PRZYMUS szczepień też w Polsce? Niedzielski się WYGADAŁ!

0
0
0
/ Adam Niedzielski / screen

Przymus szczepień najprawdopodobniej będzie obowiązywał w Austrii i w Niemczech. Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie, jakie decyzje w tej kwestii będą podejmowane w Polsce.

Minister Zdrowia został zapytany jakie działania planuje rząd, aby zachęcać do szczepień osoby nieprzekonane. - To jest przede wszystkim kwestia wyboru Polaków, bo szczepienia są dobrowolne. Przygotowujemy rozwiązania, które może zachęca (osoby niezdecydowane - red.), myślimy o obowiązku szczepień, szczególnie dla grup najbardziej narażonych, czyli przede wszystkim dla wszystkich medyków - tłumaczył polityk.

Jednocześnie minister zapewnił, że zmiany te nie będą wprowadzane „z dnia na dzień”. - Ja uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień - powiedział.

Dopytywany, czy taki obowiązek miałby dotyczyć medyków i nauczycieli, Niedzielski potwierdził. - Nauczyciele też - powiedział. Ocenił, że obowiązkowe szczepienia powinny dotyczyć także służb mundurowych "ze względu na pełnione obowiązki".

Zdaniem ministra nie ma natomiast konieczności objęcia obowiązkiem szczepień pracowników handlu.

 

Źródło: redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną