Z kraju

PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA NIE TYLKO DZIECI -TERAZ RÓWNIEŻ DOROSŁYCH!

 

Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz na polecenie rządu przygotował projekt zmiany ustawy o epidemiach wprowadzający obowiązek szczepień również dla dorosłych. Rząd projektu jeszcze nie przyjął, jednakże wszystko wskazuje na to, że wcześniej czy później to uczyni.

O zagrożeniach związanych z projektem ustawy poinformowało Stowarzyszenie STOP NOP. „Ideą są obowiązkowe szczepienia, już nie tylko dla dzieci. Teraz każdy Polak będzie na celowniku inspekcji sanitarnej, gdy zostaną wprowadzone przymusowe „szczepienia interwencyjne” np. na katar, jeśli firma farmaceutyczna będzie chciała wcisnąć obywatelom kolejną nieskuteczną i niebezpieczną szczepionkę, która zalega jej w magazynach, nakręcając agresywny marketing w mediach” alarmuje stowarzyszenie. „Wszyscy pamiętamy historię świńskiej grypy” przypomina, apelując jednocześnie o wysyłanie listów protestacyjnych do kancelarii rządu treści: „Protestuję przeciw projektowi ustawy o epidemiach Marka Posobkiewicza!”. Mejle należy wysyłać na adres: kontakt@kprm.gov.pl

Za przedstawienie projektu rządowi jest odpowiedzialny Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

„Koncerny farmaceutyczne odrobiły lekcję. W 2009 roku dopuściły do tego, aby system sprzedaży był mało skuteczny i nieszczelny. Podczas „pandemii świńskiej grypy”, która okazała się propagandową fikcją, Polska była jedynym krajem, który nie ugiął się pod naciskami i nie wydał milionów na zakup zbędnych i niebezpiecznych szczepionek. To się już nie powtórzy. Rządy i partie się zmieniają, lobbyści i urzędnicy pozostają ci sami. Tym razem Główny Inspektor Sanitarny przygotowuje (rządowy ?) projekt zmian ustawy, który zapewni firmom farmaceutycznym gwarantowany zbyt na produkty, bez potrzeby kompromitującego ogłaszania przez WHO nieistniejących pandemii. Państwo będzie miało obowiązek wypełnić magazyny szczepionkami, w ilości zapewniającej możliwość użycia ich dla całej populacji. Dowolnymi. Ludność będzie miała obowiązek pozwolić na wstrzyknięcie tych preparatów, pod groźbą kary” tłumaczy Małgorzata Goldstein ze stowarzyszenia STOP NOP.
Przypomina jednocześnie artykuł na ten temat w Gazecie Prawnej, w którym czytamy: „W projekcie przewidziano też szybszą ścieżkę gromadzenia w Centralnej Bazie Rezerw zapasu szczepionek na wypadek epidemii. Do tej pory była ona uruchamiana w razie klęski żywiołowej. Po zmianach można będzie po nią sięgnąć nawet po wystąpieniu pojedynczego przypadku szczególnie niebezpiecznej i wysoce zakaźnej choroby.” Przy czym jako takie choroby, wymienione są: odra, grypa, żółtaczka pokarmowa. Służby sanitarne będą stosowały szczepienia „akcyjne”, przymusowe. „Jeżeli projektowane przepisy wejdą w życie, będzie można np. dużo szybciej uruchomić obowiązkowe szczepienia interwencyjne – nazywane w projekcie ustawy „akcyjnymi”. Będą dotyczyły wszystkich, u których zwiększone jest ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej. Dotychczas pojęcie szczepień akcyjnych w przepisach nie istniało. Tylko dwukrotnie minister zdrowia wprowadził je w drodze rozporządzenia (przeciw meningokokom podczas epidemii w roku 2009/2010 i w ubiegłym roku przeciw odrze w ośrodkach dla cudzoziemców). Za uchylanie się od takich szczepień będą kary.”.
Warto również zauważyć, iż w założeniach projektu rząd postanowił – zamiast wprowadzić obowiązek stosowania bezpiecznych szczepionek oraz przeprowadzania badań kwalifikujących do szczepień – ostatecznie rozprawić się z rodzicami odmawiającymi szczepień swoich dzieci, nawet jeżeli stwierdzony został NOP. Lekarze będą mieli obowiązek przekazywania danych osobowych „opornych” do odpowiednich instytucji. Obecnie obowiązująca ustawa ich do tego nie upoważnia, co dowodzi, że dotychczas nałożone grzywny przymuszające do szczepień są bezprawne.

Przedstawiciele Stowarzyszenia STOP NOP zapowiadają podjęcie działań prawnych przeciwko ministrowi zdrowia.

Fot. Pixabay

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

113 komentarzy

113 Komentarzy

 1. Alina Patkowska

  6 października 2017 at 21:20

  Dlaczego mamy odstawac of Zachodu, Jak wszyscy to wszyscy, I biznes sie kreci a ze nasze zdrowie jest zagrozone to nawet lepiej, to w koncu nastepny mozliwy biznes.
  Stalismy sie wasalami strasznego system ktory nie ma nic wspolnego z ochrona zdrowia a tylko z dojeniem podatnika I kreaowaniem nastepnych chorob, ktore bedzie mozna ‚leczyc’ .

  • gazetawarszawska.com

   7 października 2017 at 15:32

   Profesor zw.dr hab.Andrzej Bałandynowicz – o szczepieniach w Polsce.

   • panMarek

    7 października 2017 at 23:13

    Przymusowo to zaszczepić Redakcję Wolnosc24 przeciw głupocie.
    Ludzie:
    1. Właściciel drona złapał niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem – gówno złapał nie B2.
    2. Właściciel drona złapał (wykadrował) niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem z prędkością na oko 400 – 600 km/h – niech się ktoś puknie w głowę zanim całe odium tego „portalu” spadnie na p. Sommera.
    3. Właściciel drona tak prowadzi kamerę, że nie powstydziliby się najlepsi operatorzy jak Sławomir Idziak.
    Ludzie co Wy wypisujecie. Przecież to wstyd!

    Z powodu blokady komentarzy na Wolnosc24 na: http://wolnosc24.pl/2017/10/07/niesamowite-nagranie-wlasciciel-drona-zlapal-niewidzialny-bombowiec-b-2-przelatujacy-nisko-nad-miastem-video/#comment-120744

   • wolna-polska.pl

    11 października 2017 at 12:25

    Szczepienia na grype zabijaja seniorów.Prof.Maria Dorota Majewska.

 2. Bartek

  6 października 2017 at 21:27

  mam w du@pie kary i szczepionki , jedno wilekie g@wno po któruym pozostały mi alergie z którymi mecze sie 30 lat. nakopał bym do du@y tym mądralom od szczepionek pewnie za 200 lat ludzię bedą się z tego śmiać… o ile jeszcze będą, ta

  • hansi

   7 października 2017 at 10:09

   Za 200 lat, to NAS nie będzie. A nasze dzieci i wnuki ?
   Pozwolisz zbrodniarzom, typu Radziwiłł i Posobkiewicz nabijać kasę na koszt Twojego i Twojej Rodziny – zdrowia ?..
   Przecież to jest LUDOBÓJSTWO…
   A JAK zmusić nas do „szczepień” ?..
   W sposób banalnie prosty…
   Już w 2020 będą nowe „dowody osobiste”.
   Wystarczy JEDEN numer.
   Jako „znak bestii”.
   Numer PESEL.
   Wcale nie musi być wszczepiany ten chip pod skórę.
   Wystarczy KARTA.
   Jak do tej pory.
   Tyle, że tym razem już – z danymi biometrycznymi w bazie danych.
   I unifikacja FUNKCJI Twojego „dowodu osobistego”, co jest możliwe do wprowadzenia ju z teraz.
   „NIESTETY” 🙂 – do wprowadzenia powszechnego przymusu (na dowolny temat),
   niezbędna jest LIKWIDACJA GOTÓWKI… Ale do tego też „zmierzamy” 🙂
   A do tego jeszcze daleko dość 🙂 Może żydownia nie zdążyć 🙂
   Zanim stanie się jej udziałem kolejny „holocaust” 🙂
   A póki co ?
   Można, zapewniam, że można.
   Nawet BEZ likwidacji gotówki.
   Wystarczy, że każdy ma konto w banku.
   I numer fiskalny.
   I „ubezpieczeniowy” w ZUS-ie.
   Nie dojdzie do bazy danych informacja o „aktualnym szczepieniu ochronnym” ?
   Poleci automatycznie kara. Kasowana automatycznie przez Fiskus. Nie masz kasy ? Komornik. Wszystko na ten temat…
   Pewnie NIE A Z TAK prosto, bo prostą konsekwencją, na skalę ogólnopolską – byłoby zaraz „palenie Komitetów” 🙂
   Oni to zrobią – jak zwykle, w sposób dobrze wypraktykowany. Czyli po plasterku, po kawałeczku. Żeby Lud się nie burzył. Totalitarne Media już zrobią swoje. i to RZĄDOWE, NIE żaden tam WSIowy TVN, czy inne Republiki 🙂
   A ludzie ?.. No cóż.. 95%, to idioci – jak zapodaje (słusznie..) Janusz Korwin-Mikke…
   Pora odfruwać powoli… I O TO pewnie żydowni chodzi…
   Pozostanie w Ojczyźnie już tylko samo bydełko.. Biedne, chore, bezmózgie… Dokładnie to, czego żydownia potrzebuje.. Żeby miał kto na Panów pracować, żeby miał kto kupować w obcych marketach najgorsze śmieci z całego świata, żeby można było bydełko „leczyć”, aż po końcowe, maksymalnie drogie „chemioterapie”, no i – najważniejsze – żeby było komu dawać kredyty…

   CHYBA, że Polacy się qrfa, OBUDZĄ wreszcie.. I pojadą do Warszawy, powywieszać to towarzystwo…

   • Czarek

    7 października 2017 at 13:07

    Popieram Hansi. Przecież JUŻ uchwalili, że mogą nas „wywalać” z mieszkań nawet bez decyzji sądu. To jest wielkimi krokami działanie przeciwko NARODOWI POLSKIEMU.

   • Egzorcysta

    7 października 2017 at 22:33

    Bardzo dobry material, i duzo dobrych rad. https://www.youtube.com/watch?v=H_pzvPljZRs

  • Czarek

   7 października 2017 at 13:04

   Chłopie! Możesz sobie mieć w doopie! Kogo to obchodzi! Przecież będą nas doprowadzać na siłę, będziemy doprowadzani przez policję! Czy nie widzicie, że to OKUPANCI, którzy chcą nas zdziesiątkować, wybić jak zwierzęta przez sztucznie ogłaszane zagrożenia epidemią???

 3. rebel

  6 października 2017 at 21:45

  zamiast maili proponuje wysylac granaty

 4. TZ.

  6 października 2017 at 21:46

  To nieprawda, że „Rządy i partie się zmieniają, lobbyści i urzędnicy pozostają ci sami”. Od kiedy rządzi PiS, jesteśmy poddawani szczególnie silnej presji w tej dziedzinie. Minister Radziwiłł jest albo niedouczony w kwestii szczepień, albo – co jest równie, a może bardziej prawdopodobne – reprezentuje interesy koncernów farmaceutycznych. Poprzedni ministrowie zdrowia zachowywali się bardziej powściągliwie, ten nie ma żadnych hamulców. Ciekawe czy przyszłość ujawni jakieś mocno skrywane dziś sekrety Konstantego Radziwiłła.

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:31

   Reprezentuje interesy żydłackiego gangu NWO, którego celem jest depopulacja Polaków , przed ustanowieniem Nowej Chazarii , czyli Polin + Ukraina

  • hansi

   7 października 2017 at 10:24

   NIE. PiS kontynuuje bezszmerowo linię postępowania POPRZEDNIEJ bandy.
   Zmienia się zaledwie obsada FASADY. Która się tam jasełkowo leje pomiędzy sobą o doraźne korzyści z rabunku nas. Ale OGÓLNA linia działania wobec nas, otrzymywana dawniej w TelAwiwie, a teraz już – bez potrzeby wycieczek całego „rządu” do Izraela, bo Izrael siedzi już w samej Warszawie – instrukcje dostają na bieżąco. Oraz ręczne sterowanie Kaczyńskim. Który „twardo” i po żołniersku powiedział przecież, że „rząd od szczepień nie odstąpi !”.
   Niedługo się okaże, że Pani Socha, załamana stresem, „popełniła samobójstwo”, a Pana Ziębę przejechał „pirat drogowy”..
   Ale nawet to nie jest konieczne…
   SAMI LUDZIE mają to w doopie, w ogóle nie znając – ani Sochy (lub znając z Mediów – jako porąbaną kierowniczkę „sekty anty-szczpeionkowej”), ani Zięby, ani Czerniaka, ani Bachańskiego, za to pamiętając cyrk, jaki przed kamerami odstawił doktor Konstanty Mengele, do spółki z pożytecznym idiotą – Marszałkiem Senatu, jak to się wzajemnie wesoło „zaszczepili” solą fizjologiczną, a Posobkiewicz podobno nawet piosenkę zaśpiewał na temat bezpieczeństwa szczepionek 🙂 ..
   „Lud gupi – wszystko kupi” 🙂
   Nawet tutaj zaraz się pojawią trolle, typu np. „Tomek”, albo nawet i „Wiesscar”, któremu pora już chyba umierać, bo odporny jest ju z na wiedzę 🙂 .., pryncypialnie gromiąc „ciemnotę” i „sektę antyszczepionkarską”.
   Proponuję nie robić za Judymów i rozejrzeć się jednak za emigracją.. Na przykład na Węgry, jeśli kogoś nie stać na zakotwiczenie się w Szwajcarii, gdzie NIE obowiązują dyrektywy Sorosa…

  • Pola Kowalska

   15 października 2017 at 08:33

   radziwill czyli ZDRAJCA Narodu Polskiego byl i zostanie to nazwisko jest obciazone zdrada i krwia

 5. gosc

  6 października 2017 at 22:22

  Zaszczepiłem się przeciw grypie aby profilaktycznie być zdrowy i wciąż na usługach mojego pracodawcy (administracja) – teraz łamie mnie w stawach, ma bóle pleców, mięśni, łamie w kościach. Więcej już tego świństwa nie wezmę!

  • hansi

   7 października 2017 at 10:35

   Trzeba było NAJPIERW – posłuchać chociażby tylko profesor Majewskiej… O składzie „szczepionek” i ich DZIAŁANIU na mózg i układ nerwowy, a przede wszystkim – ich pustoszącym działaniu na homeostazę organizmu, czyli na nasz, potwornie skomplikowany (ale bezbłędny, jeśli mu NIE PRZESZKADZAĆ !..) układ odpornościowy..
   Teraz, chłopie znajdź biegusiem dostęp dp MLEKA KROWIEGO, NIE ze sklepu, bo ten płyn tam nie ma NIC wspólnego z mlekiem, lecz od chłopa, z krowy ręcznie dojonej. I PIJ KWAŚNE co drugi dzień, przez kilka tygodni..Litr kosztuje dwa złote, czy mniej…
   I witamina D3 10 tysięcy jednostek dziennie, plus K2 (ka DWA !), do tego kilka kropli płynu Lugola do płynu jakiegokolwiek i SELEN, który dostaniesz u nas tylko w orzeszkach brazylijskich. Jeden orzeszek dziennie. Picie – 2,5 litra dziennie, ze szczyptą soli KŁODAWSKIEJ do gęby. Zresztą – co tu będę spamował ?
   Masz pełno inżyniera Jerzego Zięby ma Youtube. I doktora Jaśkowskiego, który TERAZ dopiero się „rozkręcił” i wali już po nazwiskach tę swołocz z Ministerstwa „Zdrowia” i Izb Lekarskich 🙂 Masz tam konkretne zalecenia, jak w ciągu miesiąca się kompletnie ODTRUĆ… I nigdy więcej „szczepień”, sam teraz widzisz 🙂
   KAŻDĄ, ale to KAŻDĄ chorobę wyleczy Twój organizm SAM, jeśli utrzymasz go w zdrowiu. I witaminą C (tu też odsyłam do w/w, czego jest pełen Youtube).
   Zdrowia i MYŚLENIA życzę 🙂

  • hansi

   7 października 2017 at 12:50

   Krótko mówiąc – „szczepienie” zaraziło Cię grypą 🙂 .. 😀
   Jednocześnie rujnując Ci system odpornościowy 🙂
   Ale spokojnie, patrz – mój poprzedni post.
   Natychmiast ODTRUJ ciało, w jeden z wielu opisanych w sieci sposobów…
   Albo i w kilka naraz 🙂 Chlorella na przykład.
   Albo po prostu DUŻO PIĆ, z 10 kropel płynu Lugola (na dzień !..),
   WITAMINY C !!!!.. po 5 gram co godzinę, aż do wystąpienia sraczki (wtedy jeszcze więcej pić !..), przez ze dwa dni… Nawet teraz zacznij, żeby ALUMINIUM z mózgu i parę innych jeszcze, wesołych adiuwantów, jak najszybciej wypłukać z MÓZGU i układu nerwowego…
   Na dorosłych to nie działa aż tak katastrofalnie, jak na NOWORODKI i dzieci do lat nawet pięciu, jak celowo nam MORDUJĄ dzieci „nasi” doktorzy Mengele…

 6. marju73

  6 października 2017 at 22:23

  Pisowstwo to kontynuacja peostwa.Tak pięknie się ròżnią.Tylko zastosowaniem zmasowanego medialnego prania mòzgòw można wytłumaczyć że tak mało ludzi jest w stanie zrozumieć że karawana NWO prze do przodu niezależnie kogo mamy przy „zewnętrznych znamionach władzy”.

 7. luk

  6 października 2017 at 22:50

  nikt nie będzie mnie przymusowo leczył.spierdalać z tymi szczepionkami,won ode mnie i mojej rodziny,rząd ma gówno do rodziny

  • hansi

   7 października 2017 at 10:37

   Zapewniam, że BĘDZIE, oj, będzie…

 8. Egzorcysta

  6 października 2017 at 22:55

  Tydzien temu pisalem ze Chazarstwo ,zrobi trik by uniknac ukarania mafii HGW, Ambergold i innych.Czazrzy odkrywaja swoje plany eliminacji Polakow, dlatego mogli cofnac wiek emerytalny, bo wiedzieli, ze po wyszczepieniu wiekszosc nie dozyje emerytury.Oczywiscie chazarzy szczepic sie nie beda, w Izraleu nie ma zadnych szczepien.Dziwia mnie tylko uzyteczni udioci lekarze czy pielegniarki czy urzedniki i policja.Czyzby w Polsce mieszkalo wiecej chazarow niz nawet przypuszczamy? Ja osobiscie szacuje po przybyciu „ukraincow” . ze mamy juz ok 6 milonow tej mieszosci narodowej.Slanie petycji, czy malowanie kreda na chodnikach i palenie swieczek nie pomoze.Czas petycji minal.Chazarzy beda boki zrywac, pamietam jak juz byla jedna petycja i Tusk kazal zmielic 1,8 milona petycji.Notujcie adresy gdzie mieszkaja ci co tak chetnie chca nas szczpic, lekarzy pielegniarek i jak macie takowych w rodzinie ,nalezy im powiedziec co ich czeka jak Polacy wezma za widly.
  https://www.youtube.com/watch?v=S03b0EhiT3c

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:40

   Tusk w 2014 przywiózł z Izraela instrukcje , co należy zmienic w polskim prawie by dostosowac go do dyrektyw Tell Awiwu , Pis to realizuje . Ustawa 1066 i dzialające na jej podstawie zbrojne struktury Mossadu kontrolują i nadzoruja wdrażanie Instrukcji . Dla „patriotycznego” elektoratu PIS sitcom Komisja Sejmowa i niecne postępki HG.Waltz

  • Czaruś

   7 października 2017 at 13:12

   JA PROP0NUJĘ NAWRÓCENIE DO BOGA I INTENSYWNE MODLITWY DO BOGA I DO MARYI – KRÓLOWEJ POLSKI I KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. TYLKO BÓG MOŻE WKROCZYĆ I PRZEGONIĆ TĘ MORDERCZĄ CHAZARIĘ! MY JUŻ TU NIC NIE MOŻEMY! Jeśli wyjdziemy na ulice – wystrzelają nas jak kaczkiI

   • Paweł1982

    10 października 2017 at 11:32

    To już wolę zginąć jak kaczka niż żyć jak niewolnik przez kilkadziesiąt lat. Przynajmniej na tą bandę darmozjadów robił nie będę. Nie dam się kłuć i koniec.

   • Pola Kowalska

    15 października 2017 at 08:44

    Wierze w Boga i odmawiam rozaniec codzienie za ojczyzne ale Pan BOG nie bedzie sie bila za nas to musimy sobie sami wywalczyc.Jak napisane w bibli ….jak nie masz miecza sprzedaj suknie a miecz musisz miec…Plemie zmijowe niszczy nas a rzad jest zajety nie wiem czym walka o stolek? karmja nas co powiedzial duren bolek czy inny inne robactwo zydowskie

  • V

   13 października 2017 at 09:13

   Kurcze, ludzie, weryfikujcie informacje, zamiast rozsiewac zasłyszane gdzieś bzdury. W Izraelu jest kalendarz szczepień i to bardziej napięty niż w Polsce. Szczepią tam też na grypę i przeciwko HPV… Nie mogę tylko dojść, czy zalecane, czy obowiązkowe. https://www.health.gov.il/English/Topics/Pregnancy/Vaccination_of_infants/Pages/default.aspx
   Przez pisanie nieprawdy, oponenci nie traktuja nas później poważnie.

  • Pola Kowalska

   15 października 2017 at 08:38

   Zgadza sie TO JEST LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO .Przez” farbowanych Polakow” ktorym farba juz odpada

 9. gość

  6 października 2017 at 22:59

  Kontrowersyjna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Wydadzą na to miliony

  Ponad 90 mln złotych – tyle Ministerstwo Zdrowia planuje wydać jeszcze w tym roku na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom, i to pomimo tego, że w magazynach zalega kilkaset tysięcy dawek tych szczepień. Taka decyzja resortu budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza w świetle kontrowersji, jakie zaistniały wokół poprzedniego przetargu.

  Jeszcze w tym roku Ministerstwo Zdrowia planuje rozpisać przetarg na zakup kolejnych kilkuset tysięcy dawek szczepionki przeciwko pneumokokom, która jest wpisana w kalendarz szczepień obowiązkowych od 1 stycznia 2017 r. Jak wynika ze specustawy zdrowotnej, na cel ten ma być przeznaczone 91 mln zł.

  Jednak jak informuje „Rzeczpospolita”, w Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno Przeciwepidemicznych w Porębach jest jeszcze ok. 900 tys. takich szczepionek.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ministerstwo-zdrowia-wyda-miliony-na-szczepionki-przeciw-pneumokokom/gml83lm

  • hansi

   7 października 2017 at 12:56

   To jest, typowo talmudyczna finezja 🙂
   Truć ludzi, za ich własne, rabowane im pieniądze 🙂
   I jeszcze opływać w splendory posiadanej WŁADZY, uzewnętrznianej stosowanym, rosnącym TERROREM eksterminowanego „nawozu”.. Wystarczy popatrzeć na MINY, takiego Dudy, Radziwiłła, albo Hajki Grundbaum, znanej nam, jako HGW, albo „Bufetowa” 🙂 ..
   Przecież arogancja i wypisane na ich gębach SZYDERSTWO, zaraz ich POROZSADZA 🙂

 10. Jaśka

  6 października 2017 at 23:42

  Lepiej by Ministerstwo Zdrowia zamówiło JOD w tabletkach i rozdało Polakom bowiem to on najpewniej będą potrzebny z tego co widać w tym zdziczałym lewackim świecie bez Pana Boga.

  • hansi

   7 października 2017 at 10:50

   Nie, na pewno nie. Oni Polaków chcą WYTĘPIĆ i wpędzić w chroniczne choroby, a NIE leczyć. A Jod w tabletkach, to nie to.
   Zresztą – suplementować się Jodem trzeba I TAK, systematycznie i cały czas.
   RĘCE PRECZ od białej SOLI NaCl w sklepach !.. Z antyzbrylaczami i JODEM rzekomo, który ulatnia się zaraz po otwarciu opakowania ! A często FLUOROWANEJ !..
   Właśnie JODEM trzeba się suplementować, żeby zniwelować katastrofalne szkody, jakie nam robi FLUOREK SODU, zawarty we wszystkim, co pijemy, a często dobrowolnie sobie wprowadzamy do organizmu (i dzieciom !..), poprzez pasty do zębów i PŁYNY do płukania ust. Odsyłam do stosownych wykładów Zięby na Youtube.
   Suplementacja wystarczy 10-15 kropel zwykłego PŁYNU LUGOLA (na wodzie), czyli 1% roztworu Jodu w 2% Jodku Potasu. Do dowolnego płynu. Jest to dawka wystarczająca, do częściowej choć niwelacji skutków TRUCIA NAS Fluorem w każdej wodzie (najmniejsza dawka, jaka jest w handlu, to 0,06 mg/litr, w Izraelu – 0,0000..00 mg/litr).
   Sam Jod – to nie wszystko. Jeszcze potrzebny jest SELEN, bez którego nie działa cały układ odpornościowy, pomimo łykania D3, K2 i Jodu !…Ilości śladowe. Ale NIEZBĘDNE !
   Zdrowie nie bierze się samo i z NICZEGO… Bierze się z tego, co ŻREMY.. A żremy – to, co nam za naszą kasę DAJE żydownia do żłobów w zagranicznych marketach… A SELENU – NIE MA po prostu już w GLEBACH… Jest już tylko w Brazylii i okolicznych krajach Ameryki Środkowej i Południowej… Orzeszki brazylijskie. Albo suplementacja z Apteki, gdzie jednak nie wiadomo, na ile PRAWDZIWA i JAK przyswajalna…

 11. finka

  6 października 2017 at 23:52

  PiS ulega lobbingowi koncernów farm. bardziej niz ta POwska banda, wygląda na to, że to nie tylko gigantyczna korupcja w resorcie zdrowia ale celowe działanie na wyniszczenie narodu, żeby zrobić miejsce innym.

 12. wiesscar

  7 października 2017 at 00:31

  projekt zmiany ustawy o epidemiach – popieram, lepiej by Polacy sie szczepili niz zeby wystepowaly epidemie chorob,

  • Sarna

   7 października 2017 at 09:29

   się szczep a ode mnie wara !! nie jestem bydłem które się prowadza na rzeź !

  • hansi

   7 października 2017 at 10:55

   „Wiesscar”, jak widzę – w dalszym ciągu odporny na wiedzę.
   Albo płatny ?..
   Już trzy tygodnie temu się Szanowny Pan odgrażał, że idzie się szczepić ?
   I jak Zaszczepił się, „bezpieczną” szczepionką przeciw grypie ?
   I szczęśliwy ?..
   Więc niech tu lepiej propagandy Radziwiłłowskiej nie szerzy może, co ?

   • wiesscar

    9 października 2017 at 17:58

    tak, zaszczepilem sie (nie)bezpieczna szczepionka przeciwko grypie, poki co zyje i czuje sie dobrze,

    • Tomasz

     10 października 2017 at 20:23

     Wiesscar sam się szczep .Od mnie wara .Mam system odpornościwy .Szczepienia tylko stosuje się w przypadku epidemii.W szczepionkach znajdują się komórki zabitych dzieci poczętych.Np w Rosji odnotowano 400 powikłań poszczepiennych .

  • Tomasz

   9 października 2017 at 21:51

   Polacy nie potrzebują szczepień dorośli byli szczepieni w dzieciństwie przeciw błonicy tężcowi,ospie,odrze .Każdy człowiek ma układ immunologiczny nie potrzebuje sczepień przeciwko grypie i odrze chodzi o to by nabić kabzę Koncernom „medycznym”.Jeżeli P I S wprowadzi obowiązek szczepień dorosłych to przegra wybory samorządowe.

 13. ada

  7 października 2017 at 00:59

  Szanowna Redakcjo żałuję ,ze nie daliscie odnosnika do artykulu na ten temat na Dziennik Gazeta Prawna .pisze tam ,ze ten szalony pomysl szczepienia doroslych wynika z dramatycznego wzrostu zachorowan na WZW A ,z kilkunastu przypadków na rok od wielu lat do 1700 obecnie ( do wrzesnia 2017). nikt nie pisze jednak tego, czego jest nauczany jest każdy student medycyny , ze wzw A napływa do nas z tabunami ukrów , u których ta choroba występuje endemicznie (tak zwana „choroba brudnych rąk”, warunki sanitarne i kultura higieny na ukrainie pozostawia bardzo wiele do zyczenia ). ukraina , rosja sa znanymi terenami znacznego nasilenia tych chorob. dziś na portalu kresy.pl podano ,ze w ponad 8tys szkołach na ukrainie nie ma toalet. problem wzw a jest związany z brakiem nawyku mycia sie po defekacji, z brakiem toalet , biezacej wody itd.w Polsce jeszcze w latach 50-60tych WZW A byla częsta . wraz w poprawa warunkow sanitarnych zanikła. ukraincy z kraju z endemiczna wzw a pracują masowo na naszych polach ,w sadach, zakładach produkcji żywności itd , jeżdżą bez przerwy wte i we wte na ukraine i przywożą te chorobę. Polacy potem masowo jedzą warzywa , owoce , produkty przygotowywane przez ukrainskich pracowników i dlatego WZW A jest w nawrocie. Rząd zamiast kazać szczepić ukrow choćby za te miliardy przekazane przez dude poroszence , beda szczepic nas.

  • Myamaar

   7 października 2017 at 07:49

   W latach 50-60 byłem dzieckiem , faktycznie w mojej szkole warunki sanitarne były fatalne . Przeszedlem kilka sczepień 3 może 4 , na pewno nie było tam WZW . Nikt z kilkuset dzieciaków nie zachorował , a patrzac na pokolenie , jesteśmy o niebo zdrowsi i odporniejsi niż młode pokolenie .

   • hansi

    7 października 2017 at 13:08

    W latach 50-60 szczepionki były INNE, i INNY miały cel…
    FAKTYCZNIE usiłowano ludzi szczepić, choć już wtedy idea była bzdurna, ale mało kto o tym wiedział…
    CO INNEGO dzisiaj…
    „Szczepienia” mają cel zgoła ODWROTNY, niż się Ludowi wmawia (a „wiesscar” wierzy..)..
    Odsyłam do profesor Majewskiej, która jest w tej dziedzinie fachowcem po prostu.
    https://www.youtube.com/watch?v=h0av5xmPebQ
    (wykład prof. Majewskiej „Szczepienna Bomba Zegarowa” – YouTube)
    Chodzi PO PROSTU o częściową, DŁUGOFALOWĄ depopulację Polaków (nie tylko Polaków, bo to program ogólny, dla całej Ziemi..), oraz CAŁKOWITE OSŁABIENIE pozostałej po masowym, systematycznym truciu, Polaków.
    Jest to po prostu LUDOBÓJSTWO, dla którego NIE MA tłumaczenia „przeludnieniem” Ziemi…
    A kara dla Radziwiłła, Posobkiewicza, ich akolitów, oraz MOCODAWCÓW w Parszawie i Izraelu – może być tylko JEDNA…
    Panie „wiesscar”, idioto nieszczęśliwy i nieodwracalnie już zawirowany, pora umierać, proponuję jeszcze raz się zaszczepić… I zaraz potem ciężko zachorować.. Właśnie na „grypę”, przeciwko której się Pan zaszczepił…

  • hansi

   7 października 2017 at 11:04

   Oni „szczepią” NOWORODKI, zaraz po urodzeniu !…
   NA WZW. BEZ uprzedniego badania krwi MATKI !…
   I NIE MA tu żadnego znaczenia, czy to WZW A, czy B !…
   Jest to po prostu ZBRODNIA !
   Jest to po prostu chamska EKSTERMINACJA POLAKÓW, przez masowe trucie im DZIECI !
   Zanim wykształcą barierę krew-mózg !
   CELOWO.
   NIKT mi nie wmówi, że Radziwiłł, ani Posobkiewicz, obaj doktorzy medycyny (i jeszcze mają prawo wykonywania zawodu ?!.. a śmią odbierać licencje lekarzom z 30-letnim stażem, którzy LECZĄ LUDZI ?..) NIE WIEDZĄ, CO ROBIĄ…
   Obaj ci doktorzy Mengele zasługują na KARĘ ŚMIERCI, i to wielokrotną, gdyby to było możliwe. Za to, co robią Polakom. Za LUDOBÓJSTWO po prostu.
   A tu taki kretyn, jak „wiesscar” wypisuje swoje banialuki, jakie to dla jego rodziny „szczepienia” są błogosławieństwem… I udziela się społecznie, naganiając zbrodniarzom „klientów” 🙁 ..

  • Czaruś

   7 października 2017 at 13:16

   @ada; Taki sam „wzrost zachorowań” jak niedawno „świńska grypa” lub kiedyś „ptasia grypa”. Już udowodniono, że to były celowo wywoływane tzw. „grypy”, aby wybić – przed świętami – kurczaki polskie, aby wybić polskie świnki – a za to zakupić od dużych ferm nafaszarowane GMO mięso.

  • Tomasz

   10 października 2017 at 22:04

   Należy zachować higienę często myć ręce często myć się pod prysznicem a nie szczepionki które powodują powikłania.

 14. ale

  7 października 2017 at 07:52

  GUS podał dane o ogromnym skoku śmiertelności wśród Polaków, w ciągu ostatnich 2 lat-z roku na rok wzrost o 35 procent!? I to w czasie pokoju?? Gdzie raport ministra zdrowia w tej sprawie ??

 15. gość

  7 października 2017 at 09:15

  Skoro ma być wojna.

 16. hansi

  7 października 2017 at 10:10

  Czy NIKT nie jest w stanie czegoś zrobić z tym Konstantym Mengele i drugim gnojem – Posobkiewiczem ? A potem zaraz – z ich MOCODAWCAMI, włącznie z Kaczyńskim ?…
  Na przykład z Dukaczewskim ?..

  • hansi

   7 października 2017 at 10:58

   I zrobić może „holocaust” tym pejsatym „organizacjom” w Parszawie które „importuje” nam „rząd”, co jeden, to nowe, a zaczął Lech Kaczyński – sprowadzając do Polski, wybitnie antypolską Bnai Brith ?..
   Przecież już pysk otwiera, niepytany, taki gnój, jak „profesor” Hartmann z Krakowa ?..
   Albo „oburza się” co chwilę swołocz, typu „Naczelny Rabin” – Michael Schiudrich ?..
   Czy to jest jeszcze POLSKA ?…

 17. blade

  7 października 2017 at 14:00

  Po moim trupie dam się zaszczepić, tej syjonistycznej morderczej sekcie Sorosów..

 18. fghf

  7 października 2017 at 14:30

  Ten Radziwił to lepsza men. da

 19. gość

  7 października 2017 at 15:55

 20. Alek

  7 października 2017 at 16:21

  Radziwił nie nadaje się na ministra zdrowia.Może go zrobić ministrem od kopania ziemniaków?.

 21. Sylwia

  7 października 2017 at 16:30

  I to miała być dobra zmiana.Rząd zdaniem lekarzy niszczy nasze dzieci.Teraz dorośli. Może chodzi o to ,że Polacy żyją zbyt długo?.

 22. Stach

  7 października 2017 at 16:35

  Od 1989 roku minęło tyle lat ,a w kraju coraz gorzej.Rząd i PIS biorą się za dorosłych mieszkańców Polski.W PISie jest tylu porządnych ludzi,a nie słyszałem by ktoś protestował przeciwko uszkadzaniu poprzez szczepionki dzieci.

 23. Wiktoria

  7 października 2017 at 16:40

  Jeśli prawdą jest,że bracia Kaczyńscy brali udział w obradach w Magdalence, to nie ma się co dziwić.
  Pamiętamy jaki był przekrój pochodzenia uczestników.
  Kiedy Polacy obudzą się z chocholego snu i wezmą sprawy w swoje ręce?.

 24. Beata

  7 października 2017 at 16:41

  Kolejny skandal.

 25. kindys

  7 października 2017 at 18:02

  Co was tak zaskoczyło ?
  WSZYSCY głosowaliście na pis , trzeba było mieć lepiej oczy otwarte a teraz ,”dobra dojna zmiana”

  • pidzio

   7 października 2017 at 21:30

   wpis kindys. A szanowny acan glosował zapewne za bohaterami tzw. taśm prawdy z poprzedniej ekipy???

  • Tomasz

   11 października 2017 at 19:45

   kindys a PO PSL okradli Polaków z OFE podnieśli wiek emerytalny podnieśli VAT 22% na 23% wprowadzili 5%VAT na książki .Gdyby Rządzili nadal do obok Ukraińców byli Irakijczycy Syryjczycy Murzyni.P I S jaki jest każdy widzi.

 26. Szczepionka na posobkiewicza

  8 października 2017 at 08:28

  Posobkiewicz radzę ci wycofać się z obowiązkowych szczepień dorosłych. To bezpośrednio zagraża twojemu zdrowiu i życiu. Znam wiele osób które poświęcą się aby wyeliminować zagrożenie (czyli Ciebie) dla dobra ogółu. Uważaj gościu na to co mówisz bo nie dasz rady uważać na siebie.

  • hansi

   8 października 2017 at 10:46

   Posobkiewicz nie jest wart poświęcania życia i zdrowia.
   On jest zaledwie figurantem.
   NAJPIERW – trzeba Pana Posobkiewicza „poprosić uprzejmie” o wyjawienie – od kogo dostaje instrukcje.
   I potem dalej, po nitce do kłębka – do PRAWDZIWYCH decydentów..
   I ICH dopiero „zaszczepić”…
   I mogą się okazać ciekawe rzeczy.
   No, ale Pan „doktor” Posobkiewicz – niewątpliwie TEŻ zasługuje, ze wszech miar,
   na załapanie się RÓWNIEŻ na „szczepienia”, takie naprawdę, rzetelne, żeby nigdy już nikomu nie szkodził..

 27. Fuj obrzydliwe

  8 października 2017 at 08:56

  To skandal. Mimo mojego poparcia dla pis uważam ze pomysł przymusowych szczepień to pomysł godny hitlera.

  • hansi

   8 października 2017 at 10:50

   A widzi ! 🙂
   A tak się, kto żyw, oburza potwornie, gdy Janusz Korwin-Mikke BEZ PRZERWY znajduje parallele do systemu panującego za Adolfa (na fasadzie, bo tak naprawdę, to sprawcami byli zupełnie inni faceci, ŻYDZI głównie..), że tak do złudzenia przypomina (a nawet PRZEWYŻSZA !!..) to, co widać narastająco dookoła, że JASNE się staje, dlaczego zabronione i penalizowane są tzw. „symbole faszystowskie”, dziwnym trafem SWASTYKA, zawłaszczona ongiś przez NSDAP, a NIE sierp i młot 🙂 ..

 28. panda

  8 października 2017 at 10:48

  Ludzie, co wy bredzicie? Więcej racjonalizmu.Nadmiar teorii spiskowych czyni samą teorię idiotyczną. Pewnie AW znów coś pokręciła. Ja to mam teorię spiskową na jej temat.

  • hansi

   8 października 2017 at 13:33

   Co co ? 🙂 CO takiego pokręciła, co ? 🙂 …
   Co się nie zgadza ?
   Tyle pomówień i kalumni pod adresem naszych zbawców i dobrodziejów ? 🙂
   Nic tylko te przebrzydłe teorie spiskowe, fuj !
   No już, zaprawdę, od tych teoryj spiskowych – już głowa boli, nie ? 🙂
   😀
   Proszę sobie zapisać swoje własne słowa i..
   przeczytać je ponownie, już całkiem niedługo :).
   Najdalej za jakieś 3 lata 🙂
   U Żłobu będzie już ktoś inny, ale USTAWY – te same 🙂
   I nawet „znowelizowane” 🙂

 29. hansi

  8 października 2017 at 10:51

  Tu kolejny, fajny artykuł, od razu z odnośnikami do stosownych, innych materiałów:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/beda-obowiazkowe-szczepienia-dla-doroslych-czy-juz-mafia-szczepionkowa

 30. Stan

  8 października 2017 at 15:44

  Czyżby kolejna głupota rządu?.

 31. gość

  8 października 2017 at 19:44

  Vaxxed: Dr Cornelia Franz, pediatra z 30 letnim stażem pracy

  https://youtu.be/Z6VWVn9EFko

 32. Stanley

  9 października 2017 at 09:02

  pytania do „naszego” rządu:
  1. niby prawicowy, a metody działania socjalistyczne
  2. niby katolicki, ale za aborcją.
  3. niby patriotyczny, ale ani słowa oparcia dla Polaków na emigracji – Litwa, UPaina.
  4. niby przeciwko emigrantom, ale 2 miln Upańców w kraju
  5. niby reformuje oświatę, ale nadal brak skarbów naszej literatury wsród lektur…
  6. niby rozlicza złodziei, ale jeszcze nigogo nie ukarał
  7. niby chroni nasze dzieci przed gender, ale za to je truje szczepionkami

  co jeszcze musi sie stać aby Polacu zrozumieli, że ta „kasta wyjątkowych ludzi” jest po obydwu stronach barykady, a gwiedź sprzecza sie o bzdety podsuwane przez odpowiednia prasę.

 33. Erick Kerestes

  9 października 2017 at 10:34

  Hi, just wanted to let you know that we had a great holiday at Marina de Bolnuevo in June of this year. We flew into San Javier and hired a car from the airport for the short drive to Bolnuevo. The beaches are fantastic, most of them awarded the Blue Flag. The cafes were great, with paella on the beach a highlight and managed a trip to the nudist beach there. Very liberating. We also visited the Big Guns, The Roman Mines and the Sand sculptures. Will be returning there again in 2018. Thanks for reading Tony.

 34. Jean Reynaldo

  9 października 2017 at 13:48

  Hi there, just wanted to share with you that we had a great vacation at Marina de Bolnuevo in September of this year. We flew into Alicante and hired a car from the airport for the short drive to Bolnuevo. The beaches are sublime, most of them awarded the Blue Flag. The bars were great, with paella on the beach a highlight and managed a day on the nudist beach there. Very liberating. We also visited the Big Guns, The Roman Mines and the Sand sculptures. Will be returning there again next year. Thanks for reading Nikki.

 35. Ada

  9 października 2017 at 15:16

  Zapraszamy pozycjonowanie radom http://www.devilart.pl/pozycjonowanie nie czekaj rozreklamuj swoją firme

 36. Logic

  9 października 2017 at 21:40

  To zbiorowe nieposłuszeństwo protesty i niech sie walą oni maja nas słuchać a nie my ich !

  • hansi

   10 października 2017 at 16:00

   No, niestety.
   TO ONI mają siły, i to niebagatelne, PRZEMOCY, a NIE my…
   Nam – pozostają widły w GeSie, kosy i inne żelastwo…
   I DO TEGO się ZAWSZE w końcu sprowadzają wszelkie „demokratyczne argumenty”,gdy przychodzi co do czego…
   A wygląda na to, że – z jakichś dziwnych powodów (tu przymrużenie oka..),
   „rząd warszawski” (G. Braun) chce SPROWOKOWAĆ rozróby…
   A pamiętajmy, że UZBROILI niewiadomą ilość Banderowców, w niewiadomą ilość broni, i to NIE TYLKO kałachów..
   No cóż..
   Jak świat światem – broń zdobywa się NA WROGU…
   I TO była mała wskazówka w kierunku ostatniej ostoi Polski i Polaków – polskich „kiboli”, hej 😀 …

 37. jaro

  10 października 2017 at 11:03

  Myślę, że masowe przymusowe szczepienia (na razie są obowiązkowe z administracyjnymi formami przymusu)przyczynia się do uwolnienia Polaków spod jarzma okupantów z nierządu, jaki by nie był, czy popaprany czy z pisuaru. Przewiduje, że wyzwoli to w ludziach działania zbrojne. Byc może o to chodzi okupantom, aby mieli uzasadnienie do pacyfikacji i zaostrzenia tzw. prawa. No ale prawo do sprzeciwu jest wpisane w godność człowieka.

 38. hansi

  10 października 2017 at 13:42

  Już nawet nie zaglądam powyżej, wybaczta, nic nie da mielenie ozorem i klepanie w klawiatury tutaj…
  Po prostu ZACYTUJĘ tutaj pewną moją znajomą, normalną Polkę w tym Kraju…
  Fragment naszego chat-u na „skajpie”…
  Uwaga:
  „A wiesz co drugiej strony to powiem Ci tak jak ogłoszą epidemie i powiedzą ze szczepienia sa darmowe to ludzie sami sie rzucą nie będą musieli ich zmuszać będą sie bić w kolejce na Te szczepienia wiem to bo tu u nas wszyscy hurtem szczepią sie na grypę i jeszcze za to płacą…”

  I jeszcze, na moje ostrzeżenie przed rychłymi „szczepieniami” w instytucjach publicznych, głównie w szkołach:

  „Juz w szkołach były szczepienia na raka szyjki macicy u dziewczynek bo znajoma mi mowila ze sama córkę zaprowadziła no to szczepienie bylo za darmo…”

  No comments, no more questions…

 39. hansi

  10 października 2017 at 13:50

  ZA TRZY DNI nowa rozprawa „Sądu” w Bydgoszczy (czy w Koszalinie), w sprawie tych dwojga młodych z Połczyna Zdroju i ich zderzenia z mafią Radziwiłła i Posobkiewicza (i Kaczyńskiego..)..
  Radzę młodym natychmiastową UCIECZKĘ z kraju,
  bo mafia ich NIE pozostawi w spokoju..
  PANI WIEJAK !..
  BĘDZIE relacja z kolejnej odsłony cyrku ?…
  To nośny temat !
  Odłożyli nasz ulubiony ciąg dalszy na tak daleko, bo Lud ZAPOMNI do tego czasu i rozprawią się z niepokornymi szczeniakami PO CICHU…
  Pewnie będzie zakaz wstępu, nie tylko ludzi, ale nawet dziennikarzy 🙂
  A STOP-NOP na pewno tam będzie usiłował interweniować..
  I ORDO IURIS, pana Kwaśniewskiego ?..
  Czy też Pan Kwaśniewski specjalizuje się w dzieciach wyłącznie jeszcze NIE narodzonych ?..Głównie za granicą ? 🙂
  Jak Mary Wagner ? 🙂
  I NIE bierze się za sprawy z punktu przegrane, bo przecież Pan Kaczyński ma surowo nakazaną, konkretną linię działania,
  bynajmniej NIE w kierunku ZANIECHANIA HOLOCAUSTU POLAKÓW ???… 🙂
  Shalom…

 40. Kay84

  10 października 2017 at 19:09

  Ciekawe jest to, ze to byla min.Kopacz ktora w 2009 wykazala sie zdrowym rozsadkiem i nie ugiela sie przed antygrypowa szczepionkowa ocipioza.
  Natomiast teraz, postepowanie w tej sprawie ( i innych np. CETA) tzw „dobrej zmiany” jest wiecej niz skandaliczne.

 41. jac

  10 października 2017 at 22:24

  Jak wysocy urzędnicy medyczni są umoczeni świadczy fakt, że za ich przyzwoleniem (bo jak by można inaczej?) co rano wyrusza w Polskę zgraja przedstawicieli handlowych koncernów farmaceutycznych, którzy bezkarnie wdzierają się do gabinetów lekarskich przeszkadzając w przyjmowaniu pacjentów, wręczają lekarzom prezenty, zaproszenia na „sympozja” czyli darmowe wycieczki egzotyczne, a w dokumentacjach aptek sprawdzają (TAK!), czy i ile razy „ich” lekarze przepisują „ich” leki.
  A o tego ministra to podobno pan Andrzej Kmicic pytał.

 42. ...

  12 października 2017 at 09:44

  To ja proponuję tak, podzielmy Polskę na pół. Ci co nie chcą się szczepić będą mieszkali na jednej, a ci co się szczepią na drugiej. I nie będzie można przekraczać granicy.

  Poczekamy kilkanaście, może kilkadziesiąt lat. I jeśli populacja antyszczepionkowa wymrze, umierając na choroby których nie widziano od dziesiątek lat dzięki temu że nie miały nosicieli aby się rozwijać, połączymy Polskę na nowo a świat będzie miał pewność że bez szczepień to tylko mogiła.

  Albo jeśli okaże się że to jednak anty mają rację i nic się tam nie rozwinie, to uznamy ich wersję za prawdziwą i odwołamy obowiązkowe szczepienia.

  W każdym tych scenariuszy w efekcie ludzkość na tym zyska.

 43. Pola Kowalska

  12 października 2017 at 13:49

  Do tad do puki zydzi beda w rzadzie bedzie caly czas LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO To za czasow IIwojny swiatowej miales wieksze szanse przezyc .Szarancza jest w kraju w srodku .Radziwill Duda Kopacz powini isc pod sad za MORD NA NARODZIE POLSKIM Styrylizacja Mlodziezy szczepienia dzieci starcow no i mlodych by zniszczyc sile wojskowa obronna.ONI nas ZACZYNAJA TEPIC do 15 miljonow .Zadnego zyda w RZADZIE nigdy wiecej zadnych DUD i inych szkodnikow masonerii

 44. max

  13 października 2017 at 03:37

  rzad pis-u rzetelnie spelnia rozkazy zza oceanu. ta ustawa to czysta depopulacja Polski, dla chazarow.

 45. asdasd

  13 października 2017 at 10:24

  Ujmę to tak PO MOIM I EW. CZYIMŚ TRUPIE JEŚLI KTOKOLWIEK BĘDZIE MI COKOLWIEK PRÓBOWAŁ WSTRZYKNAĆ NA SIŁĘ, a swoje szantaże itd. TO SOBIE MOGĄ WSADZIĆ !!!!! Ja mogę iśc na noże, armaty cokolwiek

 46. Danieluncob

  14 października 2017 at 00:39

  Why are Americans so worked up about health care reform? Statements such as „don’t touch my Medicare” or „everyone should have access to state of the art health care irrespective of cost” are in my opinion uninformed and visceral responses that indicate a poor understanding of our health care system’s history, its current and future resources and the funding challenges that America faces going forward. While we all wonder how the health care system has reached what some refer to as a crisis stage. Let’s try to take some of the emotion out of the debate by briefly examining how health care in this country emerged and how that has formed our thinking and culture about health care. With that as a foundation let’s look at the pros and cons of the Obama administration health care reform proposals and let’s look at the concepts put forth by the Republicans?

  Access to state of the art health care services is something we can all agree would be a good thing for this country. Experiencing a serious illness is one of life’s major challenges and to face it without the means to pay for it is positively frightening. But as we shall see, once we know the facts, we will find that achieving this goal will not be easy without our individual contribution.

  These are the themes I will touch on to try to make some sense out of what is happening to American health care and the steps we can personally take to make things better.

  A recent history of American health care – what has driven the costs so high?

  Key elements of the Obama health care plan

  The Republican view of health care – free market competition

  Universal access to state of the art health care – a worthy goal but not easy to achieve

  what can we do?

  First, let’s get a little historical perspective on American health care. This is not intended to be an exhausted look into that history but it will give us an appreciation of how the health care system and our expectations for it developed. What drove costs higher and higher?

  To begin, let’s turn to the American civil war. In that war, dated tactics and the carnage inflicted by modern weapons of the era combined to cause ghastly results. Not generally known is that most of the deaths on both sides of that war were not the result of actual combat but to what happened after a battlefield wound was inflicted. To begin with, evacuation of the wounded moved at a snail’s pace and this caused severe delays in treating the wounded. Secondly, many wounds were subjected to wound care, related surgeries and/or amputations of the affected limbs and this often resulted in the onset of massive infection. So you might survive a battle wound only to die at the hands of medical care providers who although well-intentioned, their interventions were often quite lethal. High death tolls can also be ascribed to everyday sicknesses and diseases in a time when no antibiotics existed. In total something like 600,000 deaths occurred from all causes, over 2% of the U.S. population at the time!

  Let’s skip to the first half of the 20th century for some additional perspective and to bring us up to more modern times. After the civil war there were steady improvements in American medicine in both the understanding and treatment of certain diseases, new surgical techniques and in physician education and training. But for the most part the best that doctors could offer their patients was a „wait and see” approach. Medicine could handle bone fractures and increasingly attempt risky surgeries (now largely performed in sterile surgical environments) but medicines were not yet available to handle serious illnesses. The majority of deaths remained the result of untreatable conditions such as tuberculosis, pneumonia, scarlet fever and measles and/or related complications. Doctors were increasingly aware of heart and vascular conditions, and cancer but they had almost nothing with which to treat these conditions.

  This very basic review of American medical history helps us to understand that until quite recently (around the 1950’s) we had virtually no technologies with which to treat serious or even minor ailments. Here is a critical point we need to understand; „nothing to treat you with means that visits to the doctor if at all were relegated to emergencies so in such a scenario costs are curtailed. The simple fact is that there was little for doctors to offer and therefore virtually nothing to drive health care spending. A second factor holding down costs was that medical treatments that were provided were paid for out-of-pocket, meaning by way of an individuals personal resources. There was no such thing as health insurance and certainly not health insurance paid by an employer. Except for the very destitute who were lucky to find their way into a charity hospital, health care costs were the responsibility of the individual.

  What does health care insurance have to do with health care costs? Its impact on health care costs has been, and remains to this day, absolutely enormous. When health insurance for individuals and families emerged as a means for corporations to escape wage freezes and to attract and retain employees after World War II, almost overnight a great pool of money became available to pay for health care. Money, as a result of the availability of billions of dollars from health insurance pools, encouraged an innovative America to increase medical research efforts. More Americans became insured not only through private, employer sponsored health insurance but through increased government funding that created Medicare and Medicaid (1965). In addition funding became available for expanded veterans health care benefits. Finding a cure for almost anything has consequently become very lucrative. This is also the primary reason for the vast array of treatments we have available today.

  I do not wish to convey that medical innovations are a bad thing. Think of the tens of millions of lives that have been saved, extended, enhanced and made more productive as a result. But with a funding source grown to its current magnitude (hundreds of billions of dollars annually) upward pressure on health care costs are inevitable. Doctor’s offer and most of us demand and get access to the latest available health care technology in the form of pharmaceuticals, medical devices, diagnostic tools and surgical procedures. So the result is that there is more health care to spend our money on and until very recently most of us were insured and the costs were largely covered by a third-party (government, employers). Add an insatiable and unrealistic public demand for access and treatment and we have the „perfect storm” for higher and higher health care costs. And by and large the storm is only intensifying.

  At this point, let’s turn to the key questions that will lead us into a review and hopefully a better understanding of the health care reform proposals in the news today. Is the current trajectory of U.S. health care spending sustainable? Can America maintain its world competitiveness when 16%, heading for 20% of our gross national product is being spent on health care? What are the other industrialized countries spending on health care and is it even close to these numbers? When we add politics and an election year to the debate, information to help us answer these questions become critical. We need to spend some effort in understanding health care and sorting out how we think about it. Properly armed we can more intelligently determine whether certain health care proposals might solve or worsen some of these problems. What can be done about the challenges? How can we as individuals contribute to the solutions?

  The Obama health care plan is complex for sure – I have never seen a health care plan that isn’t. But through a variety of programs his plan attempts to deal with a) increasing the number of American that are covered by adequate insurance (almost 50 million are not), and b) managing costs in such a manner that quality and our access to health care is not adversely affected. Republicans seek to achieve these same basic and broad goals, but their approach is proposed as being more market driven than government driven. Let’s look at what the Obama plan does to accomplish the two objectives above. Remember, by the way, that his plan was passed by congress, and begins to seriously kick-in starting in 2014. So this is the direction we are currently taking as we attempt to reform health care.

  Through insurance exchanges and an expansion of Medicaid,the Obama plan dramatically expands the number of Americans that will be covered by health insurance.

  To cover the cost of this expansion the plan requires everyone to have health insurance with a penalty to be paid if we don’t comply. It will purportedly send money to the states to cover those individuals added to state-based Medicaid programs.

  To cover the added costs there were a number of new taxes introduced, one being a 2.5% tax on new medical technologies and another increases taxes on interest and dividend income for wealthier Americans.

  The Obama plan also uses concepts such as evidence-based medicine, accountable care organizations, comparative effectiveness research and reduced reimbursement to health care providers (doctors and hospitals) to control costs.

  The insurance mandate covered by points 1 and 2 above is a worthy goal and most industrialized countries outside of the U.S. provide „free” (paid for by rather high individual and corporate taxes) health care to most if not all of their citizens. It is important to note, however, that there are a number of restrictions for which many Americans would be culturally unprepared. Here is the primary controversial aspect of the Obama plan, the insurance mandate. The U.S. Supreme Court recently decided to hear arguments as to the constitutionality of the health insurance mandate as a result of a petition by 26 states attorney’s general that congress exceeded its authority under the commerce clause of the U.S. constitution by passing this element of the plan. The problem is that if the Supreme Court should rule against the mandate, it is generally believed that the Obama plan as we know it is doomed. This is because its major goal of providing health insurance to all would be severely limited if not terminated altogether by such a decision.

  As you would guess, the taxes covered by point 3 above are rather unpopular with those entities and individuals that have to pay them. Medical device companies, pharmaceutical companies, hospitals, doctors and insurance companies all had to „give up” something that would either create new revenue or would reduce costs within their spheres of control. As an example, Stryker Corporation, a large medical device company, recently announced at least a 1,000 employee reduction in part to cover these new fees. This is being experienced by other medical device companies and pharmaceutical companies as well. The reduction in good paying jobs in these sectors and in the hospital sector may rise as former cost structures will have to be dealt with in order to accommodate the reduced rate of reimbursement to hospitals. Over the next ten years some estimates put the cost reductions to hospitals and physicians at half a trillion dollars and this will flow directly to and affect the companies that supply hospitals and doctors with the latest medical technologies. None of this is to say that efficiencies will not be realized by these changes or that other jobs will in turn be created but this will represent painful change for a while. It helps us to understand that health care reform does have an effect both positive and negative.

  Finally, the Obama plan seeks to change the way medical decisions are made. While clinical and basic research underpins almost everything done in medicine today, doctors are creatures of habit like the rest of us and their training and day-to-day experiences dictate to a great extent how they go about diagnosing and treating our conditions. Enter the concept of evidence-based medicine and comparative effectiveness research. Both of these seek to develop and utilize data bases from electronic health records and other sources to give better and more timely information and feedback to physicians as to the outcomes and costs of the treatments they are providing. There is great waste in health care today, estimated at perhaps a third of an over 2 trillion dollar health care spend annually. Imagine the savings that are possible from a reduction in unnecessary test and procedures that do not compare favorably with health care interventions that are better documented as effective. Now the Republicans and others don’t generally like these ideas as they tend to characterize them as „big government control” of your and my health care. But to be fair, regardless of their political persuasions, most people who understand health care at all, know that better data for the purposes described above will be crucial to getting health care efficiencies, patient safety and costs headed in the right direction.

  A brief review of how Republicans and more conservative individuals think about health care reform. I believe they would agree that costs must come under control and that more, not fewer Americans should have access to health care regardless of their ability to pay. But the main difference is that these folks see market forces and competition as the way to creating the cost reductions and efficiencies we need. There are a number of ideas with regard to driving more competition among health insurance companies and health care providers (doctors and hospitals) so that the consumer would begin to drive cost down by the choices we make. This works in many sectors of our economy but this formula has shown that improvements are illusive when applied to health care. Primarily the problem is that health care choices are difficult even for those who understand it and are connected. The general population, however, is not so informed and besides we have all been brought up to „go to the doctor” when we feel it is necessary and we also have a cultural heritage that has engendered within most of us the feeling that health care is something that is just there and there really isn’t any reason not to access it for whatever the reason and worse we all feel that there is nothing we can do to affect its costs to insure its availability to those with serious problems.

  OK, this article was not intended to be an exhaustive study as I needed to keep it short in an attempt to hold my audience’s attention and to leave some room for discussing what we can do contribute mightily to solving some of the problems. First we must understand that the dollars available for health care are not limitless. Any changes that are put in place to provide better insurance coverage and access to care will cost more. And somehow we have to find the revenues to pay for these changes. At the same time we have to pay less for medical treatments and procedures and do something to restrict the availability of unproven or poorly documented treatments as we are the highest cost health care system in the world and don’t necessarily have the best results in terms of longevity or avoiding chronic diseases much earlier than necessary.

  I believe that we need a revolutionary change in the way we think about health care, its availability, its costs and who pays for it. And if you think I am about to say we should arbitrarily and drastically reduce spending on health care you would be wrong. Here it is fellow citizens – health care spending needs to be preserved and protected for those who need it. And to free up these dollars those of us who don’t need it or can delay it or avoid it need to act. First, we need to convince our politicians that this country needs sustained public education with regard to the value of preventive health strategies. This should be a top priority and it has worked to reduce the number of U.S. smokers for example. If prevention were to take hold, it is reasonable to assume that those needing health care for the myriad of life style engendered chronic diseases would decrease dramatically. Millions of Americans are experiencing these diseases far earlier than in decades past and much of this is due to poor life style choices. This change alone would free up plenty of money to handle the health care costs of those in dire need of treatment, whether due to an acute emergency or chronic condition.

  Let’s go deeper on the first issue. Most of us refuse do something about implementing basic wellness strategies into our daily lives. We don’t exercise but we offer a lot of excuses. We don’t eat right but we offer a lot of excuses. We smoke and/or we drink alcohol to excess and we offer a lot of excuses as to why we can’t do anything about managing these known to be destructive personal health habits. We don’t take advantage of preventive health check-ups that look at blood pressure, cholesterol readings and body weight but we offer a lot of excuses. In short we neglect these things and the result is that we succumb much earlier than necessary to chronic diseases like heart problems, diabetes and high blood pressure. We wind up accessing doctors for these and more routine matters because „health care is there” and somehow we think we have no responsibility for reducing our demand on it.

  It is difficult for us to listen to these truths but easy to blame the sick. Maybe they should take better care of themselves! Well, that might be true or maybe they have a genetic condition and they have become among the unfortunate through absolutely no fault of their own. But the point is that you and I can implement personalized preventive disease measures as a way of dramatically improving health care access for others while reducing its costs. It is far better to be productive by doing something we can control then shifting the blame.

  There are a huge number of free web sites available that can steer us to a more healthful life style. A soon as you can, „Google” „preventive health care strategies”, look up your local hospital’s web site and you will find more than enough help to get you started. Finally, there is a lot to think about here and I have tried to outline the challenges but also the very powerful effect we could have on preserving the best of America’s health care system now and into the future. I am anxious to hear from you and until then – take charge and increase your chances for good health while making sure that health care is there when we need it.

 47. musically followers

  16 października 2017 at 16:27

  Can I just say what a reduction to seek out someone who truly is aware of what theyre talking about on the internet. You positively know the way to deliver an issue to gentle and make it important. Extra individuals have to read this and perceive this facet of the story. I cant imagine youre no more fashionable since you positively have the gift.
  musically followers http://freemusicallyfollowers.site/

 48. Learning

  16 października 2017 at 17:35

  An impressive share, I simply given this onto a colleague who was doing somewhat evaluation on this. And he actually purchased me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying more on this topic. If doable, as you turn out to be experience, would you mind updating your weblog with more particulars? It’s extremely useful for me. Huge thumb up for this weblog put up!
  Learning https://www.universallearningacademy.com/

 49. Anderson Schnackenberg

  16 października 2017 at 20:50

  Hello, just wanted to let you know that we had a great vacation at Marina de Bolnuevo in September of this year (http://www.marinadebolnuevo.co.uk/about-bolnuevo). We flew into San Javier and hired a car from the airport for the short drive to Bolnuevo. The beaches are sublime, most of them awarded the Blue Flag. The cafes were great, with paella on the beach a highlight and managed a day on the nudist beach there. Very liberating. We also visited the Big Guns, The Roman Mines and the Sand sculptures. Will be returning there again in 2018. Look forward to catching up with you at Marina de Bolnuevo in the next few months. Thanks for reading Nikki.

 50. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Hi, Neat post. There is a problem with your website in internet explorer, could test this? IE nonetheless is the market chief and a huge element of other people will omit your magnificent writing due to this problem.|

 51. Credible Homes

  17 października 2017 at 08:26

  This really answered my problem, thank you!
  Credible Homes https://goo.gl/hUdmDW

 52. anime fans

  17 października 2017 at 16:40

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So nice to seek out anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that’s needed on the web, someone with somewhat originality. useful job for bringing something new to the internet!
  anime fans https://www.fanmerchstore.com/one-piece-luffy-hoodies-monkey-d-luffy-wanted-printed-mens-hooded-sweatshirts/

 53. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 16:56

  It’s nearly impossible to find experienced people on this topic, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks|

 54. Hostgator Black Friday DEALS

  17 października 2017 at 16:59

  I’d should test with you here. Which is not something I often do! I enjoy studying a submit that may make folks think. Also, thanks for permitting me to remark!
  Hostgator Black Friday DEALS https://hostgatorblackfriday.xyz

 55. shadowfight2hackmod

  17 października 2017 at 17:20

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now each time a remark is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any method you’ll be able to take away me from that service? Thanks!
  shadowfight2hackmod http://shadowfight2hackmod.com

 56. Bitcoin Faucets

  17 października 2017 at 18:30

  Your house is valueble for me. Thanks!…
  Bitcoin Faucets http://www.thebitcoinegg.com/bitcoinsuperduperrewards

 57. how to make a gemini man commit in a relationship

  17 października 2017 at 19:11

  Aw, this was a very nice post. In concept I wish to put in writing like this additionally – taking time and precise effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and certainly not seem to get something done.

 58. Lelio Junior

  17 października 2017 at 19:24

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.|

 59. Recommended Reading

  17 października 2017 at 20:36

  very nice put up, i certainly love this website, keep on it
  Recommended Reading https://norilorm.pulsemob.com/event/8298201/

 60. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 20:59

  continuously i used to read smaller posts which as well clear their motive, and that is also happening with this post which I am reading here.|

 61. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  17 października 2017 at 21:35

  You’ve made some decent points there. I checked on the web to find out more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.|

 62. Carlos Eduardo Veiga

  17 października 2017 at 23:13

  I seriously love your site.. Very nice colors & theme. Did you develop this amazing site yourself? Please reply back as I’m trying to create my own blog and would love to learn where you got this from or what the theme is named. Thanks!|

 63. mp3 songs free download

  17 października 2017 at 23:26

  We stumbled over here different web address and thought I might as well check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to checking out your web page repeatedly.|

 64. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 23:36

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your next post thanks once again.|

 65. look at this now

  17 października 2017 at 23:55

  Thanks for a marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you can be a great author.I will be sure to bookmark your blog and will eventually come back in the foreseeable future. I want to encourage one to continue your great writing, have a nice holiday weekend!|

 66. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 01:28

  you’re in point of fact a excellent webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you’re doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you’ve done a great process on this topic!|

 67. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 02:14

  Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!|

 68. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 03:56

  Wow, that’s what I was looking for, what a material! present here at this webpage, thanks admin of this website.|

 69. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 03:59

  My brother suggested I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!|

 70. Lelio Junior

  18 października 2017 at 06:03

  Just desire to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply nice and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.|

 71. Itamar Serp

  18 października 2017 at 09:30

  I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be exactly I’m looking for. Do you offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on some of the subjects you write with regards to here. Again, awesome site!|

 72. MAGA

  18 października 2017 at 09:33

  Woah! I’m really loving the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that „perfect balance” between usability and visual appeal. I must say you have done a superb job with this. In addition, the blog loads very quick for me on Opera. Excellent Blog!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra