Ekspert powiedział to nt. wojny z Ukrainą. "Wybierają taktykę, która ich zabije"

0
0
3
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / https://www.flickr.com/photos/80497449@N04/7382913178

Jeden z ekspertów wypowiedział się ostatnio na temat wojny trwającej na Ukrainie. Odniósł się tym samym do działań Rosji. Oto co powiedział.

Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie bardzo głośno jest na temat obu państw.  W mediach  masowego przekazu zaczęły pojawiać się wypowiedzi polityków z całego świata o Ukrainie. W tej kwestii wypowiada się także wielu ekspertów. Ostatnio swoją opinię przedstawił ekspert Oleksandr Kowalenko. 

"Rosyjskie dowództwo próbuje grać na dłuższą metę, ale przedłużanie wojny nie jest na korzyść samej armii rosyjskiej. Mogą rekrutować ludzi, tak. Mają zasoby ludzkie. Ale co zrobić ze sprzętem? Oni mają coraz mniej sprzętu, jego jakość pogarsza się i to jest właśnie minus ich długiej gry. Być może mają wystarczające zasoby ludzkie. Ale nic to nie da, jeśli nie będzie wsparcia ze strony techniczno-technologicznej "

-powiedział ekspert. 

Jego zdaniem liczba rosyjskiego sprzętu maleje w kwestii możliwości oraz jakości. 

"Wszystko to wskazuje, że brakuje im już elementu technicznego, a bez niego nie będą w stanie walczyć. Dlatego długa wojna nie sprzyja im. Wybrali jednak dokładnie taką taktykę. To paradoks, to samobójstwo. Wybierają taktykę, która ich zabije"

-dodał ekspert. 

Podkreślił, że jeżeli Rosjanie chcą jakiegoś rozwiązania przełomowego niestety mogą się przeliczyć. 

Coraz częściej mówi się też, że Rosja planuje zakończyć wojnę na Ukrainie do 2025 roku. 

Zdaniem CNN "wśród wielu zachodnich analityków i polityków istnieje poczucie nieuchronnego impasu”, który ma spowodować zatrzymanie działań na froncie. 

"Coraz więcej osób twierdzi, że konflikt przeciągnie się do 2025 roku. Historia pokazuje, że po początkowej fazie wojny następuje z reguły zamrożenie. Stało się to po wybuchu tzw. konfliktu separatystycznego w Donbasie w 2014” 

-dodało CNN.

Jaka jest Wasza opinia na temat jego wypowiedzi? Zgadzacie się z nim?

 

Źródło: Redakcja

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną