Z zagranicy

MSZ Ukrainy kpi z Polaków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zareagowało na ostatnią wypowiedź ministra spraw zagranicznych Polski Witolda Waszczykowskiego, który zapowiedział w TVP 1, że „osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski”, podkreślając, iż będzie to dotyczyło również osób niedopuszczających do kontynuowania przez stronę polską ekshumacji na Ukrainie.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odnotowało wypowiedzi Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Pana Witolda Waszczykowskiego i podkreśla, że w Ukrainie nie ma antypolskich nastrojów, większość Ukraińców jest absolutnie przychylna Polsce, pomimo różnic w ocenach naszej przeszłości historycznej. W społeczeństwie ukraińskim istnieje wyraźne zrozumienie potrzeby dalszego wzmacniania współpracy z Polską w interesie zarówno obu narodów, jak i całej Europy” podkreśliła strona ukraińska w specjalnie wydanym oświadczeniu, dodając, iż potwierdzają to setki tysięcy Ukraińców, którzy obecnie mieszkają w Polsce [sic!].
„Kiedyś razem z Polską osiągnęliśmy porozumienia, że pojednanie historyczne jest możliwe zgodnie z europejską zasadą chrześcijańską: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Jesteśmy przekonani, że musimy iść do pojednania poprzez wzajemne postrzeganie siebie, zamiast narzucania własnego punktu widzenia. Zasada ta została zaproponowana Stronie Polskiej do przeniesienia w płaszczyznę praktyczną poprzez podpisanie i wdrożenie odpowiedniej mapy drogowej, jednak odpowiedzi Strony Polskiej jeszcze oczekujemy” podkreśliło ukraińskie MSZ, dodając, iż „Ukraina jest otwarta na współpracę, także w kwestiach historycznych”.
„Jesteśmy przekonani, że jesteśmy wzajemnie w tym zainteresowani, rozumiejąc tak ważne wzajemne znaczenie ukraińsko-polskiego partnerstwa strategicznego” zaznaczali Ukraińcy.
Jak ową współpracę, strategiczne partnerstwo i pojednanie historyczne wyobrażają sobie ukraińskie władze, mieliśmy okazję się już wielokrotnie przekonać, kiedy afirmowali banderyzm, odmawiali prawa do ekshumacji polskich ofiar i usiłowali wymusić na Polsce zgodę na zrównanie ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z polską akcją przesiedleńczą mającą na celu ukrócenie mordowania Polaków. Natomiast wspomniane w oświadczeniu „przychylne nastawienie” do Polaków najlepiej chyba oddają marsze ukraińskich nacjonalistów, mające zresztą pełne poparcie rządu w Kijowie.
Wydane przez ukraińskie MSZ oświadczenie jest w swojej treści delikatnie mówiąc skandaliczne i stanowi pokłosie prowadzonej dotychczas miękkiej, wręcz spolegliwej polityki wobec hołdującemu Banderze i jego spuściźnie rządu w Kijowie.
Warto zauważyć, że zostało wydane tuż przed rozpoczęciem przez ministra Witolda Waszczykowskiego wizyty we Lwowie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. prawo

  4 listopada 2017 at 15:05

  Nie żaden Ukrainy kpi z Polaków tylko żydzi kpią z polaków. Na Ukrainie rządzą żydzi. Wyłącznie.

  • prawo

   4 listopada 2017 at 15:06

   winno być: Nie żaden MSZ Ukrainy kpi z Polaków tylko żydzi kpią z polaków.

   • Piotrx

    10 listopada 2017 at 17:06

    Co nie zmianie faktu że większość Ukraińców (głownie tych zachodnich) jest do nas nastawiona bardzo wrogo a opowiadane czasem przez nich w mediach słowa o jakiejś sympatii do nas są tylko pozorami. Kolejne rządy w Krainie-U wykorzystują takie ich nastawienie aby jeszcze bardziej tą wrogość podsycić. Stąd oficjalny kult OUN-UPA w tym państwie już od przedszkola.

  • Noah Wendt

   4 listopada 2017 at 17:58

   Alez oczywiscie. Wszedzie Zydzi. Polacy swoja niemoc, nieudacznictwo i wszystko, co im nie wychodzi tlumacza działaniem Zydow. Dlaczego ci Zydzi rzucaja Polakom klody pod nogi? Pszeki zlitujcie sie , szukajcie gdzie indziej…

   • Marian

    4 listopada 2017 at 18:57

    No proszę, odezwał się przedstawiciel narodu, który zawsze był taki prześladowany i taki nieszczęśliwy, aż wreszcie doczekał się własnego państwa, ale też im źle, bo ciągle otoczeni przez tych brzydkich wrogów, fashistów i w ogóle niedobre ludzie. I ciągle cały świat musi im pomagać i użalać się, płacić jakieś odszkodowania, ło matko.
    Myślę, że jak zielone ludziki przylecą kiedyś na Ziemię, to najważniejsze pytanie jakie zada im ludzkość będzie: Dlaczego jesteście antysemitami? 😉

   • wolna-polska.pl

    5 listopada 2017 at 12:16

    Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD-KOMITET obrony demokracji.Kim oni są? 2-Wywiad – rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata cz.1

   • you-tube

    5 listopada 2017 at 12:18

    Co żydzi sadzą o Polakach ? UWAGA Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

   • izrael.org.il

    5 listopada 2017 at 12:23

    George Soros nie jest przyjacielem Izraela i Żydów.

   • internet

    5 listopada 2017 at 12:24

    Badania DNA a pochodzenie żydowskie.

   • tomek

    5 listopada 2017 at 14:47

    gudłaju kłamiesz powiesz prawde jak sie pomylisz

   • podolak

    6 listopada 2017 at 09:43

 2. Poryck

  4 listopada 2017 at 16:40

  Powinien po wypowiedziach Wiatrowycza odwołać ten wyjazd. To dałoby Ukraińcom do myślenia

 3. Poryck

  4 listopada 2017 at 16:41

  W ogóle, ten wyjazd to skrajna głupota, Kilka dni temu był tam Gliński i niczego dla Polaków nie załatwił, po co zatem jedzie tam polski minister spraw zagranicznych? Żeby znów Polsce napluli w twarz?

 4. podolak

  4 listopada 2017 at 18:02

  Ukronaziści już przecież z Polakami, osiągnęli porozumienie i przebaczyli.

  „„Kiedyś razem z Polską osiągnęliśmy porozumienia, że pojednanie historyczne jest możliwe zgodnie z europejską zasadą chrześcijańską: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”

 5. Obserwujący

  4 listopada 2017 at 20:32

  Wydaje mi się, ze te całe tzw. „zamieszanie” – incydent, jest klasycznym przykładem zderzenia się dwóch CYWILIZACJI!
  Do tego wcześniej czy później i tak by doszło!
  Czy ktuś z Was zna polskiego uczonego – profesora Feliksa Konecznego i jego opracowanie dot. klasyfikacji cywilizacji ludzkiej!
  Kto zna cechy cywilizacji turańskiej?
  Jakie społeczeństwo do tej cywilizacji przypasowalibyście?
  Rosjan, Ukraińców ….. ?
  Ludzie cywilizacji turańskiej nie pojmują na czym polega KOMPROMIS!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, ze muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego siłę szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie zniszczą!
  Liczy się POdstęp, siła, przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Podsumowanie >>>> Wiatrowycz to miniaturka Putina tej samej cywilizacji turańskiej!!!..

 6. ZDubrawa

  4 listopada 2017 at 21:24

  W TVP1 pokazano film ostrzeżenie dla polski Dybuk rzecz o wędrówce dusz.Obejrzyjcie i wszystko jest jasne.

 7. pola kowalska

  6 listopada 2017 at 13:59

  Czy Polski rzad pojechal bez zapowiedzi prywatnie ????Ze nie ma naszej flagi NARODOWEJ BIALO CZERWONEJ w zamian jest scierka niebieska w zydowskie gwiastki IV RZESZY zydowskiej

 8. Wojciech

  8 listopada 2017 at 10:00

  Niech dalej ciemnota popiera w wyborach popis i inne takie okrągłostołowe komusze wydmuszki. A póżniej niech się durnie nie oburzają wszak wybrali antypolskie popłuczyny.

 9. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:39

  aż wreszcie doczekał się własnego państwa, ale też im źle, bo ciągle otoczeni przez tych brzydkich wrogów, fashistów i w ogóle niedobre ludzie. I ciągle cały świat musi im pomagać i użalać się, płacić jakieś odszkodowania, ło matko

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra