"Tylko świnie siedzą w kinie". Duda mocno o nowym filmie Holland

1
0
10
FIlm
FIlm / Dystrybutor filmu

Prezydent Andrzej Duda bardzo mocno skomentował najnowszy film Agnieszki Holland.

Duda pytany o film w Nowym Jorku stwierdził: "Jest mi przykro z tego powodu, że taki film jest realizowany, który jak słyszałem - bo nie widziałem tego filmu - w zdecydowany sposób oczernia polskich funkcjonariuszy. Czytałem taką opinię, że pokazuje ich wręcz niemal jako sadystów".

Dodał też: "To, że pani Holland tak pokazuje polskich funkcjonariuszy, wykonujących swoje zadania dla polskiego społeczeństwa, dla bezpieczeństwa Polski, to ja się nie dziwię, że funkcjonariusze SG, którzy zapoznali się z tym filmem, przepraszam, użyli tego hasła znanego nam z czasów okupacji hitlerowskiej, kiedy filmy propagandowe hitlerowskie pokazywano w naszych kinach - "Tylko świnie siedzą w kinie".

Jarosław Kaczyński mówił z kolei we Wrocławiu:  "Chodzi o to, by zrobić z uczciwej obrony polskiej granicy, unijnej granicy, zbrodnię. W czyim to jest interesie? Z czego wynika? O ile potrafię rozszyfrować motywację Tuska, to motywacji Holland do końca nie rozumiem, choć stykałem się ze środowiskiem stalinowskich komunistów; takim człowiekiem był jej ojciec, i coś mi tam do głowy przychodzi".

Źródło: Interia

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną