Z zagranicy

Rzecznik Fideszu ostrzega przed „raportem Sorosa”

Rzecznik prasowy partii Fidesz powiedział w środę, że eurokraci w Brukseli przygotowują się do poskładania potępiającego Węgry „raportu Sorosa”, sugerując tym samym, że to właśnie multimiliarder George Soros stoi za jego powstaniem.

Powołując się na źródła w partii, Imre Puskás powiedział podczas konferencji prasowej, że jedynym celem tego raportu jest „skazanie” Węgier oraz przekonywał, że Bruksela wybrała do sporządzenia raportu polityków „którzy jedzą Sorosowi z ręki”.

Puskás stwierdził, że autorem raportu, którego sporządzanie miało rozpocząć się w środę, jest proimigrancka eurodeputowana Zielonych Judith Sargentini, natomiast za przygotowania do raportu byli odpowiedzialni: Marie-Christine Vergiat z grupy GUE/NGL, Josef Weidenholzer z grupy Socjalistów i Demokratów, Louis Michel z ALDE, Marek Jurek grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, a także Roberta Metsola z EPP.

Wśród nich – jak zauważa rzecznik Fideszu – Vergiat, Weidenholzer i Michel znajdują się na „liście zaufanych sojuszników Sorosa”. W ocenie Puskása wszyscy eurodeputowani zaangażowani w tworzenie tego raportu są politykami „proimigracyjnymi”, którzy „nie mogą się doczekać, aż Węgry zostaną skazane” i przy każdej okazji krytykują ich politykę migracyjną oraz decyzję o budowie ogrodzenia ochronnego wzdłuż granic.

Rzecznik Fideszu podkreślał, iż raport został tak pomyślany, aby „zmusić Węgry do zmiany polityki migracyjnej”. Puskás wezwał naród węgierski do udzielenia możliwie dużego wsparcia rządowi, aby ten „był w stanie zapobiec przekształceniu Węgier w kraj imigrantów”

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

115 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra