"Ludzka praca ma wartość". Franciszek krytycznie o sztucznej inteligencji

0
0
0
Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja / Pixabay

Papież Franciszek powiedział w tym tygodniu grupie przedsiębiorców, że największa wartość pracy pochodzi od ludzi, a nie od maszyn.

Powiedział również, że biznesmeni i bizneswoman mogą przyczynić się do wspólnego dobra poprzez tworzenie miejsc pracy, zwłaszcza dla młodych ludzi.

"Dziś coraz ważniejszym sposobem uczestniczenia we wspólnym dobru jest tworzenie miejsc pracy, miejsc pracy dla wszystkich, zwłaszcza dla młodych ludzi - zaufaj młodym ludziom: Oni potrzebują pracy, a wy ich potrzebujecie" - powiedział w orędziu wygłoszonym 28 sierpnia.

"Każde nowo utworzone miejsce pracy to wspólne bogactwo" - powiedział papież - "które nie trafia do banków, aby generować odsetki finansowe, ale jest inwestowane, aby nowi ludzie mogli pracować i uczynić swoje życie bardziej godnym".

"Praca jest słusznie ważna" - podkreślił. "Bo jeśli prawdą jest, że praca uszlachetnia człowieka, to jeszcze prawdziwsze jest to, że to człowiek uszlachetnia pracę. To my, a nie maszyny, jesteśmy prawdziwą wartością pracy".

Przesłanie Franciszka zostało odczytane przez biskupa Matthieu Rougé z diecezji Nanterre we Francji w pierwszym dniu Spotkania Przedsiębiorców Francji na paryskim torze wyścigowym Longchamp w dniach 28-29 sierpnia.

Rougé uczestniczył również w części programu wydarzenia, debacie religijnej 28 sierpnia na temat "sacrum i profanum: wiara w przyszłość".

W debacie wzięli udział przedstawiciele islamu i judaizmu, a także filozof. Uczestniczyła w niej również siostra Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów w Watykanie.

Papież Franciszek zauważył, że podobnie jak wielu ludzi dzisiaj, świat biznesu stoi w obliczu wyzwań, takich jak wojna na Ukrainie i skutki gospodarcze pandemii COVID-19.

"Przedsiębiorcy cierpią, gdy ich biznes cierpi, i bardzo cierpią, gdy firma bankrutuje i musi zostać zamknięta" - powiedział.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną