Żydowska prasa ostro atakuje Polskę! "Polska próbuje przepisać rolę kraju w Holokauście"

0
0
0
/

Warszawa ma historię odmawiania wzięcia odpowiedzialności za swój udział w zbrodniach nazistowskich popełnionych podczas Holokaustu - czytamy w tekście, który pojawił się na łamach izraelskiego dziennika Jerusalem Post. To kolejny w ostatnich miesiącach atak na Polskę ze strony dziennikarzy tegoż tytułu.

W najnowszym numerze dziennika ukazał się artykuł zatytułowany "Polska próbuje przepisać rolę kraju w Holokauście". Autorzy twierdzą w nim, że politycy oraz historycy pracujący w Polsce starają się "przekłamywać" prawdę historyczną na temat wydarzeń z czasów II Wojny Światowej.

Polska twierdzi, że nie była zamieszana w żadne zbrodnie nazistowskie podczas Holokaustu i odmawia wzięcia odpowiedzialności za którąkolwiek z nich.

Zwroty takie jak „polskie obozy śmierci” były kontrowersyjne w kraju środkowoeuropejskim w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a były prezydent USA Barack Obama był ostro krytykowany, gdy użył tego terminu podczas przyznawania pośmiertnego Medalu Wolności polskiemu bojownikowi z II wojny światowej Janowi Karskiemu - możemy przeczytać.

Co warto podkreślić, izraelski dziennik nie ukrywa, iż źródłem które posłużyło jako podstawa do napisania tekstu był artykuł znajdujący się w Gazecie Wyborczej.

Dziennikarze tytułu z ul. Czerskiej w Warszawie zawarli w nim fragmenty rzekomej wymiany maili pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim, a popularnym publicystą Bronisławem Wildsteinem.

Marcin Jan Orłowski

Źródło: MJO

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną