Kupuje pieczywo w popularnych dyskontach? Musisz to wiedzieć!

0
0
0
/ pixabay.com

Pieczywo mrożone do wypieku po częściowym upieczeniu (w około 80%) jest zamrażane, a następnie dopiekane w sklepach - tłumaczy dr Anna Wojtasik z Instytutu Żywności i Żywienia.

Według badań blisko 65 procent Polaków nie kupuje pieczywa w piekarniach, ale w dyskontach i sklepach spożywczych. Najczęściej jest to kwestia wygody i oszczędności.

Okazuje się, że w przeciwieństwie do tradycyjnych piekarni, to co oferowane jest w marketach, może trafić na półki nawet kilka miesięcy po przygotowaniu.

Pieczywo mrożone do wypieku po częściowym upieczeniu (w około 80%) jest zamrażane, a następnie dopiekane w sklepach. W ten naturalny sposób można przedłużyć jego przydatność do spożycia. Są to wypieki, w których składzie nie ma żadnych konserwantów, mające często prosty, czteroskładnikowy skład – wyjaśnia dr Anna Wojtasik z Instytutu Żywności i Żywienia w rozmowie z se.pl.

Co warto podkreślić, czasem zdarza się jednak, że skład zawiera pewnego rodzaju "wspomagacze". Mowa chociażby o sorbinianie potasu i propinianie wapnia.

Niestety, w tym wypadku technologia wypieku pieczywa wpływa na jego jakość. Takie pieczywo, wypiekane na zapleczu hipermarketu to nie jest klasyczne pieczywo. Jest ono bardzo dobre, ale tylko przez kilka godzin po wypieku. Jest to oczywiście kwestia wyboru klienta - tłumaczył Stefan Putka, współwłaściciel sieci piekarni w rozmowie z "Portalem Spożywczym".

Źródło: Se.pl / Portal Spożywczy

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną