Skandale korupcyjne na Ukrainie! Ostra reakcja Zełenskiego: "Państwo wykona mocne, niezbędne kroki"

0
0
0
/ screen Youtube.com

Chcę, żeby to było naszym sygnałem dla wszystkich, którzy swoimi działaniami łamią zasady sprawiedliwości - zapowiedział prezydent Wołodymyr Zełenski odnosząc się do doniesień o korupcji w ukraińskich władzach.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach media na Ukrainie poinformowały o odwołaniu wiceministra infrastruktury Wasyla Łozynskiego. Polityk miał być zamieszany w procesy korupcyjne na dużą skalę.

Teraz główna uwaga jest skupiona na obronie, na polityce zagranicznej, na wojnie. Ale to nie oznacza, że nie widzę i nie słyszę, co mówi społeczeństwo na różnych szczeblach - podkreślił Zełenski.

W każdej sytuacji będziemy dokładnie wyjaśniać. W tym, co dotyczy energetyki i zakupów, relacji między władzami centralnymi i regionami, zakupów dla wojska. Społeczeństwo otrzyma pełną informację, a państwo wykona mocne, niezbędne kroki - dodał.

W swoim przemówieniu prezydent Ukrainy podziękował dziennikarzom za ujawnianie afer związanych z urzędnikami i politykami. Zełenski jasno stwierdził, że jego polityka jest w tym temacie niezmienna i będzie dążył do ostrego karania łapówkarzy.

Chcę, żeby to było jasne: nie będzie powrotu do tego, co było kiedyś. Jak przywykli żyć niektórzy ludzie, zbliżeni do instytucji państwowych bądź ci, którzy poświęcili swoje życie na gonitwę za posadami - oświadczył.

Źródło: TSN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną