USA: Sąd skazał 4 osoby za podżeganie do ataku na Kapitol 6 stycznia

0
0
0
Capitol
Capitol / Pixabay

Czterech członków prawicowej grupy Proud Boys, w tym były lider Enrique Tarrio, zostało uznanych za winnych podżegania do spisku, jakim był atak na Kapitol USA 6 stycznia.

Piąty współoskarżony nie został uznany za winnego spisku, ale został skazany za inne przestępstwa. Wyroki zapadły po trwającym prawie cztery miesiące procesie.

Za konspirację grozi kara do 20 lat więzienia. Każdy z oskarżonych został skazany za wiele dodatkowych przestępstw. Cała piątka została skazana za utrudnianie oficjalnego postępowania, co również wiąże się z maksymalnym wyrokiem 20 lat.

Zostali również uznani za winnych spisku w celu uniemożliwienia urzędnikom wykonywania ich obowiązków, utrudniania pracy funkcjonariuszom podczas zamieszek społecznych oraz zniszczenia ogrodzenia chroniącego Kapitol.

W skomplikowanym procesie, który trwał ponad dwa razy dłużej niż planowano, ogłoszono unieważnienie procesu w odniesieniu do 10 zarzutów przeciwko mężczyznom, w których ława przysięgłych nie doszła do wspólnego werdyktu.

Proud Boys kilkakrotnie maszerowali w Waszyngtonie po wyborach w 2020 roku, często ścierając się ze skrajnie lewicowymi protestującymi.

.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną