Jak najłatwiej znaleźć pracownika z Ukrainy?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Reklamodawca

Pracownicy z Ukrainy są bardzo poszukiwani w wielu branżach. Powodem jest głównie brak zainteresowania rodaków podjęciem zatrudnienia oraz ogromna motywacja i chęć do pracy Ukraińców. Pracodawcy chętnie zatrudniają więc osoby zza wschodniej granicy, jednak problemem może być samo znalezienie osoby do pracy. Podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać pracowników z Ukrainy.

Ogłoszenia w internecie

Coraz więcej Ukraińców zna przynajmniej podstawy języka polskiego. Chcąc podjąć bądź zmienić pracę przeszukują oni różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, na których pracodawcy mogą zamieszczać oferty pracy. Tego typu portali nie brakuje, a co więcej zamieszczanie na nich ogłoszeń często jest bezpłatne. Warto jednak pamiętać, że dodanie ogłoszenia w języku ukraińskim znacznie zwiększa szansę na to, że chętne osoby ze wschodu odpowiedzą na nasze ogłoszenie.

Problemem może być zupełny brak znajomości ukraińskiego, gdyż często wyklucza możliwość negocjacji warunków umowy. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy tłumacza, który pomoże dogadać wszelkie zasady podjęcia pracy. Ogłoszenie w internecie jest najtańszym sposobem na znalezienie pracownika z Ukrainy, jednak czasami lepiej jest spróbować innych metod.

Agencja pracy

Bardzo pomocna w znalezieniu pracownika z Ukrainy może okazać się agencja pracy specjalizująca się w rekrutacji Ukraińców. Pracownicy agencji doskonale znają język ukraiński, zatem konwersacje z Ukraińcami nie mają dla nich żadnych tajemnic. Co więcej, agencje pracy znają metody pozyskiwania pracowników, które niedostępne są dla przeciętnego pracodawcy.

Pracownicy pomagają nie tylko sformułować ogłoszenie o pracę, zamieścić je na odpowiednich stronach czy określić warunki współpracy, ale również odpowiadają na pytania kandydatów, przeprowadzają z nimi rozmowę wstępną oraz szczegółową, na której przedstawione zostają warunki pracy.

Pracodawca może zaoszczędzić w ten sposób wiele cennego czasu, co niewątpliwie jest dla niego korzystne. Agencje pracy pomagają również załatwić wszelkie formalności związane z przyjazdem Ukraińca do Polski i podjęciem przez niego legalnego zatrudnienia.

Strona internetowa dedykowana Ukraińcom

Niektóre strony internetowe z ogłoszeniami o pracę dedykowane są właśnie Ukraińcom. Jest to dla nich bardzo korzystne, ponieważ właściciele strony, przed dodaniem konkretnego ogłoszenia, dokładnie sprawdzają danego pracodawcę.

Nie ma więc możliwości trafienia tam na pracodawców, którzy chcą zatrudnić pracownika w sposób nielegalny bądź na warunkach skrajnie niekorzystnych. Ukraińcy chętnie więc korzystają z tego rodzaju stron, na których zebrane są ogłoszenia o pracę w Polsce, natomiast pracodawcy znacznie łatwiej mogą znaleźć osoby chętne do pracy niż w przypadku korzystania z tradycyjnych portali z ogłoszeniami o pracę.

Co więcej, właściciele tego typu stron dla Ukraińców również proponują pomoc w załatwieniu spraw formalnych związanych z osiedleniem się Ukraińców w Polsce oraz podjęciem zatrudnienia. Działają oni bezpośrednio w porozumieniu z pracownikami, zatem pracodawca jest niejako zwolniony z konieczności pomocy przyszłemu pracownikowi w załatwieniu spraw urzędowych.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/jak-zatrudnic-pracownika-z-ukrainy

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną