Dr Leszek Sykulski wyrzucony z uczelni! "Godzenie w polską rację stanu"

0
0
0
/ screen Youtube.com

Żałuję, że doktor Leszek Sykulski, niewątpliwie uzdolniony dydaktyk, wysoko oceniany przez studentów postanowił de facto porzucić działalność naukowo-dydaktyczną na rzecz działalności, aktywności społeczno-politycznej, i to w takim wymiarze - twierdzi dr Paweł Gotowiecki, rektor Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak poinformował rektor uczelni na łamach Radia Ostrowiec, z dniem 1 lutego br. popularny ekspert geopolityczny Leszek Sykulski przestał być pracownikiem Akademii. Do tej pory pracował tam jako kierownik studiów podyplomowych na kierunku Geopolityka i Geostrategia oraz był prodziekanem Wydziału Nauk Społecznych.

Według dr Pawła Gotowieckiego, decyzja związana jest z kontrowersyjną działalnością eksperta.

Żałuję, że doktor Leszek Sykulski, niewątpliwie uzdolniony dydaktyk, wysoko oceniany przez studentów postanowił de facto porzucić działalność naukowo-dydaktyczną na rzecz działalności, aktywności społeczno-politycznej, i to w takim wymiarze. Żałuję, że poglądy, które w tym momencie głosi dr Sykulski, środowisko, którym się otacza jest aż tak bardzo społecznie kontrowersyjne, natomiast tezy, które wygłasza są sprzeczne nie tylko z moimi osobistymi poglądami, wartościami, którym hołduje nasza uczelnia, bo angażujemy się w pomoc dla Ukrainy i Ukraińców, która jest przez Polski Ruch Antywojenny kwestionowana, ale także godzą w polską rację stanu - podkreślił.

O ile nie jesteśmy bezpośrednimi uczestnikami tej wojny, to wynik tej wojny będzie miał bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo Polski. Ja, jako rektor, możliwości pogodzenie obecnej aktywności doktora Sykulskiego, jego publicznych wystąpień z pracą na uczelni na dzień dzisiejszy nie widzę - dodał.

Źródło: Radio Ostrowiec

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną