W Google Play pojawił się "symulator niewolnictwa"

0
0
0
Niewolnictwo
Niewolnictwo / Pixabay

Brazylijczycy z przerażeniem zareagowali na wiadomość, że gra na telefony komórkowe, w której gracze mogli kupować i sprzedawać zniewolonych ludzi, była do niedawna dostępna do pobrania w Google Play.

Nazwana "Symulatorem Niewolnictwa" (Simulador de Escravidão), niepokojąca gra pozwalała również graczom na zadawanie różnych form tortur czarnoskórym postaciom.

Gra, która nie miała klasyfikacji wiekowej, była podobno dostępna od 20 kwietnia tego roku i została pobrana ponad tysiąc razy. Użytkownicy pozytywnie ocenili grę, a jeden z nich opisał ją jako "doskonałą do zabicia czasu, ale brakuje jej więcej opcji tortur".

Gra została usunięta ze sklepu Google Play w środę, ale pozostała dostępna dla tych, którzy już ją pobrali, donosi gazeta Folha de S.Paulo.

Istnienie gry lekceważącej niewolnictwo spotkało się z oburzeniem i zniesmaczeniem Brazylijczyków, którzy potępili ją jako rasistowską i wezwali dewelopera Magnus Games i Google do pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

"Rażący rasizm!!! [...] Obraz ilustrujący grę przedstawia białego mężczyznę otoczonego przez czarnych mężczyzn. To absurdalnie brutalne. Google i deweloper muszą odpowiedzieć za tę zbrodnię nienawiści i rasizmu" - napisała na Twitterze Renata Souza, czarnoskóra aktywistka i polityk.

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną