Franciszek powiedział TO Zełenskiemu. Modli się o...

0
0
4
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek powiedział prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zeleńskiemu, że nieustannie modli się o pokój, po tym jak obaj spotkali się w Watykanie.

Papież podkreślił również pilną potrzebę pomocy "najbardziej wrażliwym ludziom, niewinnym ofiarom" inwazji rozpoczętej na pełną skalę przez Rosję w zeszłym roku.

Wcześniej Zelenski spotkał się z premierem Włoch Giorgią Meloni, która zapewniła go o poparciu Rzymu dla zjednoczonej Ukrainy.

W mieście rozmieszczono ponad 1000 policjantów i wprowadzono strefę zakazu lotów nad Rzymem.

W sobotnim oświadczeniu Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek i prezydent Zelenski "omówili sytuację humanitarną i polityczną na Ukrainie spowodowaną trwającą wojną" podczas spotkania, które trwało około 40 minut.

Papież i prezydent Zelensky "obaj zgodzili się co do potrzeby kontynuowania wysiłków humanitarnych w celu wsparcia ludności".

W oświadczeniu dodano: "Papież zapewnił o swojej nieustannej modlitwie i ciągłym wzywaniu Pana o pokój - od lutego ubiegłego roku" - kiedy to prezydent Rosji Władimir Putin zarządził inwazję na pełną skalę.

Papież Franciszek często mówił, że Watykan jest gotowy do pełnienia roli mediatora w konflikcie między Rosją a Ukrainą.

Wcześniej w tym miesiącu stwierdził, że Watykan pracuje nad planem pokojowym, aby zakończyć wojnę, mówiąc, że misja "nie jest jeszcze publiczna. Kiedy będzie publiczna, będę o niej mówił".

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną