Film o Barbie osiągnął 1 mld dolarów przychodu

0
1
2
Plakat z filmu
Plakat z filmu / YouTube

Ideologiczny film o Barbie osiągnął rekordowy zysk.

Film Barbie osiągnął granicę miliarda dolarów zaledwie 17 dni po premierze, według dystrybutora Warner Bros.

Film zakończy weekend ze sprzedażą biletów o wartości 1,03 mld USD w globalnej kasie, podano w oświadczeniu w niedzielę.

Oznacza to, że Greta Gerwig stała się pierwszą kobietą, która osiągnęła ten kamień milowy jako samodzielny reżyser.

Warner Bros określił to jako "przełomowy moment".

Jeff Goldstein, prezes dystrybucji krajowej w USA, powiedział: "Nikt oprócz Grety Gerwig nie mógł ożywić tej międzypokoleniowej ikony i jej świata w tak zabawnej, emocjonalnej i rozrywkowej historii... dosłownie zmieniając cały świat na różowy".

Powiedział, że długie kolejki w kinach i wielokrotne oglądanie "dowodzą, że filmy powracają" po tym, jak branża kinowa ucierpiała z powodu pandemii i konkurencji ze strony streamerów.

Michael De Luca i Pam Abdy, współprzewodniczący i szefowie Warner Bros Motion Picture Group, opisali publiczność jako "obejmującą film Barbie w głęboki sposób".

Film w różowym kolorze otrzymał pochwały od krytyków i zainspirował dziesiątki selfie w pudełkach dla lalek zainstalowanych w kinach w całej Wielkiej Brytanii.

Film z Margot Robbie w roli Barbie i Ryanem Goslingiem w roli Kena zarobił do tej pory 459 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i 572 miliony dolarów na całym świecie.

Produkcja jest płytka i ideologiczna, na siłę promując feminizm i ośmieszając go jednocześnie.

Źródło: BBC

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną