanie z 460 wylonic jednego: oskarzyciela…Emila Wasacza.

 15. Danka

  2 października 2017 at 04:40

  I to wlasnie Ziobro byl aktywny jako chyba jedyny,zeby cos z tym zrobic. Reszta, dziwnym trafem, robila i robi uniki.Umoczona?

 16. Danka

  2 października 2017 at 04:51

  Spoko, spoko z E.Wasaczem z AWS.Jednak cos sie dzieje i sledztwo trwalo, choc zarzuty mialy sie rzekomo przedawnic w 2014 r.W tym roku ruszyl proces wWarszawie p/ Wasaczowi, ktory dopomina sie o szybkie uniewinnienie, bo jegomeczenstwo trwa juz 11 lat.Sedzia odpowiedziala, ze trudno bedzie szybko, bo ego sprawa to 500 tomow akt
  https://warszawa.onet.pl/ruszyl-proces-emila-wasacza-za-prywatyzacje-pzu-w-1999-r/b3yf711

 17. filonq

  2 października 2017 at 08:58

  typowy zydowski manipulator i zadymiarz, ziemkiewicz gdzie rewolucja francuska a gdzie PiS, co ty bredzisz, po to ich wybraliśmy i po to mają mandat społeczny i nasze poparcie, żeby sądy w Polsce naprawić jak najszybciej, Duda przeszkadza i idzie razem w gersdorf , a nam się to nie podoba, bo nie po to go wybraliśmy, żeby przeszkadzał

  • wiesscar

   2 października 2017 at 11:18

   10/10

 18. Danka

  2 października 2017 at 10:26

  Gersdorf obwieszcza, ze to niemal zamach na demokracje.Takich zwolnionych obrotow zaden zamachowiec nie przetrzyma.12 lat trzymac postawionego przed Trybunalem Stanu ministra AWS Emila Wasacza?Pani prezes SN jest przewodniczaca Trybunalu Stanu.

 19. Myamaar

  2 października 2017 at 10:27

  Mniejsza o Ziemkiewicza . Żle się jednak stało , że Duda zablokował . Problem polega na tym , że lemingoza pisowska i totalniacka , była przekonana , że te reformy to tak na serio i że miały na prawdę zmienić Polski Wymiar Niesprawiedliwosci . Gdyby Duda podpisał , to wprawdzie tuby prpagandowe PIS ogłosiłyby sukces , ale oczywiscie sądy sądziłyby po staremu i leming szybko przekonałby się , że „jest tak jak było” i że generalnie ZDRADA . A tak robiac cierpiętnicze miny , można zwalić na Prezydenta , że to przez niego i słupki poparcia PIS będą rosły , Lud pisowski cierpiętnictwo jako cnotę kardynalną ,ceni wyjątkowo wysoko

 20. Danka

  2 października 2017 at 10:33

  Podatnik polski ile musi zaplacic za utrzymywanie fikcyjnego TS / przewodnniczacaTS,2 wice+ 16 sedziow/?
  https://dorzeczy.pl/kraj/34292/Ujawniono-majatek-pierwszej-prezes-Sadu-Najwyzszego.html

 21. Stanley

  2 października 2017 at 10:38

  bardzo sprytna retoryka panie rafale.
  czyli mówiąc krótko takie „aby było tak jak było” w wydaniu pseudo-prawicowca.

 22. CMB

  2 października 2017 at 11:09

  „Rafał Ziemkiewicz nadzieje pokłada w Dudzie (…).”
  DUREŃ. JEDEN I DRUGI.

 23. wiesscar

  2 października 2017 at 11:26

  RAZ niech idzie do europarlamentu, moze dudowcy i gowinowcy go wybiora?
  mnie to nie przeszkadza, chodzi o to ze swoimi analizami wprowadza zamieszanie,
  rewolucja z 1980r niedokonczona, magdalenka w 1989r przejela panstwo polskie,
  teraz po 2015r jest szansa na jej dokonczenie, magdalenka bedzie sie bronic,
  jednak jesli tego nie dokonczymy a Kaczynskiego braknie to trudno bedzie dokonczyc rewolucje, magdalenka oslabiona szybko sie wzmocni i znowu zachachmeci narodowi polskiemu panstwo polskie, czy prezydent Duda chce bydowac Judeopolonie czy chce budowac Polske? oto jest pytanie? dla narodu polskiego to oznacza to be or not to be w Polsce (bo emigracje jak za Tuska),

 24. Danka

  2 października 2017 at 11:26

  Pani Zofio! Chlopak mial 18 lat, bral udzial w wielkiej demonstracji pod haslami legalizacji Solidarnosci i zakonczenia stanu wojennego 31 sierpnia 82 r.Skatowany tak, ze ledwo przezyl.Odbilo sie to na jego zdrowiu-od lat przykuty do lozka, zajmuje sie nim staruszka matka.Odrzucili wniosek o odszkodowanie, a przez dlugi czas nie wyplacali mu renty.Artur Holka z Wroclawia dostal nowe mieszkanie, dzieki dzialaniom Solidarnej Polski / partia Z Ziobro/ i Zarzadu Regionu NSZZ Solidarnosc we Wroclawiu.Oni maja z nim kontakt.Wczesniej mieszkal z matka na 10 czy 12 pietrze wiezowca w kawalerce, gdzie latem temp.dochodzily do 50 stopni C.Bal sie korzystania z windy na wozku i nie opuszczal prawie wcale mieszkania.
  http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Renta_Nie_Dla_Opozycjonisty,887784/index.html

 25. Republikanin

  2 października 2017 at 11:41

  Nie wiem, jak skomentować poczynania Prezydenta. Być może dopiero „po owocach ich poznacie”. Jednakże reformy PiS pozostawiają bardzo wiele do życzenia i ograniczają się głównie do dalszego uciskania polskich przedsiębiorców i zwiększania podatków.

  I tak:
  – brak istotnych reform wolnościowych w życiu publicznym, przywracających wolności, obowiązki i odpowiedzialność obywatelską;
  – brak reform gospodarczych przywracających wolność gospodarczą (są za to posunięcia na rzecz zagranicznych koncernów i banków);
  – brak istotnych reform systemu podatkowego i ZUS;
  – coraz więcej przepisów uzależniających obywateli od państwa, głównie w sferze socjalnej;
  – brak polityki rzeczywiście hamującej wyludnianie się Polski, głównie z powodu masowej emigracji;
  – hamowanie wzrostu wynagrodzeń, m.in. poprzez otwarcie gospodarki na jeszcze tańszą siłę roboczą z Ukrainy;
  – itd.

  Wysokie notowania PiS są chyba wynikiem przede wszystkim lęku przed islamizacją. Oczywiście, polityka patriotyczna PiS jest chwalebna, ale na tym daleko się nie zajedzie.

 26. Republikanin

  2 października 2017 at 11:47

  Jeszcze:
  – brak jasnego stanowiska (sprzeciwu) wobec aborcji, gejostwa, genderyzmu, działań antyrodzinnych narzucanych przez Unię i inne organizacje;
  – spolegliwość wobec antyrodzinnych organizacji krajów unijnych, odbierających Polakom dzieci;

 27. Republikanin

  2 października 2017 at 11:51

  Przepraszam, jeszcze dwa problemy:
  – Konwencja Stambulska;
  – „ustawa o bratniej pomocy”, stanowiąca możliwość interwencji np. niemieckiej w razie próby poważnej destabilizacji Polski.

 28. Robert

  2 października 2017 at 11:51

  Andropauza albo podprogowy przekaz ojców nadzorców z wybranego narodu dzieki technologii remote neural monitoring

 29. Danka

  2 października 2017 at 13:27

  Red.Ziemkiewicz, Pani Zofio Romaszewska.
  To wlasnie partia Z.Ziobro we Wroclawiu okazala solidarnosc z bohaterskim czlowiekiem Solidarnym w 82 i do dzisiaj.Jego dziadek walczyl u boku Pilsudskiego w wojnie z bolszewikami w 20 r i sporo zdzialal jako zolnierz polski.
  http://piotrplominski.blog.pl/2013/11/30/pomoc-dla-pana-artura-holki-2/

 30. Stan

  2 października 2017 at 15:20

  Republikanin w dłuższym komentarzu ma rację poza ostatnim zdaniem.Notowania PIS u Polaków spadają ,ponieważ ich słowa nie pokrywają się z czynami.Uległość w stosunku do Niemców, Ukraińców,Żydów,Litwinów jest porażająca.R.Z. jeszcze się nie odkrył.

 31. gość

  2 października 2017 at 19:10

  Ważne!

  Narodowcy zaniemówili. Ruch Narodowy wykreślony z rejestru partii

  Takiej informacji nikt się nie spodziewał. Prawa strona sceny politycznej w Polsce stanęła jak wryta.

  Z informacji jakie podał w rozmowie z mediami prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki wynika, że jego partia – Ruch Narodowy, został wykreślony z rejestru partii politycznych w Polsce.

  Sąd Okręgowy w Warszawie podjął taką decyzję z uwagi na to, że formacja Winnickiego nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za rok 2015.

  http://pikio.pl/narodowcy-zaniemowili-ruch-narodowy-wykreslony-z-rejestru-partii/

 32. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a variety of websites for about a year and am worried about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it? Any help would be greatly appreciated!|

 33. Dadado Veig

  17 października 2017 at 16:56

  Definitely consider that that you stated. Your favourite reason appeared to be on the internet the easiest factor to consider of. I say to you, I definitely get irked while other people consider worries that they plainly don’t understand about. You managed to hit the nail upon the top and outlined out the entire thing with no need side effect , folks can take a signal. Will likely be again to get more. Thank you|

 34. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 20:00

  Thank you for the good writeup. It in reality was a enjoyment account it. Look complex to more delivered agreeable from you! By the way, how could we be in contact?|

 35. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 21:34

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!|

 36. Carlos Eduardo Correa da Veig

  17 października 2017 at 22:38

  Thanks for sharing such a good opinion, piece of writing is pleasant, thats why i have read it fully|

 37. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 23:01

  Great article, totally what I was looking for.|

 38. fast download mp3 songs for free

  17 października 2017 at 23:22

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks|

 39. fast download mp3 songs for free

  17 października 2017 at 23:54

  Hi there! I could have sworn I’ve visited this web site before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely delighted I discovered it and I’ll be book-marking it and checking back frequently!|

 40. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 00:15

  Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I’ll be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.|

 41. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 00:49

  You made some decent points there. I checked on the internet for more information about the issue and found most people will go along with your views on this site.|

 42. Grupo Serval presídios

  18 października 2017 at 03:20

  For most up-to-date information you have to visit internet and on internet I found this web page as a most excellent site for latest updates.|

 43. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  18 października 2017 at 05:33

  Great post however I was wondering if you could write a litte more on this subject? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Cheers!|

 44. Grupo Coral presidios

  18 października 2017 at 07:15

  I delight in, cause I discovered just what I was looking for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye|

 45. MAGA

  18 października 2017 at 09:32

  I think that everything posted made a bunch of sense. But, what about this? what if you were to create a killer headline? I am not saying your content is not solid, but what if you added a post title that makes people desire more? I mean %BLOG_TITLE% is kinda plain. You should glance at Yahoo’s home page and note how they write post titles to get people to click. You might try adding a video or a picture or two to get readers interested about what you’ve written. In my opinion, it might bring your website a little livelier.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra