Z kraju

Rafał Ziemkiewicz nadzieje pokłada w Dudzie, PiS uważa za ignorantów i jakobinów, staczających się do poziomu groteskowej opozycji

W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku Rafał Ziemkiewicz, publicysta związany z środowiskiem Endecji będącej u Kukiza, komentując spór o reformę sądownictwa, a zwłaszcza konflikt PiS z prezydentem, zadeklarował, że swoje nadzieje pokłada w Andrzeju Dudzie.

 

Jak deklaruje Rafał Ziemkiewicz – „Im więcej dociera do mnie wypowiedzi, filipik czy połajanek zwolenników tej „reformy”, którą PiS próbował przepchnąć przed wakacjami jako rzekome „przedłożenie poselskie”, czyli tych, którzy dziś, rozwścieczeni wetem Prezydenta, oskarżają go o zdradę, pozwalając sobie na obrzydliwy hejt nawet wobec osoby tak nieposzlakowanej, jak Zofia Romaszewska – tym bardziej przekonuję się co do jednego.

Tak naprawdę „ziobryści” i cały „twardy PiS” nie ma zielonego pojęcia, jak zabagnioną sferę życia publicznego naprawić, Potrafią wymyślić tylko jedno – żeby dopierdolić „kaście”. Powyrzucać ich wszystkich, a jak nie można wszystkich, to tych z wierzchołka, a resztę nastraszyć.

Jak ma system wymiaru sprawiedliwości działać po tym akcie „sprawiedliwości dziejowej”, czy też, mówiąc prościej, czystce – nie wiadomo. To znaczy, oni nie wiedzą. Ja wiem – będzie tak samo, tylko gorzej. Bo na miejsce Małgorzaty Gersdorf, Waldemara Żurka i innych przyjdą Zbigniew Kapusta, Janusz Kaczmarek czy Konrad Kornatowski. Oczywiście, będą się inaczej nazywali, ale będą tacy sami. Posłuszni. Do czasu.

Bo rewolucyjna metoda „rozpieprzmy zastane patologie, a potem się zobaczy” zawsze się kończy tak samo. Raz już PiS to przećwiczył i niech to wystarczy.

Tylko że niestety jakobini nie umieją tego zrozumieć. Wrzeszczą, że dach przecieka, ściany krzywe, że trzeba to naprawić, i wielu przyznaje rację, no bo to przecież prawda, wszyscy widzą, że krzywo i za kołnierz cieknie. Ale naprawić dach trzeba umieć, a nie brać się za to byle jak, na hurra – bo wszystko zwali się na łeb, a w najlepszym wypadku będzie ciekło dalej, tylko w innych miejscach.

Uważam za okoliczność wielce dla Polski szczęśliwą, że Prezydent zaczął się wykazywać stanowczością w blokowaniu jakobińskiej gorliwości, nie popartej przemyślanym planem reform, które by naprawdę poprawiały, a nie tylko zmieniały. Wobec instytucjonalnej i liczebnej słabości merytorycznej opozycji (bo na durniów z „opozycji totalnej”, umiejących jedynie drzeć mordy i rajcować się marzeniami o powrocie do koryta oraz strasznej zemście na tych, którzy im je zabrali, tylko machnąć ręką) jest on jedynym obecnie ośrodkiem politycznym, który może wymusić na PiS wyższą jakość legislacji.

Jeśli kogoś ciekawi, dlaczego swym piórem go wspieram, to tu jest właśnie wyjaśnienie. Moim zdaniem dla ludzi trzeźwo myślących wystarczające. Ale jeśli komuś nie wystarcza i pociągają go domysły, co mi za to obiecano, kto za mną stoi i jakie swoje interesy w ten sposób załatwiam – nie mogę mu tej zabawy zabronić”.

Komentując opinie Rafała Ziemkiewicza, mam nadzieje, że znany publicysta myli się w swoich analizach. Moim zdaniem spory Andrzeja Dudy z PiS to ustawka, teatr, sztuka napisana przez Jarosława Kaczyńskiego, by dziennikarze mieli o czym pisać i nie przeszkadzali PiS w działaniach. Realnie sporu nie ma, i PiS, i Andrzej Duda, współdziałają.

Środowisko PiS od samego początku deklarowało przywiązanie do modelu prezydenckiego. Zawetowane przez prezydenta projekty były sprzeczne z tym stałym stanowiskiem PiS (kompetencje prezydenta dawały w ręce ministra sprawiedliwości).

Dodatkowo Zbigniew Ziobro z partii Solidarna Polska a nie PiS, choć ponownie przyjęty w szeregi klubu i rządu PiS, już raz zbuntował się przeciwko władzy Jarosława Kaczyńskiego. Nominowany przez Kaczyńskiego na prezydenta Andrzej Duda był zawsze lojalnym członkiem PiS, który nigdy nie zdradził prezesa Kaczyńskiego. Wiec niby czemu prezes Kaczyński ma wspierać Ziobrę a nie Dudę.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. actually asbestos

  9 listopada 2017 at 19:07

  I could not refrain from commenting. Well written!

 2. home security camera

  16 listopada 2017 at 07:24

  Shield family from harm?

 3. Kayleigh

  13 grudnia 2017 at 20:46

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for laser range
  finder arduino

 4. ERP TPV Hosteleria

  30 kwietnia 2018 at 13:39

  DAF ERP TPV Hostelería se actualiza de forma automática en tiempo real, optimizando el trabajo en equipo desde diferentes puntos: entre la terraza y el local, la cocina y la sala, la planta superior y la inferior.

 5. tpv web bar restaurante

  30 kwietnia 2018 at 15:56

  Facturación en la nube DAF ERP para hostelería con múltiples opciones de configuración y personalización que permiten la adaptación a la mayoría de negocios. Disponemos de toda la potencia de un ERP online con una eficiencia y una velocidad de funcionamiento sin competidores.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra