Narkoman i przestępca - syn ciemnoskórego kongresmena stanowego zabił kilka kobiet (FELIETON)

0
0
1
mężczyzna
mężczyzna / fot. California Highway Patrol.jpg

Ten uroczy pan ze zdjęcia opublikowanego przez California Highway Patrol to niejaki Derrick John Thompson. Uroczy mężczyzna z mniejszości etnicznych, który w wieku 27 lat miał już potężną listę przestępstw i powinien siedzieć w pierdlu. Niestety w Stanach cały system zwolnień z więzień jest postawiony na głowie i bandyci, narkomani, gwałciciele, a nawet mordercy, którzy z pierdla powinni nigdy nie wyjść (a przynajmniej nie wyjść za szybko) są na wolności, ponieważ… są ciemnoskórzy i mają więcej praw.

Kalifornijska policja właśnie aresztowała 27-letniego Derricka Johna Thompsona. Umieszczono go w więzieniu hrabstwa Hannepin. Derrick usłyszał dwa zarzuty morderstwa – przejechał na czerwonym świetle i z ogromną siłą uderzył w samochód, którym jechały kobiety. 

Tatuś, czyli demokratyczny kongresmen z piekła rodem

Ów mężczyzna jest synem Johna Thompsona, „byłego przedstawiciela stanu Minnesota z ramienia Demokratów”, który za przekręty został usunięty z szeregów partii. A wcześniej był w stanie Minnesota jednym z najgorliwszych wyznawców Black Lives Matters. Johna Thompsona, którego we wrześniu 2021 roku wydalono z demokratycznej partii DFL, a w listopadzie 2022 roku Thompson senior został pozbawiony mandatu kongresmena stanowego. Jak widać grubo. Typ był znany w Minnesocie po tym, jak oskarżył funkcjonariusza policji o rasizm, miał też na swoim koncie rozliczne kłopoty prawne, jak chociażby napaść domową. Oczywiście John Thompson był bardzo „aktywny w czasie protestów w sprawie George'a Floyda w 2020 roku”. I jak podały lokalne media „trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak z innymi protestującymi zaszedł pod dom lidera związku policji w stanie Minnesota, Boba Krolla”. W zasadzie to był atak  na dom policjanta, a „demokratyczny,  kongresmen” do tego wyjątkowo zachęcał i podjudzał.

Jak do tego doszło

Jak podał California Highway Patrol: „Derrick Thompson przejechał na czerwonym świetle i z ogromną siłą uderzył w samochód, którym jechały kobiety”. I dalej: „Prowadząc pod wpływem alkoholu i narkotyków rozpędzony pojazd Derrick Thompson, przejechał na czerwonym świetle i zderzył się z samochodem przewożącym pięć somalijskich kobiet. Żadna z nich nie miała ukończonych 20 lat. Wszystkie zmarły w wyniku poniesionych obrażeń. Sprawca wypadku trafił do szpitala. Do Internetu trafiło nagranie z monitoringu, na którym widać jak rozpędzony SUV uderza w bok drugiego pojazdu”. Trzy dni po zdarzeniu zostały oficjalnie wniesione zarzuty przeciw Derrickowi.

Pirat i drogowy bandyta w warunkach recydywy

Derrick ma na swoim koncie długą listę przestępstw związanych z narkotykami (używaniem i handlem), przemocą i bezprawnym prowadzeniem pojazdów. I tak w 2020 roku został skazany na osiem lat za potrącenie kobiety i ucieczkę z miejsca przestępstwa. Całe zdarzenie miało miejsce w 2018 roku podczas ucieczki przed policją w Montecito w Kalifornii. Funkcjonariusze po schwytaniu typa znaleźli w jego aucie 8 kg marihuany i ponad 20 tysięcy dolarów (czyli coś około 85 tysięcy złotych). Na pewno tyle zielska miał wyłącznie na swoje potrzeby, a kasa wcale nie pochodziła z handlu prochami. Kobieta, którą wówczas potrącił, przez kilka tygodni znajdowała się w śpiączce, a obrażenia jakie odniosła, sprawiły, że na zawsze została inwalidką.

Łagodny sąd i jeszcze łagodniejsza komisja do spraw zwolnień warunkowych...

Derrick Thompson dostał wówczas wyrok 8 lat więzienia. Jednak „na poczet których zaliczono mu 502 dni spędzone w areszcie do momentu ogłoszenia wyroku i kolejne 75 dni za dobre sprawowanie”. Wyrok raczej był łagodny za trwale okaleczenie człowieka i masę innych przestępstw przy okazji. Jeszcze łagodniejsza była komisja do spraw zwolnień warunkowych, jednak informacje o jego zwolnieniu warunkowym nie są publiczne. I jak podają amerykańskie media: „nie wiadomo, dlaczego 27-latek przebywał na wolności w momencie piątkowego wypadku”.

Zdzisław Markowski

Źródło: ZM

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną