Felieton

Komu przeszkadza różaniec?

Nie milkną echa wydarzenia, o którym głośno się stało także poza granicami naszego kraju. Chodzi o sobotnią akcję modlitewną „Różaniec do granic”, którą „Nasz Dziennik” nazwał cudem. Rzeczywiście, aż trudno uwierzyć, że na różańcowej modlitwie o pokój na świecie i spokój w kraju modliło się w święto Matki Bożej Różańcowej ponad milion osób.. Wzdłuż granic ojczyzny, od Bałtyku do „samiuśkich Tater”, a także w kościołach i domach modlili się katolicy w intencji pokoju i bezpieczeństwa własnej ojczyzny oraz o ratunek dla coraz bardziej zagrożonego świata. Mieszkańcy Tatr modlili się wspólnie ze Słowakami, którzy chętnie przystąpili do odmawiania różańca.

 

To oczywiście nie mogło spodobać się lewactwu i temu w kraju, i temu na świecie, bo dla tych środowisk państwo polskie oraz w ogóle państwa narodowe i kulturowo chrześcijańskie to mentalne średniowiecze, zacofanie i moher. Włoski dziennik „La Republica” opisując to modlitewne wydarzenie nazwał je modłami przeciwko islamizacji i „rodzajem masowych egzorcyzmów”, odbywających się w atmosferze średniowiecznej. Choć organizacja „Różańca do granic” była inicjatywą katolików świeckich, skupionych w Fundacji Solo Dios Basta, która powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców, to i tak „La Republica” podłączyła pod to polski Kościół i polskie katolickie media, którym postawiono zarzut, że codziennie stawiają pod pręgierzem papieża Franciszka, krytykując za politykę względem uchodźców. Nazwano nas za to „posłańcami nienawiści”.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, zatem dla przeciwwagi warto zacytować dziennik „Ill Giornale”, który zauważa, podczas gdy Polska „naiwnie i z dumą zwraca wzrok ku korzeniom Europy’, Europa ma wzrok wbity w mityczny rynek i zobojętniałego człowieka. Dziennikarz „Ill Giornale” idzie we wnioskach dalej; stwierdza bowiem, że Polska spogląda na fundamenty, a Europa skupia się na wzmacnianiu swoich polityczno-biurokratycznych struktur, budując z nich aparat coraz bardziej niemożliwy do kontrolowania przez społeczeństwa i stępiający narzędzia demokratyczne.

Któryś z internautów napisał ,że „Nic się nie zmieniło od Cromwella i Lutra. Nadal katolicyzm jest dla świata nie do zniesienia, bo głosi że istnieje siła wyższa, silniejsza niż władza świecka i banki. Wyklucza to ślepe posłuszeństwo”. Przypomina mi się co w jednym z wywiadów powiedział mi abp. Henryk Hoser, że Kościół zawsze był dla świata znakiem sprzeciwu. To się nie zmieniło, bo nadal są grupy i ludzie którzy chcą się stawiać w roli bogów, zbawiających ludzkość na różne sposoby, między innymi niwelując państwa narodowe, ogałacając narody z rodzimej kultury, głosząc tolerancję dla wszystkich w imię haseł totalnej (czy totalitarnej?) wolności, narzucając „dla pomieszania dobrego i złego” kwoty imigrantów, których wartości kulturowe i religijne nie są możliwe do pogodzenia z etyką chrześcijańską .

Radosław Sikorski ocenił, iż akcja „Różaniec do granic” udowodniła, że „jeszcze nie przepracowaliśmy dorobku Oświecenia” .A były poseł i specjalista od demonstrowania dziennikarzom w Sejmie sztucznego penisa (nazwiska nie wspomnę”) napisał, że „Jesteśmy jak wieśniak na stacji metra, modlący się o to, aby pociąg się na niego nie gniewał”. Poczytałam komentarze na blogach lewicowego tygodnika „Polityka” i załamałam ręce. Mają nas za ksenofobów i oszołomów „zap………ch na klęczkach wokół kapliczki”. Dlaczego tak ostro? Dlaczego niby to żenada sięgająca dna?

Przecież ideologicznie są ultratolerancyjni?

Aż dziw, że broni nas niemiecki korespondent „Die Welt”, mieszkający w Polsce Gerhard Gnauck, który pisze, że akcja „Różaniec do granic” nie była wymierzona przeciwko nikomu, tylko była modlitwą „o coś”. Przypomniał, że narodziła się z inicjatywy świeckich katolików z okazji zakończenia obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Jego zdaniem organizatorzy nawiązali jednak też do rocznicy bitwy pod Lepanto, gdzie w 1571 roku kraje chrześcijańskie pokonały Turcję i „uratowały Europę przed islamizacją”. Czy polskiemu Kościołowi, który tej akcji pobłogosławił, a przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki nazwał ją „modlitwą o pokój”, trzeba za to dać kopa?

Czy trzeba dokopać katoliczce premier Beacie Szydło, która na twitterze napisała wieczorem, że idzie się modlić i zamieściła zdjęcie drewnianego różańca? I prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który w tym czasie modlił się na różańcu w prezydenckiej kaplicy? Niby z jakiego powodu?

Gnauck napisał w „Die Welt”, że podczas gdy w Niemczech dyskutuje się zaciekle o stronach ojczystych i wykluczeniu, o kulturze wiodącej, poprawności i wielokulturowości, w Polsce ludzie się modlą. I podkreślił , że modlitwa i dyskusja wcale się nie wykluczają. Czy to końcowe stwierdzenie jest dla was oświeceni lewacy nie do pojęcia? Na litość, żyjcie jak chcecie i dajcie żyć innym. Jednak Gnauck stwierdza także, że „Różaniec do granic” był równocześnie przedsięwzięciem natury politycznej. Ta akcja nie wzięła się bez powodu; jest reakcją na głęboki niepokój, jaki ogarnął wiele społeczeństw w związku z tym, co dzieje się w Europie i na świecie. Szkoda, że tych oczywistych prawd nie artykułują lewicowi dziennikarze i politycy, opowiadający przed kamerami głodne kawałki o średniowiecznych zabobonach i ciemnogrodzie.

Alicja Dołowska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  10 października 2017 at 18:52

  Srodowiska genderystow eurokolchozu ale i w Polsce nie moga przezyc, ze Polakow stac bylo wciaz na tak piekna, solidarna, publiczna modlitwe rozancowa na granicach naszego kraju. Dla genderystow to prawdziwa katastrofa! Juz wiedza, ze teraz tym bardziej trudniej bedzie cofnac Polakow do poziomu pogan, ktorzy zyja tak jakby Boga nie bylo. Dlatego Bogu niech beda dzieki za piekne swiadectwo wiary Polakow. Natomiast z cala moca krzyczmy spolem, niech genderystom w uszach zadzwoni: precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z aborcja, precz z eutanazja, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, precz z pornografia, precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z pigulka aborcyjna dzien po, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci. Z Panem Bogiem

 2. o2.pl

  10 października 2017 at 20:32

  Z prywatnego konta księdza „wyparowały” pięniądze.Skradziono mu 2 mln zł

  • WJTK

   11 października 2017 at 01:16

   I po co? ta hejterska wrzutka?

   • Prawniczek

    11 października 2017 at 06:14

    Panie moderator POBUDKA bo SPAM leci!

    • Prawniczek

     11 października 2017 at 06:15

     Miało być pod głównym komentarzem (o milionach) 🙂

   • karol

    11 października 2017 at 11:58

    zbigniewstonoga.pl

 3. wolna-polska.pl

  10 października 2017 at 20:56

  wolna-polska.pl

 4. MOTYL35

  10 października 2017 at 21:07

  WSPANIAŁA SZLACHETNA INICJATYWA POWINNA BYĆ POWTÓRZONA W PRZYSZŁYM ROKU. WIELKA CHWAŁA ORGANIZATOROM.TAK JAK 1920 ROKU NASI PRZODKOWIE WYMODLILI CUD NAD WISŁĄ. TAK WSPÓLCZESNIE WZOREM NASZYCH PRZODKÓW MÓDLMY SIĘ O PONOWNE URATOWANIE POLSKI.

 5. tuszyn

  10 października 2017 at 21:12

  Przeszkadza chachmęciarsko-grandziarskiej bolszewii tj resortowym bachorom (o zmienionych nazwiskach) funkcjonariuszy NKWD i SMIERSZU zainstalowanych w PRL przez Berię

 6. abi

  10 października 2017 at 22:35

  Felieton
  Komu przeszkadza różaniec?
  Szatanowi…:(
  św. Jan Maria Vianney (1786 – 1859) „Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem”

  • Ksiądz probosz

   11 października 2017 at 11:08

   co ten vjannej wąchał? i skąd miał info na ten temat? poszedł do piekła i sprawdził?

 7. Egzorcysta

  10 października 2017 at 23:26

  Nie sadze ze az tak bardzo chodzi o rozaniec, tylko o strach, przed organizowaniem sie sprawnym Polakow.Chazarzy w Polsce w rzadach i urzedach, od czasoe Solidarnosci, likwidowali kazde wieksze zgromadzenie zakladowe, tj wszdzie to gdzie byly zatrudnone masy pracownikow, stocznie, kopalnie, Ursus i inen duze zaklady gdzie ludzie latwo wchodzili w kontakt i sie jednoczyli.Mysleli ze ten zly duch dla nich juz minal,a tu masy Polakow sie znow umieja zorganizowac, oni sie tego boja anie rozanca.
  Polecam wszystkie czesci, ta jest 3 https://www.youtube.com/watch?v=OfhBY55UW-A

  • Janusz

   11 października 2017 at 17:21

   To prawda, bali się panicznie. Już przed Solidarnością panowała zasada, że „więcej niż trzech, to banda” i policja, wówczas jeszcze milicja, rozganiała towarzystwo stojące pod bramami, albo siedzące na ławkach na szkolnych boiskach, strasząc zgarnięciem na komisariat. Zresztą na ten komisariat bardzo często zgarniała i nie było chyba wówczas młodego człowieka, który nie przesiedziałby 48h na komendzie, albo nie został spałowany. Co do różańca, to dla satanistycznego żydostwa stanowi olbrzymi problem, w końcu Matka Boża depcze głowę koszernego węża, a to musi boleć…

 8. WJTK

  11 października 2017 at 01:13

  Szanowna Pani redaktor, ten facet o którym Pani wspomniała, wystąpił swego czasu przed kamerami po prostu ze swoim gumowym sobowtórem, co mogło niektórych dziennikarzy zmylić. Nawet sam Komorowski, w czasie swej kampanii prezydenckiej (w kameralnej dworkowej atmosferze) widząc szczerzącego się do niego faceta z różowym pyskiem, ale maskującego się za ciemnymi okularami, nie był pewien czy to jego dobry kompan i by się upewnić wykrzyknął „J A N U S Z – TO TY!, podnosząc swoim zwyczajem ręce w geście powitania.

 9. Paweł

  11 października 2017 at 02:37

  W „Rzeczpopolitej”jakiś mędrzec pisze ,że to był”katoevent”.I komentują,że wg. Biblii chrześcijanin powinien modlić się w zamkniętej izdebce, powołują się na Ewangelię św.Mateusza. Tym mędrcom pada chyba na mózgi bo z tych argumetów wysnuć można wniosek,że sierpniowe pielgrzymki z całej Polski do Częstochowy, uliczne drogi krzyzowe w Wielki Piątek i procesje ze Świętym Sakamentem w Boże Ciało to też katoeventy. Oszaleć można od tych oszczerstw i mnipulacji.Tak im przeszkdzała ta wspólna, milionowa modlitwa katolików na różańcu,że pogodzić się z tym nie mogą. Przecież nikt ich do modliwy siłą nie zmuszał,ani nie palił na stosie. Czy naszemu narodowi wyprali mózg?

 10. Prawniczek

  11 października 2017 at 06:10

  Komu przeszkadza różaniec?
  BOGU! Bo jest to największe z możliwych BLUŹNIERSTWO, modlitwa do innego bożka (tu Maryi).

  • WJTK

   12 października 2017 at 03:14

   A Prawniczek vel Jehowiczek to skąd wie co Bogu przeszkadza? A może Bogu bardziej przeszkadza przezywanie go Jehową? A może to, że na równi z Chrystusem stawiali się tacy malwersanci jak Russell, Rutherford, Knorr, Franz, Henschel

 11. tomek

  11 października 2017 at 11:19

  Dla pseudoprawicy pieniadz jest bogiem

 12. tretka

  11 października 2017 at 12:57

  Szatan wyje to znaczy jest dobrze. Teraz chodzi o to, żeby kontynuować i nie przestawać sie modlić. Będzie wył, aż zdechnie… i o to chodzi. To tylko kwestia czasu

  • synowskie upomnienie

   11 października 2017 at 13:35

   to nie szatan wyje, tylko w łepetynce ci się pierdoli.

 13. Magda

  11 października 2017 at 13:13

  Poczekajmy spokojnie własnie spokoj i modlitwa lewaków wyprowadzaja z równowagi a przecież trzeba zło dobrem zwyciężać,poczekajmy przyjdzie czas zapłaty i wyrównania rachunków w czasie spotkania przy urnie.Jeżeli lewacy tak opluwaja i obrażaja wiekszość społeczeństwa to ono im odpowie przy urnie nasz naród nie jest mściwy jak tatar ale zło i krzywde pamietamy także zdziwia sie oj zdziwią gdy nadejdzie czas.

 14. imvucreditshack

  31 października 2017 at 04:22

  Ni hao, i really think i will be back to your site

 15. and kylie cheats }

  1 listopada 2017 at 01:54

  Good, this is what I was searching for in bing

 16. Respect to website author , some wonderful entropy.

 17. world series of poker chips

  2 listopada 2017 at 21:14

  I conceive this web site holds some real superb information for everyone : D.

 18. Tell Me how

  6 listopada 2017 at 19:29

  This does interest me

 19. just another

  14 listopada 2017 at 13:03

  AGZbqH Major thankies for the post.Really thank you! Cool.

 20. us.norton.com

  15 listopada 2017 at 13:17

  Right now it seems like Drupal could be the preferred blogging platform available at the moment. (from what I ave read) Is the fact that what you are using in your weblog?

 21. Your web site provided us with valuable info to

 22. Kitchens Rochdale

  16 listopada 2017 at 07:47

  It is not my first time to pay a visit this web site, i am visiting this website dailly and take nice facts from here everyday.

 23. ampme windows

  16 listopada 2017 at 18:49

  I conceive this web site holds some real superb information for everyone : D.

 24. color finale 1.6.1 activation code

  17 listopada 2017 at 01:10

  I simply must tell you that you have an excellent and unique web that I kinda enjoyed reading.

 25. for additional information

  17 listopada 2017 at 09:49

  Thank you for your blog.Really looking forward to read more. Fantastic.

 26. nba 2k18 controls

  20 listopada 2017 at 10:16

  Source I like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here regularly. I am quite sure I all learn many new stuff right here! Good luck for the next!

 27. istat menus serial

  21 listopada 2017 at 01:46

  I like this site because so much useful stuff on here : D.

 28. Dana Kickel

  22 listopada 2017 at 07:59

  very nice post, i actually love this web site, carry on it

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra