Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak! Wszyscy znali ją jako Jadźkę z "Samych swoich"

0
0
0
/

Bardzo smutna informacja ze świata polskiego filmu. W wieku 74 lat odeszła Ilona Kuśmierska-Kocyłak, aktorka teatralna, filmowa a także dubbingowa. O śmierci poinformował mąż artystki.

W Polsce chyba nie ma osoby, która nie znałaby Kuśmierskiej-Kocyłak z występu na szklanym ekranie. Aktorka wystąpiła w roli Jadźki Pawlak w jednym z najpopularniejszych filmów w Polsce czyli "Sami swoi".

Dziś rano 18 września niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak, ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki - napisali bliscy na facebookowym proflu aktorki.

W sieci pojawiło się także pożegnanie autorstwa męża artystki.

Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny 'Samych swoich' w rocznicę ich powstania. […] Szczęśliwa nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka. Uściskać czteroletniego wnuczka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana… Twoje przepełnioną miłością do nas i do świata serce przestało bić. Najstraszniejsze, że tak wcześnie i niespodziewanie […] - napisał.

[...] okrutnie samotny, opuszczony, zostawiony na pastwę losu: co ze mną będzie bez ciebie? To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież... byłaś... młodsza... - dodał.

Źródło: Facebook

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną