Ikona ruchu ludowego, Gabriel Janowski powalczy o Senat RP

1
0
3
Janowski
Janowski / Internet

Były minister rolnictwa, były senator oraz poseł, znany i ceniony historyczny lider Solidarności Rolników Indywidualnych, Gabriel Janowski wystartuje w wyborach do senatu RP z listy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w okręgu nr 39, który obejmuje obszar powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego.

W tym okręgu o reelekcję stara się senator Jan Maria Jackowski, który w lutym 2022 roku został wykluczony z Klubu Parlamentarnego PiS Z nieoficjalnych informacji Wprost wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wystawi w tym okręgu starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego.

Z potwierdzonych przez Prawy.pl informacji kandydat zebrał już ponad 2500 podpisów poparcia i zamierza zgłosić w najbliższy poniedziałek swoją kandydaturę w siedzibie lokalnej Okręgowej Komisji Wyborczej. – Potwierdzam, że pan minister Janowski ma zabrane podpisy poparcia. Kandyduje z poparcie mazowieckich struktur rolniczej Solidarności i cieszymy się, ze przyjął zaproszenie do startu z listy ZChR. Donald Tusk wystawia w Koninie rolnika z Lexusa, a my proponujemy mieszkańcom powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego rolnika „z krwi i kości”. Dokonania ministra Janowskiego, a w szczególności uratowanie przez niego sporej części polskich cukrowni, cały jego życiorys walki o interesy rolników, to jest konkret, a nie wynurzenia przystawki Donalda Tuska. Z uwagi na reguły wyborów większościowych do Senatu RP nasz kandydat ma spore szanse na zwycięstwo. Więcej, to osoba Gabriela Janowskiego w Senacie nowej kadencji może przesądzić o tym, kto będzie miał w nim większość. Zachęcamy wyborców z tego okręgu do oddania głosu w wyborach do Senatu RP właśnie na „wypróbowaną firmę”, tj. na ministra Gabriela Janowskiego. – powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.