Łapcie się za portfele! Kolejne produkty będą dużo droższe. Rozszerzony zostanie popularny podatek

0
0
0
/ pixabay.com

W 2020 roku PiS wprowadził podatek cukrowy (opłatę cukrową) na napoje słodzone. Wiele firm, ekspertów i instytutów już wtedy sprzeciwiało się temu obciążeniu, wskazując, że rządowe prognozy przychodów z tego tytułu są znacznie zawyżone. W życie mają wejść zmiany w tym podatku, które będą stanowiły jego rozszerzenie.

Pewnym jest, że zmiany odbiją się na kieszeni Polaków. Już teraz ceny napojów, które trafiają na nasze stoły, jest bardzo wysoka, a będzie jeszcze drożej.

Nowa wersja podatku cukrowego obejmować będzie:

- produkty z owoców i warzyw, jak nektary i napoje z wysoką, co najmniej 20-procentową zawartością soku, w których nie ma dodatku cukru;

- naturalne soki, które nie mają dodatku cukru, ale do których dodawane są składniki zwiększające ich wartości zdrowotne;

- napoje oddawane na cele charytatywne (już nawet soków dla dzieci z domów dziecka nie będzie można przekazać bez podatku) 

Mamy do czynienia ze swoistą innowacją na skalę światową: opłatą od cukru naturalnie występującego w owocach - podkreśla Robert Winnicki, poseł, wskazując na absurdy znajdujące się w projekcie.

To są plany, które rząd ma wobec branży, która jest bardzo silna w Polsce. (...) To jest uderzenie w polskiego konsumenta i polską produkcję na tym rynku - dodaje.

Źródło: KanalPolityczny.tv

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną