Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski do prymasa Polaka: Księże Prymasie co do suspens trzeba zacząć od homo

Abp Wojciech Polak, który zagroził kapłanom karami za sprzeciw wobec przyjmowania muzułmańskich imigrantów doczekał się odważnej odpowiedzi kapłana, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.
Abp Wojciech Polak w wywiadzie udzielonym „Tygodnikowi Powszechnemu” powiedział: „Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji”.

Odpowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego była de facto nokautem. „Ekscelencjo, Księże Prymasie, nie ma „mojego Kościoła” i „moich księży”. Kościół należy tylko i wyłącznie do Jezusa Chrystusa. Co do suspens, to najpierw trzeba zacząć od homo. Do tej pory niewiele w tej kwestii uczyniono” napisał duchowny na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Szkoda też, że Wasza Ekscelencja swoim wywiadem uwiarygadnia nie-katolicki „Tygodnik Powszechny”, z którego redakcji jeszcze w 1991 roku śp. ks. kard. Franciszek Macharski, prawdziwy „Książę Kościoła”, odwołał asystenta kościelnego” dodał.

Komentarz wydaje się zbędny.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

702 komentarze

702 Komentarzy

 1. home security camera systems

  11 listopada 2017 at 10:48

  Are there moving porch house at home?

 2. Grupo Serval presidios

  12 listopada 2017 at 00:03

  Awesome post.

 3. male enhancement pills

  15 listopada 2017 at 23:43

  topic. I needs to spend some time learning more

 4. whiteboard

  14 grudnia 2017 at 01:36

  Very good post. I am facing many of these issues as well..

 5. Alphonso

  17 grudnia 2017 at 23:59

  Awesome! Its genuinely awesome post, I have got much clear idea on the topic of from tgis post.

 6. Jewell Trenkle

  20 grudnia 2017 at 20:49

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for meta_keyword|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra