CNN: Rosja zmieniła taktykę w wojnie z Ukrainą

0
0
2
Ukraina
Ukraina / Pixabay

Rosja uderzyła w Kijów szeregiem pocisków rakietowych w poniedziałek w niespodziewanym ataku w ciągu dnia, kilka godzin po nocnym ostrzale ukraińskiej stolicy i całego kraju. CNN zauważa, że dzienne ataki to nowa strategia Rosjan.

Eksplozje rozległy się w centrum Kijowa późnym rankiem w poniedziałek, wywołując syreny i wysyłając mieszkańców w pośpiechu do schronienia, gdy miasto otrząsnęło się po typowym nocnym bombardowaniu.

Siły zbrojne Kijowa poinformowały, że zestrzeliły 11 pocisków Iskander wystrzelonych przez Rosję w ciągu dnia. Jeden mężczyzna został hospitalizowany po tym, jak fragmenty pocisku wylądowały w dzielnicy Podilskyi, powiedział burmistrz Kijowa Witalij Kliczko.

Serhij Popko, szef kijowskiej administracji wojskowej, powiedział, że ten atak pokazuje, że "wróg zmienił taktykę - po długotrwałych atakach w nocy, uderzył w spokojne miasto w ciągu dnia, kiedy większość mieszkańców była w pracy i poza domem".

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował film przedstawiający dziecko uciekające w poszukiwaniu schronienia, podczas gdy w tle słychać eksplozję.

"Ukraińskie dzieci. Za każdym razem, gdy rozlega się alarm przeciwlotniczy" - powiedział. "Tak wygląda zwykły dzień powszedni".

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną