Z kraju

PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA NIE TYLKO DZIECI -TERAZ RÓWNIEŻ DOROSŁYCH!

 

Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz na polecenie rządu przygotował projekt zmiany ustawy o epidemiach wprowadzający obowiązek szczepień również dla dorosłych. Rząd projektu jeszcze nie przyjął, jednakże wszystko wskazuje na to, że wcześniej czy później to uczyni.

O zagrożeniach związanych z projektem ustawy poinformowało Stowarzyszenie STOP NOP. „Ideą są obowiązkowe szczepienia, już nie tylko dla dzieci. Teraz każdy Polak będzie na celowniku inspekcji sanitarnej, gdy zostaną wprowadzone przymusowe „szczepienia interwencyjne” np. na katar, jeśli firma farmaceutyczna będzie chciała wcisnąć obywatelom kolejną nieskuteczną i niebezpieczną szczepionkę, która zalega jej w magazynach, nakręcając agresywny marketing w mediach” alarmuje stowarzyszenie. „Wszyscy pamiętamy historię świńskiej grypy” przypomina, apelując jednocześnie o wysyłanie listów protestacyjnych do kancelarii rządu treści: „Protestuję przeciw projektowi ustawy o epidemiach Marka Posobkiewicza!”. Mejle należy wysyłać na adres: kontakt@kprm.gov.pl

Za przedstawienie projektu rządowi jest odpowiedzialny Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

„Koncerny farmaceutyczne odrobiły lekcję. W 2009 roku dopuściły do tego, aby system sprzedaży był mało skuteczny i nieszczelny. Podczas „pandemii świńskiej grypy”, która okazała się propagandową fikcją, Polska była jedynym krajem, który nie ugiął się pod naciskami i nie wydał milionów na zakup zbędnych i niebezpiecznych szczepionek. To się już nie powtórzy. Rządy i partie się zmieniają, lobbyści i urzędnicy pozostają ci sami. Tym razem Główny Inspektor Sanitarny przygotowuje (rządowy ?) projekt zmian ustawy, który zapewni firmom farmaceutycznym gwarantowany zbyt na produkty, bez potrzeby kompromitującego ogłaszania przez WHO nieistniejących pandemii. Państwo będzie miało obowiązek wypełnić magazyny szczepionkami, w ilości zapewniającej możliwość użycia ich dla całej populacji. Dowolnymi. Ludność będzie miała obowiązek pozwolić na wstrzyknięcie tych preparatów, pod groźbą kary” tłumaczy Małgorzata Goldstein ze stowarzyszenia STOP NOP.
Przypomina jednocześnie artykuł na ten temat w Gazecie Prawnej, w którym czytamy: „W projekcie przewidziano też szybszą ścieżkę gromadzenia w Centralnej Bazie Rezerw zapasu szczepionek na wypadek epidemii. Do tej pory była ona uruchamiana w razie klęski żywiołowej. Po zmianach można będzie po nią sięgnąć nawet po wystąpieniu pojedynczego przypadku szczególnie niebezpiecznej i wysoce zakaźnej choroby.” Przy czym jako takie choroby, wymienione są: odra, grypa, żółtaczka pokarmowa. Służby sanitarne będą stosowały szczepienia „akcyjne”, przymusowe. „Jeżeli projektowane przepisy wejdą w życie, będzie można np. dużo szybciej uruchomić obowiązkowe szczepienia interwencyjne – nazywane w projekcie ustawy „akcyjnymi”. Będą dotyczyły wszystkich, u których zwiększone jest ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej. Dotychczas pojęcie szczepień akcyjnych w przepisach nie istniało. Tylko dwukrotnie minister zdrowia wprowadził je w drodze rozporządzenia (przeciw meningokokom podczas epidemii w roku 2009/2010 i w ubiegłym roku przeciw odrze w ośrodkach dla cudzoziemców). Za uchylanie się od takich szczepień będą kary.”.
Warto również zauważyć, iż w założeniach projektu rząd postanowił – zamiast wprowadzić obowiązek stosowania bezpiecznych szczepionek oraz przeprowadzania badań kwalifikujących do szczepień – ostatecznie rozprawić się z rodzicami odmawiającymi szczepień swoich dzieci, nawet jeżeli stwierdzony został NOP. Lekarze będą mieli obowiązek przekazywania danych osobowych „opornych” do odpowiednich instytucji. Obecnie obowiązująca ustawa ich do tego nie upoważnia, co dowodzi, że dotychczas nałożone grzywny przymuszające do szczepień są bezprawne.

Przedstawiciele Stowarzyszenia STOP NOP zapowiadają podjęcie działań prawnych przeciwko ministrowi zdrowia.

Fot. Pixabay

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

189 komentarzy

189 Komentarzy

 1. Alina Patkowska

  6 października 2017 at 21:20

  Dlaczego mamy odstawac of Zachodu, Jak wszyscy to wszyscy, I biznes sie kreci a ze nasze zdrowie jest zagrozone to nawet lepiej, to w koncu nastepny mozliwy biznes.
  Stalismy sie wasalami strasznego system ktory nie ma nic wspolnego z ochrona zdrowia a tylko z dojeniem podatnika I kreaowaniem nastepnych chorob, ktore bedzie mozna ‚leczyc’ .

 2. Bartek

  6 października 2017 at 21:27

  mam w du@pie kary i szczepionki , jedno wilekie g@wno po któruym pozostały mi alergie z którymi mecze sie 30 lat. nakopał bym do du@y tym mądralom od szczepionek pewnie za 200 lat ludzię bedą się z tego śmiać… o ile jeszcze będą, ta

  • hansi

   7 października 2017 at 10:09

   Za 200 lat, to NAS nie będzie. A nasze dzieci i wnuki ?
   Pozwolisz zbrodniarzom, typu Radziwiłł i Posobkiewicz nabijać kasę na koszt Twojego i Twojej Rodziny – zdrowia ?..
   Przecież to jest LUDOBÓJSTWO…
   A JAK zmusić nas do „szczepień” ?..
   W sposób banalnie prosty…
   Już w 2020 będą nowe „dowody osobiste”.
   Wystarczy JEDEN numer.
   Jako „znak bestii”.
   Numer PESEL.
   Wcale nie musi być wszczepiany ten chip pod skórę.
   Wystarczy KARTA.
   Jak do tej pory.
   Tyle, że tym razem już – z danymi biometrycznymi w bazie danych.
   I unifikacja FUNKCJI Twojego „dowodu osobistego”, co jest możliwe do wprowadzenia ju z teraz.
   „NIESTETY” 🙂 – do wprowadzenia powszechnego przymusu (na dowolny temat),
   niezbędna jest LIKWIDACJA GOTÓWKI… Ale do tego też „zmierzamy” 🙂
   A do tego jeszcze daleko dość 🙂 Może żydownia nie zdążyć 🙂
   Zanim stanie się jej udziałem kolejny „holocaust” 🙂
   A póki co ?
   Można, zapewniam, że można.
   Nawet BEZ likwidacji gotówki.
   Wystarczy, że każdy ma konto w banku.
   I numer fiskalny.
   I „ubezpieczeniowy” w ZUS-ie.
   Nie dojdzie do bazy danych informacja o „aktualnym szczepieniu ochronnym” ?
   Poleci automatycznie kara. Kasowana automatycznie przez Fiskus. Nie masz kasy ? Komornik. Wszystko na ten temat…
   Pewnie NIE A Z TAK prosto, bo prostą konsekwencją, na skalę ogólnopolską – byłoby zaraz „palenie Komitetów” 🙂
   Oni to zrobią – jak zwykle, w sposób dobrze wypraktykowany. Czyli po plasterku, po kawałeczku. Żeby Lud się nie burzył. Totalitarne Media już zrobią swoje. i to RZĄDOWE, NIE żaden tam WSIowy TVN, czy inne Republiki 🙂
   A ludzie ?.. No cóż.. 95%, to idioci – jak zapodaje (słusznie..) Janusz Korwin-Mikke…
   Pora odfruwać powoli… I O TO pewnie żydowni chodzi…
   Pozostanie w Ojczyźnie już tylko samo bydełko.. Biedne, chore, bezmózgie… Dokładnie to, czego żydownia potrzebuje.. Żeby miał kto na Panów pracować, żeby miał kto kupować w obcych marketach najgorsze śmieci z całego świata, żeby można było bydełko „leczyć”, aż po końcowe, maksymalnie drogie „chemioterapie”, no i – najważniejsze – żeby było komu dawać kredyty…

   CHYBA, że Polacy się qrfa, OBUDZĄ wreszcie.. I pojadą do Warszawy, powywieszać to towarzystwo…

   • Czarek

    7 października 2017 at 13:07

    Popieram Hansi. Przecież JUŻ uchwalili, że mogą nas „wywalać” z mieszkań nawet bez decyzji sądu. To jest wielkimi krokami działanie przeciwko NARODOWI POLSKIEMU.

   • Egzorcysta

    7 października 2017 at 22:33

    Bardzo dobry material, i duzo dobrych rad. https://www.youtube.com/watch?v=H_pzvPljZRs

  • Czarek

   7 października 2017 at 13:04

   Chłopie! Możesz sobie mieć w doopie! Kogo to obchodzi! Przecież będą nas doprowadzać na siłę, będziemy doprowadzani przez policję! Czy nie widzicie, że to OKUPANCI, którzy chcą nas zdziesiątkować, wybić jak zwierzęta przez sztucznie ogłaszane zagrożenia epidemią???

 3. rebel

  6 października 2017 at 21:45

  zamiast maili proponuje wysylac granaty

 4. TZ.

  6 października 2017 at 21:46

  To nieprawda, że „Rządy i partie się zmieniają, lobbyści i urzędnicy pozostają ci sami”. Od kiedy rządzi PiS, jesteśmy poddawani szczególnie silnej presji w tej dziedzinie. Minister Radziwiłł jest albo niedouczony w kwestii szczepień, albo – co jest równie, a może bardziej prawdopodobne – reprezentuje interesy koncernów farmaceutycznych. Poprzedni ministrowie zdrowia zachowywali się bardziej powściągliwie, ten nie ma żadnych hamulców. Ciekawe czy przyszłość ujawni jakieś mocno skrywane dziś sekrety Konstantego Radziwiłła.

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:31

   Reprezentuje interesy żydłackiego gangu NWO, którego celem jest depopulacja Polaków , przed ustanowieniem Nowej Chazarii , czyli Polin + Ukraina

  • Pola Kowalska

   15 października 2017 at 08:33

   radziwill czyli ZDRAJCA Narodu Polskiego byl i zostanie to nazwisko jest obciazone zdrada i krwia

 5. gosc

  6 października 2017 at 22:22

  Zaszczepiłem się przeciw grypie aby profilaktycznie być zdrowy i wciąż na usługach mojego pracodawcy (administracja) – teraz łamie mnie w stawach, ma bóle pleców, mięśni, łamie w kościach. Więcej już tego świństwa nie wezmę!

  • hansi

   7 października 2017 at 10:35

   Trzeba było NAJPIERW – posłuchać chociażby tylko profesor Majewskiej… O składzie „szczepionek” i ich DZIAŁANIU na mózg i układ nerwowy, a przede wszystkim – ich pustoszącym działaniu na homeostazę organizmu, czyli na nasz, potwornie skomplikowany (ale bezbłędny, jeśli mu NIE PRZESZKADZAĆ !..) układ odpornościowy..
   Teraz, chłopie znajdź biegusiem dostęp dp MLEKA KROWIEGO, NIE ze sklepu, bo ten płyn tam nie ma NIC wspólnego z mlekiem, lecz od chłopa, z krowy ręcznie dojonej. I PIJ KWAŚNE co drugi dzień, przez kilka tygodni..Litr kosztuje dwa złote, czy mniej…
   I witamina D3 10 tysięcy jednostek dziennie, plus K2 (ka DWA !), do tego kilka kropli płynu Lugola do płynu jakiegokolwiek i SELEN, który dostaniesz u nas tylko w orzeszkach brazylijskich. Jeden orzeszek dziennie. Picie – 2,5 litra dziennie, ze szczyptą soli KŁODAWSKIEJ do gęby. Zresztą – co tu będę spamował ?
   Masz pełno inżyniera Jerzego Zięby ma Youtube. I doktora Jaśkowskiego, który TERAZ dopiero się „rozkręcił” i wali już po nazwiskach tę swołocz z Ministerstwa „Zdrowia” i Izb Lekarskich 🙂 Masz tam konkretne zalecenia, jak w ciągu miesiąca się kompletnie ODTRUĆ… I nigdy więcej „szczepień”, sam teraz widzisz 🙂
   KAŻDĄ, ale to KAŻDĄ chorobę wyleczy Twój organizm SAM, jeśli utrzymasz go w zdrowiu. I witaminą C (tu też odsyłam do w/w, czego jest pełen Youtube).
   Zdrowia i MYŚLENIA życzę 🙂

  • hansi

   7 października 2017 at 12:50

   Krótko mówiąc – „szczepienie” zaraziło Cię grypą 🙂 .. 😀
   Jednocześnie rujnując Ci system odpornościowy 🙂
   Ale spokojnie, patrz – mój poprzedni post.
   Natychmiast ODTRUJ ciało, w jeden z wielu opisanych w sieci sposobów…
   Albo i w kilka naraz 🙂 Chlorella na przykład.
   Albo po prostu DUŻO PIĆ, z 10 kropel płynu Lugola (na dzień !..),
   WITAMINY C !!!!.. po 5 gram co godzinę, aż do wystąpienia sraczki (wtedy jeszcze więcej pić !..), przez ze dwa dni… Nawet teraz zacznij, żeby ALUMINIUM z mózgu i parę innych jeszcze, wesołych adiuwantów, jak najszybciej wypłukać z MÓZGU i układu nerwowego…
   Na dorosłych to nie działa aż tak katastrofalnie, jak na NOWORODKI i dzieci do lat nawet pięciu, jak celowo nam MORDUJĄ dzieci „nasi” doktorzy Mengele…

 6. marju73

  6 października 2017 at 22:23

  Pisowstwo to kontynuacja peostwa.Tak pięknie się ròżnią.Tylko zastosowaniem zmasowanego medialnego prania mòzgòw można wytłumaczyć że tak mało ludzi jest w stanie zrozumieć że karawana NWO prze do przodu niezależnie kogo mamy przy „zewnętrznych znamionach władzy”.

 7. luk

  6 października 2017 at 22:50

  nikt nie będzie mnie przymusowo leczył.spierdalać z tymi szczepionkami,won ode mnie i mojej rodziny,rząd ma gówno do rodziny

  • hansi

   7 października 2017 at 10:37

   Zapewniam, że BĘDZIE, oj, będzie…

 8. Egzorcysta

  6 października 2017 at 22:55

  Tydzien temu pisalem ze Chazarstwo ,zrobi trik by uniknac ukarania mafii HGW, Ambergold i innych.Czazrzy odkrywaja swoje plany eliminacji Polakow, dlatego mogli cofnac wiek emerytalny, bo wiedzieli, ze po wyszczepieniu wiekszosc nie dozyje emerytury.Oczywiscie chazarzy szczepic sie nie beda, w Izraleu nie ma zadnych szczepien.Dziwia mnie tylko uzyteczni udioci lekarze czy pielegniarki czy urzedniki i policja.Czyzby w Polsce mieszkalo wiecej chazarow niz nawet przypuszczamy? Ja osobiscie szacuje po przybyciu „ukraincow” . ze mamy juz ok 6 milonow tej mieszosci narodowej.Slanie petycji, czy malowanie kreda na chodnikach i palenie swieczek nie pomoze.Czas petycji minal.Chazarzy beda boki zrywac, pamietam jak juz byla jedna petycja i Tusk kazal zmielic 1,8 milona petycji.Notujcie adresy gdzie mieszkaja ci co tak chetnie chca nas szczpic, lekarzy pielegniarek i jak macie takowych w rodzinie ,nalezy im powiedziec co ich czeka jak Polacy wezma za widly.
  https://www.youtube.com/watch?v=S03b0EhiT3c

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:40

   Tusk w 2014 przywiózł z Izraela instrukcje , co należy zmienic w polskim prawie by dostosowac go do dyrektyw Tell Awiwu , Pis to realizuje . Ustawa 1066 i dzialające na jej podstawie zbrojne struktury Mossadu kontrolują i nadzoruja wdrażanie Instrukcji . Dla „patriotycznego” elektoratu PIS sitcom Komisja Sejmowa i niecne postępki HG.Waltz

  • Czaruś

   7 października 2017 at 13:12

   JA PROP0NUJĘ NAWRÓCENIE DO BOGA I INTENSYWNE MODLITWY DO BOGA I DO MARYI – KRÓLOWEJ POLSKI I KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. TYLKO BÓG MOŻE WKROCZYĆ I PRZEGONIĆ TĘ MORDERCZĄ CHAZARIĘ! MY JUŻ TU NIC NIE MOŻEMY! Jeśli wyjdziemy na ulice – wystrzelają nas jak kaczkiI

   • Pola Kowalska

    15 października 2017 at 08:44

    Wierze w Boga i odmawiam rozaniec codzienie za ojczyzne ale Pan BOG nie bedzie sie bila za nas to musimy sobie sami wywalczyc.Jak napisane w bibli ….jak nie masz miecza sprzedaj suknie a miecz musisz miec…Plemie zmijowe niszczy nas a rzad jest zajety nie wiem czym walka o stolek? karmja nas co powiedzial duren bolek czy inny inne robactwo zydowskie

  • V

   13 października 2017 at 09:13

   Kurcze, ludzie, weryfikujcie informacje, zamiast rozsiewac zasłyszane gdzieś bzdury. W Izraelu jest kalendarz szczepień i to bardziej napięty niż w Polsce. Szczepią tam też na grypę i przeciwko HPV… Nie mogę tylko dojść, czy zalecane, czy obowiązkowe. https://www.health.gov.il/English/Topics/Pregnancy/Vaccination_of_infants/Pages/default.aspx
   Przez pisanie nieprawdy, oponenci nie traktuja nas później poważnie.

  • Pola Kowalska

   15 października 2017 at 08:38

   Zgadza sie TO JEST LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO .Przez” farbowanych Polakow” ktorym farba juz odpada

 9. gość

  6 października 2017 at 22:59

  Kontrowersyjna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Wydadzą na to miliony

  Ponad 90 mln złotych – tyle Ministerstwo Zdrowia planuje wydać jeszcze w tym roku na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom, i to pomimo tego, że w magazynach zalega kilkaset tysięcy dawek tych szczepień. Taka decyzja resortu budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza w świetle kontrowersji, jakie zaistniały wokół poprzedniego przetargu.

  Jeszcze w tym roku Ministerstwo Zdrowia planuje rozpisać przetarg na zakup kolejnych kilkuset tysięcy dawek szczepionki przeciwko pneumokokom, która jest wpisana w kalendarz szczepień obowiązkowych od 1 stycznia 2017 r. Jak wynika ze specustawy zdrowotnej, na cel ten ma być przeznaczone 91 mln zł.

  Jednak jak informuje „Rzeczpospolita”, w Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno Przeciwepidemicznych w Porębach jest jeszcze ok. 900 tys. takich szczepionek.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ministerstwo-zdrowia-wyda-miliony-na-szczepionki-przeciw-pneumokokom/gml83lm

  • hansi

   7 października 2017 at 12:56

   To jest, typowo talmudyczna finezja 🙂
   Truć ludzi, za ich własne, rabowane im pieniądze 🙂
   I jeszcze opływać w splendory posiadanej WŁADZY, uzewnętrznianej stosowanym, rosnącym TERROREM eksterminowanego „nawozu”.. Wystarczy popatrzeć na MINY, takiego Dudy, Radziwiłła, albo Hajki Grundbaum, znanej nam, jako HGW, albo „Bufetowa” 🙂 ..
   Przecież arogancja i wypisane na ich gębach SZYDERSTWO, zaraz ich POROZSADZA 🙂

 10. Jaśka

  6 października 2017 at 23:42

  Lepiej by Ministerstwo Zdrowia zamówiło JOD w tabletkach i rozdało Polakom bowiem to on najpewniej będą potrzebny z tego co widać w tym zdziczałym lewackim świecie bez Pana Boga.

 11. wiesscar

  7 października 2017 at 00:31

  projekt zmiany ustawy o epidemiach – popieram, lepiej by Polacy sie szczepili niz zeby wystepowaly epidemie chorob,

  • Sarna

   7 października 2017 at 09:29

   się szczep a ode mnie wara !! nie jestem bydłem które się prowadza na rzeź !

  • Tomasz

   9 października 2017 at 21:51

   Polacy nie potrzebują szczepień dorośli byli szczepieni w dzieciństwie przeciw błonicy tężcowi,ospie,odrze .Każdy człowiek ma układ immunologiczny nie potrzebuje sczepień przeciwko grypie i odrze chodzi o to by nabić kabzę Koncernom „medycznym”.Jeżeli P I S wprowadzi obowiązek szczepień dorosłych to przegra wybory samorządowe.

 12. ada

  7 października 2017 at 00:59

  Szanowna Redakcjo żałuję ,ze nie daliscie odnosnika do artykulu na ten temat na Dziennik Gazeta Prawna .pisze tam ,ze ten szalony pomysl szczepienia doroslych wynika z dramatycznego wzrostu zachorowan na WZW A ,z kilkunastu przypadków na rok od wielu lat do 1700 obecnie ( do wrzesnia 2017). nikt nie pisze jednak tego, czego jest nauczany jest każdy student medycyny , ze wzw A napływa do nas z tabunami ukrów , u których ta choroba występuje endemicznie (tak zwana „choroba brudnych rąk”, warunki sanitarne i kultura higieny na ukrainie pozostawia bardzo wiele do zyczenia ). ukraina , rosja sa znanymi terenami znacznego nasilenia tych chorob. dziś na portalu kresy.pl podano ,ze w ponad 8tys szkołach na ukrainie nie ma toalet. problem wzw a jest związany z brakiem nawyku mycia sie po defekacji, z brakiem toalet , biezacej wody itd.w Polsce jeszcze w latach 50-60tych WZW A byla częsta . wraz w poprawa warunkow sanitarnych zanikła. ukraincy z kraju z endemiczna wzw a pracują masowo na naszych polach ,w sadach, zakładach produkcji żywności itd , jeżdżą bez przerwy wte i we wte na ukraine i przywożą te chorobę. Polacy potem masowo jedzą warzywa , owoce , produkty przygotowywane przez ukrainskich pracowników i dlatego WZW A jest w nawrocie. Rząd zamiast kazać szczepić ukrow choćby za te miliardy przekazane przez dude poroszence , beda szczepic nas.

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:49

   W latach 50-60 byłem dzieckiem , faktycznie w mojej szkole warunki sanitarne były fatalne . Przeszedlem kilka sczepień 3 może 4 , na pewno nie było tam WZW . Nikt z kilkuset dzieciaków nie zachorował , a patrzac na pokolenie , jesteśmy o niebo zdrowsi i odporniejsi niż młode pokolenie .

   • hansi

    7 października 2017 at 13:08

    W latach 50-60 szczepionki były INNE, i INNY miały cel…
    FAKTYCZNIE usiłowano ludzi szczepić, choć już wtedy idea była bzdurna, ale mało kto o tym wiedział…
    CO INNEGO dzisiaj…
    „Szczepienia” mają cel zgoła ODWROTNY, niż się Ludowi wmawia (a „wiesscar” wierzy..)..
    Odsyłam do profesor Majewskiej, która jest w tej dziedzinie fachowcem po prostu.
    https://www.youtube.com/watch?v=h0av5xmPebQ
    (wykład prof. Majewskiej „Szczepienna Bomba Zegarowa” – YouTube)
    Chodzi PO PROSTU o częściową, DŁUGOFALOWĄ depopulację Polaków (nie tylko Polaków, bo to program ogólny, dla całej Ziemi..), oraz CAŁKOWITE OSŁABIENIE pozostałej po masowym, systematycznym truciu, Polaków.
    Jest to po prostu LUDOBÓJSTWO, dla którego NIE MA tłumaczenia „przeludnieniem” Ziemi…
    A kara dla Radziwiłła, Posobkiewicza, ich akolitów, oraz MOCODAWCÓW w Parszawie i Izraelu – może być tylko JEDNA…
    Panie „wiesscar”, idioto nieszczęśliwy i nieodwracalnie już zawirowany, pora umierać, proponuję jeszcze raz się zaszczepić… I zaraz potem ciężko zachorować.. Właśnie na „grypę”, przeciwko której się Pan zaszczepił…

  • hansi

   7 października 2017 at 11:04

   Oni „szczepią” NOWORODKI, zaraz po urodzeniu !…
   NA WZW. BEZ uprzedniego badania krwi MATKI !…
   I NIE MA tu żadnego znaczenia, czy to WZW A, czy B !…
   Jest to po prostu ZBRODNIA !
   Jest to po prostu chamska EKSTERMINACJA POLAKÓW, przez masowe trucie im DZIECI !
   Zanim wykształcą barierę krew-mózg !
   CELOWO.
   NIKT mi nie wmówi, że Radziwiłł, ani Posobkiewicz, obaj doktorzy medycyny (i jeszcze mają prawo wykonywania zawodu ?!.. a śmią odbierać licencje lekarzom z 30-letnim stażem, którzy LECZĄ LUDZI ?..) NIE WIEDZĄ, CO ROBIĄ…
   Obaj ci doktorzy Mengele zasługują na KARĘ ŚMIERCI, i to wielokrotną, gdyby to było możliwe. Za to, co robią Polakom. Za LUDOBÓJSTWO po prostu.
   A tu taki kretyn, jak „wiesscar” wypisuje swoje banialuki, jakie to dla jego rodziny „szczepienia” są błogosławieństwem… I udziela się społecznie, naganiając zbrodniarzom „klientów” 🙁 ..

  • Czaruś

   7 października 2017 at 13:16

   @ada; Taki sam „wzrost zachorowań” jak niedawno „świńska grypa” lub kiedyś „ptasia grypa”. Już udowodniono, że to były celowo wywoływane tzw. „grypy”, aby wybić – przed świętami – kurczaki polskie, aby wybić polskie świnki – a za to zakupić od dużych ferm nafaszarowane GMO mięso.

  • Tomasz

   10 października 2017 at 22:04

   Należy zachować higienę często myć ręce często myć się pod prysznicem a nie szczepionki które powodują powikłania.

 13. ale

  7 października 2017 at 07:52

  GUS podał dane o ogromnym skoku śmiertelności wśród Polaków, w ciągu ostatnich 2 lat-z roku na rok wzrost o 35 procent!? I to w czasie pokoju?? Gdzie raport ministra zdrowia w tej sprawie ??

 14. gość

  7 października 2017 at 09:15

  Skoro ma być wojna.

 15. hansi

  7 października 2017 at 10:10

  Czy NIKT nie jest w stanie czegoś zrobić z tym Konstantym Mengele i drugim gnojem – Posobkiewiczem ? A potem zaraz – z ich MOCODAWCAMI, włącznie z Kaczyńskim ?…
  Na przykład z Dukaczewskim ?..

  • hansi

   7 października 2017 at 10:58

   I zrobić może „holocaust” tym pejsatym „organizacjom” w Parszawie które „importuje” nam „rząd”, co jeden, to nowe, a zaczął Lech Kaczyński – sprowadzając do Polski, wybitnie antypolską Bnai Brith ?..
   Przecież już pysk otwiera, niepytany, taki gnój, jak „profesor” Hartmann z Krakowa ?..
   Albo „oburza się” co chwilę swołocz, typu „Naczelny Rabin” – Michael Schiudrich ?..
   Czy to jest jeszcze POLSKA ?…

 16. blade

  7 października 2017 at 14:00

  Po moim trupie dam się zaszczepić, tej syjonistycznej morderczej sekcie Sorosów..

 17. fghf

  7 października 2017 at 14:30

  Ten Radziwił to lepsza men. da

 18. gość

  7 października 2017 at 15:55

 19. Alek

  7 października 2017 at 16:21

  Radziwił nie nadaje się na ministra zdrowia.Może go zrobić ministrem od kopania ziemniaków?.

 20. Sylwia

  7 października 2017 at 16:30

  I to miała być dobra zmiana.Rząd zdaniem lekarzy niszczy nasze dzieci.Teraz dorośli. Może chodzi o to ,że Polacy żyją zbyt długo?.

 21. Stach

  7 października 2017 at 16:35

  Od 1989 roku minęło tyle lat ,a w kraju coraz gorzej.Rząd i PIS biorą się za dorosłych mieszkańców Polski.W PISie jest tylu porządnych ludzi,a nie słyszałem by ktoś protestował przeciwko uszkadzaniu poprzez szczepionki dzieci.

 22. Wiktoria

  7 października 2017 at 16:40

  Jeśli prawdą jest,że bracia Kaczyńscy brali udział w obradach w Magdalence, to nie ma się co dziwić.
  Pamiętamy jaki był przekrój pochodzenia uczestników.
  Kiedy Polacy obudzą się z chocholego snu i wezmą sprawy w swoje ręce?.

 23. kindys

  7 października 2017 at 18:02

  Co was tak zaskoczyło ?
  WSZYSCY głosowaliście na pis , trzeba było mieć lepiej oczy otwarte a teraz ,”dobra dojna zmiana”

  • pidzio

   7 października 2017 at 21:30

   wpis kindys. A szanowny acan glosował zapewne za bohaterami tzw. taśm prawdy z poprzedniej ekipy???

  • Tomasz

   11 października 2017 at 19:45

   kindys a PO PSL okradli Polaków z OFE podnieśli wiek emerytalny podnieśli VAT 22% na 23% wprowadzili 5%VAT na książki .Gdyby Rządzili nadal do obok Ukraińców byli Irakijczycy Syryjczycy Murzyni.P I S jaki jest każdy widzi.

 24. Szczepionka na posobkiewicza

  8 października 2017 at 08:28

  Posobkiewicz radzę ci wycofać się z obowiązkowych szczepień dorosłych. To bezpośrednio zagraża twojemu zdrowiu i życiu. Znam wiele osób które poświęcą się aby wyeliminować zagrożenie (czyli Ciebie) dla dobra ogółu. Uważaj gościu na to co mówisz bo nie dasz rady uważać na siebie.

  • hansi

   8 października 2017 at 10:46

   Posobkiewicz nie jest wart poświęcania życia i zdrowia.
   On jest zaledwie figurantem.
   NAJPIERW – trzeba Pana Posobkiewicza „poprosić uprzejmie” o wyjawienie – od kogo dostaje instrukcje.
   I potem dalej, po nitce do kłębka – do PRAWDZIWYCH decydentów..
   I ICH dopiero „zaszczepić”…
   I mogą się okazać ciekawe rzeczy.
   No, ale Pan „doktor” Posobkiewicz – niewątpliwie TEŻ zasługuje, ze wszech miar,
   na załapanie się RÓWNIEŻ na „szczepienia”, takie naprawdę, rzetelne, żeby nigdy już nikomu nie szkodził..

 25. hansi

  8 października 2017 at 10:51

  Tu kolejny, fajny artykuł, od razu z odnośnikami do stosownych, innych materiałów:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/beda-obowiazkowe-szczepienia-dla-doroslych-czy-juz-mafia-szczepionkowa

 26. Stan

  8 października 2017 at 15:44

  Czyżby kolejna głupota rządu?.

 27. gość

  8 października 2017 at 19:44

  Vaxxed: Dr Cornelia Franz, pediatra z 30 letnim stażem pracy

  https://youtu.be/Z6VWVn9EFko

 28. Stanley

  9 października 2017 at 09:02

  pytania do „naszego” rządu:
  1. niby prawicowy, a metody działania socjalistyczne
  2. niby katolicki, ale za aborcją.
  3. niby patriotyczny, ale ani słowa oparcia dla Polaków na emigracji – Litwa, UPaina.
  4. niby przeciwko emigrantom, ale 2 miln Upańców w kraju
  5. niby reformuje oświatę, ale nadal brak skarbów naszej literatury wsród lektur…
  6. niby rozlicza złodziei, ale jeszcze nigogo nie ukarał
  7. niby chroni nasze dzieci przed gender, ale za to je truje szczepionkami

  co jeszcze musi sie stać aby Polacu zrozumieli, że ta „kasta wyjątkowych ludzi” jest po obydwu stronach barykady, a gwiedź sprzecza sie o bzdety podsuwane przez odpowiednia prasę.

 29. Ada

  9 października 2017 at 15:16

  Zapraszamy pozycjonowanie radom http://www.devilart.pl/pozycjonowanie nie czekaj rozreklamuj swoją firme

 30. Logic

  9 października 2017 at 21:40

  To zbiorowe nieposłuszeństwo protesty i niech sie walą oni maja nas słuchać a nie my ich !

 31. jaro

  10 października 2017 at 11:03

  Myślę, że masowe przymusowe szczepienia (na razie są obowiązkowe z administracyjnymi formami przymusu)przyczynia się do uwolnienia Polaków spod jarzma okupantów z nierządu, jaki by nie był, czy popaprany czy z pisuaru. Przewiduje, że wyzwoli to w ludziach działania zbrojne. Byc może o to chodzi okupantom, aby mieli uzasadnienie do pacyfikacji i zaostrzenia tzw. prawa. No ale prawo do sprzeciwu jest wpisane w godność człowieka.

 32. hansi

  10 października 2017 at 13:42

  Już nawet nie zaglądam powyżej, wybaczta, nic nie da mielenie ozorem i klepanie w klawiatury tutaj…
  Po prostu ZACYTUJĘ tutaj pewną moją znajomą, normalną Polkę w tym Kraju…
  Fragment naszego chat-u na „skajpie”…
  Uwaga:
  „A wiesz co drugiej strony to powiem Ci tak jak ogłoszą epidemie i powiedzą ze szczepienia sa darmowe to ludzie sami sie rzucą nie będą musieli ich zmuszać będą sie bić w kolejce na Te szczepienia wiem to bo tu u nas wszyscy hurtem szczepią sie na grypę i jeszcze za to płacą…”

  I jeszcze, na moje ostrzeżenie przed rychłymi „szczepieniami” w instytucjach publicznych, głównie w szkołach:

  „Juz w szkołach były szczepienia na raka szyjki macicy u dziewczynek bo znajoma mi mowila ze sama córkę zaprowadziła no to szczepienie bylo za darmo…”

  No comments, no more questions…

 33. hansi

  10 października 2017 at 13:50

  ZA TRZY DNI nowa rozprawa „Sądu” w Bydgoszczy (czy w Koszalinie), w sprawie tych dwojga młodych z Połczyna Zdroju i ich zderzenia z mafią Radziwiłła i Posobkiewicza (i Kaczyńskiego..)..
  Radzę młodym natychmiastową UCIECZKĘ z kraju,
  bo mafia ich NIE pozostawi w spokoju..
  PANI WIEJAK !..
  BĘDZIE relacja z kolejnej odsłony cyrku ?…
  To nośny temat !
  Odłożyli nasz ulubiony ciąg dalszy na tak daleko, bo Lud ZAPOMNI do tego czasu i rozprawią się z niepokornymi szczeniakami PO CICHU…
  Pewnie będzie zakaz wstępu, nie tylko ludzi, ale nawet dziennikarzy 🙂
  A STOP-NOP na pewno tam będzie usiłował interweniować..
  I ORDO IURIS, pana Kwaśniewskiego ?..
  Czy też Pan Kwaśniewski specjalizuje się w dzieciach wyłącznie jeszcze NIE narodzonych ?..Głównie za granicą ? 🙂
  Jak Mary Wagner ? 🙂
  I NIE bierze się za sprawy z punktu przegrane, bo przecież Pan Kaczyński ma surowo nakazaną, konkretną linię działania,
  bynajmniej NIE w kierunku ZANIECHANIA HOLOCAUSTU POLAKÓW ???… 🙂
  Shalom…

 34. ...

  12 października 2017 at 09:44

  To ja proponuję tak, podzielmy Polskę na pół. Ci co nie chcą się szczepić będą mieszkali na jednej, a ci co się szczepią na drugiej. I nie będzie można przekraczać granicy.

  Poczekamy kilkanaście, może kilkadziesiąt lat. I jeśli populacja antyszczepionkowa wymrze, umierając na choroby których nie widziano od dziesiątek lat dzięki temu że nie miały nosicieli aby się rozwijać, połączymy Polskę na nowo a świat będzie miał pewność że bez szczepień to tylko mogiła.

  Albo jeśli okaże się że to jednak anty mają rację i nic się tam nie rozwinie, to uznamy ich wersję za prawdziwą i odwołamy obowiązkowe szczepienia.

  W każdym tych scenariuszy w efekcie ludzkość na tym zyska.

 35. Pola Kowalska

  12 października 2017 at 13:49

  Do tad do puki zydzi beda w rzadzie bedzie caly czas LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO To za czasow IIwojny swiatowej miales wieksze szanse przezyc .Szarancza jest w kraju w srodku .Radziwill Duda Kopacz powini isc pod sad za MORD NA NARODZIE POLSKIM Styrylizacja Mlodziezy szczepienia dzieci starcow no i mlodych by zniszczyc sile wojskowa obronna.ONI nas ZACZYNAJA TEPIC do 15 miljonow .Zadnego zyda w RZADZIE nigdy wiecej zadnych DUD i inych szkodnikow masonerii

 36. max

  13 października 2017 at 03:37

  rzad pis-u rzetelnie spelnia rozkazy zza oceanu. ta ustawa to czysta depopulacja Polski, dla chazarow.

 37. asdasd

  13 października 2017 at 10:24

  Ujmę to tak PO MOIM I EW. CZYIMŚ TRUPIE JEŚLI KTOKOLWIEK BĘDZIE MI COKOLWIEK PRÓBOWAŁ WSTRZYKNAĆ NA SIŁĘ, a swoje szantaże itd. TO SOBIE MOGĄ WSADZIĆ !!!!! Ja mogę iśc na noże, armaty cokolwiek

 38. Credible Homes

  17 października 2017 at 08:26

  This really answered my problem, thank you!
  Credible Homes https://goo.gl/hUdmDW

 39. anime fans

  17 października 2017 at 16:40

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So nice to seek out anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that’s needed on the web, someone with somewhat originality. useful job for bringing something new to the internet!
  anime fans https://www.fanmerchstore.com/one-piece-luffy-hoodies-monkey-d-luffy-wanted-printed-mens-hooded-sweatshirts/

 40. Hostgator Black Friday DEALS

  17 października 2017 at 16:59

  I’d should test with you here. Which is not something I often do! I enjoy studying a submit that may make folks think. Also, thanks for permitting me to remark!
  Hostgator Black Friday DEALS https://hostgatorblackfriday.xyz

 41. Bitcoin Faucets

  17 października 2017 at 18:30

  Your house is valueble for me. Thanks!…
  Bitcoin Faucets http://www.thebitcoinegg.com/bitcoinsuperduperrewards

 42. Recommended Reading

  17 października 2017 at 20:36

  very nice put up, i certainly love this website, keep on it
  Recommended Reading https://norilorm.pulsemob.com/event/8298201/

 43. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 01:28

  you’re in point of fact a excellent webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you’re doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you’ve done a great process on this topic!|

 44. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 03:59

  My brother suggested I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!|

 45. Mara Florence

  24 października 2017 at 22:16

  Great holiday at the Marina de Bolnuevo. Check out the website.

 46. pola kowalska

  29 października 2017 at 18:59

  Radziwill jak mowi nam Historia to zdrajcy gdzie geny sa przekazywane z generacji na generacje.Szczepic by WYKASTROWAC i WYSTERYLIZOWAC NAROD TO LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO szubienica dla ZDRAJCY.PROKURATOR powinien juz dawno dac mu powiastke o MORDZIE na CZLOWIECZENSTWIE.W ZOO juz nie kastruja zwierzad na zachodzie tylko szczepja jest to styrylizacja bezbolesna .ZYDZI NAS LIKWIDUJA

 47. digital video recorder

  31 października 2017 at 18:01

  Every weekend i used to pay a visit this site, for the reason that i
  wish for enjoyment, since this this web page conations actually
  good funny material too.

 48. Pingback: Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić w życie przepisy tworzące gigantyczny system kontroli wszystkich rodzin dzieci szkolnych w Polsce | 7777777blog

 49. pron best

  8 listopada 2017 at 10:29

  URaxbL Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I ave been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks

 50. home security camera reviews outdoor

  12 listopada 2017 at 01:25

  To keep your belongings in complete safety?

 51. Itamar Serp

  13 listopada 2017 at 05:59

  I simply could not depart your website before suggesting that I extremely loved the usual information an individual provide for your visitors?
  Is going to be back continuously to check up on new posts

 52. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  13 listopada 2017 at 08:15

  Good day! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this page to him.
  Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!

 53. norton setup

  15 listopada 2017 at 13:59

  I truly appreciate this blog post.Really looking forward to read more. Awesome.

 54. home security systems reviews 2017

  15 listopada 2017 at 17:08

  Do you have moving patio room inside your house?

 55. Maksnes

  15 listopada 2017 at 22:51

  cialis daily

  [url=http://cialisorderasj.com/]generic cialis[/url]

  generic cialis

  cialis ritardant

 56. viagra

  16 listopada 2017 at 00:00

  It as wonderful that you are getting thoughts from this post as well as

 57. home security systems reviews uk

  16 listopada 2017 at 01:10

  To secure family members from danger?

 58. angelina valentine

  16 listopada 2017 at 01:42

  I simply could not leave your web site prior to suggesting that I really enjoyed the usual information a person supply in your guests? Is gonna be again steadily to investigate cross-check new posts

 59. To help keep your possessions safely?

 60. Olegnes

  16 listopada 2017 at 05:35

  viagra y vih

  [url=http://viagraonlinelka.com/]viagra online[/url]

  generic viagra online

  cuming with viagra

 61. Olegnes

  17 listopada 2017 at 05:37

  only for you viagra on line

  [url=http://viagraonlinelka.com/]buy viagra[/url]

  online viagra

  viagra le generique

 62. Coupons Codes

  18 listopada 2017 at 22:35

  Im obliged for the blog article.Really looking forward to read more. Fantastic.

 63. Gaponovanes

  19 listopada 2017 at 17:55

  precio de cialis 5mg

  [url=http://cialisonlinehaq.com/]generic cialis[/url]

  cialis online

  cialis on line ordering

 64. how to make augmented reality games

  20 listopada 2017 at 00:48

  Very good post.Thanks Again. Really Great.

 65. Gaponovanes

  20 listopada 2017 at 08:55

  cialis levitra apotheke

  [url=http://cialisonlinehaq.com/]order cialis[/url]

  buy cialis online

  cheap wholesale cialis

 66. callus remover

  22 listopada 2017 at 03:23

  Im grateful for the blog.Thanks Again. Will read on

 67. creepypasta

  22 listopada 2017 at 19:19

  Thanks to this blog I deepened my knowledge.

 68. lhci

  22 listopada 2017 at 22:48

  Very informative blog post.Much thanks again. Keep writing.

 69. cancer

  24 listopada 2017 at 01:09

  site-building people, due to it as nice content

 70. Pasadena Mortgage Company

  24 listopada 2017 at 08:12

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as the content!

 71. Best Home Loans in San Gabriel

  24 listopada 2017 at 16:52

  Spot on with this write-up, I actually feel this site needs a great deal more attention. I all probably be back again to read more, thanks for the information!

 72. Home Equity Loans in San Marino

  24 listopada 2017 at 18:37

  Very good post. I certainly appreciate this website. Keep writing!

 73. seo

  25 listopada 2017 at 03:25

  Thank you for helping out, fantastic information. Considering how dangerous everything is, nothing is really very frightening. by Gertrude Stein.

 74. plastic playground border

  26 listopada 2017 at 19:57

  I view something genuinely special in this site.

 75. Pingback: Słowianowiercza Ślęża, Ryszard Staszak i farsa sulistrowickiego ślectfa « Grypa666's Blog

 76. software download for windows 10

  29 listopada 2017 at 00:34

  Very interesting info !Perfect just what I was searching for! The only gift is a portion of thyself. by Ralph Waldo Emerson.

 77. switch utilities

  2 grudnia 2017 at 08:12

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is fantastic, as well as the content!

 78. drivers epson

  5 grudnia 2017 at 12:25

  we prefer to honor several other world-wide-web websites on the internet, even though they aren

 79. drivers epson

  5 grudnia 2017 at 14:30

  very good publish, i actually love this website, keep on it

 80. prevod sa nemackog na srpski

  5 grudnia 2017 at 16:29

  Im thankful for the article.Really looking forward to read more. Awesome.

 81. Sofiyanes

  6 grudnia 2017 at 14:58

  cheap over the counter viagra

  [url=http://viagraprofq.com/]viagra professional[/url]

  buy generic viagra

  viagra in the uk

 82. Sofiyanes

  7 grudnia 2017 at 01:33

  viagra sale italy

  [url=http://viagraprofq.com/]cheap viagra[/url]

  viagra cheap

  generic home viagra

 83. cup

  7 grudnia 2017 at 14:39

  online casino bonus view of Three Gorges | Wonder Travel Blog

 84. vagina

  7 grudnia 2017 at 16:37

  Your style is so unique compared to other people I ave read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess I all just book mark this page.

 85. industrial dryer

  7 grudnia 2017 at 21:44

  Thanks a lot for the blog article.Really looking forward to read more.

 86. Meganes

  7 grudnia 2017 at 23:58

  cialis pharmacy rx

  [url=http://cialisqpa.com/]cialis online[/url]

  generic cialis online

  cialis jelly legal us

 87. vagina

  8 grudnia 2017 at 00:28

  Streaming gratuit erotique you por no Feel free to visit my web site; sexe shop

 88. Meganes

  8 grudnia 2017 at 05:51

  comprar cialis en zaragoza

  [url=http://cialisqpa.com/]cialis online[/url]

  cialis

  cialis pharmacy rx

 89. Ksyunes

  8 grudnia 2017 at 19:01

  cialis laboratorio

  [url=http://cialisjqp.com/]cialis online[/url]

  buy cialis

  retail cost for cialis

 90. merry christmas son poems

  9 grudnia 2017 at 04:16

  Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Much thanks again. Fantastic.

 91. VIP Financing Solutions Reviews

  9 grudnia 2017 at 06:17

  VIP Scrapebox list, Xrumer link list, Download free high quality autoapprove lists

 92. Ksyunes

  9 grudnia 2017 at 06:45

  cialis 20 mg look like

  [url=http://cialisjqp.com/]cialis online[/url]

  cheap cialis

  online cialis schweiz

 93. kayseri hukuk bürosu

  9 grudnia 2017 at 12:48

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžll probably be again to learn way more, thanks for that info.

 94. como tener una ereccion fuerte

  10 grudnia 2017 at 03:30

  Your style is very unique in comparison to other people I have read stuff from. I appreciate you for posting when you ave got the opportunity, Guess I all just bookmark this site.

 95. Georgenes

  11 grudnia 2017 at 04:31

  viagra deshu

  [url=http://viagragche.com/]viagra online[/url]

  cheap viagra

  viagra patent canada

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra