Z kraju

Rafał Ziemkiewicz nadzieje pokłada w Dudzie, PiS uważa za ignorantów i jakobinów, staczających się do poziomu groteskowej opozycji

W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku Rafał Ziemkiewicz, publicysta związany z środowiskiem Endecji będącej u Kukiza, komentując spór o reformę sądownictwa, a zwłaszcza konflikt PiS z prezydentem, zadeklarował, że swoje nadzieje pokłada w Andrzeju Dudzie.

 

Jak deklaruje Rafał Ziemkiewicz – „Im więcej dociera do mnie wypowiedzi, filipik czy połajanek zwolenników tej „reformy”, którą PiS próbował przepchnąć przed wakacjami jako rzekome „przedłożenie poselskie”, czyli tych, którzy dziś, rozwścieczeni wetem Prezydenta, oskarżają go o zdradę, pozwalając sobie na obrzydliwy hejt nawet wobec osoby tak nieposzlakowanej, jak Zofia Romaszewska – tym bardziej przekonuję się co do jednego.

Tak naprawdę „ziobryści” i cały „twardy PiS” nie ma zielonego pojęcia, jak zabagnioną sferę życia publicznego naprawić, Potrafią wymyślić tylko jedno – żeby dopierdolić „kaście”. Powyrzucać ich wszystkich, a jak nie można wszystkich, to tych z wierzchołka, a resztę nastraszyć.

Jak ma system wymiaru sprawiedliwości działać po tym akcie „sprawiedliwości dziejowej”, czy też, mówiąc prościej, czystce – nie wiadomo. To znaczy, oni nie wiedzą. Ja wiem – będzie tak samo, tylko gorzej. Bo na miejsce Małgorzaty Gersdorf, Waldemara Żurka i innych przyjdą Zbigniew Kapusta, Janusz Kaczmarek czy Konrad Kornatowski. Oczywiście, będą się inaczej nazywali, ale będą tacy sami. Posłuszni. Do czasu.

Bo rewolucyjna metoda „rozpieprzmy zastane patologie, a potem się zobaczy” zawsze się kończy tak samo. Raz już PiS to przećwiczył i niech to wystarczy.

Tylko że niestety jakobini nie umieją tego zrozumieć. Wrzeszczą, że dach przecieka, ściany krzywe, że trzeba to naprawić, i wielu przyznaje rację, no bo to przecież prawda, wszyscy widzą, że krzywo i za kołnierz cieknie. Ale naprawić dach trzeba umieć, a nie brać się za to byle jak, na hurra – bo wszystko zwali się na łeb, a w najlepszym wypadku będzie ciekło dalej, tylko w innych miejscach.

Uważam za okoliczność wielce dla Polski szczęśliwą, że Prezydent zaczął się wykazywać stanowczością w blokowaniu jakobińskiej gorliwości, nie popartej przemyślanym planem reform, które by naprawdę poprawiały, a nie tylko zmieniały. Wobec instytucjonalnej i liczebnej słabości merytorycznej opozycji (bo na durniów z „opozycji totalnej”, umiejących jedynie drzeć mordy i rajcować się marzeniami o powrocie do koryta oraz strasznej zemście na tych, którzy im je zabrali, tylko machnąć ręką) jest on jedynym obecnie ośrodkiem politycznym, który może wymusić na PiS wyższą jakość legislacji.

Jeśli kogoś ciekawi, dlaczego swym piórem go wspieram, to tu jest właśnie wyjaśnienie. Moim zdaniem dla ludzi trzeźwo myślących wystarczające. Ale jeśli komuś nie wystarcza i pociągają go domysły, co mi za to obiecano, kto za mną stoi i jakie swoje interesy w ten sposób załatwiam – nie mogę mu tej zabawy zabronić”.

Komentując opinie Rafała Ziemkiewicza, mam nadzieje, że znany publicysta myli się w swoich analizach. Moim zdaniem spory Andrzeja Dudy z PiS to ustawka, teatr, sztuka napisana przez Jarosława Kaczyńskiego, by dziennikarze mieli o czym pisać i nie przeszkadzali PiS w działaniach. Realnie sporu nie ma, i PiS, i Andrzej Duda, współdziałają.

Środowisko PiS od samego początku deklarowało przywiązanie do modelu prezydenckiego. Zawetowane przez prezydenta projekty były sprzeczne z tym stałym stanowiskiem PiS (kompetencje prezydenta dawały w ręce ministra sprawiedliwości).

Dodatkowo Zbigniew Ziobro z partii Solidarna Polska a nie PiS, choć ponownie przyjęty w szeregi klubu i rządu PiS, już raz zbuntował się przeciwko władzy Jarosława Kaczyńskiego. Nominowany przez Kaczyńskiego na prezydenta Andrzej Duda był zawsze lojalnym członkiem PiS, który nigdy nie zdradził prezesa Kaczyńskiego. Wiec niby czemu prezes Kaczyński ma wspierać Ziobrę a nie Dudę.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

151 komentarzy

151 Komentarzy

 1. Satyr

  1 października 2017 at 16:54

  Rafcio miota się biedaczyna. Z jednej strony on i jego żonka wyciągają łapy do pisuarów po kasę i chałturzą w TVPIS, z drugiej strony na nich pluje. Raafcio to jest taki szabesgoj co wie jakiej nacji w doopę wchodzić, przez to nigdy nie zaprosił Michalkiewicza do swojego programu, choć mówiłem mu dwa razy by to zrobił 🙂 W sumie niech się gryzą miedzy sobą, bo jedni warci drugich.

 2. Hania

  1 października 2017 at 18:26

  Oto PISowski działacz w pełnej krasie 🙂

  Polecam: https://www.youtube.com/watch?time_continue=171&v=nFF8kAhs7BI

 3. Soroka

  1 października 2017 at 19:09

  Ciekawe za co chwali PADa? Czy za to, że otoczył się sługusami ruskiego okupanta Polski?

 4. pidzio

  1 października 2017 at 19:15

  Panie Rafale Ziemkiewicz czy to prawda, że obrzezanie jest bolesne?

  • stan

   1 października 2017 at 21:02

   Może nie pamiętać, jeśli nastąpiło zgodnie z prawem – 8 dnia po urodzeniu.

  • WJTK

   1 października 2017 at 23:38

   Ależ prymitywny hejt, no i woda na młyn „soroszowcom”

 5. wiesscar

  1 października 2017 at 20:01

  najpierw kon sie znarowil, potem drugi chce oddac Szczecin Niemcom a teraz to,
  RAZ chce by sadownictwo sie samo oczyscilo, slow Strzembosza nie pamieta?

 6. adajoz

  1 października 2017 at 21:34

  Panie Janie!

  Trafne przemyślenie na koniec!

  • wiesscar

   2 października 2017 at 11:14

   bo Ziobro dluzej siedzi w sprawach wymiaru sprawiedliwosci od Dudy,

 7. gość

  1 października 2017 at 23:02

  Spójrzmy na naszych chłoptasiów. Na tę ich grę ze sobą i przeciw sobie

  http://www.ekspedyt.org/2017/10/01/spojrzmy-na-naszych-chloptasiow-na-te-ich-gre-ze-soba-i-przeciw-sobie/

 8. Leszek1

  1 października 2017 at 23:04

  Kto czyta Ziemkiewicza, ten sam sobie szkodzi. To bezideowiec.

  • Danka

   2 października 2017 at 14:31

   Pani Romaszewska zdrazila Solidarnosc,bo zdradzila hej idealy.Komunistyczby beton nadzwyczajnej kasy bezbrzeznie jest zobowiazany. Solidarnym sie jest, a nie sie bywa.

   • Danka

    2 października 2017 at 15:29

    Mialo byc:ZDRADZILA

 9. TZ.

  1 października 2017 at 23:05

  Trudno uwierzyć, że Kaczyński z Dudą mają ustawkę. Ale rzeczywiście, zapał PiSu, który robi ustawy wygodne dla partii aktualnie rządzącej, należy powstrzymać. Za dwa albo za sześć lat rządy może objąć inna partia, i ona te same ustawy wykorzysta dla obalenia wprowadzonych teraz reform. Prezydent, nie powstrzymując bynajmniej reform, próbuje stworzyć systemowe zabezpieczenia przed takim niebezpieczeństwem.

 10. Mokotów

  2 października 2017 at 02:30

  Ziemkiewic to menda

 11. Art

  2 października 2017 at 03:10

  @
  wiesscar
  Pamięta,pamięta,ale zapłacili właśnie za cytowanie Strzembosza.

  • wiesscar

   2 października 2017 at 11:16

   ja nie cytuje tylko nazwisko przypomnialem,

 12. xkamerki

  2 października 2017 at 04:00

  RAZ znowu dowalił lewackim lewakom ! precz z lewactwem

 13. Danka

  2 października 2017 at 04:36

  Michnikowszczyzna tak zaszkodzila? Ile Pan musial sie nameczyc na tych nieustannych procesach z samym nadredaktorem.Tylko interesujace jest jedno: Czy w koncu pokaze Pan jakis rachunek? Ziobro nie zdradzil.Kaczynski zdradzal wyborcow i sciemnial szantazowany, o czym sam opowiadal ok.22/23 X 2011 / porzednie wybory parlametarne byly w 2011?/ na lamach „Rzeczpospolitej”w wywiadzie oswiadczyl, ze sztab PO cos na niego i na PIS mial, ale on „nie moze tego powiedziec”. Ciekawe, co to bylo, ze tak zadzialalo? Komisja orlenowska dokonczyla swoje prace? Dzis pisalam tu o meczenstwie ministra Skarbu Emila Wasacza, postawionego moca Sejmu przed Trybunalem Stanu 12 lat temu.Sprawa w toku, a prezes TS Malgorzata Gersdorf nie kwapi sie na emeryture.Nastepne 10 lat meczenstwa Emila Wasacza za zlamanie prawa przy aferalnych dealach z Kulczykiem TPSA, PZU/ Eureco czy Domach Towarowych Centrum.W zeszlek kadencji Sejm nie byl w stanie z 460 wylonic jednego: oskarzyciela…Emila Wasacza.

 14. Danka

  2 października 2017 at 04:40

  I to wlasnie Ziobro byl aktywny jako chyba jedyny,zeby cos z tym zrobic. Reszta, dziwnym trafem, robila i robi uniki.Umoczona?

 15. Danka

  2 października 2017 at 04:51

  Spoko, spoko z E.Wasaczem z AWS.Jednak cos sie dzieje i sledztwo trwalo, choc zarzuty mialy sie rzekomo przedawnic w 2014 r.W tym roku ruszyl proces wWarszawie p/ Wasaczowi, ktory dopomina sie o szybkie uniewinnienie, bo jegomeczenstwo trwa juz 11 lat.Sedzia odpowiedziala, ze trudno bedzie szybko, bo ego sprawa to 500 tomow akt
  https://warszawa.onet.pl/ruszyl-proces-emila-wasacza-za-prywatyzacje-pzu-w-1999-r/b3yf711

 16. Danka

  2 października 2017 at 10:26

  Gersdorf obwieszcza, ze to niemal zamach na demokracje.Takich zwolnionych obrotow zaden zamachowiec nie przetrzyma.12 lat trzymac postawionego przed Trybunalem Stanu ministra AWS Emila Wasacza?Pani prezes SN jest przewodniczaca Trybunalu Stanu.

 17. Danka

  2 października 2017 at 10:33

  Podatnik polski ile musi zaplacic za utrzymywanie fikcyjnego TS / przewodnniczacaTS,2 wice+ 16 sedziow/?
  https://dorzeczy.pl/kraj/34292/Ujawniono-majatek-pierwszej-prezes-Sadu-Najwyzszego.html

 18. Stanley

  2 października 2017 at 10:38

  bardzo sprytna retoryka panie rafale.
  czyli mówiąc krótko takie „aby było tak jak było” w wydaniu pseudo-prawicowca.

 19. CMB

  2 października 2017 at 11:09

  „Rafał Ziemkiewicz nadzieje pokłada w Dudzie (…).”
  DUREŃ. JEDEN I DRUGI.

 20. wiesscar

  2 października 2017 at 11:26

  RAZ niech idzie do europarlamentu, moze dudowcy i gowinowcy go wybiora?
  mnie to nie przeszkadza, chodzi o to ze swoimi analizami wprowadza zamieszanie,
  rewolucja z 1980r niedokonczona, magdalenka w 1989r przejela panstwo polskie,
  teraz po 2015r jest szansa na jej dokonczenie, magdalenka bedzie sie bronic,
  jednak jesli tego nie dokonczymy a Kaczynskiego braknie to trudno bedzie dokonczyc rewolucje, magdalenka oslabiona szybko sie wzmocni i znowu zachachmeci narodowi polskiemu panstwo polskie, czy prezydent Duda chce bydowac Judeopolonie czy chce budowac Polske? oto jest pytanie? dla narodu polskiego to oznacza to be or not to be w Polsce (bo emigracje jak za Tuska),

 21. Danka

  2 października 2017 at 11:26

  Pani Zofio! Chlopak mial 18 lat, bral udzial w wielkiej demonstracji pod haslami legalizacji Solidarnosci i zakonczenia stanu wojennego 31 sierpnia 82 r.Skatowany tak, ze ledwo przezyl.Odbilo sie to na jego zdrowiu-od lat przykuty do lozka, zajmuje sie nim staruszka matka.Odrzucili wniosek o odszkodowanie, a przez dlugi czas nie wyplacali mu renty.Artur Holka z Wroclawia dostal nowe mieszkanie, dzieki dzialaniom Solidarnej Polski / partia Z Ziobro/ i Zarzadu Regionu NSZZ Solidarnosc we Wroclawiu.Oni maja z nim kontakt.Wczesniej mieszkal z matka na 10 czy 12 pietrze wiezowca w kawalerce, gdzie latem temp.dochodzily do 50 stopni C.Bal sie korzystania z windy na wozku i nie opuszczal prawie wcale mieszkania.
  http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Renta_Nie_Dla_Opozycjonisty,887784/index.html

 22. Republikanin

  2 października 2017 at 11:41

  Nie wiem, jak skomentować poczynania Prezydenta. Być może dopiero „po owocach ich poznacie”. Jednakże reformy PiS pozostawiają bardzo wiele do życzenia i ograniczają się głównie do dalszego uciskania polskich przedsiębiorców i zwiększania podatków.

  I tak:
  – brak istotnych reform wolnościowych w życiu publicznym, przywracających wolności, obowiązki i odpowiedzialność obywatelską;
  – brak reform gospodarczych przywracających wolność gospodarczą (są za to posunięcia na rzecz zagranicznych koncernów i banków);
  – brak istotnych reform systemu podatkowego i ZUS;
  – coraz więcej przepisów uzależniających obywateli od państwa, głównie w sferze socjalnej;
  – brak polityki rzeczywiście hamującej wyludnianie się Polski, głównie z powodu masowej emigracji;
  – hamowanie wzrostu wynagrodzeń, m.in. poprzez otwarcie gospodarki na jeszcze tańszą siłę roboczą z Ukrainy;
  – itd.

  Wysokie notowania PiS są chyba wynikiem przede wszystkim lęku przed islamizacją. Oczywiście, polityka patriotyczna PiS jest chwalebna, ale na tym daleko się nie zajedzie.

 23. Republikanin

  2 października 2017 at 11:47

  Jeszcze:
  – brak jasnego stanowiska (sprzeciwu) wobec aborcji, gejostwa, genderyzmu, działań antyrodzinnych narzucanych przez Unię i inne organizacje;
  – spolegliwość wobec antyrodzinnych organizacji krajów unijnych, odbierających Polakom dzieci;

 24. Republikanin

  2 października 2017 at 11:51

  Przepraszam, jeszcze dwa problemy:
  – Konwencja Stambulska;
  – „ustawa o bratniej pomocy”, stanowiąca możliwość interwencji np. niemieckiej w razie próby poważnej destabilizacji Polski.

 25. Danka

  2 października 2017 at 13:27

  Red.Ziemkiewicz, Pani Zofio Romaszewska.
  To wlasnie partia Z.Ziobro we Wroclawiu okazala solidarnosc z bohaterskim czlowiekiem Solidarnym w 82 i do dzisiaj.Jego dziadek walczyl u boku Pilsudskiego w wojnie z bolszewikami w 20 r i sporo zdzialal jako zolnierz polski.
  http://piotrplominski.blog.pl/2013/11/30/pomoc-dla-pana-artura-holki-2/

 26. Stan

  2 października 2017 at 15:20

  Republikanin w dłuższym komentarzu ma rację poza ostatnim zdaniem.Notowania PIS u Polaków spadają ,ponieważ ich słowa nie pokrywają się z czynami.Uległość w stosunku do Niemców, Ukraińców,Żydów,Litwinów jest porażająca.R.Z. jeszcze się nie odkrył.

 27. gość

  2 października 2017 at 19:10

  Ważne!

  Narodowcy zaniemówili. Ruch Narodowy wykreślony z rejestru partii

  Takiej informacji nikt się nie spodziewał. Prawa strona sceny politycznej w Polsce stanęła jak wryta.

  Z informacji jakie podał w rozmowie z mediami prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki wynika, że jego partia – Ruch Narodowy, został wykreślony z rejestru partii politycznych w Polsce.

  Sąd Okręgowy w Warszawie podjął taką decyzję z uwagi na to, że formacja Winnickiego nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za rok 2015.

  http://pikio.pl/narodowcy-zaniemowili-ruch-narodowy-wykreslony-z-rejestru-partii/

 28. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 20:00

  Thank you for the good writeup. It in reality was a enjoyment account it. Look complex to more delivered agreeable from you! By the way, how could we be in contact?|

 29. Carlos Eduardo Correa da Veig

  17 października 2017 at 22:38

  Thanks for sharing such a good opinion, piece of writing is pleasant, thats why i have read it fully|

 30. fast download mp3 songs for free

  17 października 2017 at 23:22

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks|

 31. Grupo Coral presidios

  18 października 2017 at 07:15

  I delight in, cause I discovered just what I was looking for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye|

 32. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 14:16

  I’m really inspired with your writing abilities as smartly as with the layout to your weblog. Is that this a paid subject or did you customize it your self? Anyway stay up the excellent high quality writing, it is uncommon to see a nice weblog like this one these days..|

 33. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:54

  Thank you for the good writeup. It in truth was a leisure account it. Look complex to far delivered agreeable from you! However, how can we keep in touch?|

 34. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 11:20

  I’ve read several good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you set to create this type of magnificent informative website.|

 35. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  19 października 2017 at 13:49

  bookmarked!!, I like your website!|

 36. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 18:09

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?|

 37. tercio borlenghi junior

  19 października 2017 at 22:21

  Hey very interesting blog!|

 38. Grupo Serval presidios

  20 października 2017 at 02:09

  Your style is very unique in comparison to other folks I have read stuff from. Many thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just bookmark this blog.|

 39. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 04:47

  Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success. If you know of any please share. Thanks!|

 40. Lélio Vieira Carneiro Junio

  20 października 2017 at 21:54

  I’m gone to tell my little brother, that he should also visit this weblog on regular basis to take updated from hottest information.|

 41. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  22 października 2017 at 00:15

  I’m really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any browser compatibility problems? A few of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Opera. Do you have any ideas to help fix this problem?|

 42. tercio borlenghi junior

  22 października 2017 at 18:00

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?|

 43. Egli Diana Pinto

  23 października 2017 at 02:58

  I was recommended this website through my cousin. I’m no longer certain whether or not this submit is written by him as nobody else realize such designated approximately my difficulty. You are wonderful! Thanks!|

 44. Luiz Gastão Bittencourt

  25 października 2017 at 13:05

  If you would like to obtain a good deal from this article then you have to apply these techniques to your won blog.|

 45. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:28

  Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thank you|

 46. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 21:39

  I always used to read post in news papers but now as I am a user of internet thus from now I am using net for articles, thanks to web.|

 47. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 22:55

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is magnificent blog. A fantastic read. I’ll definitely be back.|

 48. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 01:13

  Oh my goodness! Amazing article dude! Many thanks, However I am experiencing issues with your RSS. I don’t know the reason why I can’t subscribe to it. Is there anyone else having the same RSS problems? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanx!!|

 49. Lelio Junior

  26 października 2017 at 02:27

  I am genuinely glad to read this webpage posts which includes plenty of valuable data, thanks for providing these information.|

 50. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 03:47

  hello!,I really like your writing so so much! percentage we keep up a correspondence more approximately your article on AOL? I need an expert in this house to solve my problem. May be that is you! Looking forward to look you. |

 51. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 09:02

  I was recommended this web site by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You are amazing! Thanks!|

 52. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 12:39

  Awesome article.|

 53. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 15:22

  Thanks in favor of sharing such a good opinion, post is fastidious, thats why i have read it completely|

 54. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 17:53

  Ahaa, its good conversation regarding this post at this place at this web site, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.|

 55. Grupo Coral

  26 października 2017 at 19:36

  Everything is very open with a very clear description of the issues. It was truly informative. Your site is useful. Thanks for sharing!|

 56. Lelio Junior

  26 października 2017 at 22:41

  Greetings! Very useful advice in this particular article! It’s the little changes that make the largest changes. Many thanks for sharing!|

 57. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 01:09

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!|

 58. Carlos Eduardo Correa da Veig

  27 października 2017 at 05:23

  Very shortly this website will be famous amid all blogging visitors, due to it’s good content|

 59. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 06:26

  Keep on writing, great job!|

 60. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 10:07

  bookmarked!!, I love your blog!|

 61. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 11:25

  I enjoy reading an article that will make people think. Also, thanks for allowing for me to comment!|

 62. nokia contract phones

  1 listopada 2017 at 17:38

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up plus the rest of the site is very
  good.

 63. timex watches

  3 listopada 2017 at 06:46

  Remarkable! Its truly amazing piece of writing, I have got much clear idea regarding from this article.

 64. find asbestos

  3 listopada 2017 at 08:13

  Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with
  Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some
  targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Cheers!

 65. nanny cameras

  4 listopada 2017 at 01:08

  My brother suggested I may like this blog. He was totally right.
  This put up actually made my day. You can not consider just how a lot time I had spent for this information! Thanks!

 66. contract phones encapsulate

  4 listopada 2017 at 10:40

  I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really
  nice paragraph on building up new blog.

 67. smart phone applications

  4 listopada 2017 at 22:05

  Hi, I do think your site could possibly be having internet
  browser compatibility issues. Whenever I take a look at your
  web site in Safari, it looks fine however when opening in I.E., it’s got some overlapping issues.
  I simply wanted to give you a quick heads up! Aside from that,
  excellent site!

 68. Bonuses

  6 listopada 2017 at 06:59

  I have to thank you for the efforts you’ve put in writing this website.
  I’m hoping to view the same high-grade blog posts by you in the
  future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated
  me to get my own blog now 😉

 69. Percy

  6 listopada 2017 at 15:52

  Hi there, after reading this amazing post i am also happy to share my familiarity here
  with mates.

 70. best pron

  8 listopada 2017 at 13:33

  irTHJy Quite instructive blog site. Will browse on

 71. actually asbestos

  9 listopada 2017 at 19:07

  I could not refrain from commenting. Well written!

 72. home security systems near me

  11 listopada 2017 at 11:19

  Do you have falling terrace gate at home?

 73. website designing agencies

  12 listopada 2017 at 13:35

  Nice blog here! Also your web site loads up very fast! What
  host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 74. Carlos Eduardo Correa da Veig

  12 listopada 2017 at 15:43

  Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere,
  when i read this post i thought i could also create comment due to this brilliant post.

 75. home security systems reviews cnet

  14 listopada 2017 at 22:34

  Have you got gliding porch entry in your property?

 76. Model Papers

  15 listopada 2017 at 17:55

  Say, you got a nice blog article.Much thanks again. Cool.

 77. Canberra Escorts

  15 listopada 2017 at 19:15

  Wow, that as what I was seeking for, what a stuff! present here at this website, thanks admin of this website.

 78. child pornography

  15 listopada 2017 at 22:37

  Sorry for the off-topic, could you tell where I can get such a nice pattern for my blog ?!

 79. home security camera

  16 listopada 2017 at 07:24

  Shield family from harm?

 80. visit website

  16 listopada 2017 at 10:17

  Wow! Thank you! I continuously needed to write on my blog something like that. Can I take a part of your post to my website?

 81. cheap flights europe to south america

  16 listopada 2017 at 15:29

  Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere,
  when i read this post i thought i could also create comment
  due to this sensible article.

 82. visit website

  17 listopada 2017 at 10:09

  It as not that I want to replicate your web-site, but I really like the style. Could you tell me which theme are you using? Or was it custom made?

 83. express packaging

  17 listopada 2017 at 13:35

  Looking forward to reading more. Great blog article.Really thank you! Keep writing.

 84. cbd herbs

  17 listopada 2017 at 13:52

  Sorry for my bad English.I am constantly investigating online for articles that can help me. Thank you!

 85. try this

  20 listopada 2017 at 09:35

  This is one awesome article.Thanks Again.

 86. to learn more

  20 listopada 2017 at 11:34

  Some genuinely prime content on this web site , saved to bookmarks.

 87. Sripatum

  21 listopada 2017 at 20:45

  Im thankful for the post.Much thanks again. Great.

 88. weight loss diet

  21 listopada 2017 at 22:31

  This is a topic which is near to my heart Thank you! Exactly where are your contact details though?

 89. www.twcu.co.tt

  22 listopada 2017 at 07:22

  It’s an awesome article in support of all the internet users; they will get benefit from it I am sure.

 90. Giveaways

  22 listopada 2017 at 10:46

  Remarkable! Its actually remarkable post, I have got much clear idea on the topic of from this post.

 91. Funeral Package Malaysia

  22 listopada 2017 at 11:20

  I?d should verify with you here. Which is not something I often do! I take pleasure in reading a publish that may make individuals think. Also, thanks for allowing me to comment!

 92. kapling me dad dad puvu

  22 listopada 2017 at 12:21

  I’а†ve read several excellent stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I surprise how so much attempt you set to make one of these fantastic informative web site.

 93. correx

  22 listopada 2017 at 17:13

  Hello, its good post on the topic of media print, we all know media is a impressive source
  of data.

 94. creepypasta games

  22 listopada 2017 at 17:53

  Really informative blog post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 95. Abe

  23 listopada 2017 at 06:20

  Remarkable! Its in fact awesome article, I have got much clear idea concerning from this post.

 96. magnet tape

  23 listopada 2017 at 17:35

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying
  for a while but I never seem to get there!

  Thanks

 97. Kelli

  23 listopada 2017 at 17:41

  Excellent write-up. I definitely appreciate this website. Thanks!

 98. discounts

  23 listopada 2017 at 21:57

  Many thanks for sharing this great article. Very inspiring! (as always, btw)

 99. carpet protector

  24 listopada 2017 at 04:41

  I am really loving the theme/design of your website.

  Do you ever run into any browser compatibility problems? A small number of my blog audience have
  complained about my site not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any ideas to help fix this issue?

 100. stretch film

  24 listopada 2017 at 09:56

  I have read so many content regarding the blogger lovers except this paragraph is really a pleasant
  post, keep it up.

 101. for more information

  24 listopada 2017 at 12:10

  Im grateful for the blog.Much thanks again. Want more.

 102. doku.spiria.me

  27 listopada 2017 at 06:24

  Howdy this is kinda of off topic but I was wanting to
  know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code
  with HTML. I’m starting a blog soon but have
  no coding experience so I wanted to get advice from someone with experience.

  Any help would be enormously appreciated!

 103. Eloise

  28 listopada 2017 at 03:44

  In fact when someone doesn’t be aware of after that its up to other people that they
  will assist, so here it occurs.

 104. free download for windows 8

  29 listopada 2017 at 10:00

  When someone writes an article he/she retains the image of a user

 105. free download for pc windows

  29 listopada 2017 at 13:43

  If you are ready to watch comical videos online then I suggest you to pay a visit this web page, it includes in fact so humorous not only movies but also additional data.

 106. artificial lawn installation

  30 listopada 2017 at 13:17

  Great delivery. Solid arguments. Keep up the amazing work.

 107. Vancouver SEO

  30 listopada 2017 at 23:46

  Since the admin of this web site is working, no question very rapidly it will be well-known, due to its quality contents.

 108. REM Sleep

  1 grudnia 2017 at 01:56

  It’s enormous that you are getting thoughts from this article as well
  as from our discussion made at this place.

 109. REM Sleep

  1 grudnia 2017 at 02:27

  Excellent blog here! Also your website loads up very fast!
  What host are you using? Can I get your affiliate link
  to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol

 110. forum.dlcfmouau.org

  1 grudnia 2017 at 15:15

  Fantastic post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Appreciate it!

 111. TSX

  2 grudnia 2017 at 18:25

  Really informative article post.Really thank you! Much obliged.

 112. Kerri

  2 grudnia 2017 at 19:53

  Nice blog here! Also your website loads up very fast!
  What host are you using? Can I get your affiliate link to your
  host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 113. Shari

  2 grudnia 2017 at 22:05

  Wonderful blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a
  little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid
  option? There are so many options out there that I’m completely confused
  .. Any recommendations? Thanks a lot!

 114. This blog was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me.

  Appreciate it!

 115. to get more information

  4 grudnia 2017 at 08:48

  we came across a cool web page that you may possibly appreciate. Take a look for those who want

 116. www.caminorealsrl.com

  4 grudnia 2017 at 15:28

  You need to be a part of a contest for one of the best blogs on the web.
  I am going to highly recommend this blog!

 117. terry london vip financing

  5 grudnia 2017 at 02:56

  The Best Supplements for Men To Take Your Regime Including to my diet regime has given a boost to my fitness routine

 118. vancouver seo

  5 grudnia 2017 at 08:48

  This site was how do I say it? Relevant!! Finally I ave found something that helped me. Many thanks!

 119. inspire

  6 grudnia 2017 at 16:55

  I truly appreciate this post. Ia??a?аАа’аАТ‚аЂ ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You ave made my day! Thanks again

 120. www.mwdentallab.org

  6 grudnia 2017 at 20:04

  I always emailed this website post page to all my contacts,
  for the reason that if like to read it then my friends will too.

 121. iglomtomx

  7 grudnia 2017 at 03:38

  Amazing! Its genuinely amazing piece of writing, I have got
  much clear idea concerning from this post.

 122. best online poker for us players

  7 grudnia 2017 at 06:58

  You could certainly see your expertise in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren at afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 123. Check This Out

  7 grudnia 2017 at 16:43

  I’m gone to tell my little brother, that he should also
  pay a visit this web site on regular basis to take updated from
  hottest reports.

 124. kyosho inferno neo 2

  7 grudnia 2017 at 22:46

  Nice blog here! Also your web site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 125. fiber supplement

  8 grudnia 2017 at 10:35

  There is definately a lot to know about this issue. I love all of
  the points you have made.

 126. free intro music

  8 grudnia 2017 at 14:15

  Muchos Gracias for your blog post.Really thank you! Really Great.

 127. Bus Service Frankfurt

  8 grudnia 2017 at 19:44

  Thanks for the blog.Really looking forward to read more. Cool.

 128. Bus Service Germany

  8 grudnia 2017 at 20:57

  Muchos Gracias for your article post. Really Great.

 129. kayseri avukat

  9 grudnia 2017 at 13:10

  I wanted to thank you for this fantastic article, I certainly loved every small bit of it. I have bookmarked your web site to look at the newest stuff you post.

 130. du an high intela quan 8

  10 grudnia 2017 at 01:11

  My brother suggested I might like this web site.
  He was entirely right. This post truly made my day. You cann’t
  imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 131. can ho high intela khi nao giao nha

  10 grudnia 2017 at 04:34

  I constantly spent my half an hour to read this web site’s
  content everyday along with a mug of coffee.

 132. Check This Out

  11 grudnia 2017 at 19:10

  With havin so much content do you ever run into
  any problems of plagorism or copyright infringement?
  My website has a lot of unique content I’ve either created
  myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all
  over the web without my agreement. Do you know any methods to help protect against content from being ripped
  off? I’d really appreciate it.

 133. view publisher site

  11 grudnia 2017 at 19:13

  I’ve read some good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
  I wonder how so much effort you set to make this type of fantastic informative website.

 134. best bowling sets

  12 grudnia 2017 at 06:55

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you are going to a
  famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 135. VIP Financing Solutions

  12 grudnia 2017 at 18:22

  Say, you got a nice post.Really thank you! Keep writing.

 136. nugg coupon

  13 grudnia 2017 at 15:15

  The thing i like about your weblog is the fact that you always post direct for the point info.:,*`,

 137. Kayleigh

  13 grudnia 2017 at 20:46

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for laser range
  finder arduino

 138. Marta

  13 grudnia 2017 at 23:39

  Hello, i think that i saw you visited my web site so i got here to go back the favor?.I’m trying
  to in finding things to improve my web site!I guess its ok to make use of a few of your concepts!!

 139. Marina

  14 grudnia 2017 at 00:39

  This design is steller! You certainly know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I was almost
  moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 140. SEO VANCOUVER

  14 grudnia 2017 at 08:35

  wow, awesome article post.Really thank you! Great.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra