Marsz „Światło dla Życia” w Warszawie ZDJĘCIA!

0
0
0
/

25 marca w godzinach wieczornych w Warszawie przeszedł Marsz Świętości Życia "Światło dla Życia". Obrońcy życia wyruszyli spod Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym i przeszli pod Krzyż Papieski na Plac Józefa Piłsudskiego.

 

Marsz poprzedzały msze święte. Jedna sprawowana była w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, przewodniczył jej JE Ks. Abp Henryk Hozer. Równocześnie, druga Eucharystia, miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy. Tej z kolei przewodniczył JE Ks. Bp Tadeusz Pikus.

 

Osoby biorące udział w tych jak i wcześniejszych mszach św. spotkały się pod Kolumną Zygmunta, gdzie obejrzano spektakl teatralny, który był jedną z form wyrażenia poparcia dla życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Następnie uczestnicy marszu przeszli z zapalonymi pochodniami, aż pod Papieski Krzyż. Całość uwieńczyła modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych jak również dziękczynienie za dar beatyfikacji  Jana Pawła II.

 

Marsz Świętości Życia "Światło dla Życia" zakończył się wypuszczeniem do nieba balonów z intencjami modlitw dzieci i młodzieży.

 

W Warszawie odbyły się wspólne obchody obydwu diecezji: Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

 

Agata Bruchwald, na zdjęciach poniżej uczestnicy Marszu Świętości Życia.

CSC_1564.JPGDSC_1606.JPGDSC_1622.JPGDSC_1653.JPGDSC_1654.JPG

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną