Z kraju

Szokujący list byłego policjanta po wpisie Pawła Kukiza o skandalicznej rekrutacji w Policji

Wydaje się nieprawdopodobne, a jednak to prawda… Policja zamiast łapać przestępców zajęta jest łapaniem … kandydatów do Policji! Jak? Przez urzędy pracy, spośród… bezrobotnych!” napisał w poniedziałek Paweł Kukiz na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych.
„PP sięgnęła już takiego dna, że nikt nie chce tam pracować. W związku z tym „góra” poleciła, by brać kandydatów skąd się da, byleby „sztuka” była. Od ponad roku zwracam partii władzy uwagę na dramat, jaki rozgrywa się w tej podstawowej, mającej dbać o nasze bezpieczeństwo, formacji. Niestety – echo… Czekam na dzień, kiedy do przytułków dla bezdomnych pójdą policyjne pisma z zachętą do wstępowania w szeregi Korpusu, w zamian za mieszkanie w koszarach i ciepłą strawę…” dodał. 

Po tym wpisie napisał do Pawła Kukiza były policjant, który tak opisał warunki pracy w tej formacji:

„Witam. Panie Pawle jako jeden z pośród garstki normalnych i walczących w dobrej sprawie polityków zwrócił Pan uwagę na bardzo poważny problem dotyczący Policji. Przyznam że osobiście służyłem w tej formacji prawie 5 lat.
Odszedłem ze służby w sierpniu tego roku na własną prośbę, ponieważ doszedłem do wniosku iż stać mnie na zarabianie lepszych pieniędzy i na rozwój zawodowy w innej pracy.

Tutaj niestety prawda wygląda tak że na dzień dzisiejszy do służby występują osoby, które naprawdę nie powinny nawet przez pomyłkę się tam znaleźć. Jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej to niestety wypełnianie przez policjanta wzorowo powierzonych obowiązków nic nie da. Jeśli nie ma się tzw. „plecaka” to jest się tylko szarakiem.

O zarobkach nawet nie wspomnę ponieważ 2700 złotych na rękę mając tak naprawdę bardzo odpowiedzialną i niejednokrotnie niebezpieczną pracę to jest to śmieszne i przykre jednocześnie.

Najgorszą jednak rzeczą jest statystyka, której jak z resztą sądzi Pan 01 KGP w policji nie ma, czym rozbawił mnie do łez… Osobiście miewałem sytuację gdzie narzucano mi, ile z danego dnia muszę mieć minimum osób legitymowanych, oraz stosunek mandatów do pouczeń.

Bolesna prawda jest taka że w tej formacji z Policji została tylko nazwa a jeszcze gorsze jest to że np. ktoś taki jak ja będący pełnym ideałów człowiekiem, występującym do Policji po to by pomagać i służyć społeczeństwu rozbija się o ścianę niesprawiedliwości, statystyki oraz złośliwości i chamstwa przełożonych…”

List byłego policjanta Paweł Kukiz umieścił na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

Fot. gł. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. podolak

  14 listopada 2017 at 14:26

  • Ula

   14 listopada 2017 at 14:37

   A cos tu o nowej wypowiedzi Wiatrowyczy-banderowicza cicho:

   https://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowycz-ukraina-orientowac-sie-niemcy-francje-polska-zaden-sojusznik-video/

   Ciekawe, czy ktos z Polski (poza Panem Kukizem oczywiscie) zareaguje.

  • prawo

   14 listopada 2017 at 21:34

   Tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabował chłopów i dwory.
   Podaję trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.
   Dzisiaj jest to około 118 000 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.
   Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.
   Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

   • E.U.Geniusz

    16 listopada 2017 at 13:36

    Tak, tak, porównujesz lata 20-te to obecnych… brawo! To wyrzuć też telefon, telewizor, samochód, a srać chodź za stodołę. Twoje porównania są o kant…Jak ktoś ci coś ukradnie albo dostaniesz w ryj na ulicy to nie dzwoń po policję!Jak ludzie przestaną z byle gównem dzwonić pod 997 czy 112 to wtedy nie będzie potrzeba tylu policjantów… tylko ciekawe kto będzie wyrabiał całą statystykę i łapał tych wszystkich złodziei, piratów drogowych etc.? Aaa! I ciekawe jakie byłby wtedy „czasy reakcji”? Np.: Halo, policja? Złodziej włamuje się do sklepu w Pierdziszewie!… Tak, tak, przyjedziemy, przyjedziemy. Już po jutrze będziemy!
    Ty głupku! Jesteś cofnięty w rozwoju jak te ciapate!

 2. frate

  14 listopada 2017 at 14:43

  Trzeba stawiać sprawę jasno, tak jak to ujął Kukiz! W Polin policjanci bronią tylko bandytów, a zwykłych ludzi szykanują, bądź też prześladują! Ale to nie ich wina, bo takie mają odgórne zlecenia! Ryba psuje się od głowy! Na razie zła wprost czynić nie mogą, ale gdy przyjdzie na nich próba na pewno nie wytrwają w służbie i staną po stronie oprawców! Dlatego walka o powszechny dostęp do broni, powinna być nadrzędnym cele uczciwego Polaka, dbającego o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny! Niestety pokutuje jeszcze u nas mentalność tchórza i niewolnika, który woli się nie wychylać i być spolegliwym dla zdrajców zarządzających Polską z nadania USSRaelskiego czy to tych od tchórza i karierowicza tuSSka, czy też od cynicznego pragmatyka kaczyńskiego! Musimy wywierać na nich presję, bo to jest ich ostatnia godzina i szatan już domaga się o ich dusze i nie wiele czasu im zostało na czynienie zła, dlatego będą je czynić z całą wściekłością i nieznaną dotychczas zapalczywością!

  • podolak

   14 listopada 2017 at 14:57

   O policjantach ale ukraińskich (ich celowej pasywności)coś podobnego słychać z dość wiarygodnego źródła bo lokalnego i na dodatek, adekwatnie oceniającego działania ukronzistów, gubernatora Moskala.

   http://moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=3054

 3. Slawomir Tomasz Roch

  14 listopada 2017 at 14:54

  Szokujacy list b. policjanta, ktory odwazyl sie powiedziec, co wie i co widzial w polskiej policji. To jest wlasnie kontynuacja tego co zostalo stworzone w III RP Pomrocznej. I absolutnie nie laczyc mi tego z Ministrem Blaszakiem z PiS, ktory juz od dwoch lat stara sie tam posprzatac. Policja jest jednak szczegolnie delikatnym gruntem, gdyz w policji kazdy czlowiek jest zawsze i wszedzie na wage zlota. Stad powolnosc zmian kadrowych!

  • klioes vel pislamista

   14 listopada 2017 at 15:23

   Aby posprzątać, trzeba mieć miotłę.
   Podobnie, jak w ochronie zdrowia w Polsce, potrzeba PIENIĘDZY.

   Tylko pieniądze zagwarantują nabór ODPOWIEDNICH kandydatów.
   (Podobnie, jak na medycynę będą się garnąć zdolni ludzie, jeśli zawód lekarz będzie dla nich opłacalny. Różnica jest tylko taka, że państwo nie powinno w ogóle zajmować się ochroną zdrowia, ale powinno i musi zajmować się ochroną policyjną obywateli!)

   Dlatego byłoby właściwe zaprzestanie forsowania budowy nieopłacalnego (aktualnie) Centralnego Portu Lotniczego; danie sobie, przynajmniej na razie, spokój z przekopem Mierzei Wiślanej; skończenie z marnotrawstwem pieniędzy podatników na perony we Włoszczowie itd.
   Niech państwo zajmie się wreszcie tym, co do niego naprawdę należy!

   • MAREK

    14 listopada 2017 at 23:11

    ‚Kliuś vel..” – no coś Ty – „Misia” nie oglądałeś? – „największe pieniądze robi się na wielkich słomianych inwestycjach…” – na tych „wielkich projektach” jest kasa do przytulenia i jest bardzo wielu chętnych do „przytulania”… a jak trzeba to znajdzie się nawet zlecenie i kasa na odśnieżanie w lipcu – jak mawiał jeden mój znajomy bywalec…
    Pozdrawiam
    p.s. – można prozą?! – i ludzie szybciej łapią…

    • klioes vel pislamista

     15 listopada 2017 at 09:15

     Może i szybciej łapią, ale też i szybciej z mózgownic wypuszczają.
     Idea wierszyka trwale pozostaje w umyśle.
     A tak w ogóle, to na tych co powoli łapią mi nie zależy.

 4. Egzorcysta

  14 listopada 2017 at 15:21

  Tak to jest ze wszystkim jak chazarstwo prubuje cos stworzyc, czy zbudowac.Fundamentem dla wladzy czy to tej policyjnej, czy sadowniczej czy politycznej czy urzedniczej, jest etyka i prawosc, a nie jakies pomysly na poziomie rozwoju 9ciolatka ,kranabrnego bo mu nie chca dac czego on chce.Nikt nie chce juz w Polsce sluzyc takim chazarskim paniczom, samozwnaczej szlachcie, tylko jak juz to Polsce i Polakom, a to w policji i wielu jednostakach trzmajacych madrzejszych za buzie ,sie nie da.Dzis jest wstyd byc mundurowym a nawet urządnikiem panstwowym.Taki sam wstyd jak byc szmalcownikiem czy bolkiem.
  Dzis to sluzba dla okupanta Polski.To nie tylko wstyd ale czesto i zdrada, swojego narodu.
  Policjant w liscie do Pawla Kukiza nie skarzy sie jednak na to, tylko na blokowanie go w karierze.Nie znamy jego stosunku do Polakow kiedy byl na sluzbie.Kto zagwarantuje ze byl prawym czlowiekiem, a nie zjadalym zaprzncem, ktorego nawet koledzy nienawidzili? Do takich zagadnien podchodzilbym z ostroznoscia, nie majac pelnego obrazu.
  Nie mniej jednak rzuca sie w oczy cos jeszcze innego.Rzad rekrutuje bardzo intensywnie sluzby mundurowe, ktorych od zarania czasow uzywa do obrony swojej wladzy.Jak krol zatrudnia coraz wiecej rycerzy, nalezy sie spodziwac, wiekszego rabunku chlopow i robotnikow jak to kiedys bywalo, kiedy juz nie mial co wypic i czym zakasiac.Przciaganie na swoja strone barykady sprzedawczykow ,z pewnoscia ma na celu zatrudnienie wiecej rak ,zeby Polak Polaka trzymal za twarz, zeby Chazar mogl Polaka glebiej dymac.

 5. Marek

  14 listopada 2017 at 16:04

  Jeszcze bardziej zmotywuje kandydatów wieść o pozbawieniu ok. 50 tys. byłych funkcjonariuszy praw emerytalnych za okres służby dla III RP. A nuż jakaś przyszła władza uzna PiSowską Polskę za państwo totalitarne? Po co ryzykować!

 6. Obat Kutil Kelamin

  14 listopada 2017 at 16:28

  nić nie mogą, ale gdy przyjdzie na nich próba na pewno nie wytrwają w służbie i staną po stronie oprawców! Dlatego walka o powszechny dostęp do broni, powinna być nadrzędnym cele uczciwego Polaka, dbającego o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny! Niestety pokutuje jeszcze u nas mentalność tchórza i niewolnika, który woli się nie wychylać i być spolegliwym dla zdrajców zarządzających Polską z nadania USSRaelskiego czy to tych od tchórza i karierowicza t

 7. jaro7

  14 listopada 2017 at 16:30

  Rozwala się wojsko i policję w konkretnym celu.Zauważyc trzeba to że rekrutuje się ukrów do szkół gdzie są klasy policyjne!!!!! To jest element budowy wielkiej chazarii-na górze żydki,na dole Polacy a ikry maja ich pilnować.I do tego zmierza.PiS ma już 45% wyznawców(ciemnego luda) którzy idą za nim jak w ogień.

  • hansi

   15 listopada 2017 at 07:30

   Dokładnie tak. Odzywam się, żeby się pod tym też podpisać… Dokładnie TAK to widzę 🙁

  • d

   15 listopada 2017 at 13:40

   25 lat użerania się z ludźmi, z najgorszym „elementem” zwłaszcza takim jak tępi przełożeni,
   którzy mało robią, a zarabiają więcej, motywują do pracy podwładnych przez groźby i zastraszanie
   (bo nic innego nie potrafią). No ale jak można inaczej motywować. Kilku podwładnym daje się nagrody po 100, żeby samemu sobie przyznać np 3000. To motywować może jedynie do zmiany zawodu.
   Na start powinno być 4000 na rękę, a po 15 latach np 6000 i wtedy nawet nie potrzebna ta wcześniejsza emerytura.
   Taki „prestiżowy” zawód, a policjanta nie stać na zakup nowego mieszkania pa 10 latach pracy z obecnymi zarobkami. Jedynie kredyt na 30 lat i odrabianie pańszczyzny do końca życia. Czy to jest normalne, że młody, zdrowy człowiek, pracując uczciwie w „wolnym” kraju, w tzw prestiżowym zawodzie nie może godnie życ? Nie może utrzymać rodziny, odłożyc na miszkanie i kupić sobie nowego Fiata. Oczywiście można powiedzieć, że inni mają gorzej np. bezdomny, bezrobotny, pani, która pracuje w sklepie, albo sprzątaczka. Chociaż wyżej wymienieni wkrótce zostaną siła wcieleni do policji…

 8. m

  14 listopada 2017 at 18:05

  Przez 15 lat 2700 na rękę, po 15 latach służby emerytura 2000. Zakładając, że do 78 roku życia, to ile tak naprawdę wychodzi przez te 15 lat?
  Zaczyna, załóżmy, w wieku 20 lat, przez 15 lat zarobi 486 000 (2700x12x15), potem przez kolejne 43 lata 1 032 000 (2000x12x43), czyli tak naprawdę 1 518 000 zarabia za pracę wykonaną przez 15 lat, wychodzi 101 200 na rok, czyli 8 433 na miesiąc. Na rękę!

  • m

   14 listopada 2017 at 18:08

   Oczywiście odejście na emeryturę mundurową traktuje jak zmianę pracy. Dziwię się, że ten bystrzacha piszący do Kukiza o tym nie pomyślał.

  • PrawNIK

   14 listopada 2017 at 18:15

   Policjanci (nowi) mogą przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby i jeśli ukończyli 55 rok życia. Proszę zwrócić uwagę na spójnik! Te dwa warunki muszą wystąpić jednocześnie!
   Źródło: Gazeta Prawna i policjanci
   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/953255,emerytura-policjanta-emerytury-mundurowych-staz-sluzby.html

   • m

    14 listopada 2017 at 19:35

    Zaczyna, załóżmy, w wieku 20 lat, przez 35 lat zarobi 1 134 000 (2700x12x35), potem przez kolejne 22 lata 528 000 (2000x12x22), czyli tak naprawdę 1 662 000 zarabia za pracę wykonaną przez 35 lat, wychodzi 101 200 na rok, czyli 3 957 na miesiąc. Na rękę! Nie cuda, ale nie taka tragedia.
    Natomiast potwierdzam (relacja kuzyna), że stres jest duży, choć pewnie zależy od osobnika.

    • Alehandro

     16 listopada 2017 at 01:13

     BZDUURNE liczenie! Nie uwzglednia inflacji, podatkow, nie podaje czy to kwoty netto czy brutto poza tym nie liczy wydatkow jak mieszkania samochody wakacje – przez te wszystkie lata! To takie przedszkolne liczenie na grzyba to komu?

     • m

      17 listopada 2017 at 17:55

      Oczywiście. Chodziło mi o to, że policjant zmieniający pracę w wieku 55 lat, po przepracowaniu 25 lat w policji jest w nowej pracy o 1000, 1500 czy 2000 do przodu, w porównaniu do nie policjanta, który emeryturę dostanie po ukończenie 65 lat.
      Inflacja nie ma nic do rzeczy, bo pensje są podnoszone.
      Ten policjant pisze o 2700 na rękę, czyli po opodatkowaniu, jak rozumiem.
      Jakie mieszkania, samochody, wakacje?

  • Michał

   14 listopada 2017 at 18:43

   I to jest właściwe wynagrodzenie, policz jednak do powszechnego wieku by porównać. Amerykanie nazywają to pensją odroczoną w czasie, uważając, że jest to dobra metoda na utrzymanie ludzi przez 20-30 lat bez liczenia się z możliwością zmiany pracy na lepszą co by było gdyby zasady cywilne i mundurowe były takie same, jako niska cena za pranie brudów społeczeństwa.
   Emerytura jest tam po 20 służby minimum, wypłacana od 50 roku życia, wcześniej ja tzw zawieszoną. Generalnie pracuja do 55 roku, te dziadki to właśnie takie osoby.

  • jaro

   14 listopada 2017 at 22:19

   2700×40%=1080zł tyle będzie miał emerytury po 15-tu latach służby, więc nie pisz bzdur

  • d

   15 listopada 2017 at 13:06

   Od kiedy 40% z 2700 = 2000 (po 15 latach przysługuje 40%). Zakładając, że nie wiele osób dożyje 78 roku życia, pracując 25 lat do 55 roku życia ( bo takie są teraz warunki odejścia na emeryturę w policji)-głupoty wypisujesz. Załóżmy, że będę zarabiał 4000 przez te wszystkie lata pracując w normalnej pracy do 65 roku życia, to i tak zarobie 2 razy więcej. Należy założyć również brak możliwości podjęcia dodatkowej pracy, brak płatnych nadgodzin oraz pracę w prawie każde święta, weekendy, a także nieprzestrzeganie czasu pracy przez przełożonych. Biorąc to pod uwagę, ta policja wcale taka wspaniała nie jest jak tu przedstawiłeś. 8400 na rękę! Po przeczytaniu tego już widzę te tłumy ludzi przed komendą.

   • Ona

    15 listopada 2017 at 19:21

    Zgadzam sie…ludzie mysla ze policjanci odchodza na emeryture po 15 latach sluzby i mają kupe kasy. Ten przywilej byl dla policjantow ktorzy mieli wybor…czy sa dalej zdolni psychicznie na dalsza prace czy tez odejsc? Ludzie nie zdaja sobie sprawy jaka to jest ciezka praca a raczej sluzba, bo zadnych praw zwiazanych z praca policjant nie ma..nikt nam nie placi za nadgodziny, za przedluzajace sie interwencje..swieta weekendy w pracy i zarobki smieszne! Najgorsze jest jednak to ze prawo nas nie chroni a przestepcow i owszem! Czekac tylko az.policja bedzie bala podjac sie interwencje wobec sprawcow bo przeciez oni maja prawa do wszystkiego..noe to co zwykli obywatele…prawo nie chroni policjantow!!

  • E.U.Geniusz

   16 listopada 2017 at 14:06

   „m” Ty głupku! 2000 emerytury po 15 latach??? Skąd ty wziąłeś te kwoty?! Nie masz pojęcia o zarobkach w Policji i wypisujesz farmazony!Poza tym wg obecnych przepisów prawa emerytalne nabywa się po minimum 25 latach służby i wieku 55 lat! Czyli przyjmując się do Policji w wieku np. 20 lat musisz użerać się z debilami, ćpunami, bandytami, lumpami i całą resztą przez minimum 35 lat!!! Powodzenia! W obecnych czasach nikt nie wytrzyma psychicznie (fizycznie też życzę powodzenia na testach sprawnościowych!
   Wg „starych” przepisów możesz odejść na emeryturę po 15 latach służby… ale biorąc tylko 40% pensji. Przez 15 lat służby można się max. dochrapać 3000 zł pensji(bo trudno w tak krótkim czasie zostać naczelnikiem lub komendantem) czyli emerytury w wysokości 1200 zł!!! Uuuu!!!! Ale szał!!! A gdybyś odchodził jako zwykły policjant to policzą ci 40% od 2600 zł na rękę bo większość policjantów z takim stażem służby ma takie zarobki! To będziesz miał emeryturę 1040 zł!!!!!!!!!!! Wstąp do Policji!

 9. Rozgoryczony

  14 listopada 2017 at 18:48

  W końcu ktoś to zauważa. Osobiście także jestem policjantem od lat proszę się o skierowanie na kurs szybkiej jazdy samochodem lub szybkiego strzelania bez skutku. W odpowiedzi tylko słyszę trzeba wyrobić miernik i statystykę o strzelaniu już nie wspomnę dwa razy w roku po 10 szt amunicji. Jeśli chodzi o skierowanie na wyjazd na misje zagraniczną to pięć raportów negatywnie odpowiedź NIE BO NIE. A jak rozmawiam z kimś kto pojechał to tylko słyszę że pojechały plecaki które całe życie pierdziały w stołki za biurkami albo wykładowcy z szkół policyjnych którzy widzieli bandytów w filmie. Na szczęście już niedługo 15 lat i odchodzę do lepiej płatnej pracy ani dnia dłużej. Kiedyś także byłem pełen ideałów ale 14 lat na ulicy i durne statystyki zrobiły swoje. Jestem ciekaw co będzie dalej działo sie na ulicach jak odejdzie więcej ludzi z służby…

  • MAREK

   14 listopada 2017 at 23:18

   zawsze możesz Brachu samemu kupić sobie amunicję (droga nie jest) lub samemu pojechać na strzelnicę – doskonalisz się zawodowo ponadto od tego może zależeć Twoje życie! ja się sam za własną kasę „dokształcam” 🙂

   • E.U.Geniusz

    16 listopada 2017 at 14:09

    Taaak? Ciekawe rzeczy opowiadasz!

  • M...

   16 listopada 2017 at 08:21

   Witam.
   Rozumiem rozgoryczenie. Ale jak tak długo jesteś policjantem to do Twojej wiadomości nie ma czegoś takiego jak kurs szybkiej jazdy samochodem czy szybkiego strzelania 🤤 poza tym wiem jak jest z misjami. Nie same plecaki tam jeżdżą. Poza tym szczęściu trzeba czasem pomóc 😉

 10. Marta

  14 listopada 2017 at 19:36

  To bujda nikogo nikogo nie przyjmują to fikcja,żeby pokazać,że tak jest praca,a czy ktoś rzeczywiście to sprawdzał.Zawsze mi się wydawał,że tam,jak do innych przyjmują po znajomości,znam takie osoby,które tam dostały pracę,bo pracuje tata,brat tylko po znajomości,jak wszędzie w tym kraju.

  • jaro7

   14 listopada 2017 at 22:59

   Dokładnie,kolega 2 razy startował,przeszedł wszystkie testy.I się nie dostał.Bardzo dobry uczeń,i kawał chłopa.Brak znajomości.

   • hansi

    15 listopada 2017 at 07:37

    Oj ! KIEDY ten kolega startował ? OSTATNIO ?.. Czy parę lat temu ?..
    „Czasy” zmieniają się u nas bardzo szybko…
    Fakt – Pani Wiejak nie zawsze podchodzi do tematów rzetelnie 😉 …
    Ale tutaj – jestem skłonny wierzyć, że Władzuchna, po rozpieprzeniu polskiej Armii,
    chce rozłożyć na błoto Policję (jej resztki, bo od dawna nie jest ideałem..).
    I uczynić z niej zaledwie, znienawidzoną przez Polaków „SchuPo”, czy „Granatową Policję”, jaka chodziła po ulicach w czasie okupacji hitlerowskiej…
    Teraz okupacja zmieniła Pana, którym został żyd…
    A kto wie, czy Policji niedługo nie będą tworzyć właśnie Ukraińcy głównie…
    Pasuje to do logicznej układanki, tego Puzzle-a, który nas czeka niebawem…

   • Ona

    15 listopada 2017 at 19:13

    Wiele osob dostaje sie bez znajomosci, w tym ja..udali mi sie za drugim razem bo ciezkiej rekrutacji wiec nie sadze ze w tych czasach jest wszystko po znajomosci…multiselect luczony jest punktowo przez komputer

  • d

   15 listopada 2017 at 13:17

   Marta. Nikt normalny kto nie ma pleców nie pójdzie pracować do policji. Do policji przychodzą ci co wiedza, że maja plecy i z czasem wskoczą na dobre stanowiska. Reszta się łudzi, że coś osiągnie a później jest płacz.

   • m

    17 listopada 2017 at 18:00

    Chcesz powiedzieć, że w Policji – poza tymi na dobrych stanowiskach – pracują nienormalni?!

 11. read here

  15 listopada 2017 at 01:35

  In the event you’re on the lookout for an alternative medicine practitioner specializing in medical marijuana, Dr.
  Robert Pallas can overview your situation and counsel efficient relief for
  power ache. Within the wake of the seizures and the property damage, Farrell stated, he was borrowing money from his dad and mom, and his house was
  going into foreclosures. While Blue napped, I wandered round his house, and counted nearly a dozen photos and carvings of the elephant-headed Hindu god Ganesha.
  Virtually everybody within the valley made a dwelling from rising pot, Nick said.

  However this year the concept faces renewed scrutiny as key officers from the Trump administration repeatedly express opposition to legalized marijuana.

  Though the research for marijuana remedy is poorly understood, we
  hope to have our patients come to the very best determination whether Marijuana a.k.a.

  Cannabis is right for their condition.

  Make an appointment with your physician or with a health care
  provider who specializes in medical marijuana, and talk about your ailments and your need to explore medical marijuana.
  Safe, safe, and confidential option to get your recommendation. Your official
  doctor’s recommendation will arrive within the mail a few days later.
  The Presidential Advisory Fee on Election Integrity final month asked each state
  to provide all publicly obtainable information referring to registered voters, including
  full identify, date of delivery, political party,
  last four digits of social safety quantity, current voting history, and knowledge relating to previous felony convictions.

  Our medical marijuana card docs are additionally available in San Francisco,
  and are the only cannabis medical doctors north of Geary street.

  The restricted legal protections afforded to pot growers and
  dispensary homeowners have turned marijuana cultivation and distribution in California into a basic grey space” enterprise, like gambling or strip golf equipment, that are tolerated or not,
  to various degrees, relying on where you
  reside and on how aggressive your native sheriff is feeling that afternoon. To use, you will want to have the ability to prove that you are
  a resident within the state and county in which you are applying.

  If we are able to overcome the hurdle of the present federal classification of marijuana and conduct extra
  scientific research, there’s potential to affect many, many lives.
  Whereas voicing combined views on recreational marijuana
  on the campaign path, Trump was pretty clear on supporting medicinal use.
  There are lots of brick-and-mortar physician’s
  places of work across California that specialize in these forms and
  nothing else. One Tech Insider reporter described how she paid $30 for an internet
  session with a licensed physician, who authorised her for medical marijuana remedy in California in beneath an hour.

  Nevertheless, a medical marijuana card is accessible by means of
  our clinic for $20. The above states recognize and settle for
  the diagnosis of marijuana medical doctors, however each state has their own laws on find out how to get a medical marijuana
  card online. The statewide legalization of medical marijuana has allowed for the phantasm that farming pot can provide opportunities for travel and
  funky artwork tasks and private progress without any corresponding dedication to the perils of a
  lifetime of crime. As United Sufferers Group factors out, some states will also require that you present proof of state residency and
  show you’re 18 years or older.

  Sometimes called Medical Marihuana by our Spanish speaking sufferers, marijuana legalization has led to the creation of a medical self-discipline
  that is largely patient driven. Any chronic medical symptom
  that limits the power of the person to conduct one or more main life activities (as defined by the Americans with Disabilities Act of 1990) or, if not alleviated, might cause severe hurt to the affected person’s safety
  or physical or mental well being. Whereas uncertainty mounts over how the Trump administration will handle legal marijuana in California,
  a group of Democratic state lawmakers are pushing a bill that might prohibit native law enforcement from
  cooperating with federal authorities in investigating state-licensed pot growers and sellers.

  The California Department of Public Well being’s Medical Marijuana Program created the Medical Marijuana ID Card (MMIC.) It helps officers and other enforcement
  officers acknowledge individuals carrying the cardboard as authorized medical marijuana sufferers who are able to
  possess and use cannabis. Additionally get an e-mail with jobs beneficial only for me.
  A patient need not have failed on all commonplace medicines in order for a physician to recommend or approve the usage of marijuana
  for medical purposes. EazeMD has additionally lowered the
  price to $25 and decreased the time it takes to minutes so those with out a marijuana card, however in need” of medicine” at,
  say, a pal’s house on Saturday evening round 11, can dial up a choice of accessible docs on EazeMD and start chatting.

  For a list of recognized pointers for localities throughout California, see Also, the doctor’s advice can specify that you just
  need an quantity of medical hashish that exceeds the bounds.

  But tenants rights’ groups say an increasing number of
  property owners are turning down these subtenant applications in an effort to increase
  rents. Although it’s straightforward to walk into a green, four/20 themed clinic” on the Venice boardwalk and pay $40
  for a five-minute analysis, there are some components
  you must think about before doing so. In case you are a affected person looking
  to get the maximum benefit from cannabis as a drugs, the relationship between yourself and your medical hashish physician ought to be revered as much as in some other medical circumstance.

  This is Afghooey crossed with Maui Wowie,” Nick stated, pointing to a
  six-foot plant with half its leaves lacking. After all, a dispensary should accept anyone with a suggestion signed by a physician.
  WECAN is an outstanding MMJ patient useful resource
  and will present providers, data, and assist to all those with questions relating to
  medical cannabis within the state of Nevada. Upon showing the
  advice, you’ll be able to legally buy medical marijuana.

  If accepted, Prop 64 may spell the end of a cottage trade that has attracted entrepreneurs and introduced mockery on the notion of medical hashish.

  There is no authorized distinction between having a MMIC or just having a recommendation from a doctor.
  The mere receipt of a criticism that the doctor is recommending marijuana for medical purposes won’t generate an investigation absent further info
  indicating that the doctor is not adhering to accepted medical
  requirements. One of the best ways to search out: nearby dispensaries
  in the neighborhood, weed medical doctors and marijuana medical doctors, and weed supply services;
  is to enter the main points of the situation and discover the perfect suitable reply to the issues with
  the help of weed maps that CannaFind has to offer.

  One factor working against a much bigger drop-off is price: In Colorado, leisure customers
  pay a 15 percent excise tax and a ten % marijuana retail tax,
  as well as state and native gross sales tax for marijuana products.

  Medical doctors and sufferers can video chat instead of constructing
  an in-individual appointment. Obtain The Finest Medical
  Marijuana Suggestions. For patients with most cancers or AIDS,
  EazeMD goes to be the quickest, easiest, finest doctor appointment of
  the 12 months. All through her 35 years as a Family Follow Doctor
  with a holistic strategy, she has been cited for her profound dedication to sufferers and their families.

  For now, whether or not you desire a state-registered medical marijuana card or not, you’ll first
  have to get your physician’s advice. Our medical marijuana medical doctors are highly qualified and have a deep understanding of the
  medical cannabis’ health advantages. Our affected person information are protected by US Federal and California State Legal
  guidelines Underneath the Affected person- Doctor Privateness Priviledge.
  Hollywood Simple Clinic is a medical physician’s workplace that’s situated in Los Angeles County,
  California specializing in medical marijuana playing cards,
  evaluations, recommendations and renewals. Any time you are transporting cannabis, hold your medical ID card handy and never ever smoke
  when you’re driving.

  Make sure to clarify that the doctor’s letter of advice will likely be valid for a full year.

  Each is completely different and figuring out which method is greatest is determined by the condition being handled and affected person preferences.

  The sickest patients are actually assisted with web and cell based mostly applications reminiscent of weed maps the place they will discover their different weed strains.
  Heally lets you have a secure and safe place to retailer
  your private well being report and see a doctor within minutes.
  And if your affliction isn’t on the list, by
  no means worry: Whereas most states’ medical marijuana legal
  guidelines prohibit its use to a slender checklist of illnesses, California’s provides docs sole discretion over
  the decision whether their patients must smoke up.

  While the checklist of conditions continues to broaden depending on the state, there are some conditions that have been cleared for the use of medical marijuana.
  One big false impression is that ‘legal states’ are
  simply handing cards out to anybody that
  is in the hunt for them. Hollywood Straightforward Clinic, in compliance with California Well being & Security Code 11362.5, was designed by Medical Marijuana Card
  Doctor. Programs are still controversial,
  and marijuana is still categorized federally as a Class 1 Drug.

  In some states, the written recommendation can even allow
  sufferers to develop their very own marijuana, throughout the parameters of what the
  state permits.

  Certified sufferers obtain a physician’s suggestion allowing them the legal use
  of Medical Marijuana beneath California Proposition 215, also known as the California Compassionate Use Act of 1996 Well being and Security
  Code Section 11362.5, and under SB420, part 11362.7.
  I have never examined it out yet but the doc said that some dispensaries would enable me to simply usher in that small card
  instead of the complete type. Hollywood Easy Clinic was
  founded to function a delegated facility the place California Proposition 215 medical marijuana
  patients could possibly be happily provided with evaluations and recommendations, renewals, growers licenses and different beneficial services
  regarding medical cannabis. http://www.fundacarh.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1037053

 12. Jeannie Leanen

  15 listopada 2017 at 16:26

  progressive web app sample code

 13. artlantis 6.5.2.12 crack

  17 listopada 2017 at 13:10

  I like this website its a master peace ! Glad I found this on google .

 14. iPostcity

  17 listopada 2017 at 22:29

  for me I thought that there, as for others to accept after acquaintance, I know people who got there work because they work Dad, brother only after acquaintance, as everywhere in this country.

 15. tales of berseria crack

  20 listopada 2017 at 22:45

  Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou .

 16. Tom Crist

  21 listopada 2017 at 00:16

  All lottery winners has a secrets they will never share to the public 90% will keep the secret of their success to the grave, but in this life of no mans own you have to help others in other for you to gain more help in the future, its been seven years now i have been playing the lottery the highest win i won was $700, night and day something inner always tell me that there is a perfect way to win the lottery so i continue my search which lead me to Dr.Oluwa the great voodoo doc who cast a lottery spell for me and i won (40,million dollars) i doubted him at first, but success was the final result you can ask well write him on his Email{ Oluwajesutemple@gmail.com} for more details vist him on his website {https://oluwajesutemple1.wixsite.com/dr-oluwajesu}

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra