SKANDAL! 116 lekarzy stanie przed sądami lekarskimi! Chodzi o poglądy o pandemii

0
0
0
/ Pixabay.com

Zniechęcający do szczepień medycy staną przed sądami lekarskimi. Sprawa dotyczy 116 osób. Wnioski o ukaranie lekarzy dotyczą propagowania poglądów niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną - informuje portal Prawo.pl.

Według dziennikarzy serwisu, nieoficjalnie, sprawy przekazane zostały do sądów we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Na wspomnianej liście 116 lekarzy mają znajdować się sygnotariusze listów Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Zdaniem dr hab. n. praw. Radosława Tymińskiego, Konstytucja jasno precyzuje, iż lekarze mają wolność wprowadzenia badań naukowych i głoszenia poglądów. Prowadzenie przeciwko nim spraw sądowych mogłoby być potraktowane jako bezprawne, są jednak pewne zapisy, które mogą na to pozwolić.

Dlatego mamy do czynienia z bardzo delikatną materią dotyczącą, z jednej strony wolności wypowiedzi, a z drugiej – wiedzy medycznej. Lekarze mają prawo do głoszenia poglądów. Nie mają natomiast prawa wydawać zaleceń niezgodnych z wiedzą medyczną. Innymi słowy, nie mogą mówić: nie szczepcie się. To byłoby zalecenie medyczne, za które sądy lekarskie mogą ścigać - podkreślił.

W artykule na portalu Prawo.pl zacytowano także wypowiedź rzecznika prasowego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Przemysława Ciupki, który stwierdził, że postępowanie będzie wyzwaniem, ponieważ chodzi o lekarzy z całej Polski. 

Źródło: Prawo.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną