Z zagranicy

MSZ Ukrainy kpi z Polaków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zareagowało na ostatnią wypowiedź ministra spraw zagranicznych Polski Witolda Waszczykowskiego, który zapowiedział w TVP 1, że „osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski”, podkreślając, iż będzie to dotyczyło również osób niedopuszczających do kontynuowania przez stronę polską ekshumacji na Ukrainie.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odnotowało wypowiedzi Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Pana Witolda Waszczykowskiego i podkreśla, że w Ukrainie nie ma antypolskich nastrojów, większość Ukraińców jest absolutnie przychylna Polsce, pomimo różnic w ocenach naszej przeszłości historycznej. W społeczeństwie ukraińskim istnieje wyraźne zrozumienie potrzeby dalszego wzmacniania współpracy z Polską w interesie zarówno obu narodów, jak i całej Europy” podkreśliła strona ukraińska w specjalnie wydanym oświadczeniu, dodając, iż potwierdzają to setki tysięcy Ukraińców, którzy obecnie mieszkają w Polsce [sic!].
„Kiedyś razem z Polską osiągnęliśmy porozumienia, że pojednanie historyczne jest możliwe zgodnie z europejską zasadą chrześcijańską: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Jesteśmy przekonani, że musimy iść do pojednania poprzez wzajemne postrzeganie siebie, zamiast narzucania własnego punktu widzenia. Zasada ta została zaproponowana Stronie Polskiej do przeniesienia w płaszczyznę praktyczną poprzez podpisanie i wdrożenie odpowiedniej mapy drogowej, jednak odpowiedzi Strony Polskiej jeszcze oczekujemy” podkreśliło ukraińskie MSZ, dodając, iż „Ukraina jest otwarta na współpracę, także w kwestiach historycznych”.
„Jesteśmy przekonani, że jesteśmy wzajemnie w tym zainteresowani, rozumiejąc tak ważne wzajemne znaczenie ukraińsko-polskiego partnerstwa strategicznego” zaznaczali Ukraińcy.
Jak ową współpracę, strategiczne partnerstwo i pojednanie historyczne wyobrażają sobie ukraińskie władze, mieliśmy okazję się już wielokrotnie przekonać, kiedy afirmowali banderyzm, odmawiali prawa do ekshumacji polskich ofiar i usiłowali wymusić na Polsce zgodę na zrównanie ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z polską akcją przesiedleńczą mającą na celu ukrócenie mordowania Polaków. Natomiast wspomniane w oświadczeniu „przychylne nastawienie” do Polaków najlepiej chyba oddają marsze ukraińskich nacjonalistów, mające zresztą pełne poparcie rządu w Kijowie.
Wydane przez ukraińskie MSZ oświadczenie jest w swojej treści delikatnie mówiąc skandaliczne i stanowi pokłosie prowadzonej dotychczas miękkiej, wręcz spolegliwej polityki wobec hołdującemu Banderze i jego spuściźnie rządu w Kijowie.
Warto zauważyć, że zostało wydane tuż przed rozpoczęciem przez ministra Witolda Waszczykowskiego wizyty we Lwowie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. prawo

  4 listopada 2017 at 15:05

  Nie żaden Ukrainy kpi z Polaków tylko żydzi kpią z polaków. Na Ukrainie rządzą żydzi. Wyłącznie.

  • prawo

   4 listopada 2017 at 15:06

   winno być: Nie żaden MSZ Ukrainy kpi z Polaków tylko żydzi kpią z polaków.

  • Noah Wendt

   4 listopada 2017 at 17:58

   Alez oczywiscie. Wszedzie Zydzi. Polacy swoja niemoc, nieudacznictwo i wszystko, co im nie wychodzi tlumacza działaniem Zydow. Dlaczego ci Zydzi rzucaja Polakom klody pod nogi? Pszeki zlitujcie sie , szukajcie gdzie indziej…

   • Marian

    4 listopada 2017 at 18:57

    No proszę, odezwał się przedstawiciel narodu, który zawsze był taki prześladowany i taki nieszczęśliwy, aż wreszcie doczekał się własnego państwa, ale też im źle, bo ciągle otoczeni przez tych brzydkich wrogów, fashistów i w ogóle niedobre ludzie. I ciągle cały świat musi im pomagać i użalać się, płacić jakieś odszkodowania, ło matko.
    Myślę, że jak zielone ludziki przylecą kiedyś na Ziemię, to najważniejsze pytanie jakie zada im ludzkość będzie: Dlaczego jesteście antysemitami? 😉

   • wolna-polska.pl

    5 listopada 2017 at 12:12

    1-Żydowska opozycja na Ukrainie.2-Zdjecia mówiące więcej niż tysiąc słów.3-Banderowskie bandziory znęcają się nad mieszkańcami Odessy.4-Ukraina – Historia się powtarza w Odessie rozpoczęło formowanie Żydowskiego batalionu karnego.

   • wolna-polska.pl

    5 listopada 2017 at 12:16

    Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD-KOMITET obrony demokracji.Kim oni są? 2-Wywiad – rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata cz.1

   • you-tube

    5 listopada 2017 at 12:18

    Co żydzi sadzą o Polakach ? UWAGA Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

   • izrael.org.il

    5 listopada 2017 at 12:23

    George Soros nie jest przyjacielem Izraela i Żydów.

   • internet

    5 listopada 2017 at 12:24

    Badania DNA a pochodzenie żydowskie.

   • tomek

    5 listopada 2017 at 14:47

    gudłaju kłamiesz powiesz prawde jak sie pomylisz

   • podolak

    6 listopada 2017 at 09:43

  • msm wiadomosci

   5 listopada 2017 at 12:06

   Kult morderców Polaków nie jest antypolski.

 2. mo

  4 listopada 2017 at 15:56

  Tak dobrze że ukraińcy rozumieją że muszą z Nami współpracować.
  Ale nam są do niczego niepotrzebni i należy im dać to odczuć żeby zredefiniowali i przeprosili za swoję błedy historyczne.!!! dopuki tego nie zrobią i będą gloryfikować bandere i tym podobne szumowiny, nalezy im to przypominać gdzie ich miejsce. Koniec kropka.

  • stanley

   4 listopada 2017 at 19:25

   Yak kropka a zwłaszcza Ó zamknięte.

 3. Poryck

  4 listopada 2017 at 16:40

  Powinien po wypowiedziach Wiatrowycza odwołać ten wyjazd. To dałoby Ukraińcom do myślenia

 4. Poryck

  4 listopada 2017 at 16:41

  W ogóle, ten wyjazd to skrajna głupota, Kilka dni temu był tam Gliński i niczego dla Polaków nie załatwił, po co zatem jedzie tam polski minister spraw zagranicznych? Żeby znów Polsce napluli w twarz?

 5. Krzysiek

  4 listopada 2017 at 16:55

  Waszczykowski po co am jedziesz? Tam potrzeba siły i mądrości Pudziana, on by to lepiej załatwił niż dupy wołowe, te z PO i te z PiS. Bandery tylko siłę potrafią zrozumieć, a nie wykwintne umizgi kolejnych ministerków, po stolcu Geremkowym w MSZ jeszcze nie przewietrzono…

 6. podolak

  4 listopada 2017 at 18:02

  Ukronaziści już przecież z Polakami, osiągnęli porozumienie i przebaczyli.

  „„Kiedyś razem z Polską osiągnęliśmy porozumienia, że pojednanie historyczne jest możliwe zgodnie z europejską zasadą chrześcijańską: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”

 7. Slawomir Tomasz Roch

  4 listopada 2017 at 18:12

  W taki oto klamliwym, propagandowym stylu zwodza Ukraincy nas od wielu lat.

 8. Obserwujący

  4 listopada 2017 at 20:32

  Wydaje mi się, ze te całe tzw. „zamieszanie” – incydent, jest klasycznym przykładem zderzenia się dwóch CYWILIZACJI!
  Do tego wcześniej czy później i tak by doszło!
  Czy ktuś z Was zna polskiego uczonego – profesora Feliksa Konecznego i jego opracowanie dot. klasyfikacji cywilizacji ludzkiej!
  Kto zna cechy cywilizacji turańskiej?
  Jakie społeczeństwo do tej cywilizacji przypasowalibyście?
  Rosjan, Ukraińców ….. ?
  Ludzie cywilizacji turańskiej nie pojmują na czym polega KOMPROMIS!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, ze muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego siłę szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie zniszczą!
  Liczy się POdstęp, siła, przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Podsumowanie >>>> Wiatrowycz to miniaturka Putina tej samej cywilizacji turańskiej!!!..

  • Marian

   4 listopada 2017 at 21:25

   Koneczny, owszem, ale banderowska Ukraina to coś innego. Jak chcesz ich zrozumieć, to przeczytaj to:

   List Kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV

   Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, k…a twoja mać. O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w d…ę pocałować!

   • Tomasz

    8 listopada 2017 at 22:17

    Marian ty banderowski trollu to banderowcy z OUN UPA SS Galizen z formacji Kamińskiego mordowali m i n Polaków.Żaden rozsądny Polak nie będzie umierał za banderowską Ukrainę.Żydzi tak samo jak Banderowcy nienawidzą Polaków.

 9. ZDubrawa

  4 listopada 2017 at 21:24

  W TVP1 pokazano film ostrzeżenie dla polski Dybuk rzecz o wędrówce dusz.Obejrzyjcie i wszystko jest jasne.

 10. finka

  4 listopada 2017 at 21:25

  Co jeszcze się musi wydarzyć, by ten rząd przestał włazić w d..ę ukrom i przestał grabić nas podatkami, których gro pzreznacza na utrzymanie tego pseudo państwa. Banderstan nie dość, że fałszuje historię, to również teraz paraduje w hitlerowskich mundurach i gloryfikuje zbrodniarzy, którzy bestialsko mordowali Polaków. Nadal utrzymują cło na polski drób, wołowinę i pzretwory, a my jeszcze pchamy im gaz, prócz ukradzionych polskim rodzinom pieniędzy.

 11. pola kowalska

  6 listopada 2017 at 13:59

  Czy Polski rzad pojechal bez zapowiedzi prywatnie ????Ze nie ma naszej flagi NARODOWEJ BIALO CZERWONEJ w zamian jest scierka niebieska w zydowskie gwiastki IV RZESZY zydowskiej

 12. pola kowalska

  6 listopada 2017 at 14:08

  Proponuje panu Waszczykowskiemu by zaczol szykowac przejazdy dla UKRAINSKICH BANDROWCOW spowrotem do swego kraju stworu komunistycznego.A nie rozmowy tylko wywalic bydlo z POLSKI .RODZINY ZYDOWSKIE sciagane pod falszywa flaga „POLAKOW” POLSKA DLA POLAKOW nie dla KRETA MORAWIECKIEGO

 13. Adrian

  7 listopada 2017 at 13:38

  To efekt skandalicznej polityki rządu.Mam nadzieję,że do wymiany będzie Waszczykowski ,Radziwiłł,Gliński.

 14. Wojciech

  8 listopada 2017 at 10:00

  Niech dalej ciemnota popiera w wyborach popis i inne takie okrągłostołowe komusze wydmuszki. A póżniej niech się durnie nie oburzają wszak wybrali antypolskie popłuczyny.

 15. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:39

  aż wreszcie doczekał się własnego państwa, ale też im źle, bo ciągle otoczeni przez tych brzydkich wrogów, fashistów i w ogóle niedobre ludzie. I ciągle cały świat musi im pomagać i użalać się, płacić jakieś odszkodowania, ło matko

 16. klioes vel pislamista

  8 listopada 2017 at 23:19

  UB-watel Kasprzak

  UB-watel Kasprzak wojuje trójzębem!
  Gdy głośno bełkocze, rozdziawiwszy gębę,
  Wtedy znać trzy zęby… Stiepana Bandery
  Jest z UB-watela naśladowca szczery!
  Tak jak banderowcy zrobiłby majdanik,
  Ale, oprócz zębów, ma też mózgu zanik…

 17. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 01:32

  Hey! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on.
  Any recommendations?

 18. Obat Kutil Kelamin

  10 listopada 2017 at 15:53

  by zaczol szykowac przejazdy dla UKRAINSKICH BANDROWCOW spowrotem do swego kraju stworu komunistycznego.A nie rozmowy tylko wywalic bydlo z POLSKI .RODZINY ZYDOWSKIE sciagane pod falszywa flaga Obat Kutil

 19. asbestos removal company

  11 listopada 2017 at 00:02

  I’m more than happy to uncover this website. I need to to thank you for your
  time for this particularly fantastic read!! I definitely enjoyed
  every little bit of it and i also have you saved to fav to see new information on your website.

 20. home security cameras reviews

  11 listopada 2017 at 21:22

  Are you experiencing sliding porch structure in your property?

 21. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  12 listopada 2017 at 10:59

  Hi to all, because I am really keen of reading this
  website’s post to be updated daily. It consists of nice data.

 22. home security camera systems

  12 listopada 2017 at 18:30

  Do you feel that are often more freeze at your residence?

 23. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  13 listopada 2017 at 15:50

  I was recommended this blog by way of my cousin. I am not certain whether or not this publish is written via him as no one else
  recognise such designated approximately my trouble.
  You’re incredible! Thank you!

 24. purchasing timex

  15 listopada 2017 at 19:04

  What’s up, this weekend is nice designed for me, since this moment i
  am reading this enormous educational piece of
  writing here at my house.

 25. To help keep your possessions in complete safety?

 26. http://www.eilearn.net

  21 listopada 2017 at 17:22

  Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted
  to say superb blog!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra